Nakupuj, dokud nepadneš (TV film)

Shop 'til You Drop

Consume This Movie

(Kanada)

Shop 'Til You Drop: The Crisis of Consumerism

(Kanada)

Dokumentární

Kanada, 2009, 51 min

Jsou to všechno věci, které známe, ale ve filmovém eseji dáno dohromady je to smutné a alarmující. Podáno lehkou a možná i lehce povrchní formou, kterou přesně vystihují kreslené filmy a reklamy z padesátých let zvolené jako podkres. Což přesně tenhle snímek je - reklama proti spotřebě. /20. 3. 2011/(20.3.2011)

Je pravda, že tému mali viac rozobrať, sú to skrátka známe veci, dokonca niektoré dokumenty tieto veci zhŕňajú v kratšej dĺžke. Nič investigatívneho, len psychologické reči od ľudí, ktorí možno žijú ako tí, ktorých kritizujú, ako to už často býva, aj keď to posúdiť asi nemôžme. Tiež nenavrhol poriadne riešenie, zas varoval, no ale tu kritika podľa mňa by mala skončiť, lebo je pravdivý, proste sa tejto spoločnosti autori postavili čelom a zobrali zrkadlo, ktoré jej nastavili a či uvidí seba a niečo sa zmení alebo to bude ignorovať, to je na nás. Tie malé riešenia sú dobrým dočasným prostriedkom, proste zmeniť svoj život a svojho okolia ako sa dá, no a to vás možno neskôr privedie k tomu, aby ste to zmenili aj celkovo a poriadne. Sú tam zaujímavé postrehy, úvahy, na zamyslenie je to dobrá vec, aj keď svojou nekomplexnosťou a jednoduchosťou aj možno cieľ pre cenzorov do komerčných, či manipulovaných verejnoprávnych médií, ktorý sa tým budú hrdiť, ako že priniesli niečo kontroverzné, pritom to je len obyčajné a normálne spracovanie, ale snáď aj to pomôže.(25.10.2013)

Dokument můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=AwO7KFQpdv8 Co říct víc? Pisálek "Magyar" se rozčiluje, že známe problém, ale neznáme řešení. Cesta ven je dle mě velice snadná --- stačí přestat nakupovat v supermarketech! Nespalovat fosilní paliva! Místo filmu raději číst odbornou literaturu na toto téma! Sdílet podobné dokumenty dalším divákům! Recyklovat plasty! Potlačit touhu po levném spotřebním zboží! Chránit křehkou přírodu a zvířátka!!! ---- Planeta a život za to stojí!!!! PS: Jestli chcete téma nakoumat trochu více do hloubky doporučuji (youtub) kanál "tomaš hajzler".(6.8.2015)

• d-fens

začiatok nie je zlý, poukazuje na prebujnelý marketing (reklamu), ktorý vnímam podobne veľmi negatívne a s odporom.... no každou ďalšou minútou som v tom videl dookola sa opakujúce argumenty a zábery (najmä zábery!), ktoré sa objavujú v každom podobnom "dokumente" ..... a najmä! - ako vždy, nikto tam nepovedal nejaké konkrétne, praktické riešenie situácie.... v podstate dokument hovorí, že sme na hrane apokalypsy, no ani jeden človek vám tam nepovie, ako ju zastaviť alebo aspoň zmierniť..... tak o čom je taký dokument? o hovne!(20.10.2011)

Materialismus je zákon tohoto světa. Díky němu jsme na tak vysoké technologické úrovni, ale zároveň jsme klesli na nejnižší sociální stupeň. Planeta se rozpadá díky Evropě a USA. Máme se dobře na úkor ostatních. Jednou to ale skončí a chudší povstanou. Konec světa díky nedostaku levné energie a nekončícímu nakupování je nevyhnutelný. Ekologické jsou firmy jen na oko, protože to pomáhá jejich prodeji a jejich zelené image. Těch málo opravdových aktivistů pád nezastaví. Je to škoda.(2.7.2012)