Dobrodružství Philiberta, kapitána paniců

Les Aventures de Philibert, capitaine puceau

Philibertove dobrodružstvá

Dobrodružný / Komedie

Francie, 2011, 103 min

Fakt pošahaný, a ta epická bitva na závěr... :D(20.2.2016)

Velmi suchá parodie "hoodovsko-fanfánovských" dobordružství. Proč ne.?! Milé...(6.10.2016)

Mnoho diváků tuhle parodii pobralo jako kostýmní dobrodružný film. Jenže ono tomu tak není, tohle není nový Fanfán, tohle je Philibert střílející si ze všech možných klišé v historických dobrodružných filmech. Pravda, Pytlákovu schovanku také pochopila jen hrstka diváků, z čehož vyplývá, že neschopnost pochopit nadsázku se s tímhle národem táhne už několik desetiletí.(21.9.2013)

"Neříkejte, že jste nikdy nebyl se ženou !!" - "Nebyl !!" - "Ani malý šťouch, pane ??" ;)(9.3.2016)

• spitr

Agass ví o čem mluví, tragédie vhodná pouze k vytvoření gastrického vředu. Jediné co stojí za zmínku je netradiční mučení Philiberta, kdo by si nedal říct- místo strhávání kůže raději mučitelce vyprášit kožich? Jinak samé teplé elasťáky a otírání o koule...(16.1.2013)

• Bobik9

Plusy: Výborný týpek Alexandre Astier. Několik opravdu hezkých žen. Pár scének, které vás rozhodně rozesmějí. Mínusy: Nepovedený pokus o návrat k francouzské klasické komedii. Až přílišná stupidita hlavní postavy. Totálně příšerný scénář.(10.10.2014)

• Johnny.ARN

Taká príjemná komédia, skor až paródia. Francúzi sa vrátili k svojej tvorbe zo skorších rokov. Nevyznelo to tak vtipne, ale pobavilo a neublížilo. 2 z 5(18.1.2013)

• agass

Takhle vypadá to nejhorší francouzský peklo, jaký jsem zatím viděl. Telecí hrdina Philibert je takovej trotl, že to snad ani není možný + příšerný dialogy, nulový herecký výkony a celkově stupidní příběh. Jdu blejt. Holt asi nebudu ta cílová divácká skupina, pro kterou je tahle "komedie"určená.(8.1.2013)

• Rannveig

Velice by mě od přítomných "spolukomentátorů" zajímala ta "Francouzská kinematografie jak za starých dobrých časů" Nějaký konkrétní příklad neuvěřitelně prázdného příběhu bez kouska spádu, se třemi/čtyřmi fóry k pousmátí a nekonečně zbytečným natahaováním některých scén? Jednu * za překvapivou výpravu.(16.2.2013)

• Fujara777

ÁNO: Kto je nenáročný, asi si príde na svoje väčšmi. Kto je náročnejší, možno sa párkrát usmeje. NIE: Fúúú. Dosť slabé. Pár vecí úsmevných, ale zasmiať sa pri tomto ani za nič nedalo. Celé to pôsobilo ako nejaký televízny film a rýchlokvasne.(6.1.2015)

Výborný kousek, komedie jak má být. Francouzská kinematografie jak za starých dobrých časů - léta šedesátá až osmdesátá.(5.1.2013)

• windows

...raději nebudu komentovat.(28.9.2013)

• pipapa

Typické stupidní a silně cenzurované kino 21.století pro nenáročné diváky všech věkových kategorií.(13.2.2018)

Bodrá storka stylizovaná do starých historických bijáků o hrdinech, které zároveň jemně paroduje. Vtipů mohlo být víc, ale když se nějaký objeví, tak stojí za to. Reniér je figurína jak má být a i ostatní role jsou dobře obsazené, navíc se to tu hemží pěknými výstřihy a jediné čeho na tom filmu opravdu lituju je, že nebyl nepřístupnější (Aurélie Montea alias nedobrovolná trýznitelka Penelopé je dokonale sladká). P.S. jinak souhlas se Snorlaxem.(10.1.2014)

Průměrná francouzská kostýmní komedie. Postavy jsou střelené, herečky hezké. Souboje ujdou. Několik povedených vtipů se taky našlo. Je jasný, že na klasiku žánru kostýmní komedie tohle dílko nepasuju. Kdyby bylo tohle dílko o 15 minut kratší bylo by lepší.(26.10.2016)

• pravda1

Ledva som to dopozeral.Tak toto je film úplne o ničom - rozťahaný,nudný a absolútne nie vtipný.Priteplený hrdina behajúci v šponovkách a tárajúci totálne naivné hovadiny k tomu nesympatická hlavná hrdinka a trápno-vtipno-dobrácky sluha tak to je jeden obrovský prúser.Jediné čo stojí za zmienku je výprava inak odpad.(24.3.2013)

Uletená paródia klasických francúzskych historických dobrodružných filmov symbolizovaných Jeanom Maraisom.(4.7.2016)