poster

The Art of Flight

 • Slovensko

  Art of Flight

Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní

USA, 2011, 80 min

Režie:

Curt Morgan

Kamera:

Gabe Langlois

Hudba:

Klaus Badelt
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Simpoch
  *****

  Jeden z nejlepších snowboardingových dokumentů, co jsem viděl. Propojuje šílené triky v různých částech světa s nahlédnutím do života kaskadérů a podařeným komentářem. Učarovat vám může i dobrý soundtrack a skvěle využitá moderní kamerová technika. A v neposlední řadě je tu Travis... Ten chlap je neuvěřitelnej! Travisi, palec nahoru. Jestli se vám tento film líbil, nesmíte vynechat ani analogii z písečného světa Where the Trail Ends.(25.3.2012)

 • LuciusWlk
  *****

  Pokud nepatříte mezi nadšence zimních sportů, možná oceníte kýčovité záběry úžasných destinací a skvělý soundtrack. S tímto dokumentem si někdo opravdu vyhrál a nasadil mu líbivou fazónku. Nejde o žádný zázrak, nic přelomového nebo nového. Jen se na to dobře dívá. Přesto se skláním nad uměním těchto "bláznů" a jen tiše závidím a uvědomuji si svou nicotnost :))(11.1.2012)

 • Kass

  Tenhle "dokument" se racionálně hodnotit ani nedá a lakonicky řečeno by se mohl srovnávat snad jen s profesionálně natočeným pornofilmem. Můžu tak vyzdvihnout jak je na přírodu (herečky) radost pohledět a že chlapíci podávají úctyhodné výkony a pobyt v přírodě (.)(.) si dovedou užít... Ale po nějakých dvaceti minutách se zájem pomalu vytratí a při sledování monotónní akce ho nahradí nuda míšená s apatií.(23.11.2011)

 • Bennyman
  ***

  Kamera naprosto úžasná, doporučuji bluray verzi. Nicméně obsahově chudé. Točí se tam to samé pořád do kola až je z toho člověk po 20 minutách nasycen tolik, že nevidí důvod pokračovat. A kecy typu snowbording je vic než sport, je to náboženství dokument jistojistě nezachraní. Mezi nejlepších 300 filmů rozhodně nepatří, ale takovejch adeptů je tu povícero.(8.3.2012)

 • PauloZ
  *****

  Milovníci snowboardingu se budou rozpouštět nad precisností záběrů a slowmotionů zachycujících ty nejmenší detaily jako jsou vločky a kapky, nad prázdnýma nikým neprojetýma svahama, které jsou pokryty tím nejlepším prašanem na světě, nad skvělou hudbou, HD rozlišením a budou tiše závidět tu možnost, pocit a adrenalin těm pár vyvoleným na které se dívají. Alespoň já to takhle měl :). Pro mě nejlepší dokument zachycující zimu, extrémní svahy a snowboarding. Vizuální zpracování je vyloženě efektní a velmi velká lahůdka!(20.1.2012)

 • - Film provází záběry z Jackson Hole, Aljašky, Chile, Aspenu, Patagonie a Britské Kolumbie. (Adrai)

 • - V Praze se konala premiéra dne 10. 11. 2011 v Cinema City Slovanský dům. Celého turné se zúčastnily ikony snowboardingu Travis Rice, Curt Morgan a výběr nejlepších světových jezdců. Prahu společně s Travisem navštívil i Mark Landvik. (FMJ)

 • - Snímek byl mimo jiné filmován také prostřednictvím kamery Cineflex V14 HD Camera System, která byla původně vyvinuta pro americkou armádu a její vrtulníky. Tento systém za pomoci gyroskopů dokonale stabilizuje uvnitř upevněnou HD kameru, což má za následek stabilitu obrazu i při silnějších otřesech helikoptéry nebo letadla. (Adrai)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace