Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

V tomto filme hraje mnoho výborných slovenských hercov, ale nie práve v tých hlavnejších úlohách. A. Swan je nevýrazný a právom sa nikdy neprepracoval medzi elitu slovenských hercov. Výnimkou môže byť iba Š. Kvietik, ale ani on nemá silu prebiť nedotiahnutý scenár a hlavne nevýraznú réžiu. Výkony všetkých a to bez výnimky sú takpovediac automatické až ležérne, akoby si vraveli- "veď je to len tv film". Nikto z hercov nedokáže diváka ani na chvíľu strhnúť, dej samotný by možno postačil, ale režisér to nedokázal dostatočne vygradovať a zdramatizovať. Záver nejako vyšumel do prázdna(deportovaných a zajatých Slovákov bolo okolo 20 000) a v podstate je to celé veľmi rýchlo zabudnuteľné a trochu odfláknuté rovnako ako jeden nemenovaný nemecký špión - "rakúsky, nie čistý Nemec" , ako vraví. Ten v tej baranici vyzeral ako Srb, ale určite nie nemecký špión. No, je možné, že bol vybraný práve preto...Slabé tri hviezdy.50%.(1.9.2013)

Ani kvalitní herecké obsazení nedokázalo přehlušit bezradnost režiséra, který se snažil zpracovat omšelý námět.(3.7.2016)

Myslím, že to mal byť dosť ambiciózny projekt... Lenže akosi nedokáže udržať divákovú pozornosť. Jednotlivé postavy robia dôležité rozhodnutia, ale akosi mi tam chýbala hĺbka. Prestrelky v snehu potešia, ale film sa postupne utopil v snahe o psychológiu, ktorej chýba prepracovanosť...(29.8.2013)

Ďalší z veľkého množstva sk filmov z 2.s.s./SNP. Ja ich rozdeľujem na tri skupiny. Na tie výnimočné, ktoré všetci poznajú (alebo by mali) a potom na tie zameniteľné, respektíve nerozoznateľné a tie sú buď čiernobiele, alebo farebné. Smrť chodí po horách patrí do 3. skupiny. Podobné prestrelky sme videli stokrát, slovenské zasnežené hory sú ako stvorené pre prestrelky s nacistami. Ono potom sa ani už nedá vymyslie už ani poriadny názov, nejakému filmu musí prischnúť aj priblblý slogan smrť chodí po horách. Herci zvládajú zahrať smútok zo smrti blízkych (rodiny/spolubojovníkov) a o tomto smútku aj film je. Len keby neumierali spôsobom že pri prestrelke sa nezmyselne postavím, zastrelia ma, ďalší príde ku mne a chce ma prebrať a pritom ho tiež zastrelia.(4.9.2015)

• kaposlav

Verím tomu, že Vladimír Mináč napísal dobrú knihu. Smrť chodí po horách som nečítal, ale bolo to bádať z deja filmu. Samotný film premrhal potenciál a miestami ako keby to nedotiahli. Prvá tretina je celkom slubná, ale potom sa to začína vliecť a od polovičky filmu som čakal na koniec, až som to 30. minút pred koncom vypol. Asi najviac mi vadilo labílne vykreslenie postáv a ich hlášky ako "Všetkých nas zabijú" čo tam zopakovali niekolko krát. škoda 2*(8.4.2012)

• Martin741

Priserna normalizacna nuda, ktoru nezachranil ani Kvietik /Boxer a Smrt/ a ani Alfred Swan /Polnocna Omsa/. 5 %(9.8.2014)

• Johnny.ARN

Smrť síce chodí po horách, ale nuda a utrpenie po divákoch. Len za ten úvod a špióna 1 z 5(29.8.2017)

Bežný partizánsky film, kde nechýba nič podstatné: prestrelky, zrada, láska, hrdinstvo, pomsta. Len je to trochu nudné a nebyť jednej aktívnej partizánky, tak by som to možno ani nevydržal do konca. Partizánsky život je jasne zobrazený a v období socializmu to určite bolo povinné čítanie plus povinné návštevy kina. Bojové scény sú v rámci možností natočené dobre, dokonca aj prepad vlaku celkom reálne.(9.8.2014)

Na československú tv produkciu až veľmi dobré by som povedal. Skvelá atmosféra, Uveritelné herecké podanie. (85%)(26.5.2016)

Ty slovenské filmy o SNP sou pořád na jedno brdo! Napřed euforie, ale stačí jeden střet s Němci a pak zdlouhavý ústup a z toho se odvíjející rádoby psychologická dramata.......(29.8.2015)

• retrix

Snažil jsem se a přemáhal, ale neměl jsem trpělivost to dokoukat až do konce. Možná k tomu přispělo i trochu sluníčko venku na obloze, ale spíše nuda, nuda a zase nuda. S prominutím děj je chujovina. Špatně natočené, scénář rovněž stojí za houby a ekipa známých slovenských herců to již vytrhnout nemohla.(24.9.2014)