Útok na věžák

Nira Park, James Wilson

Jonathan Amos

Scénografie:

Marcus Rowland

Mix Aliena, Crittersov, Planety Opic, Harryho Browna a X ďalsích flákov. Ano toto je originálne asi ako moje trojdňové slipy, ale je v tom cítiť nadšenie pre vec. A také veci sa prenášajú na plac a následne na diváka. Very fresh a repete určite bude. "So much weed a no papers. This is a nightmare man!" 85%(1.11.2011)

• Torision

Jou tam mimozemšťani a Nick Frost, takže jsem očekával ulítlou bláznivou komedii ve stylu Soumrau Mrtvých. Ale místo mimozemšťanů jsou tu nějaký vlkodlaci, Frost má v podstatě jenom cameo a ani to není vtipný. Zato je tu spousta nepřizpůsobivejch (všichni mi přišli nesympatický a hráli mizerně), jsou tu otravný scény s přepádáváním nebo policajtama a celý to působí takovým levným dojmem. Nebavilo mě to.(1.6.2014)

Konečně pořádný film s vetřelci z vesmíru, který je zábavný, nenudí a není tupý. Už v prvních minutách začíná poutavá podívaná nejen v souboji s vetřelcem, ale i v dialogové části, která nebrzdí vývoj děje... zbytek stopáže nevybočuje v nasazeném tempu a závěrem ještě více graduje. Hororová stránka funguje téměř na jedničku a vzhled a pohyb vetřelců je víc než povedený (velké plus beru fakt, že nevypadají animovaně)... Režijní debut Joe Cornishe za tak málo peněz stojí za vidění, jestli si libujete v žánru "pozemšťané vs vetřelci"… já hodnotím 5 hvězdičky...(11.9.2011)

Dlouho jsem s tímhle béčkem "bojoval". Ve filmu nebyl žádný klaďas - banda dětských chuligánů, co přepadá kolemjdoucí, pár vyhulenců, černá tlama co pěstuje trávu, nebo tlupa vesmírných "goril" se svítícími zuby ve stylu Trona, které překladatel označil jako "šediváky", což mi pilo celou dobu krev; a navíc ta příšerná uhekaná hudba! Nemůže se mi líbit film, když mi je mi putna, že vesmírné monstrum někoho zabije nebo že nevidím nějaký posun v ději. Až když se přepadená sestřička spráhla s partou, tak cca od půlky to bylo koukatelné - zdrhání před monstry v baráku. # Za zmínku ještě stojí jedna lekačka a hláška: "Je to černý. Černý jako noc. Je to černější než bratranec Femi." # příběh 5 | hudba 4 | humor 1 | akce 6 | napětí 5 | pustil bych si znovu 4(10.9.2011)

Tenhle film jsem už nějaký pátek sledoval, protože Britská hororová komedie s monstrama mi nemohla prostě uniknout. A i když jsem jí viděl asi před 2 měsíci, dávno po premiéře byl jsem nadmíru spokojen, humor tu nějak moc neobtěžuje a ani si ho snad kromě naivity celého filmu moc nevšímal. Každopádně AtB je parádní překvapení a filmová jízda od začátku do konce, ani minutu jsem se nenudil, a i když mi postavy byly ze začátku silně nesympatický tak jsem si postupem času k nim našel cestu. Ale k čemu jsem si našel cestu lehce byly monstra, ty byly dost parádní a jejich svítí zuby neměly chybu. AtB je jednoduchá oddychovka kterou jsem jenom znova potvrdil že Britové(a hlavně ti co mají co dočinění s Shaun of the dead) prostě umí.(9.1.2012)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 8. (Sufferer)

• - Spoiler: Zámotok mimozemskej ženy, ktorú našli chlapci v parku si chcel režisér Joe Cornish nechať ako záhradnú dekoráciu. (HelenOfTroy)

• - Film sa natáčal v chronologickom poradí. (HelenOfTroy)