Po roční známosti požádá Tom Violet o ruku. Ona souhlasí, avšak ani jeden z nich v tu chvíli ještě netuší, že jejich vysněná svatba je dál, než by se zdálo. Violet dostane nabídku na dvouletou stáž daleko od jejich domova a Tom, který jí chce být nablízku, opouští místo asistenta šéfkuchaře, kde měl být brzy povýšen, jen aby podpořil svou nastávající v jejím kariérním postupu. Po příjezdu do Michiganu se všechno začíná pomalu hroutit. Zatímco Tom je nucen pracovat ve fast-foodu a jeho životní sny se rozpadají v prach, Violet si užívá nové místo ve skupině vedené šarmantním profesorem Childsem. Frustrace na obou stranách přibývá, svatba se stále odkládá, netrvá dlouho a pár se rozejde. Přesto je osud svede opět dohromady... (TV Nova)

Anderton

Prekvapivo inteligentná, aspoň sčasti, romantická komédia. Problém je v tom, že teda aspoň sčasti. Niektoré humorné vložky sú úplne zbytočné a film v podstate naťahujú na dvojhodinovú stopáž. Inak väčšina vecí tu má svoje opodstatnenie, Tomove "prepnutie" a návrat k prazákladom mužskej podstaty, pričom všetci v okolí to chápu ako jeho zlyhanie. Otázka, či môže byť žena mužom odporúčaná na lukratívne miesto aj kvôli schopnostiam a nielen vďaka kráse, i keď je inteligentná. No a celkom vtipné využitie montáže, keď ma tvorcovia nachytali na hruškách a dokázali, že aj opakovaný vtip môže byť stále vtipný. Škoda, že film nie je viac zomknutý a o oprostený o 10-15 minút omáčky, určite by som potom hodnotil vyššie. Pričom taký David Paymer nedostane skoro žiaden priestor. 70% ()

ABLABLABLA

Wau, nuda od začátku od konce, kterou ani super Jason Segel nezachránil, protože si místo toho nechal narůst nechutný vous a nosil pletený svetr, který vypadal jak smoking a k tomu jedl lžící udělanou z kopyta jelena a pil z chlupatých džbánů vlastní medovinu. Neviděla jsem v tom žádný humor, vážně. Skončilo to opět strašně nečekaně, takže asi tak. Je fakt že ale ta svatba na konci byla trochu vtipná. ()

Jara.Cimrman.jr

Cesta Superkrálíka a Lady Diany z bodu A do bodu A je neúměrně dlouhá a příliš mi připomíná život na to, abych se přitom uvolněně bavil. Jenže má i pár poučení do života, která mi zatím jiný snímek nenabídl: 1. Nebudu vyzývat na souboj někoho, kdo přede mnou nechce utíkat, 2. Nenechám žádnou nymfomanku, aby mne usouložila do kómatu, 3. Při čištění kuše se přesvědčím, zda nemám v tětivě zapomenutou střelu. Já vím, že to není nic moc, ale když si vzpomenu na těch pár povedených vtípků s úmrtími příbuzných, tak to celkem šlo. ()

playboxguest

Proč ten film nabral přes dvě hodiny? Protože tvůrcům nestačilo ukázat historku o seznámení jednoho páru jen jednou. A tak za chvíli uvidíte "rozkošného" králíčka a princeznu Dianu v každém střihu. Na to vemte jed. Ale to, co zaručeně neuvidíte, je dobrý příběh o páru, který se furt nemůže dokopat k oltáři. Hrozně plytká záležitost, u které znám s naprosto jistou určitostí, za jak dlouho opustí můj harddisk. ()

PauloZ

Naprosto pohodavá komedie, ale rozhodně slabší než Kopačky a Dostaň ho tam. Navíc mi přijde, že 2 hodiny jsou na romantickou komedii zbytečně moc. Herci mě bavili všichni, až na pár trapných scének, které naštěstí střídaly ty zábavné a trefné momenty, ale není jich tam za tu dlouhou stopáž moc, což je škoda. Průměrné, ale ne špatné. ()

• V prvních trailerech, předtím než je Violet Barnes (Emily Blunt) střelena šípem do nohy, slyšíme, jak malá holčička řekne: "Jsem Pocahontas". V pozdějších trailerech je to nahrazeno větou "Jsem Katniss" jako reakce na úspěch filmu Hunger Games (2012). Ve filmu je nakonec použita věta s Pocahontas. (..Lucas..)
  • Šaty, které má na sobě Violet (Emily Blunt) během své svatby, jsou od Valentina. (žvanimírek)