Reklama

Reklama

Útok na věžák

  • Velká Británie Attack the Block (více)
Trailer 1
Horor / Komedie / Akční / Sci-Fi / Thriller
Velká Británie / Francie, 2011, 88 min (Alternativní 84 min)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (498)

Matty 

všechny recenze uživatele

"My fucking heroes" Tradiční boj o teritorium ve velmi netradičním pojetí. Znepokojivě aktuální, vtipné i tam, kde byste to nečekali, béčkově laciné i překvapivě dobře vypadající (podle potřeby) a s postavami, které by mohly mít slovo "ambivalentní" vytetované na čele. Když drzé sci-fi od geeků pro nerdy (nebo opačně), pak tohle, ne poameričtěný Paul. 85% Zajímavé komentáře: JFL, verbal, Honza dAve, Lachvos ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Přišli sem v míru, jen ošukat svou samici, avšak udělali jednu chybu, přistáli do ghetta. Ubozí mimozemšťané! Skupina mladistvých, asociálních negrů, bílých socek a smažek, strážících svou úrodu, kterým by jeden nejraději vytrhal nehty a pak zavolal nejbližšího deratizátora, jim dá jejich omyl pěkně sežrat. Albion totálně vyškolil Abramse v tom, že se dá s pár odpudivými spratky a desetinovým rozpočtem natočit ultimativně zábavný Super 16, který nemusí nutně vypadat jako disneyovský homoítí. Nicméně na akční komedii je to pěkně znepokojující film s důrazným mementem: Když s tím svinstvem nezmůže nic ani invaze lidožravých mimozemšťanů, tak jak asi skončí vládní sociální a asimilační projekty? Docela by mě zajímalo, jak by dopadl třeba takový Útok na Chánov. Asi by létající talíře v minutě stáli na špalkách bez autorádií a nad ohništi panelákových obýváků by se gurmánsky otáčeli načesnekovaní vetřelci. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Filmy pro mladé (ale v podstatě s výpovědní hodnotou o mladých) se přiostřují. Už i filmaři si všímají negativního fenoménu generace Y (tedy generace nepřizpůsobivých - anglicky ,,misfits"). Podobně jako britský (ovšem o třídu až dvě lepší) seriálový bratříček Misfits kombinuje i Útok na věžák typicky britské sociální drama s žánrem sci-fi (potažmo se subžánrem o superhrdinech a v tomto případě o invazi mimozemšťanů). Jenže nějakou hodnotu má jen ona první složka, neboť tenhle predátor pro teenagery by bez ní byl jen nudné a klišovité nízkorozpočtové béčko. Sociální přesah ale varuje - tahle generace nás jednou sežere... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Akční, komedie, sci-fi a ještě to má v merku Velká Británie? Naprosto perfektní zábava, ze které jsem nedokázal spustit oči. Bylo to brutální a vtipný dohromady, dialogy otevřely tisíc témat k diskuzi na téma Britská mládež a hlavně to bylo příběhově neskutečně zábavný, přičemž tomu dost pomohl i fakt, že jsem si od Soumraku mrtvých zamiloval Nicka Frosta, který si tady sice zahrál jeden vedlejšák, ale každopádně byla radost ho opět vidět. Paul byl derivát toho, co si Angláni připravili při Útoku na věžák. Film, který si určitě nejednou zopakuju, už jenom minimálně kvůli těm hláškám, který tam padají jedna za druhou. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Sympatická žánrovka s několika velmi vtipnými momenty a přesvědčivým sociálním přesahem. Samozřejmě, festivalové publikum znuděné artovkami se bude domnívat, že jde o nějaký významnější počin v rámci hororových sci-fi komedií... takhle to ale chodí každý rok a je to jen klasický festivalový hype okolo oddychovek a od lidí, co přes rok buď málo čučí na popcornovky, nebo ve Varech přes den příliš pijí a spokojí se s jakoukoliv troškou zábavy. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (9)

  • Film sa natáčal v chronologickom poradí. (HelenOfTroy)

Související novinky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)

Reklama

Reklama