V tátově stínu

• Austrálie

Being Flynn

Komedie / Drama

USA, 2012, 97 min

Na tenhle film jsem šel čistě z faktu, že v něm hraje americká herecká persóna Robert De Niro, kterou osobně mám hrozně rád. Ve výsledku musím říct, že to zase tak špatný film nebyl. Možná ale trošku promarněná příležitost udělat opravdu povedené drama, protože téma na to je opravdu skvělý. De Niro dokázal svojí postavu zahrát každopádně naprosto přesvědčivě a právě kvůli němu jsem z filmu také měl takovou radost. Jeho synátor byl jinej a bylo to znát. Na něj si člověk musel trošku zvyknout. Nebýt ale De Nira, tak se tenhle film utopí v obrovské průměrnosti, protože právě on z toho dokázal udělat zajímavý zážitek. Jeho před obrazovky proměňující postava ukázala, že ať je víš nejbližší jakýkoliv, stejně nikdy nevíte, co od něj můžete čekat.(13.5.2013)

Film ukazuje strastiplný život neúspěšnýho stárnoucího spisovatele, toho času taxikáře a později bezdomovce v nějakym hnusnym americkym velkoměstě. Mam dojem, že to snad byl New York, ale nějak to ve filmu nebylo jasně řečeno (nebo jsem to aspoň nepostřehnul). Tahle část je hodně dobrá. Jenže pak je tady hipsterskej synáček, kterej hledá nějakej smysl života a to mě nebavilo. Tyhle dvě dějový linky se postupně začnou prolínat a ve finále z toho vyleze takovej typicky americkej konec. Jinak ještě taková poznámka k oficiálnímu textu distributora, kde se píše, že Robert De Niro, Paul Dano a Julianne Moore podali neuvěřitelné herecké výkony. Robert De Niro zahrál takovej ten svůj standard, Paul Dano akorát čumí jako debil a Julianne Moore se tam ukáže dohromady asi na 5 minut.(25.4.2013)

• JANARYBA

Jak někdo může takhle zmrvit tak skvělé téma, ještě když má k dispozici takového pana herce jako je Robert De Niro...pravdou ale taky je, že druhá hlavní postava Paul Dano je mi v jakékoli roli naprosto nesympatický, ale jen on mi ten film nezkazil....(29.10.2012)

• Xmilden

Škoda že za to Robert ještě trochu nevzal a nevplížil se do role Taxikáře po skoro 40 letech. Takhle film nudí unylou režií a příběhem, který je zpracován naprosto nezajímavým způsobem. Neříkám, že dané téma je kdovíco skvělého, ale taková herecká sestava by si s touhle látkou vcelku snadno dokázala poradit. Robert nám stárne a už si téměř nevzpomínám, kdy hrál v něčem co by stálo za řeč. S jeho kariérou to začíná trošku vypadat jako s postavou Jonathana Flynna.(28.2.2013)

• Aaron.

Velke zklamani! Na tenhle film jsem se docela dlouhou dobu tesil, ale to, co jsem videl me moc nepotesilo. Film sice neurazi a herecky vykony nejsou vubec spatny, ale nema to poradnou hloubku a tak nejak jsem nenasel jedinej duvod, proc bych na to mel nekdy kouknout znova.(5.10.2012)

Od DeNira očakávam v prvom rade herecký výkon a ten divák dostane. V roli bezdomovca a "spisovateľa"sme ho ešte nevideli a najskôr i to bol dôvod prečo DeNiro na projekt prikývol. Príbeh v sebe skrýva silný potenciál, no režisér z neho vyžmýkal iba priemerný film. Úvod je akýsi roztrúsený, raz je rozprávač otec, potom syn a neskôr už nikto. Nech už je lepší rozprávač ktokoľvek, isté je, že režisér to nie je. Epizódky zo života bezdomovcov v ústave sú zaujímavé a v mnohom prekvapivé. Porovnávanie s našim "sociálnym systémom" sa samo pýta. Vážne Bezdomovec dostane nové zuby a byt!! od štátu?? To tam vážne chodí po nociach služba a rozdáva bagety?? No wow...U nás tak akurát chodí všelijaká chamraď bezdomovcov kopať, mlátiť a polievať kyselinami a horľavinami...60%.(29.1.2013)

• LiVentura

Hodně slabé..(26.7.2015)

Reminiscence na Taxikáře trvá jen pár úvodních minut, pak se Flynn senior stává špínou, proti které Travis Bickle vždy bojoval. Rozvíjí se vztah syna a otce, jenž žije ve svém světě plném přesvědčení o vlastní genialitě. Bezpochyby šlo z tématu vypráskat mnohem více než prosté povrchnosti, nebýt za kamerou rutinér, neboť více než vztah obou protagonistů funguje náhled do sebevnímání bezdomovce jím samým a okolím. Může to být přehnané, ale stejně dobře se to může týkat i desítek reálných lidí.(29.6.2012)

Ďalšia životopisná seansa siahajúca po emociálnom vankúši, na ktorý si človek navykne a keď dôjde k jeho strate jeho život sa obracia hore nohami. Škoda, že rola De Nira nabehla na podobnú koľaj aká dominovala vo filme Sme v pohode, kde tak isto hral rolu stroskotaného otca, ktorý sa v núdzi obracia na svoje deti, samozrejme aj teraz túto rolu De Niro zvládol s prehľadom. Teraz to bolo o niečo drsnejšie, keď Jonathan Flynn mi pripomenul svojou tvrdosťou a ostrými slovami hlavného hrdinu z filmu Gran Torino. Hrozivá, malá pálka s nabitými klincami s ktorou mal vynikajúci recept na každého zmrda pôsobila nebezpečne, taktiež aj ostrý a bezohľadný názor na homošov a černochov doplňoval jeho výbušnú povahu. Dojímavé momenty dopĺňalo aj dobré spracovanie filmu, keď jedným z výborných prevedení sa stal spôsob ako boli predstavení milenci bývalej manželky starého Flynna. Film prekypuje dramatickosťou a smutnejšími krokmi, no našli sa aj vtipnejšie dialógy, ktoré možno mali odľahčiť ťažký dopad reality, no mne sa smiať vôbec nechcelo. Za nestotožnení výkon Paula Danoa a spomenutú, podobnú rolu, ktorú De Niro, už raz hral to hodnotím na 70%.(15.10.2012)

Nemôžem si pomôcť, ale v hociakom sebelepšom filme mi ten Dano nikdy nebude sedieť! On mi príde len ako taký lepší štatista alebo herec, nad ktorým sa zľutovali, alebo ja neviem... Možnože aj dobre hrá, ale s tou charizmou to zrovna chlapík nevyhral, hoci úloha, ked' fetuje, mu sekne dosť dobre by som povedal. Mimochodom, dobrá scénka bola,ked' mu Olivia Thirlby na koncerte hovorí, že potrebuje pomoc a v pozadí spevák do toho spieva ''suckin, fuckin life'' a tá, v ktorej De Nirovi odletí z bundy pierko :-) Ale je to taký bítnický- charles bukowski- film a to sa mi moc páči, také tie tiché drámy, v ktorých je smiech precedený cez slzy. A ked' už nič, tak si aspoň začnete vážiť, že máte strechu nad hlavou.(14.10.2012)

• honajz

Celé mi to přišlo hodně nezáživně natočené. Kalkul festivalů nezávislých filmů z toho čouhá od prvních scén, hlas mimo obraz,m který mi musí vysvětlovat to, co má podat obraz, taky nemám rád. O vztahu otce a syna mne víc dostal upřímnější film Podzimní cesta, kde se problémy aspoň řeší přes dialogy, nějakým konfliktem, ne jako tady, kde na nějaký otevřený střet a vyříkání si toho, co mám na srdci, čekáme celý film. Navíc kameraman nedokáže udělat slušný záběr, střihač sem tam střihne blbě...(2.12.2012)

Konečně jsem tento film shlédnul a musím napsat jen pár slov,protože film až moc připomínal můj život.Život je někdy pěkně složitej.Víc netřeba dodávat nebo budu mít depku.Za mě 90% a pět hvězd.(8.7.2015)

