13-dielny seriál pre mládež a všetkých, ktorým ich problémy nie sú ľahostajné. Mala by to byť rodina, škola, spoločnosť... ale sú naozaj tými, ktorí dokážu nasmerovať či podporiť kroky teenagerov k dospelosti?

Jednotlivé časti:  1. Husté video
9.-Štipce
10.-Zamat
11.-Karneval
12.-Výlet
13.-Kapor (oficiální text distributora)

Wade W.

Síce na pohľad vyzerá pár vecí divadelne (dialógy hercov sú ako keby v štýle filmu Fontána pre Zuzanu a preto znejú v seriáli zo súčasnosti dosť nereálne) ale STV1 aspoň zohnala slušných hercov a námet je oproti ostatným slovenským seriálom čo v súčasnosti chodia celkom originálny. Zatiaľ 3* po pár dieloch možno zvýšim hodnotenie. ()

petisek

Pre mňa rozhodne najlepšia novinka začiatku televíznej sezóny 2011/12. Oproti Svištovi, alebo Zite na krku ide o pomerne kvalitné televízne dielo a to HLAVNE zásluhou dramatika Viliama Klimáčka, ktorý je autorom námetu a scenára Gympel.TV. Človek si akosi hneď všimne, že ide o level vyššiu úroveň kvality ako spomínané seriály komerčných TV. Nedokonalostí je aj v tomto seriály dosť, ale veľké plus dávam za tie neokukané herecké tváre, takže moje hodnotenie po prvom diely sú 4*. ()

actor-SP odpad!

Zdokumentovať filmovou hranou tvorbou život mladých a ich pubertálne problémy bol vcelku dobrý nápad, tam už však originalita skončila. Od scenára cez kameru a réžiu môžme zopár týždov sledovať na totálny odpad. Na príklad toho, ako by sa seriál nemal točiť. Ak ma niekto zájem vidieť, ako vyzerajú najhoršie seriály za posledné roky, s radosťou odpúčam! Pýtam sa, to sa v novodobomm filme už ani nepoužíva mikrofón, alebo musia herci tak neohrabane kričať keď stoja 2 metre od seba? ()

Janega

Predpokladám, že to mal byť seriál "o mladých pre mladých". No keďže ho točil 50-ročný dedo, ktorý vyrastal na seriály My školou povinní, tak je to seriál "o mladých pre... nikoho". Čím viac to malo byť akože "cool", tým to malo opačný efekt a je z toho (ako hovoria dnešní mladí) trapošina. Proste nakrútiť seriál pre túto vekovú skupinu je dosť náročné a duplom to platí na Slovensku, lebo dnešnej mládeži sa ničím nezavďačíte. ()

Zombiepod

Konečne neohraní slovenskí herci (aj keď im to príliš nejde), konečne nejaké odlišné prostredie ako len samé nemocnice a paneláky, a konečne žiadny nútený humor a tupé pokusy o návaly dramatických situácií. Prvý diel nebol nič čo by prinieslo niečo prevratné na televízne obrazovky, ale niečo to má do seba. Seriál zo študentského prostredia sme tu už dlho nemali a možno to aj budem sledovať. ()

• V tretej epizóde je počas scény v telocvični možné vidieť, že za oknami je tma, takže sa nemôže odohrávať počas vyučovania cez deň. (GTS_PUNK)
  • Budova, v ktorej nacvičuje folklórny súbor Haluzinka, je v skutočnosti Kultúrny dom v Senci. (ČSFD)