• Martin741

Typicka normalizacna detektivka s kopou filmovych chyb, vysetrovatelka vysetruje a vysetruje .. a na konci dna zahlasi, ze uz dovysetrovala a ze musi ist kupit manzelovi /tusim ze Stefan Kvietik - sakra jak ho ja nemam rad/ kapustu! No bieda, a tioe dialogy ... rovno katastrofa, Rajniak bol nikto a hrat nevedel /jo, som cchoslovak a nemusim ho/, Chudik /Kapitan Dabac, Volanie DEmonov/ herecky tiez velka bieda. Podpriemerna normalizacna detektivka . 40 %(5.8.2017)

Průměrná detektivka, která mi trochu připomínala detektivní belmondovku "Strach nad městem". Zde - zhrzený záporák, odmítaný půvabnými ženami, se mstí pořezáním tváří obětí, telefonickým zastrašováním (zde ono "šeptání") a později trochu přitvrdí. Avšak co tomu chybělo byla atmosféra. Celé vyšetřování bylo mdlé a celkem nudné, o napětí nemluvě.(12.6.2011)

• tron

„Tebe je to smiešne, ale ženy sa boja večer čo i len ísť do kina.“ – „Aspoň budú sedieť doma.“ Bratislavský sériový vrah, ktorý sa plazí tmou slovenského hlavného mesta, britvou reže blondíny a po jeho krvavých stopách vyráža Ivan Rajniak (ORLIE PIERKO, MATKA, ČERVENÉ VÍNO)? Tak na toto som sa tešil týždeň dopredu. Bohužiaľ sa opätovne dokázala moja naivita. Neviem prečo, ale naozaj som si myslel, že to bude drsný, tvrdý a temný triler. Samozrejme „v rámci možností“ - druhé MLČANIE JAHNIAT som nečakal. Ale ani frašku. Nanešťastie, komunistická doba, ktorá robila z ľudí všetko, len nie slobodných ľudí, ich robila aj zo scenáristov, režisérov a hercov, ktorých postavy museli prenášať vety „Najsmutnejšie na tom je, že takýto ľudia vychovávajú našu športovú mládež“. Policajtka pri vypočúvaní svedka hladká (!), na mieste činu stojac nad vychládajúcim telom svojej kamarátky s podriadeným veselo žartuje a večer ukončí vyšetrovanie s tým, že musí ísť manželovi (Štefan Kvietik – MEDENÁ VEŽA, TISÍCROČNÁ VČELA, MAJSTER KAT) kúpiť kapustu na večeru (?!?). ČO TO S VAMI KOMUNISTI ROBILI PREBOHA??? Po tom všetkom som (ďalej napr. nechutný dialóg „Odovzdávam tejto spoločnosti hodnoty, o akých sa vám ani nesníva.“ – „To je ale vaša povinnosť!“) skutočne nemal najmenšiu chuť „vychutnávať si príbeh“ (snáď len dodám, že vrahovu identitu som odhalil v prvej polhodine, čo ma samého prekvapilo) a z hereckých výkonov som bol otrávený (Chudík vždy bol podpriemerný herec).(25.3.2010)

• nascendi

Niektoré svoje činy nedokážem racionálne odôvodniť. Medzi ne patrí pseudodetektívka Šepkajúci fantóm. Rok nakrútenia a meno Lettrich (iba Červené víno) mi mali byť dostatočným varovaním. Zlý scenár, šablóny v deji, kŕč v stvárnení atď. Takže jediným pozitívom bolo oživenie spomienok na herecké "béčko" tej doby.(11.3.2019)

• Anderton

Nie žeby Šepkajúci fantóm nebola pozerateľná detektívka, ale obsahuje viacero rozpačitých scén a dialógov ako napríklad sekvencia karnevalu alebo aj samotné záverečné dejstvo.....tá žena bola zavraždená, alebo iba postrelená? Nemohli tvorcovia ponúknuť odpoveď? Rok 1975 bol rokom ženy a tento film sa toho drží ako kliešť. Nakoniec pekné tváričky našich herečiek je jeho najväčšie pozitívum. 50% a nie vždy budem pri dvojici Lettrich Tallo zaokrúhľovať nahor.(16.2.2017)

• - Natáčelo se také v Nitře. (M.B)

• - Filmovanie snímky Šepkajúci fantóm prebiehalo v Bratislave a Senci. (dyfur)

• - Šepkajúci fantom byl soutěžním filmem časopisu Film a Divadlo "Komu dáte svoj hlas 1976?" (kosticka7)