The Art of Flight

USA, 2011, 80 min

Curt Morgan

Gabe Langlois

Klaus Badelt

Kamera naprosto úžasná, doporučuji bluray verzi. Nicméně obsahově chudé. Točí se tam to samé pořád do kola až je z toho člověk po 20 minutách nasycen tolik, že nevidí důvod pokračovat. A kecy typu snowbording je vic než sport, je to náboženství dokument jistojistě nezachraní. Mezi nejlepších 300 filmů rozhodně nepatří, ale takovejch adeptů je tu povícero.(8.3.2012)

Tak nějak má vypadat dokument o sportu, který vám přináší pořádnou dávku adrenalinu. Freefunneři by si měli vzít ze snowboarďáků příklad! A nejde jen o sjíždění svahů s xxx% sklonem. On to totiž nenatáčel žádný amatér a tak se můžeme kochat nedotčenou nádhernou přírodou! + slušný soundtrack, jo a ti šíleci! Tolik sněhu! Můžu snad hodnotit jinak? 75%(5.10.2011)

Je to nádherně natočené navíc doplněné výborným soundtrackem. Strašně mi ale vadí, jak ti frajeři celou dobu melou o respektu k horám a přírodě a pak tam najednou lámou větve ze stromů. Jasně, odlomit kus stromu ve skoku je fakt cool. Jenže v tu chvíli jsem absolutně vystřízlivěl. Je to prostě banda frajerů, co to umí skvěle na snowboardu. A tenhle film je pak o jediné věci: aby se hoši předvedli.(29.4.2012)

Sám jsem aktivní a vášnivý nesportovec, který jakékoliv fyzické úkony provádí leda tak na PlayStationu. A virtuální realita natrhává skutečnosti zadek i tentokrát - nejde ani tak o to, že by jezdci nepředváděli zábavné vylomeniny, ale po hodině a čtvrt jednotvárné smyčky nějak nechápu, jaký je smysl tohoto dokumentu. Chtěl snad nás, lenivce, přimět, abychom sebrali výplatu, vtrhli do obchodu a všechny peníze bezmyšlenkovitě prošustrovali za prkno a další vybavení a okamžitě vyrazili do hor? Nebo nás chtěl obeznámit s moderními technologiemi, kdy si dnešní kamery poradí s efektními zpomalovačkami, ve kterých vidíme, jak prkno lahodně krájí hluboké vrstvy čerstvého prašanu? Či nám snad chtěl ukázat, jací jsou ti jezdci nezbední floutci, kteří nežijí ničím jiným než snowboardingem, a když je špatné počasí a nemůžou si vyjet na svah, zastřílí si pro zábavu ze vzduchovek a pušek? To bych moc rád věděl. Soundtrack je fajn, ale pokud chcete nádavkem zažít i extatickou zábavu, doporučuju raději nejnovější SSX, o kterém jsem se nepřímo zmiňoval na začátku.(2.3.2012)

Nemám rád zimu. Přímo nesnáším zimu. Ale prvních pár minut tohoto dokumentu o extrémním snowboardingu mě tak nadchlo, že bych hned sedl na prkno a sjel si horu. Začátek je opravdu bombastický, spojení ukázkových zpomalených záběrů, hudby a grafiky ve vás vyvolá pocit svobody a skoro cítíte ten adrenalin, který se borcům pumpuje do krve při sjíždění hor. Škoda, že zbytek je vlastně jen opakování toho, co už jsme viděli. Sledovat skoky na 100 různých variací mě přestalo bavit.(16.5.2014)

• - Film provází záběry z Jackson Hole, Aljašky, Chile, Aspenu, Patagonie a Britské Kolumbie. (Adrai)

• - Travis Rice vytvořil k filmu také velkoformátovou fotografickou publikaci s jedinečnými záběry a exkluzivními příběhy z filmování „The Art of Flight“. Součástí této knihy, vydané v omezené sérii 5 000 kusů, je i film The Art of Flight na Blu-ray™ i DVD. Kromě toho jsou knihy individuálně číslovány a orazítkovány a prodávají se ve speciální sběratelské krabici. (FMJ)

• - Skok, na kterém si Scotty Lago zlomil čelist, se stavěl jeden týden a vyhazoval kaskadéry zhruba do 16metrové výšky. (Simpoch)