Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny

Pawn Shop Chronicles

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2013, 112 min

Humor v první části je morbidní a ulítlý, nicméně brutálnosti druhé části se stěží vyrovná. Šílený scénář, který možná chtělo ještě trochu dodělat, jelikož třetí část je nejhorší a chvílemi i nudná. Napravil to částečně alespoň povedený konec v zastavárně. V každém případě se Pawn Shop Chronicles výrazně vymykají běžné filmové produkci a Wayne Kramer se očividně nebojí jít vlastní cestou, za což zaokrouhluji směrem nahoru.(7.6.2014)

Tři příběhy propojené skrze nenápadné krámy ze zastavárny mají všechny grády. Osobně mám neraději druhý kousek o ztracené manželce. Dostává mě ta pointa. Matt Dillon má navíc skvěle vychlastaný hlas. Feťácký maglajz má taky něco do sebe a Paul Walker mu kraluje. Elvis je pak už jenom agitka za pánaboha. Stylová, ale nebýt finálního propojení tak i zbytečná.(13.2.2014)

Neřekl bych že by Paul Walker měl hlavní roli, navíc tahle role mu tu ani nějak nesedla, za to Matt Dillon to celkem rozjel. Konec konců každej tu dostal kus prostoru! Elijah Wood co by úchylný tyran ženskejch, Brendan Fraser opět jako komik nedařícímu se napodobovat Elvise Presleyeho, Celý příběh je propleten mezi postavy a rozdělen na malé příběhy, kde si najde své každý! Neříkám že by film sršel humorem, nebo bůhví jakou akcí, ale rozhodně je to lepší průměr a nemůžu hodnotit jinak než 70%(30.10.2013)

Obsah ani nečtěte, zjevně ho zas psal nějakej chytrolín, co film ani neviděl. Kladívkem do zubů by zasloužil, kór pokud rád rybaří. Pawn shop chronicles, pro mě zatraceně příjemný překvápko, který by sedlo jak hrnec na macatou prdel přímo do poličky, v níž se válí Sin City, Grindhouseovky, nebo 11:14 - Zkurvená noc. Tři příběhy z vesnickýho prdelákova, kde je největší ruch asi právě v zastavárně, která si pak ty pošahaný historky letmo poslepovává dohromady v jeden celistvej kousek. Příběhy, kterym tvůrci nezapomněli nasadit pořádný kule, alespoň co se toho druhýho, v němž si Matt Dillon hraje na Bruce Cambella, týče, ten byl jednoznačně mňamózní, ale ani zbytek vyloženě nezaostává a celej film hýří nápady, že musí srdce zaplesat i nejzarytějšímu ignorantovi. V týhle zastavárně prostě najdete cetky, ale cetky, o kterých lze říct, že je jinde neseženete a ke všemu maj grády. 80%(23.10.2013)

Pawn Shop Chronicles je odpovědí na otázku, co by se stalo, kdybyste dali dohromady Pulp Fiction a Sin City. Film, který Vám nabídne misku jakési kaše bez pachu a bez příchutě, na které si buďto rádi smlsnete, nebo holt vylámete zuby (nebo Vám je někdo s chutí vyláme kladivem...). Jen se stále nemůžu rozhodnout, zda byla ta miska napůl prázdná, nebo napůl plná...(13.8.2013)

• - Film měl původně režírovat Fred Durst. (Fevas)

• - Poté, co Richard (Matt Dillon) vytrhne stránku z telefonního seznamu a hodí další postavu na akvárium za sebou, seznam mizí. (Timak)

• - Při rozhovoru Vernona (Lukas Haas) s postavou The Man (Thomas Jane) poté, co byl sražen Randyho (Kevin Rankin) autem, The Man kouří cigaretu. Ovšem v detailním záběru nemá cigaretu v puse, protože ji drží v ruce, ale hned v dalším záběru ji má zase opět v puse. (Timak)