• majo25

Film sa nesie presne v duchu svojho o pár rokov mladšieho filmového brata - Šepkajúci fantóm. Bez atmosféry a s takým silným odľahčením, že vraždy sa tu berú pomaly ako víkendový nákup. Emanciácia žien v hlbokom socializme síce bola na výslní a trebalo ju ukazovať, rovnako ako predstaviteľov "elitnej" robotníckej triedy...ale Milka Vášaryová sa na rolu hodí asi tak, ako čivava na vyslobodzovanie ľudí z lavíny. Nevravím, že to bolo nudné alebo to nemalo detektívnu zápletku, aj Michalko štandartne perlil, ale od krimi očakávam niečo úplne iné.(2.2.2016)

Asi prvá slovenská krimi, ktorú som mal možnosť vidieť. Detektíva Karola nepočítam...Nakoniec to nebol taký prúser ako som čakal a vidieť Vášaryovú skákať po vlakoch s pištoľom v ruke, to poteší. Z jej hlasu mi však chýbala ráznosť vyšetrovateľa, no možno to bol zámer, vyplývajúci z faktu, že to bol jej prvý prípad. 60%.(16.12.2012)

Lettrich s Vallom zase váľajú a dosádzajú na miesto vyšetrovateľa ženu. Koho iného, ako Emíliu, čo je úplne v poriadku. Či jej táto úloha až zas tak sadla, je na diskusiu. Pri Polónyim v úlohe vyšetrovateľa som každú chvíľu myslel, že sa jeho postava zmení na karikatúru Funésa a jeho žandára. Chvíľami veľa nechýbalo. Postarší chlapi sa v modernej dobe zoznamujú cez inzeráty, tak je na to treba didakticky upozorniť, ale nevadí, je to aspoň sranda. Prípad je celkom fajn, ale zase nič extra špeciálne, proste slovenská klasika na nedeľňajšie poobede na Jednotke.(5.2.2017)

4/10 Zaverecna cast slovenske detektivni trilogie nedopadla uplne dobre. Chudika vystridala jeste horsi Vasaryova, tak aspon ze Michalko zustal... Uz antre, kde parta svarecu je jedinymi pozorovateli modni prehlidky pod Bratislavskym ufem ukazuje na to, ze ne vsechno bude v poradku. Vysetrovatelka se chova, jako by mela policejni profesi jako kuchynsky vedlejsak a sve konstrukce sklada jako strihy z Burdy. Cele je to takove rozjuchane, ze zapadne i kvalita v podobe Mullera, Vaska nebo Kvietika. Skoda melo to navic, takto zustal puvodni dil neprekonan.(14.11.2011)

Predsa táto rola Milke Vášáryovej nesadla, i keď sústavne sa dá o tom polemizovať nakoľko jej filmári prišili rolu začínajúcej policajtky detektívky. A tak sa jej prejav dá aj ospravedlniť. Môj názor - nemá charizmu či rešpekt si ukradnúť scénu len pre seba, autoritu si chce vydobyť jedine krikom a tak nečudo, že ju valcuje komický Polónyi. Príbeh celkom ujde, fajn to odsýpa i kvôli výbornej slovenskej hereckej elite, ktorá sa zišla v silnom zložení, tentokrát v zváračskom kolektíve :) Samotné rozpletenie prípadu je málo katarzné a zo strany páchateľa je nám predvedené ľahulinké podľahnutie návnade. Nejako to bolo treba ukončiť, taký mám z toho dojem. A preto tento Lettrichov a Tallov kúsok nemožno vymaniť z priemeru.(14.12.2019)

• - Natáčanie snímky prebiehalo v Bratislave a Senci. (dyfur)