poster

Za lepší život

 • USA

  A Better Life

 • Slovensko

  Za lepší život

 • Velká Británie

  A Better Life

Drama

USA, 2011, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  "Keď chceš peniaze, musíš pracovať..." Samozrejme dá sa k nim dostať i inými spôsobmi , ale náš hrdina je veľmi čestný muž. Jeho osud vám iste nebude ľahostajný a iste by nebol ani americkým úradom, ak by vedeli bližšie nahliadnuť do vnútra človeka. O takto čestného a pracovitého muža by mal mať záujem každý, či už je to štát všeobecne alebo zamestnávatelia. Vidieť jeho marný boj s úradmi a papierovačkami mi nerobí dobre, všeobecne mám k týmto veciam odpor. Príbeh dokáže zaujať, asi najviac dejová linka s ukradnutým autom a pátraním po ňom. Po filme vám v srdci možno ostane to, čo mne. A to, že dnes nielen v USA ale takmer všade na svete čestný a pracovitý muž neznamená vôbec nič. U nás to platí dvojnásobne...80%.(26.12.2013)

 • F.man
  ****

  Chris Weitz chtěl ukázat, že taky umí hodnotější filmy a tak natočil ... no takové to správné americké drámo, které si rádo rýpá do vnitřních problémů. American dream bude fungovat vždy a tohle není vyjímka. Povedená čtyřková záležitost, která se ale do mysli výraznějším způsobem asi ve většině případech nezapíše. This country is a land of dreams. It can be a hard place, a cruel place. But it's where I work, and I dream of a better place for my son. (2.8.2012)

 • Aleee89
  ***

  (viděno 2. 2. 2012) Budu se asi posté opakovat, ale i tento film mi padl do oka jen díky oscarové nominaci, a to tentokrát pro Bichira, kterého jinak znám jako uhlazeného vládce podsvětí z Trávy. Nezjišťovala jsem, o čem snímek bude, stačilo mi vědět, že o Mexičanech - to už zhruba tušíte, jakým směrem se děj bude ubírat. Po nudnější první části přišla lepší druhá polovina s větším nábojem a lepším tempem děje, všechno to dokreslovala zajímavá hudba Desplata a patřičná atmosféra. Na mysl se mi drali Zloději kol anebo třeba Božské děti. Nemyslím si, že by film přinesl něco extra nového, ale špatný rozhodně není. Má příjemnou stopáž a já jsem si ho vcelku užila.(4.4.2012)

 • Roman.Ticka
  ****

  Zajímavá sonda do problematiky imigrantů versus hostitelská země. Působivé scenérie, důraz na charakteristiky postav, kulervoucí příběh, procítěné hraní neokoukaných herců, pro našince exotika jak prase. Celkově efektní a funkční. Pokud jde o můj osobní postoj k jedné či druhé straně barikády, není jednoznačný. Vím, že bych se v těch místech nacházet nechtěla, riziko různé újmy (nejen krádež auta) je přímo úměrné neustálému přísunu nových ilegalistů. V globálu se není co divit pohnutkám přistěhovalců, ani striktnímu přístupu Ameriky. Obojí je v současnosti nezvladatelné a neudržitelné, žádné uspokojivé řešení nevidím. Snažím se chápat a nejintenzivněji mě napadá slovo lítost.(4.10.2012)

 • Martin741
  ****

  film na motivy pristahovaleckych rodin, ktorych prislusnici su tentokrat z mexika a hladaju si svoj americky sen. Reziser Chris Weitz uspesne rozvija socialnu dramu jednej mexickej rodiny so vsetkym, co k tomu patri. Velmi kvalitne natoceny film na to, ze nema ani jednu znamejsiu herecku tvar, vsetko su prakticky neherci. 76 %(26.2.2013)

 • - Dialogy jsou upraveny tak, aby odpovídaly skutečnému slangu nejen používaném v Los Angeles, ale i v různých ulicích města. (Terva)

 • - Název původního scénáře zněl "The Gardener". (Terva)

 • - Film je v hollywoodské produkci neobvyklý, protože se odehrává v hispánské komunitě a téměř všichni herci jsou hispánci. (Terva)