The Art of Flight

Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní

USA, 2011, 80 min

Curt Morgan

Klaus Badelt

Dle mého gusta. Mě jako snowboardistovi se to nemohlo nelíbit, navíc když má někdo dva dny před odjezdem na hory jako já, jiný film by si podle mě pouštět neměl. Minimum mluvení nahradilo úžasné, bláznivé, ale profesionální triky těchto šíleně dobrých magorů na prknech, které doprovázela skvělá hudba. Oficiálně si troufám říct, že se jedná o nejlepší snowboardingový film a nejlepší dokument vůbec. Hodnotím 95%(10.3.2012)

Naprosto dokonalá podívaná...je pravda že je to reklama na redbull a quiksilver ale takhle to bohužel dneska vrcholovém sportu chodí. A ani mě to neodradilo.Chystal jsem se na to do kina ale bohužel jsem neodolal a shlédnul jsem to doma v HD a byl sem u vytržení . Doprovodná hudba je skvostná . A bavit se o tom co kluci dokážou,je asi zbytečné....spousta adrenalinu a skvělých záběrů například z vrtulníku.(18.12.2011)

Curt Morgan předvádí audiovizuální nářez. Neholduješ-li zimním sportům, zvláště pak extrémnějším, odeber tři hvězdy. Film je o chlapcích co mají jen jednu lyži, a přesto umí famózní kousky. Holky se zde nevyskytují - buď neumí na prkně, nebo si je schovávají do lepších filmů. Kladně hodnotím i záběry do civilizace např. Chile a do zákulisí, tj. inteligentní rozhovory, příprava na pokoření hory a nebo zábava mimo svahy. ///////// není to můj první doc. o SNB, ale první co výrazně vyčuhuje z řady... HD na 46" LED-TV.(25.1.2012)

• heyda

Vizuálně překrásné, pro snowboardisty určitě povinnost. Já, jako obyčejný lyžař a běžkař, jsem zase natolik uchvácený nebyl. Hudba mi chvílemi narušovala ty překrásné obrázky a stejně jako JASM postrádám nějaký obsah, nějaký děj a určitě i víc informací o samotných aktérech. Jak jim mám fandit a užívat si s nima, když nevím co jsou zač a ani si pořádně nepřiřadím k obličejům jména. Koukat 80 minut jen na samotný sjíždění zasněžených svahů není cool. Navíc zastávám názor, že dokumenty postavené jen na kameře nemají v topce co dělat.(6.3.2012)

Když se podíváte na Art of Flight, tak zjistíte, že i film podobného ražení jako jsou Extrémní svahy lze udělat poutavou a velmi cool formou. Vizuálně a hudebně velmi zajímavá záležitost plná různých cool zpomalovaček a celkem povedených 3D modelů a efektů se skvěle padnoucí hudbou a nádhernými záběry hor a frajerů na prknech, co si to neskutečně dávají. Zatím nejlepší dokument tohoto roku.(4.12.2011)

• - Zvuková postprodukce filmu probíhala na známém ranči George Lucase Skywalker, v jednom z nejuznávanějších zvukových studií na světě. (Adrai)

• - Některé sekvence byly filmovány na kameru Phantom Flex, která zvládá v jediné vteřině nabrat přes 2000 samostatných framů a díky tomu vytvořit velmi kvalitní slow-motion záběry. (Adrai)

• - V Praze se konala premiéra dne 10. 11. 2011 v Cinema City Slovanský dům. Celého turné se zúčastnily ikony snowboardingu Travis Rice, Curt Morgan a výběr nejlepších světových jezdců. Prahu společně s Travisem navštívil i Mark Landvik. (FMJ)