Železná díra

Dokumentární

Slovensko, 2011, 56 min

Pavol Barabáš

Pavol Barabáš

Na své si přijdou hlavně lidi, co mají strach z hloubky. Pohledy dolů do kaňonu z kamery umístěné na hlavě jsou úžasné. Trochu mě zamrzelo, že jsem neviděl jak se dostali z kaňonu ven do civilizace. Vždy je horší návrat než (výstup) sestup. Shlédnuto v rámci MFOF v Opavě 8.11.2011.(9.11.2011)

Na slovenské poměry hodně kvalitní počin. Trou de Fer přezdívaný Mount Everestem mezi kaňony nabízí neskutečné přírodní scenérie, ale především top hardcore cestu pro tuhle partičku nadšenců. Klidně by to mohlo být i delší.(4.9.2014)

Niektorí frfľali, že minutáž 52 minút filmu uškodila. Mne sa to nezdalo. Boli sme priamo vtiahnutí do deja, do džungle Réunionskeho pralesa, do nekonečnej vlhkosti, do hukotu padajúcej vody, do vypätia svalov a do orgastického zážitku. Pavol Barabáš nám na začiatku predstavil svoju tvorbu a svojich partnerov, s ktorými preliezol všetky kúty sveta. Viac takýchto nenápadných, odvážnych a skvelých ľudí ako je Pavol Barabáš!!!(24.11.2011)

Fascinujúca adrenalínová krása, kde strmosť svahov a previsov je jedinečná, rovnako ako flóra a vodný živel, ktoré sú súčasťou "Trou de Fer". Pred 5 člennou expedíciou a najmä kameramanom klobúk dole.(30.1.2012)

Obdivuhodná podívaná, obdivuhodný trek. Respekt.(27.11.2011)