The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

erased

Kolik log hlavního sponzora se vejde do osmdesáti minut? Hodně. Mnohem víc, než by se v koncepčně zvládnutém filmu dalo přežít bez skřípání zuby. Jenže The Art of Flight takový není. Je drahý, krásný, akční, pohodový; je prostě vším, co si může fanoušek freeride snowboardingu od takového filmu přát. Jen ten koncept mu chybí. Bez něj je jen hodně dlouhým a hodně kvalitním promo videem jednoho vynikajícího sportovce, které namátkově sleduje partičku kamarádů na zatraceně drahém výletu po Americe. Díky tomu nemůže všudypřítomné logo Red Bull příliš otravovat, ale zároveň film nemůže kvalitou dosahovat kvalit po všech ohledech perfektně zmáknutých filmů Sherpas Cinema. A i přes několik povedených kousků se i soundtrack zdá být oproti konkurenci tak nějak tuctovější. Při plánování sjezdu v Patagónii a lavinovém dobrodružství v Britské Kolumbii jsem však Travisově partičce zobal z ruky a ke spokojenosti by mi dost možná stačily i pouze tyto dvě kapitolky. ()

_Moon_

Je to nádherně natočené navíc doplněné výborným soundtrackem. Strašně mi ale vadí, jak ti frajeři celou dobu melou o respektu k horám a přírodě a pak tam najednou lámou větve ze stromů. Jasně, odlomit kus stromu ve skoku je fakt cool. Jenže v tu chvíli jsem absolutně vystřízlivěl. Je to prostě banda frajerů, co to umí skvěle na snowboardu. A tenhle film je pak o jediné věci: aby se hoši předvedli. ()

mr.filo

Curt Morgan předvádí audiovizuální nářez. Neholduješ-li zimním sportům, zvláště pak extrémnějším, odeber tři hvězdy. Film je o chlapcích co mají jen jednu lyži, a přesto umí famózní kousky. Holky se zde nevyskytují - buď neumí na prkně, nebo si je schovávají do lepších filmů. Kladně hodnotím i záběry do civilizace např. Chile a do zákulisí, tj. inteligentní rozhovory, příprava na pokoření hory a nebo zábava mimo svahy. ///////// není to můj první doc. o SNB, ale první co výrazně vyčuhuje z řady... HD na 46" LED-TV. ()

Bennyman

Kamera naprosto úžasná, doporučuji bluray verzi. Nicméně obsahově chudé. Točí se tam to samé pořád do kola až je z toho člověk po 20 minutách nasycen tolik, že nevidí důvod pokračovat. A kecy typu snowbording je vic než sport, je to náboženství dokument jistojistě nezachraní. Mezi nejlepších 300 filmů rozhodně nepatří, ale takovejch adeptů je tu povícero. ()

Pavelos

Naprostá povinnost pro všechny snowborďáky!!!! To aby kluci viděli jak se má jezdit správně na prkně:-) Jelikož já na prkně nejezdím, tak jsem se na snímek zaměřil okem filmového fanouška.. Musím uznat, že tohle je naprostá pecka,,, Kam se hrabe většina akčních snímků.. Tady byla ta skutečná akce.. Tady platí jedno pravidlo a to je, že když někdo něco dělá pořádně a baví ho to, tak výsledek vypadá přesně jako tento snímek.. Těmto klukům se dá jenom fandit.. Jinak prostředí, záběry, kamera, hudba, no všechno prostě super.. Jasných 5 hvězd.. ()

• Některé sekvence byly filmovány na kameru Phantom Flex, která zvládá v jediné vteřině nabrat přes 2000 samostatných framů a díky tomu vytvořit velmi kvalitní slow-motion záběry. (Adrai)
  • Skok, na kterém si Scotty Lago zlomil čelist, se stavěl jeden týden a vyhazoval kaskadéry zhruba do 16metrové výšky. (Simpoch)
  • V Praze se konala premiéra dne 10. 11. 2011 v Cinema City Slovanský dům. Celého turné se zúčastnily ikony snowboardingu Travis Rice, Curt Morgan a výběr nejlepších světových jezdců. Prahu společně s Travisem navštívil i Mark Landvik. (Wade)