The Art of Flight

USA, 2011, 80 min

Curt Morgan

Gabe Langlois

Klaus Badelt

Krásné záběry, na tom se asi musí shodnout úplně všichni. Nicméně koukat na to 80 minut bylo zase trošku moc. Kdyby to byl dokument s Attenboroughovým komentářem, byla by to jiná, ale když se tam takhle akorát proháněli snowboarďáci, tak mě to brzo začalo nudit, i když je samozřejmě jejich odvaha obdivuhodná. 50%(18.7.2017)

Je to nádherně natočené navíc doplněné výborným soundtrackem. Strašně mi ale vadí, jak ti frajeři celou dobu melou o respektu k horám a přírodě a pak tam najednou lámou větve ze stromů. Jasně, odlomit kus stromu ve skoku je fakt cool. Jenže v tu chvíli jsem absolutně vystřízlivěl. Je to prostě banda frajerů, co to umí skvěle na snowboardu. A tenhle film je pak o jediné věci: aby se hoši předvedli.(29.4.2012)

Nádherné záběry, vkusně poskládaná hudba. Jen osobně nejsem nějakým fandou snowboardingu, takže za mě to mohlo být o něco kratší (80 minut mi přišlo celkem dost) a také bych se obešel bez rozhovorů a obecně záběrů na lidi. Stačila by mi příroda, snowboardisti v akci a sem tam krátká promluva nebo myšlenka do záběru na přírodu. ~~~ 3,5*(1.10.2011)

Wow. Na jednu stranu do očí bijící reklama na značkové oblečení a redbull a především vizuální onanie, které se snad nevyrovná ani Zack Snyder. Ovšem když ono se na to ve spojení s magickou hudbou (především M83 a The naked and famous) tak krásně kouká... Art of flight se zcela jistě stane mezi snowboardisty a skateboardisty zaslouženým kultem. A není se co divit. Ke konci dokument trochu začíná nudit, protože jednotlivé kousky snowboardistů začínají splývat, přesto jsem dostal chut okamžitě vyrazit na hory, což se mi například u Extrémních svahů nestalo. 4*(7.1.2012)

Aj ja chcem vedieť lietať! Dobre tak pri záberoch priamo na snb počas jazdy som mala nachvíľu pocit že som toho súčasťou, čo považujem celkovo ako dobrý nápad, taktiež aj tie slow motion, ktorých áno bolo veľa, ale poskytli pohľad na viac detailov a omnoho hlbší zážitok (určite lepšie s nimi ako bez nich). A ako čerešnička na torte bol určite soundtrack obsahujúci skupiny ako The Naked and Famous a Sigur Ros. Určite som to nevidela naposledy, to odbíjanie konára stále nechápem aj po 100x slow motion, už len kvôli tomu, a tie pády au, tie moje by pri tom vyzerali prinajmenšom smiešne. Ale holt nie vždy všetko vyjde, ale risk je často aj zisk.(28.11.2011)

• - Zvuková postprodukce filmu probíhala na známém ranči George Lucase Skywalker, v jednom z nejuznávanějších zvukových studií na světě. (Adrai)

• - Travis Rice vytvořil k filmu také velkoformátovou fotografickou publikaci s jedinečnými záběry a exkluzivními příběhy z filmování „The Art of Flight“. Součástí této knihy, vydané v omezené sérii 5 000 kusů, je i film The Art of Flight na Blu-ray™ i DVD. Kromě toho jsou knihy individuálně číslovány a orazítkovány a prodávají se ve speciální sběratelské krabici. (Wade)

• - Snímek byl mimo jiné filmován také prostřednictvím kamery Cineflex V14 HD Camera System, která byla původně vyvinuta pro americkou armádu a její vrtulníky. Tento systém za pomoci gyroskopů dokonale stabilizuje uvnitř upevněnou HD kameru, což má za následek stabilitu obrazu i při silnějších otřesech helikoptéry nebo letadla. (Adrai)