Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Psychologický dramatický příběh zdravotní sestry a těžce nemocného automobilového závodníka a továrního jezdce... Autoři scénáře silně pozměnili předlohu (tam je hrdina novinář a nemá naději na vyléčení), ale hodnoty z výsledného díla to nepozvedlo. (oficiální text distributora)

Recenze (16)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Hodne temny film s depresivnim vizualem, depresivnim dejem a (dokonalou) psycho muzikou. Na pozadi rally zavodu=potesily retro autaky i styl tehdejsiho zavodeni (byt zde ve filmarske licenci), to mam rad. Zahrane to bylo dobre, jen jsem nepochopil vubec duvod predabovani do cestiny - proste ten efekt, kdy koukate na zname slovenske herce a slysite je mluvit hlasem znamych ceskych hercu, je rusivy... (prestoze predabovane to bylo vlastne docela dobre) 3+ ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Když jdou na mužskýho léta a když se tu dlouho rval...zpívá Walda a já začínám mít ten samý dojem. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, že v mládí mnou opovrhovaný ,,hundrt'' se mi čím dál více začíná líbit. :-). Poprvé jsem ten nečekaný pocit okouzlení objevil tuším v Atomovové katedrále, když kočička Rudy Hrušínského ml. za ním jezdila na stavbu právě Škodylakem 100 Rapid. Kupodivu tady to bylo podobně a to se ve filmu mihlo při závodech i pár aut západních značek jako BMW atd... Příběh je zvláštní. Stejně jako všem mi neseděl dabink slovenských herců. Co na filmu zajímavé bylo byly právě všechny ty možné záběry ,,z kola'' nebo skrze přední sklo na opravdu rychle ubíhající silnici v až 140 Km/h (tedy dle filmového tacháče). Co dodat k pohnutkám hlavního hrdiny? Nejsem jezdcem rallye, ale jako chlap rozumím tomu, že když se má od nečeho celoživotně budovaného odejít, odchází se těžko. A určitě by se nemělo odcházet uprostřed posledního závodu... Dávám tedy za 3 motorová těsnění. * * * ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Velmi se povedl scénář, ocenila bych i to tajemství, kterým je dlouho obestřena choroba hlavního hrdiny. Liškovi se podařila mimořádně hravá hudba. A tak jedinou skvrnou na kráse zůstává naprosto nepochopitelný výběr dabéra pro Kvietika. Emilka Vášáryová mluvící hlasem Libušky Švormové mi přišla celkem přirozená. Ale Jan Tříska kničící za Štefana Kvietika mi trhal uši. Jen si říkám, jak skvěle by to znělo, kdyby ústy Kvietika promlouval třeba Zahajský. Ale co se dá dělat? Nikdo a nic není dokonalé. I když nemám ráda automobilové závody, napjatě jsem sledovala Karlův dojezd do cíle. Za tohle lze snad odpustit i ten nesmyslný dabing. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Zatímco se na filmové přepisy Marie Pujmanové ze 40. let pomalu zapomnělo, autorka předlohy nechvalně proslulého seriálu Lidé na křižovatce, který byl věnován 50. výročí KSČ, byla ještě jednou připomenuta Známostí sestry Aleny. Ať už původní nápad byl jakýkoli, normalizační adaptace posledního dokončeného románu Pujmanové, je jednoduše řečeno slabá. Úsporný text předlohy soudobým filmařům na Barrandově nestačil, změnili prakticky vše a ze zralého ženského románu vytesali patvar plný nemocničních chodeb a sedadel spolujezdce automobilového závodníka... V hlavních rolích dva oblíbení slovenští herci, jejichž výkony sráží nevhodně zvolený dabing. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Autenticita příběhu je narušená předabováním: Libuše Švormová - hlas Aleny, - Jan Tříska - hlas Karla, Eduard Cupák - hlas Jiřího, Jaromír Hanzlík -hlas Vládi, Jaroslava Schallerová - hlas laborantky, Jorga Kotrbová - hlas Jarky, Jiří Kodet - hlas vrchního..Jakýkoliv logický vývoj jednání postav mi totálně unikl-byl li jaký.. ()

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama