Reklama

Reklama

Útok na věžák

  • Velká Británie Attack the Block (více)
Trailer 1

VOD (1)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (502)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Na Attack the block sa budú pozerať o pár desiatok rokov diváci ako my dnes na niektoré béčka zo 70. a 80. rokov, pri ktorých neveríme vlastným očiam. S tým rozdielom, že tu je tá nadsázka zrejmá. Ale možno bola aj v minulosti. Pre mňa je sci-fi asi najlepší žáner pre vyjadrenie rôznych rasových, xenofóbnych a neviem akých myšlienok, proste tam drbnete mimozemšťanov a trochu sa s tým pohráte. Presne to urobil Cornish, ale na môj vkus mal byť viac vtipnejší. Prečo by mal niekto vlastne nejakému územiu šéfovať? Opýtam sa v Petržalke. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Určitě lepší než Skyline anebo Světová invaze. Útok na věžák mě trošku připomněl atmosféru Critters. Jenže ty jsem poprvé viděl když mi bylo 12, kdežto při Attack the Block je ze mě dospělý jedinec. S kolonkou komedie bych rozhodně šetřil, nezasmál jsem se ani jednou. Nebylo prostě čemu. Monstra vypadaly šlušně, hlavní hrdinové přes počáteční rozpaky ve mě vzbudili sympatie. Takže abych to shrnul. I za malé peníze se dá pořídit docela slušný ranec podívané. Nick Frost o ničem, takže jestli na tohle někdo chce kouknout jen kvůli němu, ať tak nečiní. 52% ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Přišli sem v míru, jen ošukat svou samici, avšak udělali jednu chybu, přistáli do ghetta. Ubozí mimozemšťané! Skupina mladistvých, asociálních negrů, bílých socek a smažek, strážících svou úrodu, kterým by jeden nejraději vytrhal nehty a pak zavolal nejbližšího deratizátora, jim dá jejich omyl pěkně sežrat. Albion totálně vyškolil Abramse v tom, že se dá s pár odpudivými spratky a desetinovým rozpočtem natočit ultimativně zábavný Super 16, který nemusí nutně vypadat jako disneyovský homoítí. Nicméně na akční komedii je to pěkně znepokojující film s důrazným mementem: Když s tím svinstvem nezmůže nic ani invaze lidožravých mimozemšťanů, tak jak asi skončí vládní sociální a asimilační projekty? Docela by mě zajímalo, jak by dopadl třeba takový Útok na Chánov. Asi by létající talíře v minutě stáli na špalkách bez autorádií a nad ohništi panelákových obýváků by se gurmánsky otáčeli načesnekovaní vetřelci. ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Blízké setkání ttřetího druhu s mladými nadějnými afroangličany , kteří se hrdinně postaví brutální přesile chlupatých emzáků , dopadlo přesně podle mých očekávání. Třeskuté vtípky tlustého Nicka Frosta byly ledabyle střídány zběsilými útoky "trikově vymazlených" Vetřelců, kteří mi silně připomněli Gorily v mlze a já s napětím očekával alespoň cameo Sigourney Weaver a nedočkal jsem se:( Lehce stravitelná kravinka, která neurazí. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Cool černošské sci-fi s pár povedenými cool hláškami a zajímavě zpracovanými monstry se svítící fosforovou tlamou. Kvalitních nápadů v Attack the Block je spousta. I přesto, že není pro každého, tak 88 minut se dá v pohodě zvládnout. Jak říkám, žádné zbytečné natahování. I přes neznámé herecké obsazení mě role překvapili a nemohu si ztěžovat ani na jednu. Jediná škoda je, že Nick Frost nedostal větší prostor... 8/10 = 80% ()

Galerie (37)

Zajímavosti (11)

  • Wyndham Block, ve kterém se příběh odehrával, byl pojmenován podle spisovatele Johna Wyndhama, autora několika sci-fi románů pojednávajících o mimozemské invazi. (Martrix)
  • Film sa natáčal v chronologickom poradí. (HelenOfTroy)

Související novinky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)

Reklama

Reklama