• Terva

Příběh je to sice zajímavý, ale celkem režisérsky odfláknutý a nedodělaný.(16.11.2012)

Ale tak nějak jakože i vlastně teda docela jo... Švihle dekadentní De Niro je zase jednou po delší době bezchybný a naštěstí pro Paula Dano/u/a (-nehodící se škrtni) se v Being Flynn objevuje často a zachraňuje tak co může. Ono i ten scénář vlastně není úplně hloupý a když to vezmu kolem a kolem tak sice pořád nechápu proč zrovna De Niro do těch Weitzových filmů leze, ale já se tentokrát docela dobře zabavil. Tři hvězdy to tentokrát vystihují docela přesně. America has produced only three classic writers - Mark Twain, J.D. Salinger and me. (8.12.2012)

"Ale já tenhle zahnívající svět změním.. Silou zasranýho slova !!"(20.5.2015)

• Kryton

De Niro už asi nadobro zůstane v rolích starých a podivných chlápků. Tady si myslí, že je nejlepší spisovatel. Po celou dobu se však neřeší kniha nebo její sepsání. Tady se syn snaží sblížit s otcem. Bohužel to není nic nového a tady i přes snahu De Nira je to dost povrchní a odfláknuté.(9.11.2012)

• ABLABLABLA

Tak to pardon, ale v tomhle jsem fakt nic hlubokomyslného neviděla, podle mě to byla 90 minutová nuda s nezajímavými postavami a naprosto nesympatickým Paulem Danem (ano vím, že to píšu u každého jeho filmu. Můžy vyvstat otázka, proč se na filmy s ním dívám, ale to je to samé, jako kdyby jste se mě zeptali, proč se dívám na filmy a Angelinou Jolie, když ji nesnáším.. prostě jim chci dávát nové šance, a fakt je ten, že třeba Angelina mě párkrát překvapila, Paula jsem ocenila pouze jednou, ale stejně mi tam byl taky nesympatický.) Upřímně nechápu, jak mu mohli napsat takovou roli, ve které má přítelkyni letušku, totální kočku, kterou podvede s někým jiným, pak v baru sbalí jinou kočku a nakonec má dítě s jinou kráskou. Whaaat? Není reálné, ještě když se choval, tak jak se choval. Co už. Jinak po takovém otci, který se ozve po 18 letech a chová se jako kdyby to bylo normální, a potřebuje pomoct se stěhováním a pak už se zas neozve, asi touží každý, že? Ta 1* je za Roberta De Niro.(30.11.2013)

Uplne nechapem to nizke hodnotenie tohto filmu. Asi ludi prilis nezaujal pribeh, ale aspon nesporne kvality samotneho filmu mohli ocenit. No co uz. Mna uplne nadchol aj pribeh, co ma vlastne celkom prekvapilo, lebo rozobera vztah otca a jeho syna, co je tema, ktora ma bezne prilis neberie. Do velkej miery za to môze obsadenie dvoch najlepsich hercov svojej generacie. Osvedceny matador De Niro tu po dlhsej dobe dostal prilezitost znova naplno vyniknut a v ulohe luzra, ktory si neustale nahovara aky je uchvatny spisovatel a postupne padne na uplne dno az sa z neho stane bezdomovec, podava sthrujuci vykon. Aj napriek vsetkym tym srackoidnym komediam dokazuje, ze stale patri medzi herecku spicku. No a druhy herecky koncert predvadza nenapadny herec Paul Dano, ktory si starostlivo vybera svoje ulohy a dokazuje, ze vie drzat krok ci uz s De Nirom alebo aj Daniel Day-Lewisom vo filme za ktory dostal Oscara. Tentoraz hra cloveka, ktory sa nevie zmierit so svojou minulostou a stale sa v zivote hlada. Z ostatnych stoji za zmienku aspon nadherna Olivia Thirlby. Cele je to perfektne napisane a zrezirovane, takze ja som z filmu stale nadseny aj po druhom pozreti. Mozno trochu necakane pôsobi dokonaly happyend, ale obcas dobre padne, ked sa nejaky smutny film skonci dobre. 9/10.(5.7.2017)

