The Art of Flight

Curt Morgan

Gabe Langlois

Klaus Badelt

Curt Morgan

K snowboardu jsem nikdy neměl zvláštní vztah ale tyhle borce obdivuju. Jsou to blázni, který jsou ve skutečnym životě naprostý dementi, který nemaj dokončenou ani základku ale na prknech to uměj, to se musí nechat. Plus krásný záběry a skvělá grafika filmu a je z toho povedenej dokument a magorech na prknech.(20.7.2012)

• Zeebonk

Po prvních deseti minutách jsem na vteřinu zatoužil oblékat se jako negr, poslouchat hip-hop sračky, snowboardovat na Aljašce a při špatném počasí střílet brokovnicí mladé smrčky. Ale vážně jen na vteřinu. The Art of Flight mi navždy znechutil tento zvrácený druh lámání končetin pro fyzicky zdatné nedonošené retardy s rovným kšiltem. Po pár minutách se efektně natočené skopičiny na sněhu stávají extrémně monotónní a od půlky jsou provázeny hlasitým zííííív. Jako výplň pak slouží několik takových výstavních exemplářů výše zmíněného filozofující o snowboardingu a to je poslední hřebík do rakve. Pokud nejste negr nebo snowboarďák, tak se tomuto dokumentu vyhněte obloukem.(7.4.2012)

Je to nádhera, je to cool, ale... Bezchybné vizuální záběry vycházejí bez nějakého příběhu silně naprázdno a po chvíli mě tahle parta jednoduše přestala bavit. Čekal jsem trochu hlubší pohled do zákulisí tohoto sportu, ne jenom ukázku toho, jak si to tihle borci na horách dávaj. Jo, párkrát jsem zíral s otevřenou pusou a nevěřícně kroutil hlavou, ale k tomu si můžu klidně pustit záběry sjezdů třeba na youtube.(1.5.2013)

Naprostá povinnost pro všechny snowborďáky!!!! To aby kluci viděli jak se má jezdit správně na prkně:-) Jelikož já na prkně nejezdím, tak jsem se na snímek zaměřil okem filmového fanouška.. Musím uznat, že tohle je naprostá pecka,,, Kam se hrabe většina akčních snímků.. Tady byla ta skutečná akce.. Tady platí jedno pravidlo a to je, že když někdo něco dělá pořádně a baví ho to, tak výsledek vypadá přesně jako tento snímek.. Těmto klukům se dá jenom fandit.. Jinak prostředí, záběry, kamera, hudba, no všechno prostě super.. Jasných 5 hvězd..(6.7.2012)

Aj ja chcem vedieť lietať! Dobre tak pri záberoch priamo na snb počas jazdy som mala nachvíľu pocit že som toho súčasťou, čo považujem celkovo ako dobrý nápad, taktiež aj tie slow motion, ktorých áno bolo veľa, ale poskytli pohľad na viac detailov a omnoho hlbší zážitok (určite lepšie s nimi ako bez nich). A ako čerešnička na torte bol určite soundtrack obsahujúci skupiny ako The Naked and Famous a Sigur Ros. Určite som to nevidela naposledy, to odbíjanie konára stále nechápem aj po 100x slow motion, už len kvôli tomu, a tie pády au, tie moje by pri tom vyzerali prinajmenšom smiešne. Ale holt nie vždy všetko vyjde, ale risk je často aj zisk.(28.11.2011)

• - Některé sekvence byly filmovány na kameru Phantom Flex, která zvládá v jediné vteřině nabrat přes 2000 samostatných framů a díky tomu vytvořit velmi kvalitní slow-motion záběry. (Adrai)

• - Travis Rice vytvořil k filmu také velkoformátovou fotografickou publikaci s jedinečnými záběry a exkluzivními příběhy z filmování „The Art of Flight“. Součástí této knihy, vydané v omezené sérii 5 000 kusů, je i film The Art of Flight na Blu-ray™ i DVD. Kromě toho jsou knihy individuálně číslovány a orazítkovány a prodávají se ve speciální sběratelské krabici. (Wade)

• - Film provází záběry z Jackson Hole, Aljašky, Chile, Aspenu, Patagonie a Britské Kolumbie. (Adrai)