poster

Nakupuj, dokud nepadneš (TV film)

 • Kanada

  Shop 'til You Drop

 • Kanada

  Consume This Movie

  (Kanada)
 • Kanada

  Shop 'Til You Drop: The Crisis of Consumerism

  (Kanada)

Dokumentární

Kanada, 2009, 51 min

 • MrPierc
  ****

  Materialismus je zákon tohoto světa. Díky němu jsme na tak vysoké technologické úrovni, ale zároveň jsme klesli na nejnižší sociální stupeň. Planeta se rozpadá díky Evropě a USA. Máme se dobře na úkor ostatních. Jednou to ale skončí a chudší povstanou. Konec světa díky nedostaku levné energie a nekončícímu nakupování je nevyhnutelný. Ekologické jsou firmy jen na oko, protože to pomáhá jejich prodeji a jejich zelené image. Těch málo opravdových aktivistů pád nezastaví. Je to škoda.(2.7.2012)

 • Magyar
  *

  Každý by se měl zamyslet nad.., řekl nějakej pán, určitě to byl doktor, to víte, šedivý vlasy, pěstěnej plnovous a stříbrný brejle. Aspoň myslim, ale z plastu určitě nebyly. A pak řikal, že z ropy se vyráběj vůbec věci, který se vozej na jinejch věcech, který sou taky z ropy, a je jich pořád víc a víc, a pak je tam ukazovali na smeťácích. Vypadaly tam docela hezky, byly srovnaný do takovejch koleček. Tleskám kopejtkama, až jsem z toho hladná, a i když mam pocit viny, když žeru ty 4 druhy salámů, tak co se dá dělat (to pán neřikal), tak to zajim.(20.3.2011)

 • rikitiki
  ****

  Jsou to všechno věci, které známe, ale ve filmovém eseji dáno dohromady je to smutné a alarmující. Podáno lehkou a možná i lehce povrchní formou, kterou přesně vystihují kreslené filmy a reklamy z padesátých let zvolené jako podkres. Což přesně tenhle snímek je - reklama proti spotřebě. /20. 3. 2011/(20.3.2011)

 • Specs
  ***

  Hlášky: Cecile Andrews: - "Změnili taktiku, dříve platilo: když si to koupíš budeš in, dnes platí: koupíš si to a budeš šťastný." & Duane Elgin: - "Průměrný člověk zhlédne okolo 25 000 televizních reklam ročně, ale nejde jen o nabízené výrobky, je to propagace žebříčku hodnot a životních postojů."(2.8.2012)

 • Mazlik4
  ***

  Dokument můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=AwO7KFQpdv8 Co říct víc? Pisálek "Magyar" se rozčiluje, že známe problém, ale neznáme řešení. Cesta ven je dle mě velice snadná --- stačí přestat nakupovat v supermarketech! Nespalovat fosilní paliva! Místo filmu raději číst odbornou literaturu na toto téma! Sdílet podobné dokumenty dalším divákům! Recyklovat plasty! Potlačit touhu po levném spotřebním zboží! Chránit křehkou přírodu a zvířátka!!! ---- Planeta a život za to stojí!!!! PS: Jestli chcete téma nakoumat trochu více do hloubky doporučuji (youtub) kanál "tomaš hajzler".(6.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace