Reklama

Reklama

Nacistická smrtící komanda

(seriál)
  • Česko Komanda smrti (více)
Dokumentární
Francie, 2009, 4x55 min

Režie:

Michaël Prazan

Scénář:

Michaël Prazan

Hrají:

Patrick Desbois, Michaël Prazan (vypravěč), Adolf Hitler (a.z.)

Obsahy(1)

Armáda Třetí říše v červnu 1941 přepadla Sovětský svaz. Na pokořených územích se objevily smrtící komanda (Einsatzgruppen), zaměřená na masakrování židů a komunistů. Do dvou let, tedy do prohrané bitvy u Stalingradu, tyto bojůvky povraždily na území sahajícím od pobaltských republik až k Černému moři bezmála dva miliony židovských mužů, žen a dětí. (TV Spektrum)

(více)

Recenze (25)

milancecil 

všechny recenze uživatele

256. Sta tisíce obětí systematického i živelného vyvražďování jako nikdy a ničím neospravedlnitelné zlo, fašismus jako osobní postoj člověka měnící lhostejností ke zvůli a násilí své jednání až v ničím neohraničenou pervezi, k sadismu, naprosté, surové odlidštěnosti, postihující pozvolna charakter, až ke stavu rozkladu, demoralizaci, rozpadu disciplíny, neudržitelnosti i toho nejzákladnějšího řádu, děsivé, šokující události, vymykající se rozsahem a zrůdností uplatňovaných postupů čemukoliv, svědectví vrahů, kteří nikdy nebyli za své zločiny potrestáni, benevolence i nemohoucnost justice postihnout viníky kolosání obludnosti, hořkost, která přetrvá navěky, bezpráví, které stále z našeho života nevymizelo, jen nabývá méně nápadné, zastřené podoby. ()

RomeroIsGod 

všechny recenze uživatele

Perfektní téma, s kterým se tvůrci nedokázali moc popasovat. Dokument vyloženě nudí, vleče se a vzpomínky pamětníků, kteří sotva mluví, tempu taky nepřidají. Co se obsahu týká, tak pár záběrů jsem ještě neviděl (ale rozebírat deset minut, že se tam lidé při popravách smějí a běhá okolo pes taky není nic moc), nějaký nový info jsem taky načerpal. Spíš pro lidi, kteří s druhou světovou začínaj. 60% ()

Reklama

ceskyhonza 

všechny recenze uživatele

O válečnou historii se zajímám od cca 13ti let, tedy víc jak 35 let a znovu a znovu mne fakta z 2. sv. války utvrzují v tom, že Německo už nikdy nemělo být samosprávné, nemá na to jako národ sebemenší morální právo. Národy SSSR k nim byly přes vše vlastně milosrdné, porazily je a přes všechny hrůzy války, kterých se také dopouštěly, přeci jen nevykonaly pomstu, což je staví morálně u mne výš než Němce. Je ironií dějin a lidstva, že tento národ opět patří k velmocenským ... Nechápu dnešní generace a jejich obdiv k Německu, ten nikdy sdílet nebudu, nemohu, bylo by to pohrdání miliony umučených bez ohledu na to, zda šlo o ženy a děti. Je třeba tokovýchto dokumentů, aby se nezapomínalo, protože "ztráta paměti" nese riziko možného opakování hrůz. ()

Johny303 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument na velmi chytlavé a zajímavé téma. Perfektní zpracování. Je asi na místě, poukázat na to, že se mnoha zločinů na lidech z té či oné země nedopouštěli pouze uniformovaní příslušníci z řad německé armády, ale zejména samotní spoluobčané šikanovaných, kteří se k pobavení Němců vrhali na své vlastní krajany jako psi a odvedli tak za vojáky z popravčích jednotek spoustu práce sami. V tomto dokumentu je takových záběrů nemalé množství. ()

Rocky62 

všechny recenze uživatele

Vše podstatné tu již bylo sděleno...já jen doplním, že některé informace jsem si častokrát ještě dohledával v jiných zdrojích, protože jsem jednoduše nevěřil. Osvětim, Treblinku, nebo Sobibor zná celý svět. Babí jaro, Kamenec Podolský či Zmijovskaja balka by měl znát taky. Nejzvrácenější historie v dějinách lidstva a přesto důležitá nejen pro naší, ale i budoucí generaci. 100% ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama