Po roční známosti požádá Tom Violet o ruku. Ona souhlasí, avšak ani jeden z nich v tu chvíli ještě netuší, že jejich vysněná svatba je dál, než by se zdálo. Violet dostane nabídku na dvouletou stáž daleko od jejich domova a Tom, který jí chce být nablízku, opouští místo asistenta šéfkuchaře, kde měl být brzy povýšen, jen aby podpořil svou nastávající v jejím kariérním postupu. Po příjezdu do Michiganu se všechno začíná pomalu hroutit. Zatímco Tom je nucen pracovat ve fast-foodu a jeho životní sny se rozpadají v prach, Violet si užívá nové místo ve skupině vedené šarmantním profesorem Childsem. Frustrace na obou stranách přibývá, svatba se stále odkládá, netrvá dlouho a pár se rozejde. Přesto je osud svede opět dohromady... (TV Nova)

jojinecko

Škoda, že Judd Apatow (a ostatní producenti) zaspali na vavrínoch a už si myslia, že môžu všetko. 130 minút je skutočne zabijáckych a film sa naťahuje ako žuvačka a varí z vody. Tých pár scén, ktoré možno považovať za výborné sú automaticky "utláčané" množstvom vaty. Jason Segel je (bol) fajn vo formáte a lá HIMYM, ako ťahúň filmu robí len akési garde Emily Blunt (áno, som zaujatý!:). Ďalší film z radu romantických komédií, ktoré som pretrpel a hneď po dopísaní komentu aj zabúdam, že som niečo videl... ()

Hees

Tento veľmi dlhý romantický film, ktorý ani nie je veľmi komédiou, ale skôr ukážkou toho, že keď sa treba nejako rozhodnúť tak to netreba stále odkladať pretože čo? Bohužiaľ žijeme len raz a čas uteká. Ďalšia vec vo filme je to, že niekedy sa obetujeme pre druhého až príliš a nám nič nezostane. Hlavný hrdinovia hraní Jasonom Segelom a Emily Blunt sa k sebe hodia ako pár a ich výkon je čisto priemerný. Film trpí svojou dĺžkou a určité pasáže sú lepšie a iné horšie, ale ako celok film vôbec nepôsobí zle, len bohužiaľ je príliš dlhý. Ďalšia vec je tá, že tento film rozoberá dôležité životné rozhodnutia a časti, ktoré majú byť vtipné veľmi často vtipné nie sú a nepasujú do filmu. The Five-Year Engagement by si zaslúžil skôr poučný koniec a nie takýto aký mal, ale tak čo sa dá robiť treba hodnotiť to čo som videl a nie čo by som mohol, aby film bol lepší. (Hodnotenie 2,5) ()

misterz

Príjemné prekvapenie. A nechápem to šokujúco nízke hodnotenie na čsfd. Ľudia, čo by ste ešte chceli? Aby tam E. Blunt tancovala nahá odzemok? Pritom ide o príjemnú, pohodovú romantickú komédiu, ktorá aj keď trvá vyše dve hodiny ani chvíľu nenudí. Takto nejak si to predstavujem. Zaujímavý dej a príjemní herci sa rovná polovica úspechu. Vo filme sa rozoberá jeden z najvážnejších problémov v partnerskom vzťahu - keď sa jeden musí prispôsobiť tomu druhému, ak chcú zostať spolu. V scenári sa pamätalo asi na všetky možné variácie a kombinácie, ktoré z tohto problému môžu vzniknúť a dej nás tak previedol cez všetky úskalia, ktoré sú potrebné na vyriešenie. Jasona Segela si ako scenáristu asi budem viac všímať, chlapec má talent. A to nehovorím o tom, že je aj skvelý herec. No a E. Blunt bola čerešnička na torte. Jeden z ďalších filmov vhodných na zlepšenie vnútornej pohody a momentálnej nálady. 85/100 ()

becki_tu

Nejroztahanější romantická komedie za poslední roky. Bohužel náplň scénáře se nijak neliší od podobných moderních žánrovek, takže jediné lákadlo pro potenciálního diváka zůstává jen v podobě Emily Blunt, případně Jasona Segela. A to je na dvouhodinový film, potýkající se navíc s nedostatkem kvalitního humoru, málo. 50% ()

swamp

Produkty produkční dílny Judda Apatowa se začínají trochu pokulhávat. Když jsem dříve zahlédl jeho jméno, bylo jasné, že se u komedie pobavím. Tohle nebyla ani nijak výrazná komedie.. ale ani romantika. Jason Segel je sice sympaťák, ale působí na mě, jako by to byl TEN Marshall z HIMYM. Emily Blunt mně osobně nepřipadá vůbec sympatická, takže pro mě samotného to tady trochu skřípe. Mírné plus patří Alison Brie, která je naopak sympaťačka od pohledu. :) Navíc je snímek docela dlouhý, takže cca po necelé hodině a půl už jsem doufal v nějaké dobré zakončení, ale autoři očividně museli provést ještě pár více či méně trapných fórků. Přežít se to dalo, ničím mě to výrazně neuráželo, ale opravdu nepotřebuju vidět znovu. ()

• Jedná se už o druhou spolupráci režiséra Nicholase Stollera a herce Jasona Segela, přičemž v prvním případě se sešli při natáčení snímku Kopačky (2008). Jason Segel a Emily Blunt se sešli už jako pár ve filmu Gulliverovy cesty (2010). Oba se také objevili ve filmu Mupeti (2011). (Riddick77)
  • Zingermanova reštaurácia, kde Tom (Jason Segel) pracoval po presťahovaní do Michiganu, je skutočná lahôdkáreň v Ann Arbor, ktorá bola otvorená v roku 1982. (misterz)
  • Šaty, které má na sobě Violet (Emily Blunt) během své svatby, jsou od Valentina. (žvanimírek)