Velmi se povedl scénář, ocenila bych i to tajemství, kterým je dlouho obestřena choroba hlavního hrdiny. Liškovi se podařila mimořádně hravá hudba. A tak jedinou skvrnou na kráse zůstává naprosto nepochopitelný výběr dabéra pro Kvietika. Emilka Vášáryová mluvící hlasem Libušky Švormové mi přišla celkem přirozená. Ale Jan Tříska kničící za Štefana Kvietika mi trhal uši. Jen si říkám, jak skvěle by to znělo, kdyby ústy Kvietika promlouval třeba Zahajský. Ale co se dá dělat? Nikdo a nic není dokonalé. I když nemám ráda automobilové závody, napjatě jsem sledovala Karlův dojezd do cíle. Za tohle lze snad odpustit i ten nesmyslný dabing.(10.7.2016)

Když jdou na mužskýho léta a když se tu dlouho rval...zpívá Walda a já začínám mít ten samý dojem. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, že v mládí mnou opovrhovaný ,,hundrt'' se mi čím dál více začíná líbit. :-). Poprvé jsem ten nečekaný pocit okouzlení objevil tuším v Atomovové katedrále, když kočička Rudy Hrušínského ml. za ním jezdila na stavbu právě Škodylakem 100 Rapid. Kupodivu tady to bylo podobně a to se ve filmu mihlo při závodech i pár aut západních značek jako BMW atd... Příběh je zvláštní. Stejně jako všem mi neseděl dabink slovenských herců. Co na filmu zajímavé bylo byly právě všechny ty možné záběry ,,z kola'' nebo skrze přední sklo na opravdu rychle ubíhající silnici v až 140 Km/h (tedy dle filmového tacháče). Co dodat k pohnutkám hlavního hrdiny? Nejsem jezdcem rallye, ale jako chlap rozumím tomu, že když se má od nečeho celoživotně budovaného odejít, odchází se těžko. A určitě by se nemělo odcházet uprostřed posledního závodu... Dávám tedy za 3 motorová těsnění. * * *(8.1.2020)

• KIT.HL

A dokonce tam dabuje i Cupák.(3.2.2013)

• sator

Autenticita příběhu je narušená už tím že Kvietika namluvil Tříska...Vašáryovou -Švermová..Jakýkoliv logický vývoj jednání postav mi totálně unikl-byl li jaký..(10.1.2011)

Hodne temny film s depresivnim vizualem, depresivnim dejem a (dokonalou) psycho muzikou. Na pozadi rally zavodu=potesily retro autaky i styl tehdejsiho zavodeni (byt zde ve filmarske licenci), to mam rad. Zahrane to bylo dobre, jen jsem nepochopil vubec duvod predabovani do cestiny - proste ten efekt, kdy koukate na zname slovenske herce a slysite je mluvit hlasem znamych ceskych hercu, je rusivy... (prestoze predabovane to bylo vlastne docela dobre) 3+(14.11.2013)

• Autogram

Priaznivci Need for Speed a podobných vtákovín by mohli mať radosť a snáď by neohrnuli nos nad legendárnym rallye autom Škoda 100 Rapid. Možno tej psychológie by sa prejedli, ale zábery na cestu ala F1 alebo zábery od kolesa mohli v roku 73 u mnohých spôsobiť vlhké motoristické sny. Že je konanie postáv nelogické, to je pravda, ale čo býva logické na celom motošporte, kde je jazdec jednou nohou na druhom svete. Tak tu sa poberá na jazdu v trojnásobnom delíriu: z choroby, z injekcie a z tabletiek, ktoré hltá aj za jazdy. Ja som si trochu v delíriu pripadal z českých dabingových hlasov Emílie a Kvietika, to musel byť mozog, čo to takto vymyslel. Záver som očakával trochu premyslenejší, niečo také nemastné-neslané na konci som už dávno nevidel. –––– Jakou to má cenu zachránit člověka jenom kosti a kůži, když ztratí všecho, co má rád?(7.1.2016)

Po první půlhodině jsem si říkal, že to asi nedokoukám. Naštěstí se film potom trochu rozjel (abych zůstal u závodnické terminologie). Ale to české předabování slovenských herců - to byl opravdu nápad za všechny peníze...(24.6.2016)

• in4mator

- "Jeďte co to dá, kdyby něco, tak... spravit se to dá dycky." Ač jsem velkým fanouškem rally a ve filmu dostalo závodění a ty věci kolem mnohem větší prostor než jsem čekal, nemůžu dát filmu vyšší než průměrné hodnocení (zaokrouhlené dolů). Přijde mi, že je to natočeno podivně odtažitým způsobem, někdo by se u filmu mohl i dost nudit. Protože se toho za celý film opravdu moc nestane, myslím, že by se mělo stavět právě na kvalitní dramatičnosti. A ta je tady taková bezzubá, určitě by šlo z toho mála vyždímat víc napětí a "psychologična"...(14.10.2012)

Příběh je postaven na výborných výkonech dvou hereckých osobností slovenského umění, Štefana Kvietika a Milky Vašáryové, která se mi poslední dobou líbí herecky i žensky mnohem víc než její mladší sestra. Předloha Marie pujmanové je zajisté jenom velmi volná, neznám originál, ale pochybuji, že by Pujmanová psala ve své době o rallye. Příběh je přesto strhující, velmi dobře zobrazuje postavu umanutého rallye jezdce, jemuž předpovídají kvůli těžké chorobě (nebo předchozí nehodě?) konec kariéry, ale který se nechce své lásky vzdát; na druhou stranu typicky žensky zamilované nemocniční sestry Aleny, která nedokáže zabránit riskantní účasti svého milého v Československé rallye. Film jsem dosud neviděl, a tak to byl skutečný zážitek.(7.1.2016)

• Pitryx

Další příklad filmu, kterého začátek zhnusí celý zbytek. Nic proti automobilovému sportu, ale tady to čtení zatáček mohlo být kratší. Následují úvodní titulky s něčím, co měla být asi hudba. Děs běs. A potom začne Kvietik mluvit hlasem pana Třísky a jde to do kopru úplně. Další scéna, idiot starý chlap machruje před babou, jak umí řídit. Když se chce někdo zabít, je to jeho věc, ale proč do toho tahat někoho cizího? Další část filmu je Alenino přemlouvání sobeckého vola, který mele jen o závodech a nic jiného jej nezajímá. Ve skoro poslední etapě sledujeme auto. Bum.(22.10.2019)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 4.10.1973 (Lucerna)(20.2.2013)

Takovou depku jsem dlouho neviděl.(12.3.2015)