The Art of Flight

USA, 2011, 80 min

Curt Morgan

Gabe Langlois

Klaus Badelt

Obrazové a zvukové šialenstvo. Niekedy až orgazmicky krásne spravené zábery. Až mám strach, aby nenastalo niečo, čo z dejín poznáme ako " fascináciu zvukom" . Dúfam, že podobná kvalita nikdy nepôjde na úkor deja. I tu totiž tie spomalené a niekedy príliš dlhé zábery vytŕčali z radu. Inak nemôžem odoprieť nič tomu, že to bolo úchvatné. Nie však dokonalé.(6.10.2012)

Před zhlédnutím jsem si říkal pří pohledu na vysoké hodnocení něco ve smyslu, že dokument o snowboardingu mě asi jen těžko nějak osloví. To jsem ale netušil, že ten film o snowboardingu bude tak krásně nasnímán. Film disponuje opravdu krásnými záběry ve velmi vysoké kvalitě. Nad některými počiny zúčastněných zůstává rozum stát. Musí to v nich zaručeně vyvolávat větší adrenalin, než třeba hodit koktejl od barmana Molotova do okna, za kterým tušíme hojně osídlenou místnost lidmi kočovního původu. Opravdu jsem velmi příjemně překvapen. Navíc film má sotva 80 minut, takže to celé uteče rychleji než stihne spadnout lavina. Určitě si každý divák všimne i netradiční a velmi pěkné grafiky všech titulků. Přeslechnout nelze ani velmi dobře zvolený soundtrack. Ačkoli se jedná o hudbu, kterou dobrovolně neposlouchám, tak zde sedí skvěle. Nemůžu jinak. Prostě 4*.(13.8.2012)

• ivan bohatyr

Na jednu stranu excelentní záběry přírody a zasněžených vrcholků, na druhou stranu pro mě nepochopitelné řeči o to, že snowboarding není jen sport, že je to životní naplnění. Nechápu, jak se někdo může živit snowboardingem, jak za sjetí hory někdo může dostat zaplaceno, jakej vůl muže za takovou blbost zaplatit? Co je to za sport, sjet kopec dolů a zas se škrábat nahoru, abych si to sjel znovu. Nechápu, co na tom mají a vůbec nechápu, proč o tom ještě točit film. Po 20 minutách prakticky stejných záběrů jsem měl dost a zbytek filmu už byla dost nuda.(28.2.2012)

Naprostá povinnost pro všechny snowborďáky!!!! To aby kluci viděli jak se má jezdit správně na prkně:-) Jelikož já na prkně nejezdím, tak jsem se na snímek zaměřil okem filmového fanouška.. Musím uznat, že tohle je naprostá pecka,,, Kam se hrabe většina akčních snímků.. Tady byla ta skutečná akce.. Tady platí jedno pravidlo a to je, že když někdo něco dělá pořádně a baví ho to, tak výsledek vypadá přesně jako tento snímek.. Těmto klukům se dá jenom fandit.. Jinak prostředí, záběry, kamera, hudba, no všechno prostě super.. Jasných 5 hvězd..(6.7.2012)

• Kass

Tenhle "dokument" se racionálně hodnotit ani nedá a lakonicky řečeno by se mohl srovnávat snad jen s profesionálně natočeným pornofilmem. Můžu tak vyzdvihnout jak je na přírodu (herečky) radost pohledět a že chlapíci podávají úctyhodné výkony a pobyt v přírodě (.)(.) si dovedou užít... Ale po nějakých dvaceti minutách se zájem pomalu vytratí a při sledování monotónní akce ho nahradí nuda míšená s apatií.(23.11.2011)

• - Zvuková postprodukce filmu probíhala na známém ranči George Lucase Skywalker, v jednom z nejuznávanějších zvukových studií na světě. (Adrai)

• - Skok, na kterém si Scotty Lago zlomil čelist, se stavěl jeden týden a vyhazoval kaskadéry zhruba do 16metrové výšky. (Simpoch)

• - Film zahájil celosvětové premiérové turné v newyorském Beacon Theatre dne 7. září 2011 během závodu Quiksilver Pro New York, který je součástí ASP World Tour. (Wade)