The Art of Flight

• angličtina The Art of Flight 3D (více)
všechny plakáty

Nová vlna akčních sportovních filmů začíná proudit do světa z Red Bull Media House. Tentokrát ve spoupráci s Brain Farm Digital představují Umění létat natočený pod taktovkou Curta Morgana, který stál i za projektem That's It, That's All. Během dvouletého natáčení snowboardisté jako Travis Rice, Nicolas Müller nebo Jeremy Jones (a další jejich kamarádi) objevovali zapomenté končiny vysokých hor, aby zde redefinovali možnosti snowboardingu. Za pozornost stojí jistě i přiléhavý soundtrack, sestávající z dokonale konvenujících hudebních počinů:
Element L | Performed by Defrag
Iron Clad Lou | Hum
Young Men Dead | The Black Angels
My Tears are Becoming A Sea | M83
Westfall | Okkervil River
Chapel Song | We Are Augustines (kikulin)

POMO

Krásne zábery z Aljašky, Ameriky, Chile a Patagónie, prekladané orgastickou kameramanskou exhibíciou snowboardérskych krkolomností. Pri niektorých záberoch som chcel kričať. Cool grafika úvodných titulkov a k posr*niu dobrý pesničkový soundtrack. Ak ste do snowboardingu, urobíte sa. ()

Cival

Snowboardová pornografie. Opojná reklama na sníh, HDčko, Red Bull, lítání a nejnovější snímací techniku. ()

J*A*S*M

Osmdesátiminutová reklama na RedBull a Quiksilver. Vizuálně moc pěkné, adrenalinové, ale obsahově prázdnější než bříško somálského dítěte. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $116,000▐ zábery pekné plus dobrá hudba k tomu hrá, až na to ničenie stromov, odstreľovanie plynových bômb, sa to dalo pozerať /60%/ ()

Dever

The Art of Flight sa oplatí si pozrieť už len kvôli krásnym snímkom o prírode a soundtrackom nimi sprevádzaným. Hlavný obdiv si však zaslúži banda bláznov a ich adrenalínové triky na snowboardoch, ktoré môžem len vrelo odporúčiť každému jednému divákovi. ()

Zeck

Je mi celkem u prdele, že je to reklama na Red Bull, ale je to příšerně dlouhé na tak banální věc jako snowboarding (sjíždění svahů). Hlavní aktér a jeho pokusy o romantické a poučné řeči při záběrech na hory, se snaží celou věc posunout o level výš, ale stejně celá věc je a bude guláš toho, jak on a jeho kámoši sjeli hory a u toho je natočila profi kamera. Omrzelo se mi to po deseti minutách, pokud by se to chytře mixovalo jejich hulením travky, chlastačkama po večerech, držkopádama při sjíždění, bylo by to rozhodně chytlavější na tak dlouhou stopáž, než jen pokus o to udělat z těchto milovníků adrenalinu nové Mirky Dušíny, co si pomalu nikdy nerozbijou hubu a jsou hrozně v pohodě. 45% ()

Jara.Cimrman.jr

Nemám nic proti adrenalinu, ale jsem si jistý tím, že si ho raději nechám píchnout od Vincenta Vegy rovnou do srdce než bych se vrhnul na neovladatelném prkně ze zasněženého svahu. Tentokrát však nejde o gangsterku, ale o propagaci snowboardingu a neskrývanou propagaci lepivého nápoje, který svižně rozpohybuje i monopost F1. Musím uznat, že záběry krkolomných jízd jsou fascinující, zasněžené hory také mají své kouzlo, ale vyplňování volného času střelbou, házením sekerami a pronášením životních mouder mne zase až tak nebavilo. Tento snímek mne navíc přivedl ke kacířské myšlence, že to ježdění na prkně nebude tak těžké, takže asi vyrazím na svah střihnout si nějaký ten Backside Double Corky 1260, ale mám divné tušení, že v rotacích budu pokračovat i po stylovém dopadu na hlavu. ()

xxmartinxx

Prázdný dokument. Pouze hezké obrázky. Čekal bych, že se podívám hloub do světa snowboardistů, poznám "hrdiny", ti mi vysvětlí, proč ten sport dělají. Nic z toho se v žádné míře neděje a neděje se ani nic místo toho. Jen extrémně dlouhá reklama na snowboarding. Po dvaceti minutách neustále stejných výjevů i slov jsem se začal pekelně nudit. ()

robbiee

[imdb: 8.5/10] | me: Chladné a technicky dokonalé! Hory, freeride, adrenalin ... Nič viac, nič menej. Proste skvelý dokument. ()

