• becki_tu

Nejroztahanější romantická komedie za poslední roky. Bohužel náplň scénáře se nijak neliší od podobných moderních žánrovek, takže jediné lákadlo pro potenciálního diváka zůstává jen v podobě Emily Blunt, případně Jasona Segela. A to je na dvouhodinový film, potýkající se navíc s nedostatkem kvalitního humoru, málo. 50%(17.9.2012)

Mám rád, keď sa vo filmoch hovorí a spomína o iných filmoch znie to tak, že si ľudia nájdu cestu a čas venovať pozornosť filmu a majú prehľad v tomto uponáhľanom svete o filmovom dianí okolo nich. Jedným z často skloňovaným slovom sa v tomto filme stal názov animáku Ratatouille. V tejto komédii dostal priestor aj neskrývaný a otvorený životný postoj a správanie viacerých ľudí čo som tiež docenil, keď úprimne po zosobášení Alex zahlásil "kurva my sme sa zvali". Vtipnou formou bolo podané aj riešenie konfliktu medzi profesorom, ktorý pobozkal mladú snúbenicu chlapa, ktorý by svojou postavou mohol skoliť aj draka no on sa to rozhodol riešiť diplomaticky a k tomu sa mu ešte ušlo aj za ucho. Tak ako v každom romantickom filme, ani tu nechýbala tŕnistá a dlhá cesta, kým si osudový pár uvedomil, že patria k sebe. Odvážne no pravdivé prirovnanie o koblihách, znelo ozaj trefne, hlavne pre tie ženy, ktoré si myslia o sebe, že budú večne mladé a že to čo hľadajú majú pred sebou, len sú zaslepené kariérou, alebo inou "dôležitejšou motiváciou".(12.10.2012)

Příliš dlouhé zásnuby a příliš dlouhý film a ani jedno nefunguje. Vztahu Violet a Toma dojde dech po čtyřech letech, filmu po devadesáti minutách natahovaných tím nejhorším scénáristickým plevelem (osvícené rozhovory s příbuznými, Tomova nová přítelkyně atd.) a debilními fóry. Ještě ke všemu S/S duo využívá ta nejhorší klišé od typického amerického buranova, žen milujících Zápisník jedné lásky a velmi drsné šéfky, ze které se musí vyklubat lesba. Vážně by mě zajímalo, co by s tím jejich koblihovým experimentem provedl Saturnin. Já rozhodně vím, na čí hlavu bych tu koblihu namířila.(18.4.2014)

Produkty produkční dílny Judda Apatowa se začínají trochu pokulhávat. Když jsem dříve zahlédl jeho jméno, bylo jasné, že se u komedie pobavím. Tohle nebyla ani nijak výrazná komedie.. ale ani romantika. Jason Segel je sice sympaťák, ale působí na mě, jako by to byl TEN Marshall z HIMYM. Emily Blunt mně osobně nepřipadá vůbec sympatická, takže pro mě samotného to tady trochu skřípe. Mírné plus patří Alison Brie, která je naopak sympaťačka od pohledu. :) Navíc je snímek docela dlouhý, takže cca po necelé hodině a půl už jsem doufal v nějaké dobré zakončení, ale autoři očividně museli provést ještě pár více či méně trapných fórků. Přežít se to dalo, ničím mě to výrazně neuráželo, ale opravdu nepotřebuju vidět znovu.(18.10.2012)

Vynikající romantická komedie! Nečekala bych, že takhle dlouhý snímek mě bude bavit po celou dobu a nebude vůbec nudný, ale musím uznat, že konec byl opravdu spontánní. Emily Blunt jako vždy excelovala a zářila a Jason Segel jak by smet. Výborní byli také ostatní herci a celé prostředí ve kterém se film odehrával. Celé je to vytvořené originálně a neokoukaně, což si myslím, že je celkem obtížné. Krásně to ubíhá a není to předvídatelné a je to dokonce i ze života. Možná je to spíše na 4 hvězdy, ale mě to opravdu nadchlo a řekla bych, že je to zde hodně podhodnocené.(8.9.2012)

• - Jedná se už o druhou spolupráci režiséra Nicholase Stollera a herce Jasona Segela, přičemž v prvním případě se sešli při natáčení snímku Kopačky (2008). Jason Segel a Emily Blunt se sešli už jako pár ve filmu Gulliverovy cesty (2010). Oba se také objevili ve filmu Mupeti (2011). (Riddick77)

• - Filmovalo sa na viacerých miestach v americkom štáte Michigan, a tiež v štáte Kalifornia. (MikaelSVK)

• - V prvních trailerech, předtím než je Violet Barnes (Emily Blunt) střelena šípem do nohy, slyšíme, jak malá holčička řekne: "Jsem Pocahontas". V pozdějších trailerech je to nahrazeno větou "Jsem Katniss" jako reakce na úspěch filmu Hunger Games (2012). Ve filmu je nakonec použita věta s Pocahontas. (..Lucas..)