The Art of Flight

• Slovensko Art of Flight
Dokumentární / Dobrodružný / Sportovní
USA, 2011, 80 min

Dlho očakávané pokračovanie That´s It, That´s All (2008). Dočkali sme sa HD i slow motion a znova sa pozrieme na tie najlepšie miesta, ktoré môže freerider navštíviť - Aljaška, Patagónia, Čile a ďalšie. (casioa....)

Trailer 2

Zeck

Je mi celkem u prdele, že je to reklama na Red Bull, ale je to příšerně dlouhé na tak banální věc jako snowboarding (sjíždění svahů). Hlavní aktér a jeho pokusy o romantické a poučné řeči při záběrech na hory, se snaží celou věc posunout o level výš, ale stejně celá věc je a bude guláš toho, jak on a jeho kámoši sjeli hory a u toho je natočila profi kamera. Omrzelo se mi to po deseti minutách, pokud by se to chytře mixovalo jejich hulením travky, chlastačkama po večerech, držkopádama při sjíždění, bylo by to rozhodně chytlavější na tak dlouhou stopáž, než jen pokus o to udělat z těchto milovníků adrenalinu nové Mirky Dušíny, co si pomalu nikdy nerozbijou hubu a jsou hrozně v pohodě. 45% ()

Nin

Profesionálně a moderně natočení jezdící snowboardisti s hezkou hudbou. Nic víc, nic míň. Například kdyby neznalý mimozemšťan nebo někdo, kdo zrovna vylezl po 100 letech z jeskyně, viděl tenhle dokument, tak si myslí, že "snowboarding" je takový sport, ve kterém se s helikoptérou a vysílačkama sjíždí různé nedostupné vrcholy. Ono se totiž toho v dokumentu moc nenapovídá a když se povídá, tak jsou to jen klasické klišé jako "je to víc než sport", "příroda a já" či "je to hrozně nebezpečné". Jinak se člověk nedozví prakticky nic - kde na to berou peníze, co jsou ti týpci zač, kdo s tím začal, kolik lidí už přitom zařvalo.... Prostě jen jezdící snowboardisti s hezkou hudbou. (5/10) ()

TeeAge

|| Scenár: Curt Morgan | Hudba: Klaus Badelt | Produkcia: Chad Jackson, Curt Morgan | Distribúcia: Red Bull | Štúdio: Brain Farm Digital Cinema | Rozpočet: 2 milióny $ | Tržby: - $ || Prírodne dokonalé, technicky briliantné, vizuálne veledielo. Keď už ten RedBull ničí zdravie, lineárne stým aspoň podporuje niečo, čo je neopísateľne krásne, no očividne sfilmovatelné. Ps: Ten pocit letu človek ale musí zažiť ajtak na vlastnej koži - preto chýba piata hviezda :) 85% ()

Jara.Cimrman.jr

Nemám nic proti adrenalinu, ale jsem si jistý tím, že si ho raději nechám píchnout od Vincenta Vegy rovnou do srdce než bych se vrhnul na neovladatelném prkně ze zasněženého svahu. Tentokrát však nejde o gangsterku, ale o propagaci snowboardingu a neskrývanou propagaci lepivého nápoje, který svižně rozpohybuje i monopost F1. Musím uznat, že záběry krkolomných jízd jsou fascinující, zasněžené hory také mají své kouzlo, ale vyplňování volného času střelbou, házením sekerami a pronášením životních mouder mne zase až tak nebavilo. Tento snímek mne navíc přivedl ke kacířské myšlence, že to ježdění na prkně nebude tak těžké, takže asi vyrazím na svah střihnout si nějaký ten Backside Double Corky 1260, ale mám divné tušení, že v rotacích budu pokračovat i po stylovém dopadu na hlavu. ()

xxmartinxx

Prázdný dokument. Pouze hezké obrázky. Čekal bych, že se podívám hloub do světa snowboardistů, poznám "hrdiny", ti mi vysvětlí, proč ten sport dělají. Nic z toho se v žádné míře neděje a neděje se ani nic místo toho. Jen extrémně dlouhá reklama na snowboarding. Po dvaceti minutách neustále stejných výjevů i slov jsem se začal pekelně nudit. ()

• V Praze se konala premiéra dne 10. 11. 2011 v Cinema City Slovanský dům. Celého turné se zúčastnily ikony snowboardingu Travis Rice, Curt Morgan a výběr nejlepších světových jezdců. Prahu společně s Travisem navštívil i Mark Landvik. (Wade)
  • Zvuková postprodukce filmu probíhala na známém ranči George Lucase Skywalker, v jednom z nejuznávanějších zvukových studií na světě. (Adrai)
  • Některé sekvence byly filmovány na kameru Phantom Flex, která zvládá v jediné vteřině nabrat přes 2000 samostatných framů a díky tomu vytvořit velmi kvalitní slow-motion záběry. (Adrai)