Ve městě řádí nebezpečný maniak, který se zaměřil na ženy... Poslední díl volné slovenské kriminální série líčí boj strážců zákona s maniakem, který ohrožuje ženy. Neznámý mladý muž pořeže břitvou na ulici několik děvčat. Oběti si pamatují jenom to, že pachatel měl na hlavě čepici s bambulí, jakou nosí řada mužů. I podezřelých je mnoho. Vyšetřovatelka případu kapitánka Hroncová má nelehkou situaci, hlavně poté, co dojde k dalšímu zločinu. Tím je vražda její spolužačky, kterou pachatel dokonce telefonicky upozornil na svůj úmysl. Kapitánka s nasazením života vraha odhalí a za pomoci svých kolegů zlikviduje... (Česká televize)

tron

„Tebe je to smiešne, ale ženy sa boja večer čo i len ísť do kina.“ – „Aspoň budú sedieť doma.“ Bratislavský sériový vrah, ktorý sa plazí tmou slovenského hlavného mesta, britvou reže blondíny a po jeho krvavých stopách vyráža Ivan Rajniak (ORLIE PIERKO, MATKA, ČERVENÉ VÍNO)? Tak na toto som sa tešil týždeň dopredu. Bohužiaľ sa opätovne dokázala moja naivita. Neviem prečo, ale naozaj som si myslel, že to bude drsný, tvrdý a temný triler. Samozrejme „v rámci možností“ - druhé MLČANIE JAHNIAT som nečakal. Ale ani frašku. Nanešťastie, komunistická doba, ktorá robila z ľudí všetko, len nie slobodných ľudí, ich robila aj zo scenáristov, režisérov a hercov, ktorých postavy museli prenášať vety „Najsmutnejšie na tom je, že takýto ľudia vychovávajú našu športovú mládež“. Policajtka pri vypočúvaní svedka hladká (!), na mieste činu stojac nad vychládajúcim telom svojej kamarátky s podriadeným veselo žartuje a večer ukončí vyšetrovanie s tým, že musí ísť manželovi (Štefan Kvietik!) kúpiť kapustu na večeru (?!?). Po tom všetkom som (ďalej napr. dialóg „Odovzdávam tejto spoločnosti hodnoty, o akých sa vám ani nesníva.“ – „To je ale vaša povinnosť!“) skutočne nemal najmenšiu chuť „vychutnávať si príbeh“ (snáď len dodám, že vrahovu identitu som odhalil v prvej polhodine, čo ma samého prekvapilo) a z hereckých výkonov som bol otrávený. ()

Bebacek

Detektivka říznutá giallem. Mizogynie, šovinismus a sexistické hlášky ("má žena je jalová"), ale je tam boží kapitánka Sylvia Turbová, která strčí do kapsy Emilku Vášáryovou z Prípadu krásnej nerestnice (ok, ale na jedoucí vlak z mostu neskáče, takže možná fifty-fifty). Sice není těžké se dovtípit, kdo je vrah, a je otazné, do jaké míry to celé byla nadsázka a do jaké se to bralo vážně, nicméně je to campy zábavná perla normalizační čsl. kinematografie, a to bohatě stačí! ()

Radko

Na krasokorčuliarskom tréningu predstavenia Snehulienka a sedem trpaslíkov. Tréner: "Vierka, prosím Vás vyššie tú nožičku! Ešte! A pozor na trpaslíkov, lebo im uši poodtínate! Viac gracióznosti Vieročka! Skáčete ako kozľa!" Dialógy v zásadne vážnom deji - čisté čaro nechceného humoru. Plus kadejaké, dole ušami sa ťažko počúvajúce spojenia typu súdruh doktor, súdruh major a súdružka kapitánka. Interiéry Šport baru - radosť pozerať. Úspešné odhalenie zavŕši prísľub krajších a početnejších kvetov pre hrdinnú kapitánku. A na záver ešte jeden dialóg. Vážne hlásenie podriadeného kpt. Hroncovej: Policajt: "Pred Carltonom došlo k nehode. Chodci napadli rakúskeho turistu. Kpt. Hroncová: "Prečo?". Policajt: "Mal na sebe lyžiarsku čiapku.". Sladká normalizačná neresť. Alebo guilty pleasure, ako sa dnes hovorí, však? ()

