Nakupuj, dokud nepadneš (TV film)

Shop 'til You Drop

Consume This Movie

(Kanada)

Shop 'Til You Drop: The Crisis of Consumerism

(Kanada)

Dokumentární

Kanada, 2009, 51 min

Materialismus je zákon tohoto světa. Díky němu jsme na tak vysoké technologické úrovni, ale zároveň jsme klesli na nejnižší sociální stupeň. Planeta se rozpadá díky Evropě a USA. Máme se dobře na úkor ostatních. Jednou to ale skončí a chudší povstanou. Konec světa díky nedostaku levné energie a nekončícímu nakupování je nevyhnutelný. Ekologické jsou firmy jen na oko, protože to pomáhá jejich prodeji a jejich zelené image. Těch málo opravdových aktivistů pád nezastaví. Je to škoda.(2.7.2012)

• Magyar

Každý by se měl zamyslet nad.., řekl nějakej pán, určitě to byl doktor, to víte, šedivý vlasy, pěstěnej plnovous a stříbrný brejle. Aspoň myslim, ale z plastu určitě nebyly. A pak řikal, že z ropy se vyráběj vůbec věci, který se vozej na jinejch věcech, který sou taky z ropy, a je jich pořád víc a víc, a pak je tam ukazovali na smeťácích. Vypadaly tam docela hezky, byly srovnaný do takovejch koleček. Tleskám kopejtkama, až jsem z toho hladná, a i když mam pocit viny, když žeru ty 4 druhy salámů, tak co se dá dělat (to pán neřikal), tak to zajim.(20.3.2011)

Jsou to všechno věci, které známe, ale ve filmovém eseji dáno dohromady je to smutné a alarmující. Podáno lehkou a možná i lehce povrchní formou, kterou přesně vystihují kreslené filmy a reklamy z padesátých let zvolené jako podkres. Což přesně tenhle snímek je - reklama proti spotřebě. /20. 3. 2011/(20.3.2011)

Hlášky: Cecile Andrews: - "Změnili taktiku, dříve platilo: když si to koupíš budeš in, dnes platí: koupíš si to a budeš šťastný." & Duane Elgin: - "Průměrný člověk zhlédne okolo 25 000 televizních reklam ročně, ale nejde jen o nabízené výrobky, je to propagace žebříčku hodnot a životních postojů."(2.8.2012)

Dokument můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=AwO7KFQpdv8 Co říct víc? Pisálek "Magyar" se rozčiluje, že známe problém, ale neznáme řešení. Cesta ven je dle mě velice snadná --- stačí přestat nakupovat v supermarketech! Nespalovat fosilní paliva! Místo filmu raději číst odbornou literaturu na toto téma! Sdílet podobné dokumenty dalším divákům! Recyklovat plasty! Potlačit touhu po levném spotřebním zboží! Chránit křehkou přírodu a zvířátka!!! ---- Planeta a život za to stojí!!!! PS: Jestli chcete téma nakoumat trochu více do hloubky doporučuji (youtub) kanál "tomaš hajzler".(6.8.2015)