The Art of Flight

USA, 2011, 80 min

Curt Morgan

Gabe Langlois

Klaus Badelt

Nemám rád zimu. Přímo nesnáším zimu. Ale prvních pár minut tohoto dokumentu o extrémním snowboardingu mě tak nadchlo, že bych hned sedl na prkno a sjel si horu. Začátek je opravdu bombastický, spojení ukázkových zpomalených záběrů, hudby a grafiky ve vás vyvolá pocit svobody a skoro cítíte ten adrenalin, který se borcům pumpuje do krve při sjíždění hor. Škoda, že zbytek je vlastně jen opakování toho, co už jsme viděli. Sledovat skoky na 100 různých variací mě přestalo bavit.(16.5.2014)

|| Scenár: Curt Morgan | Hudba: Klaus Badelt | Produkcia: Chad Jackson, Curt Morgan | Distribúcia: Red Bull | Štúdio: Brain Farm Digital Cinema | Rozpočet: 2 milióny $ | Tržby: - $ || Prírodne dokonalé, technicky briliantné, vizuálne veledielo. Keď už ten RedBull ničí zdravie, lineárne stým aspoň podporuje niečo, čo je neopísateľne krásne, no očividne sfilmovatelné. Ps: Ten pocit letu človek ale musí zažiť ajtak na vlastnej koži - preto chýba piata hviezda :) 85%(18.9.2011)

Naprosto dokonalá podívaná...je pravda že je to reklama na redbull a quiksilver ale takhle to bohužel dneska vrcholovém sportu chodí. A ani mě to neodradilo.Chystal jsem se na to do kina ale bohužel jsem neodolal a shlédnul jsem to doma v HD a byl sem u vytržení . Doprovodná hudba je skvostná . A bavit se o tom co kluci dokážou,je asi zbytečné....spousta adrenalinu a skvělých záběrů například z vrtulníku.(18.12.2011)

Milovníci snowboardingu se budou rozpouštět nad precisností záběrů a slowmotionů zachycujících ty nejmenší detaily jako jsou vločky a kapky, nad prázdnýma nikým neprojetýma svahama, které jsou pokryty tím nejlepším prašanem na světě, nad skvělou hudbou, HD rozlišením a budou tiše závidět tu možnost, pocit a adrenalin těm pár vyvoleným na které se dívají. Alespoň já to takhle měl :). Pro mě nejlepší dokument zachycující zimu, extrémní svahy a snowboarding. Vizuální zpracování je vyloženě efektní a velmi velká lahůdka!(20.1.2012)

Jako malíř nad prázdným plátnem - ten pocit, když stojíte nad svahem, který ještě nikdo nesjel... tak ten je dokonale zachycený v Art of Flight. Jste první, kdo tu kdy jel a máte naprostou volnost rozhodování... Fantastické záběry, dokonalá kamera, místy neuvěřitelné scenérie, slowmotion, soundtrack a zvuk a obraz v nejvyšší kvalitě - toť lahůdka pro každého fanouška snowboardingu :) Jak píše Darren: "od prvotního nadšení z úžasných záběrů u úvodních titulek až k lehké nudě ke konci" - místy sice trochu zbytečně dlouhé, ale i tak je to vizuální skvost. Zpomalovačky pro náročné :) Jdu si znova nainstalovat Shaun White Snowboarding...(13.11.2011)

• - Zvuková postprodukce filmu probíhala na známém ranči George Lucase Skywalker, v jednom z nejuznávanějších zvukových studií na světě. (Adrai)

• - Některé sekvence byly filmovány na kameru Phantom Flex, která zvládá v jediné vteřině nabrat přes 2000 samostatných framů a díky tomu vytvořit velmi kvalitní slow-motion záběry. (Adrai)

• - Skok, na kterém si Scotty Lago zlomil čelist, se stavěl jeden týden a vyhazoval kaskadéry zhruba do 16metrové výšky. (Simpoch)