The Art of Flight

Curt Morgan

Gabe Langlois

Klaus Badelt
  • heyda

Vizuálně překrásné, pro snowboardisty určitě povinnost. Já, jako obyčejný lyžař a běžkař, jsem zase natolik uchvácený nebyl. Hudba mi chvílemi narušovala ty překrásné obrázky a stejně jako JASM postrádám nějaký obsah, nějaký děj a určitě i víc informací o samotných aktérech. Jak jim mám fandit a užívat si s nima, když nevím co jsou zač a ani si pořádně nepřiřadím k obličejům jména. Koukat 80 minut jen na samotný sjíždění zasněžených svahů není cool. Navíc zastávám názor, že dokumenty postavené jen na kameře nemají v topce co dělat.(6.3.2012)

Sám jsem aktivní a vášnivý nesportovec, který jakékoliv fyzické úkony provádí leda tak na PlayStationu. A virtuální realita natrhává skutečnosti zadek i tentokrát - nejde ani tak o to, že by jezdci nepředváděli zábavné vylomeniny, ale po hodině a čtvrt jednotvárné smyčky nějak nechápu, jaký je smysl tohoto dokumentu. Chtěl snad nás, lenivce, přimět, abychom sebrali výplatu, vtrhli do obchodu a všechny peníze bezmyšlenkovitě prošustrovali za prkno a další vybavení a okamžitě vyrazili do hor? Nebo nás chtěl obeznámit s moderními technologiemi, kdy si dnešní kamery poradí s efektními zpomalovačkami, ve kterých vidíme, jak prkno lahodně krájí hluboké vrstvy čerstvého prašanu? Či nám snad chtěl ukázat, jací jsou ti jezdci nezbední floutci, kteří nežijí ničím jiným než snowboardingem, a když je špatné počasí a nemůžou si vyjet na svah, zastřílí si pro zábavu ze vzduchovek a pušek? To bych moc rád věděl. Soundtrack je fajn, ale pokud chcete nádavkem zažít i extatickou zábavu, doporučuju raději nejnovější SSX, o kterém jsem se nepřímo zmiňoval na začátku.(2.3.2012)

Před zhlédnutím jsem si říkal pří pohledu na vysoké hodnocení něco ve smyslu, že dokument o snowboardingu mě asi jen těžko nějak osloví. To jsem ale netušil, že ten film o snowboardingu bude tak krásně nasnímán. Film disponuje opravdu krásnými záběry ve velmi vysoké kvalitě. Nad některými počiny zúčastněných zůstává rozum stát. Musí to v nich zaručeně vyvolávat větší adrenalin, než třeba hodit koktejl od barmana Molotova do okna, za kterým tušíme hojně osídlenou místnost lidmi kočovního původu. Opravdu jsem velmi příjemně překvapen. Navíc film má sotva 80 minut, takže to celé uteče rychleji než stihne spadnout lavina. Určitě si každý divák všimne i netradiční a velmi pěkné grafiky všech titulků. Přeslechnout nelze ani velmi dobře zvolený soundtrack. Ačkoli se jedná o hudbu, kterou dobrovolně neposlouchám, tak zde sedí skvěle. Nemůžu jinak. Prostě 4*.(13.8.2012)

• Kass

Tenhle "dokument" se racionálně hodnotit ani nedá a lakonicky řečeno by se mohl srovnávat snad jen s profesionálně natočeným pornofilmem. Můžu tak vyzdvihnout jak je na přírodu (herečky) radost pohledět a že chlapíci podávají úctyhodné výkony a pobyt v přírodě (.)(.) si dovedou užít... Ale po nějakých dvaceti minutách se zájem pomalu vytratí a při sledování monotónní akce ho nahradí nuda míšená s apatií.(23.11.2011)

Snowboardingu a zimním sportům celkově jsem příliš neholdoval. V poslední době jsem však byl pohlcen lavinou parádních záběrů SNB a skvělou pohodou s ním spojenou. Tomu prostě nelze odolat, ani kdybych chtěl! Tenhle sportovní dokument má všechno prostě! Parádní hudba, perfektní záběry, luxusní střih ... adrenalin se ve mne vařil - neskutečné! Já se bavil a bavil jsem se vážně moc ... 5* ... no a snad jediná poznámka na konec. Pokud můžete, tak sledujte pouze v HD, nemá to chybu! Awesome prostě :)(9.11.2011)

• - Film zahájil celosvětové premiérové turné v newyorském Beacon Theatre dne 7. září 2011 během závodu Quiksilver Pro New York, který je součástí ASP World Tour. (FMJ)

• - Zvuková postprodukce filmu probíhala na známém ranči George Lucase Skywalker, v jednom z nejuznávanějších zvukových studií na světě. (Adrai)

• - Skok, na kterém si Scotty Lago zlomil čelist, se stavěl jeden týden a vyhazoval kaskadéry zhruba do 16metrové výšky. (Simpoch)