Zásnuby na dobu neurčitou

Zásnuby na dobu neurčitú

The Five-Year Engagement

Komedie / Romantický

USA, 2012, 131 min

Příště prosím víc britského humoru a méně hollywoodských nápadů. Ono natočit dvouhodinový film o zásnubách vyžaduje odvahu a švih. Tady se to úplně nepovedlo. Nejlepší scény tak byly ty, kde nebyla (jedna z mých oblíbených hereček) Emily Blunt - hlavně lov srny a pak rodinný oběd a la srnčí hody. Což trochu zamrzí, když jde o romantickou komedii, že ano...(25.9.2012)

Nebudu se tu rozepisovat o romantické komedii. Jason mě baví, Emily je kočka, Alison je kočka, Paul Bulva je borec, dobré vtipy, humorné situace, přirozené dialogy a bavil jsem se skvěle :) Je vidět, že to celý štáb točil s chutí. Romantické komedie s Jasonem Segelem opravdu vřele doporučuju. Tohle je snad skoro stejně dobré, jako Kopačky. 4*(12.8.2013)

Docela kravina. Obycejna romanticka komedie o dvou zamilovanejch, co nejsou schopny se dokopat ke svatbe kuli vsemoznejm stupidnim duvodum. Ze zacatku to je sice docela zabava, sice to nicim nevybocuje z nejakyho standardu romantickejch komedii, ale sem tam padne nejaka sprosta hlaska a herci jsou sympataci, takze to docela bavi. Jenze z pribejvajicim casem (silenejch 130 minut) se tak nejak nic nedeje a furt je to to samy, az to zacne cloveka srat. Segel je sice ultimatni sympatak a jeho lovecky obdobi je zabavny, ale celej film proste neutahne a mnohem zabavnejc tak vyznivaj scenky jeho dobytkarskyho kamarada. Celkove tak proste naprostej prumer, s timhle obsazenim a pod zastitou Apatowa jsem cekal daleko vetsi pecku.(3.12.2012)

Príjemné prekvapenie. A nechápem to šokujúco nízke hodnotenie na čsfd. Ľudia, čo by ste ešte chceli? Aby tam E. Blunt tancovala nahá odzemok? Pritom ide o príjemnú, pohodovú romantickú komédiu, ktorá aj keď trvá vyše dve hodiny ani chvíľu nenudí. Takto nejak si to predstavujem. Zaujímavý dej a príjemní herci sa rovná polovica úspechu. Vo filme sa rozoberá jeden z najvážnejších problémov v partnerskom vzťahu - keď sa jeden musí prispôsobiť tomu druhému, ak chcú zostať spolu. V scenári sa pamätalo asi na všetky možné variácie a kombinácie, ktoré z tohto problému môžu vzniknúť a dej nás tak previedol cez všetky úskalia, ktoré sú potrebné na vyriešenie. Jasona Segela si ako scenáristu asi budem viac všímať, chlapec má talent. A to nehovorím o tom, že je aj skvelý herec. No a E. Blunt bola čerešnička na torte. Jeden z ďalších filmov vhodných na zlepšenie vnútornej pohody a momentálnej nálady. 85/100(25.2.2014)

Jason Segel je můj oblíbenec. I když je v seriálu "Jak jsem poznal vaši matku" tím nejvýraznějším Barney Stinson, je to právě Marshall Eriksen, který je prototypem skvělého přítele i milujícího muže, jehož láska je věčná a překoná cokoli. Vedle toho je to také skvělý komický typ. Kromě toho, že je Jason Segel výtečný komediální herec, je to i skvělý scénárista. Dokázal to filmem "Kopačky", nakonec i svým podílem na scénáři k filmu "Mupeti", nejinak je tomu i v případě snímku "The Five-Year Engagement". Jeho vtipy jsou prostě dobré, navíc jimi dokáže ozvláštnit příběh, který většinou roztáhne do dvou hodin. Nevadí to, protože film je natolik příjemný, natolik hezký, natolik plný zajímavých momentů, že si ho užijete až do konce. Myslel jsem si, že když se na film budu dívat příliš pozdě, uspí mě. To se nestalo. Už jen tohle je důkaz toho, že tvůrci uspěli. Natočili film, který není třeskutou komedií, ale má vtipné momenty, komické dialogy i monology. Jason Segel předvádí, že je hercem, který zvládá víc jak jednu polohu a není mu cizí ani ta dramatická, jak už předvedl ve filmu "Jeff, který žije s mámou". Film není dokonalý, jiným lidem se bude zdát zdlouhavý, možná i prázdný, ale já si myslím, že je to komedie, která je komediální, je romantická a dokáže zahrát i na smutnější notu. Takové by romantické filmy měly být. Prostě si zvykněte, že u Jasona Segela vždycky půjde o vztahy a o lásku. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html(27.2.2013)

• - Kvůli celkovému doladění charakteru Suzie, kterou hraje americká herečka Alison Brie, „vybrousila“ herečka britský přízvuk posloucháním nahrávek čtení od své britské kolegyně Emily Blunt. (Dzeyna)

• - V prvních trailerech, předtím než je Violet Barnes (Emily Blunt) střelena šípem do nohy, slyšíme, jak malá holčička řekne: "Jsem Pocahontas". V pozdějších trailerech je to nahrazeno větou "Jsem Katniss" jako reakce na úspěch filmu Hunger Games (2012). Ve filmu je nakonec použita věta s Pocahontas. (..Lucas..)

• - Jedná se už o druhou spolupráci režiséra Nicholase Stollera a herce Jasona Segela, přičemž v prvním případě se sešli při natáčení snímku Kopačky (2008). Jason Segel a Emily Blunt se sešli už jako pár ve filmu Gulliverovy cesty (2010). Oba se také objevili ve filmu Mupeti (2011). (Riddick77)