troufalka

Jsem zmatená. Jméno Andreje Lettricha mám spojeného se skvělým filmem Bratia a miniságou Červené víno. Naproti tomu Fantom je pouze průměrnou detektivkou. Nejsou to zdaleka jen scény navazující tak rychle na sebe až působí chaoticky, ani nedostatek emocí u jednotlivých postav, je to i hlavní postava kapitánky v podání Sylvie Turbové. Jakoby nevěděla, jak má svou postavu uchopit. Na detektivkách mě baví, když můžu sledovat jak se příběh rozplétá a tak trochu koukat vyšetřovatelům pod ruce, odhadovat pachatele. Nebo když je příběh natolik zajímavý a neobvyklý, že mě baví jen pozorovat, jak se odvíjí a vůbec se neobtěžuji myšlenkami, jak to mohlo být doopravdy. Šepkajúcí fantom nemá bohužel ani jednu polohu. ()

Snorlax

Až neuvěřitelně hloupé jednání postav, Rajniakův nadporučík musel trpět několika duševními poruchami. Kapitánka (a že jich u VB bylo!) na tom nebyla o moc lépe. Noční Bratislavou cupitá neozbrojena, do nemocnice si však zbraň vezme. To, že pointa vlastně nebyla žádným rozuzlením a nikdo se neobtěžoval byť jen naznačit motiv pachatele, to už je jen smutným dokonáním celé téhle tristní taškařice. ()

Anderton

Nie žeby Šepkajúci fantóm nebola pozerateľná detektívka, ale obsahuje viacero rozpačitých scén a dialógov ako napríklad sekvencia karnevalu alebo aj samotné záverečné dejstvo.....tá žena bola zavraždená, alebo iba postrelená? Nemohli tvorcovia ponúknuť odpoveď? Rok 1975 bol rokom ženy a tento film sa toho drží ako kliešť. Nakoniec pekné tváričky našich herečiek je jeho najväčšie pozitívum. 50% a nie vždy budem pri dvojici Lettrich Tallo zaokrúhľovať nahor. ()

Arsenal83

Taká plejáda hereckých mega hviezd, no scenár a celkové prevedenie nepustilo. Naozaj až nechápem, ako toto mohlo byť natočené pod Lettrichom. Kapitánka, ktorú hrá Turbová, tej to vôbec neveriť, je až smiešna. To sa nedá ani porovnať s Vašáryovou, ktorá hrala podobnú rolu v Prípade krásnej nerestnice. Inak takisto za réžie Lettricha, bol to azda nejaký feminista? ()

topi

Něco tak strašlivě naivního a hloupýho jsem dlouho neviděl. Magor, kterej ženským po ksichtě kreslí břitvou je jasnej od prvního okamžiku, to samý vrah, co se na něm přiživuje. Policajti v čele s kapitánkou Hroncovou (Sylvia Turbová) jsou úplní idioti, ke konci jim na pomoc přispěchá major Jakubec (Ladislav Chudík) a logika se nadobro mění v demenci. Dialogy jsou fakt naprostej nářez, jako parodie na zahraniční kriminálky by to asi fungovalo, ale já se obávám, že tohle bylo myšleno vážně. Vrcholem byl útěk vraha, když se chtěl dostat přes hranice. Ani ta Janička Švandová neodhalila své vnady, jak je u ní skoro v každém filmu zvykem. Andrej Lettrich asi moc italských giall nenakoukal. ()

dyfur

Iste má to kopec chýb :od hereckých výkonov až po scenár -čo sú teda dosť podstatné veci pri filme,ale reálie rokov sedemdesiatych sú reálne a mne to pripomína dobu ,keď sme chodili ako žiaci ZDŠ (základnej devätročnej školy) na koncoročný výlet do Bratislavy.(v meste kde sa to z veľkej časti filmovalo.) Film pre mňa má určité "kúzlo " a preto 5 hviezd. moja zaujímavosť: Filmovanie snímky Šepkajúci fantóm prebiehalo v Bratislave a Senci. (dyfur) ()

