The Art of Flight

Curt Morgan

Gabe Langlois

Klaus Badelt
  • Zeck

Je mi celkem u prdele, že je to reklama na Red Bull, ale je to příšerně dlouhé na tak banální věc jako snowboarding (sjíždění svahů). Hlavní aktér a jeho pokusy o romantické a poučné řeči při záběrech na hory, se snaží celou věc posunout o level výš, ale stejně celá věc je a bude guláš toho, jak on a jeho kámoši sjeli hory a u toho je natočila profi kamera. Omrzelo se mi to po deseti minutách, pokud by se to chytře mixovalo jejich hulením travky, chlastačkama po večerech, držkopádama při sjíždění, bylo by to rozhodně chytlavější na tak dlouhou stopáž, než jen pokus o to udělat z těchto milovníků adrenalinu nové Mirky Dušíny, co si pomalu nikdy nerozbijou hubu a jsou hrozně v pohodě. 45%(7.1.2012)

O snowboarding sa nezajímám, ale mám ráda dokumetární filmy, protože se můžu dovědět o životě druhých. Red Bull zafinancoval tuto výpravu špičkových snowboardistů za zážitky. Tito muži jsou tak skvělí v tom, co dělají, protože jsou plně soustředění na sebe a na své zážitky. Záběry z jejich ježdění jsou úžasné, i když je jasné, že na riziku jim nezáleží. Pro mě byly překvapivé scénky z jejich ´soukromého´ života. Střílení na stromy a na barely u chaty na Aljaške, pálení stromů jenom proto, že tam jsou. Záchvat vzteku jednoho z kluků kvůli tomu, že laviny jim znemožnily ježdění. Také spouštění lavin bylo pro normálního smrtelníka blbé. Tento luxusní životní styl, který ukazují - letání po světe, přemisťování se helikopterami, řádění na sněžných skútrech, hektolitry nafty - je vykoupen rizikem, které jsou ochotni podstoupit pro efekt filmu. Jestli obdivujete snowboarding, tento film si určitě užijete, nejen díky úchvatným záběrům na profesionální snowboarding, ale i kvůli svěžímu soundtracku. Jestli ho však neobdivujete, čeká vás jenom kroucení hlavou.(3.1.2015)

Krásné záběry, na tom se asi musí shodnout úplně všichni. Nicméně koukat na to 80 minut bylo zase trošku moc. Kdyby to byl dokument s Attenboroughovým komentářem, byla by to jiná, ale když se tam takhle akorát proháněli snowboarďáci, tak mě to brzo začalo nudit, i když je samozřejmě jejich odvaha obdivuhodná. 50%(18.7.2017)

Jedním slovem bych to schrnul jako - navnazující! Dvěma slovama jako - tězce navnazující!! Třema a půl slovama jako - ty krááávo těžce navnazující!!! A takle bych mohl pokračovat až do posLání :o)). Chvílema stejně úchvatný záběry přírody jako ve skvostu Earth. Chvílema dechberoucí záběry z prvosjezdů nejvostřejších riderů Světa. Jakožto vášnivý snowborďák jen tiše sedím a hlasitě závidím. Na konci sedím s přiblblým úsměvem, když ten borec řekne - Jediná cesta jak to zjistit, je tam jet a zkusit to! Jo, hochu, to si kuř, že bych jel hnedka... Sice bych tam nelítal 50 metrů, ale to víš, že bych si to užil. Má to jen malinkatej problém, už bych se k Vám nevešel do vrtulníku :o)). Audiovizuelní zákusek, na kterým si smlsne každej, kdo ví, o čem že ten snowboarding je... Už se těším, až budu za 14 dní smažit soundtrack a při tom si to "dávat" v prašanu...Uáááá!!! A běda prašane, esi nebudeš, třikrát běda!!!(27.11.2011)

• Kass

Tenhle "dokument" se racionálně hodnotit ani nedá a lakonicky řečeno by se mohl srovnávat snad jen s profesionálně natočeným pornofilmem. Můžu tak vyzdvihnout jak je na přírodu (herečky) radost pohledět a že chlapíci podávají úctyhodné výkony a pobyt v přírodě (.)(.) si dovedou užít... Ale po nějakých dvaceti minutách se zájem pomalu vytratí a při sledování monotónní akce ho nahradí nuda míšená s apatií.(23.11.2011)

• - Zvuková postprodukce filmu probíhala na známém ranči George Lucase Skywalker, v jednom z nejuznávanějších zvukových studií na světě. (Adrai)

• - Film provází záběry z Jackson Hole, Aljašky, Chile, Aspenu, Patagonie a Britské Kolumbie. (Adrai)

• - Některé sekvence byly filmovány na kameru Phantom Flex, která zvládá v jediné vteřině nabrat přes 2000 samostatných framů a díky tomu vytvořit velmi kvalitní slow-motion záběry. (Adrai)