The Art of Flight

USA, 2011, 80 min

Curt Morgan

Gabe Langlois

Klaus Badelt

Před zhlédnutím jsem si říkal pří pohledu na vysoké hodnocení něco ve smyslu, že dokument o snowboardingu mě asi jen těžko nějak osloví. To jsem ale netušil, že ten film o snowboardingu bude tak krásně nasnímán. Film disponuje opravdu krásnými záběry ve velmi vysoké kvalitě. Nad některými počiny zúčastněných zůstává rozum stát. Musí to v nich zaručeně vyvolávat větší adrenalin, než třeba hodit koktejl od barmana Molotova do okna, za kterým tušíme hojně osídlenou místnost lidmi kočovního původu. Opravdu jsem velmi příjemně překvapen. Navíc film má sotva 80 minut, takže to celé uteče rychleji než stihne spadnout lavina. Určitě si každý divák všimne i netradiční a velmi pěkné grafiky všech titulků. Přeslechnout nelze ani velmi dobře zvolený soundtrack. Ačkoli se jedná o hudbu, kterou dobrovolně neposlouchám, tak zde sedí skvěle. Nemůžu jinak. Prostě 4*.(13.8.2012)

• Kass

Tenhle "dokument" se racionálně hodnotit ani nedá a lakonicky řečeno by se mohl srovnávat snad jen s profesionálně natočeným pornofilmem. Můžu tak vyzdvihnout jak je na přírodu (herečky) radost pohledět a že chlapíci podávají úctyhodné výkony a pobyt v přírodě (.)(.) si dovedou užít... Ale po nějakých dvaceti minutách se zájem pomalu vytratí a při sledování monotónní akce ho nahradí nuda míšená s apatií.(23.11.2011)

Nie so veľký fanúšik snehu a už vôbec nie snowboardu, ale toto dámy a páni ma naozaj dostalo. The Art of Flight je dokumentom v ktorom ide predovšetkým o vizuálny zážitok, tie informácie ktoré ponúka sú prakticky len neodpojiteľnou súčasťou spojenou s natáčaním. A práve tá vizuálna slasť ma na tom úplne odzbrojila. Nádherne prostredie, všetky tie destinácie, ktoré bolo nasnímané s neuveriteľným citom, spomalovačky ktoré dodávali ten cool efekt, a potom už len sledovať samotnú jazdu tých najlepších vo svojom obore. Nemôžem si pomôcť ale tento dokument si ma úplne podmanil, a to aj s pomocou skvelo napickovaného hudobného doprovodu a jednotlivé skladby už zdobia môj playlist. Takýto WOW efekt som naozaj nečakal. P.S. Nejako som dostal chuť na Red Bull ...(22.3.2013)

Aj ja chcem vedieť lietať! Dobre tak pri záberoch priamo na snb počas jazdy som mala nachvíľu pocit že som toho súčasťou, čo považujem celkovo ako dobrý nápad, taktiež aj tie slow motion, ktorých áno bolo veľa, ale poskytli pohľad na viac detailov a omnoho hlbší zážitok (určite lepšie s nimi ako bez nich). A ako čerešnička na torte bol určite soundtrack obsahujúci skupiny ako The Naked and Famous a Sigur Ros. Určite som to nevidela naposledy, to odbíjanie konára stále nechápem aj po 100x slow motion, už len kvôli tomu, a tie pády au, tie moje by pri tom vyzerali prinajmenšom smiešne. Ale holt nie vždy všetko vyjde, ale risk je často aj zisk.(28.11.2011)

Jeden z nejlepších snowboardingových dokumentů, co jsem viděl. Propojuje šílené triky v různých částech světa s nahlédnutím do života kaskadérů a podařeným komentářem. Učarovat vám může i dobrý soundtrack a skvěle využitá moderní kamerová technika. A v neposlední řadě je tu Travis... Ten chlap je neuvěřitelnej! Travisi, palec nahoru. Jestli se vám tento film líbil, nesmíte vynechat ani analogii z písečného světa Where the Trail Ends.(25.3.2012)

• - Snímek byl mimo jiné filmován také prostřednictvím kamery Cineflex V14 HD Camera System, která byla původně vyvinuta pro americkou armádu a její vrtulníky. Tento systém za pomoci gyroskopů dokonale stabilizuje uvnitř upevněnou HD kameru, což má za následek stabilitu obrazu i při silnějších otřesech helikoptéry nebo letadla. (Adrai)

• - Zvuková postprodukce filmu probíhala na známém ranči George Lucase Skywalker, v jednom z nejuznávanějších zvukových studií na světě. (Adrai)

• - Film provází záběry z Jackson Hole, Aljašky, Chile, Aspenu, Patagonie a Britské Kolumbie. (Adrai)