TeeAge

|| Scenár: Curt Morgan | Hudba: Klaus Badelt | Produkcia: Chad Jackson, Curt Morgan | Distribúcia: Red Bull | Štúdio: Brain Farm Digital Cinema | Rozpočet: 2 milióny $ | Tržby: - $ || Prírodne dokonalé, technicky briliantné, vizuálne veledielo. Keď už ten RedBull ničí zdravie, lineárne stým aspoň podporuje niečo, čo je neopísateľne krásne, no očividne sfilmovatelné. Ps: Ten pocit letu človek ale musí zažiť ajtak na vlastnej koži - preto chýba piata hviezda :) 85% ()

Madison

Šport mi veľa nehovorí, ale toto mi doslova vyrazilo dych! Umelecký, prvotriedne spracovaný dokument s prekrásnymi kamerovými náletmi, spomalovačkami či strihom. Nemohla som od toho odtrhnúť zrak. Snowboarďáci si to užívali a ja s nimi. 5 hviezd bez kompromisov. ()

Kass

Tenhle "dokument" se racionálně hodnotit ani nedá a lakonicky řečeno by se mohl srovnávat snad jen s profesionálně natočeným pornofilmem. Můžu tak vyzdvihnout jak je na přírodu (herečky) radost pohledět a že chlapíci podávají úctyhodné výkony a pobyt v přírodě (.)(.) si dovedou užít... Ale po nějakých dvaceti minutách se zájem pomalu vytratí a při sledování monotónní akce ho nahradí nuda míšená s apatií. ()

Nin

Profesionálně a moderně natočení jezdící snowboardisti s hezkou hudbou. Nic víc, nic míň. Například kdyby neznalý mimozemšťan nebo někdo, kdo zrovna vylezl po 100 letech z jeskyně, viděl tenhle dokument, tak si myslí, že "snowboarding" je takový sport, ve kterém se s helikoptérou a vysílačkama sjíždí různé nedostupné vrcholy. Ono se totiž toho v dokumentu moc nenapovídá a když se povídá, tak jsou to jen klasické klišé jako "je to víc než sport", "příroda a já" či "je to hrozně nebezpečné". Jinak se člověk nedozví prakticky nic - kde na to berou peníze, co jsou ti týpci zač, kdo s tím začal, kolik lidí už přitom zařvalo.... Prostě jen jezdící snowboardisti s hezkou hudbou. (5/10) ()

Bigrambo

Osmdesátiminutová reklama na helisnowboarding a všeobecně na snowboarding. Jsem sice vyznavačem lyží, ale tihle kluci na prknech si to umí užít, ať už je to v krásné divoké bílé přírodě Aljašky, Kanady, Chile nebo jen tak ve snowparku. Takže milovníci zimních sportů, není proč váhat! ()

Rominator

Parta snowboardistů sjiždí v překrásných panoramatických záběreh svahy v atraktivních koutech divočiny na Aljašce a Patagónii. Plusem je dobrý hudební doprovod, ale chybí nějaký příběh, který by ty nádherné scény vázal dohromady. HODNOCENÍ 50% ()

Frajer42

Před zhlédnutím jsem si říkal pří pohledu na vysoké hodnocení něco ve smyslu, že dokument o snowboardingu mě asi jen těžko nějak osloví. To jsem ale netušil, že ten film o snowboardingu bude tak krásně nasnímán. Film disponuje opravdu krásnými záběry ve velmi vysoké kvalitě. Nad některými počiny zúčastněných zůstává rozum stát. Musí to v nich zaručeně vyvolávat větší adrenalin, než třeba hodit koktejl od barmana Molotova do okna, za kterým tušíme hojně osídlenou místnost lidmi kočovního původu. Opravdu jsem velmi příjemně překvapen. Navíc film má sotva 80 minut, takže to celé uteče rychleji než stihne spadnout lavina. Určitě si každý divák všimne i netradiční a velmi pěkné grafiky všech titulků. Přeslechnout nelze ani velmi dobře zvolený soundtrack. Ačkoli se jedná o hudbu, kterou dobrovolně neposlouchám, tak zde sedí skvěle. Nemůžu jinak. Prostě 4*. ()

Kothy

Naprosto parádní dokument a free ridovém ježdění. Účinkující sjíždí hory po celém světě. A hudba je volena opravdu skvěle. Jenom se kocháte nádhernou krajinou a perfektními výkony jezdců. ()

swamp

Technicky perfektně zmáknuté - od kamery, přes střih až po soundtrack. Chybělo mi tam trochu víc toho srdíčka, ale i tak se jedná o - někdy možná až příliš - dokonalou podívanou pro fanoušky i pouhé obdivovatele tohoto zimního sportu, či chcete-li životní cesty. ()

predators

Tak nějak má vypadat dokument o sportu, který vám přináší pořádnou dávku adrenalinu. Freefunneři by si měli vzít ze snowboarďáků příklad! A nejde jen o sjíždění svahů s xxx% sklonem. On to totiž nenatáčel žádný amatér a tak se můžeme kochat nedotčenou nádhernou přírodou! + slušný soundtrack, jo a ti šíleci! Tolik sněhu! Můžu snad hodnotit jinak? 75% ()