Martin741

Typicka normalizacna detektivka s kopou filmovych chyb, vysetrovatelka vysetruje a vysetruje .. a na konci dna zahlasi, ze uz dovysetrovala a ze musi ist kupit manzelovi /tusim ze Stefan Kvietik - sakra jak ho ja nemam rad/ kapustu! No bieda, a tioe dialogy ... rovno katastrofa, Rajniak bol nikto a hrat nevedel /jo, som cchoslovak a nemusim ho/, Chudik /Kapitan Dabac, Volanie DEmonov/ herecky tiez velka bieda. Podpriemerna normalizacna detektivka . 40 % ()

majo25

Krimi bez atmosféry, je slabé krimi. Bohužiaľ, aj spracovanie je také volnejšie (miestami pomaly komédia), so žiadnou dramatickou situáciou sa nenarába dramaticky a až na pár výnimok ani so samotnými vraždami. Postavy sa chovajú hlúpo, nevieryhodne...akoby sa celý film niesol v duchu maškarného plesu, nielen v jednej scéne filmu. Hlavná vec, že si autori, či skôr tvorcovia myšlienky, mohli odklepnúť, že spravili film, v ktorom hl. hrdinkou na poli vyšetrovania môže byť aj žena, ktorá je aj gazdiná, aj manželka i budúca mamička. Tip, ktorý som mal na vraha už od 1/3 filmu, vy mi vyšiel dokonale. A perlička na záver, socializmus je v najväčšom "rozkvete" a naši protagonisti si veselo cestujú do Viedne, Ženevy, Yukonu...aké autentické. A tie vlasato-fúzaté frizúry mladých mužov...sťaby z oka vypadli hercom zo západonemeckých erotických komédií. ()

Gavin87

Primář Sova coby stoický odstřelovač ? No proč ne! Dílko, které asi zapadlo do šedi průměru, ale které mě něčím zaujalo. Jako by se samotné postavy ani tak moc nebraly vážně a vše bylo pojato v určité nadsázce. Mě to celkem bavilo, takže 3 hvězdy jsou zasloužené. Vidět dnešního charismatického herce Martina Hubu jako "mladé ucho" stojí za to. ()

Master19

Až vám bude někdo v masce držet kudlu na krku, neříkejte mu, že víte kdo to je a ať vás klidně zabije... Tupá a nudná kriminálka. ()

Kalidor_

Průměrná detektivka, která mi trochu připomínala detektivní belmondovku "Strach nad městem". Zde - zhrzený záporák, odmítaný půvabnými ženami, se mstí pořezáním tváří obětí, telefonickým zastrašováním (zde ono "šeptání") a později trochu přitvrdí. Avšak co tomu chybělo byla atmosféra. Celé vyšetřování bylo mdlé a celkem nudné, o napětí nemluvě. ()

Autogram

Nerozumiem, čo majú všetci proti tejto kriminálke. Trpí síce klasickými muchami filmov tohto obdobia, ale inak je napínavá, tajomná a až do konca som nemohol odhaliť vraha. Trochu ma prekvapilo, ako sa z ničoho nič objavil major Chudík, akoby odhalenie vraha muselo prebehnúť za účasti väčšej hviezdy. Sylva Turbová zvládla vyšetrovateľku dobre a tých niekoľko rozpačitých momentov scenára prepáčim. ---- Akékoľvek podozrenie treba hlásiť capovi. ()

klúčik

Čakal som kriminálku , ale dočkal som sa komédie. Ako kriminálka slabé no ako komédia som sa aj zasmial.. Niektoré dialógy boli super : viete čo urobím ? idem kúpiť kapustu mužovi... volá súdruh omyl... čo ti mám doniesť zo Ženevy ? , seba... Sylvia Turbová dostala celkom veľkú postavu, čo bolo na tomto filme príjemné , no film zostal priemerný... A ešte niečo : tie mužské postavy sa strašne podobali , všetci boli ako keby pochádzali z Argentíny , čierny a fúzatý.... 50%. ()

xaver

Režisér Lettrich se měl držet své osvědčené detektivní dvojice, Ladislav Chudík a Viliam Polónyi. Mohla z toho vzniknout skutečně slušná série dekektivek. Tato patří bohužel k těm slabším, i když herecké výkony jsou na slušné úrovni a proto dávám 3*. ()