Ve městě řádí nebezpečný maniak, který se zaměřil na ženy... Poslední díl volné slovenské kriminální série líčí boj strážců zákona s maniakem, který ohrožuje ženy. Neznámý mladý muž pořeže břitvou na ulici několik děvčat. Oběti si pamatují jenom to, že pachatel měl na hlavě čepici s bambulí, jakou nosí řada mužů. I podezřelých je mnoho. Vyšetřovatelka případu kapitánka Hroncová má nelehkou situaci, hlavně poté, co dojde k dalšímu zločinu. Tím je vražda její spolužačky, kterou pachatel dokonce telefonicky upozornil na svůj úmysl. Kapitánka s nasazením života vraha odhalí a za pomoci svých kolegů zlikviduje... (Česká televize)

tron

„Tebe je to smiešne, ale ženy sa boja večer čo i len ísť do kina.“ – „Aspoň budú sedieť doma.“ Bratislavský sériový vrah, ktorý sa plazí tmou slovenského hlavného mesta, britvou reže blondíny a po jeho krvavých stopách vyráža Ivan Rajniak (ORLIE PIERKO, MATKA, ČERVENÉ VÍNO)? Tak na toto som sa tešil týždeň dopredu. Bohužiaľ sa opätovne dokázala moja naivita. Neviem prečo, ale naozaj som si myslel, že to bude drsný, tvrdý a temný triler. Samozrejme „v rámci možností“ - druhé MLČANIE JAHNIAT som nečakal. Ale ani frašku. Nanešťastie, komunistická doba, ktorá robila z ľudí všetko, len nie slobodných ľudí, ich robila aj zo scenáristov, režisérov a hercov, ktorých postavy museli prenášať vety „Najsmutnejšie na tom je, že takýto ľudia vychovávajú našu športovú mládež“. Policajtka pri vypočúvaní svedka hladká (!), na mieste činu stojac nad vychládajúcim telom svojej kamarátky s podriadeným veselo žartuje a večer ukončí vyšetrovanie s tým, že musí ísť manželovi (Štefan Kvietik!) kúpiť kapustu na večeru (?!?). Po tom všetkom som (ďalej napr. dialóg „Odovzdávam tejto spoločnosti hodnoty, o akých sa vám ani nesníva.“ – „To je ale vaša povinnosť!“) skutočne nemal najmenšiu chuť „vychutnávať si príbeh“ (snáď len dodám, že vrahovu identitu som odhalil v prvej polhodine, čo ma samého prekvapilo) a z hereckých výkonov som bol otrávený. ()

Anderton

Nie žeby Šepkajúci fantóm nebola pozerateľná detektívka, ale obsahuje viacero rozpačitých scén a dialógov ako napríklad sekvencia karnevalu alebo aj samotné záverečné dejstvo.....tá žena bola zavraždená, alebo iba postrelená? Nemohli tvorcovia ponúknuť odpoveď? Rok 1975 bol rokom ženy a tento film sa toho drží ako kliešť. Nakoniec pekné tváričky našich herečiek je jeho najväčšie pozitívum. 50% a nie vždy budem pri dvojici Lettrich Tallo zaokrúhľovať nahor. ()

Arsenal83

Taká plejáda hereckých mega hviezd, no scenár a celkové prevedenie nepustilo. Naozaj až nechápem, ako toto mohlo byť natočené pod Lettrichom. Kapitánka, ktorú hrá Turbová, tej to vôbec neveriť, je až smiešna. To sa nedá ani porovnať s Vašáryovou, ktorá hrala podobnú rolu v Prípade krásnej nerestnice. Inak takisto za réžie Lettricha, bol to azda nejaký feminista? ()

Bebacek

Detektivka říznutá giallem. Mizogynie, šovinismus a sexistické hlášky ("má žena je jalová"), ale je tam boží kapitánka Sylvia Turbová, která strčí do kapsy Emilku Vášáryovou z Prípadu krásnej nerestnice (ok, ale na jedoucí vlak z mostu neskáče, takže možná fifty-fifty). Sice není těžké se dovtípit, kdo je vrah, a je otazné, do jaké míry to celé byla nadsázka a do jaké se to bralo vážně, nicméně je to campy zábavná perla normalizační čsl. kinematografie, a to bohatě stačí! ()

dyfur

Iste má to kopec chýb :od hereckých výkonov až po scenár -čo sú teda dosť podstatné veci pri filme,ale reálie rokov sedemdesiatych sú reálne a mne to pripomína dobu ,keď sme chodili ako žiaci ZDŠ (základnej devätročnej školy) na koncoročný výlet do Bratislavy.(v meste kde sa to z veľkej časti filmovalo.) Film pre mňa má určité "kúzlo " a preto 5 hviezd. moja zaujímavosť: Filmovanie snímky Šepkajúci fantóm prebiehalo v Bratislave a Senci. (dyfur) ()

• Na sportovním plese v kavárně Štart se v závěru objeví na pódiu zpěvák Pavol Hammel. (Robbi)
  • Šepkajúci fantom byl soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)
  • Filmovanie snímky Šepkajúci fantóm prebiehalo v Bratislave a Senci. (dyfur)