Téma páchne obnošeným šatem, zašlou špínou a potem. Filmový příběh je docela dobrý a zajímavý, ovšem jen zajímavý. Škoda, že nepřekročil vlastní stín. Jinak De Niro hraje stále bravurně.(10.10.2012)

Mohlo to být samozřejmě i o něco lepší, ale na druhou stranu ne, že by to byl nějaký podprůměrný propadák .. bonusem je zde opravdu výborná hudba /autor: Badly Drawn Boy/ a k tomu opět naprosto skvělý De Niro /Jonathan Flynn/ a velmi /velmi zajímavá Olivia Thirlby jako Denise - jen škoda té její přehnané cudnosti, protože, když si to dvojice něžně v klidu doma rozdává v posteli oblečena ve spodním prádle několika vrstev /ona/ a ještě k tomu preventivně zachumlaná pod dekou - ach jo …. dost mě zde překvapilo, že v Americe bezdomovec neplatící si žádné zdravotní pojištění dostal od státu zdarma nové zuby a později dokonce sociální byt …(5.11.2012)

• bourec

I když sem nečekal filmařsky nic extra,tak film mě hodně zklamal.Z mýho pohledu devadesát procent bezďáků si za svou situaci může samo,takže žádný pochopení z mý strany pro De Nira se prostě nenašlo.A když se k tomu přidá chlast,povahově spíš pěknej píčus,tak ten film mě nebavil,a ještě k tomu sral až hrůza.Ne,tohle nic pro mě.30%.(22.10.2012)

Asi jsme tu měli hodně podobných témat. Hledání cesty k otci, kterého syn ani nepoznal, matka se mu navíc zabila, všechno naruby. Otec je opravdu týpek k pohledání, sebevědomí až na půdu a přitom vágus jako prase. Přesvědčený o svém vyjímečném nadání psát skvělé knihy, terorizuje své okolí. Jak se s takovými věcmi vyrovnává syn, jež ho má v azyláku ošetřovat? Těžko. V podstatě ale banální příběh o hledání své vlastní cesty, vyrovnání se s "odkazem" rodičů. V roli ovšem Robert de Niro, dostal prostor a využil ho až s divadelní grácií. Film je dosti depresivní, pokud ho člověk dokáže brát vážně, líčí totiž všechno hodně zjednodušeně a schematicky (je americký). Závěr je trochu odlehčen, aby na něj taky někdo vůbec šel. To je ale dnes nutnost, dát divákovi naději. Schematičnost jsem si doplnil a jednoduchá místa dokomplikoval sám, takže můžu říct, že jsem se nechal úplně v klidu unášet celých těch sto minut. Líbilo a dost.80%(14.11.2012)

"Mám několik alternativ, jsem žádaným hostem a víš proč? Jsem znamenitý vypravěč." ...Nejenom znamenitý vypravěč, ale také herec a bavič v jednom = při scéně v taxíku jsem si vzpoměla na Travise. :-) Otec - potížista & synek - otcovrah = nikdo není dokonalý. Nikoušek na mě stále působil tak nějak nemastně - neslaně, ovšem jeho sploditel stál opravdu zato! :-) Robert De Niro je mou srdeční záležitostí takže asi tak :-****(29.10.2014)

• Pump

Nechápu lidi co hodnotí filn aniž by jej viděli.... dát tomuhle milému filmu odpad může jen debil!(6.7.2012)

• sator

Blbější jak brněnská inscenace...(12.3.2013)

27. 08. 2013 (186.); svérázný tatínek(28.8.2013)

Being Flynn je poměrně zvláštní film, který stojí především na výjimečném herectví ústředního dua Robert De Niro a Paul Dano, což jsou pro mě osobně dvě obrovské filmové osobnosti a zde to prokázali více než dostatečně. Pro film samotný je to navíc pak fakt o to důležitější, že bez nich by šlo jinak o skutečně hodně slabou a nevýraznou podívanou, která nemá praktiky vůbec co nabídnout. Žánrově se tedy jedná o čistokrevné vztahové drama, které se ovšem po celou dobu pohybuje jen tak pozvolna po povrchu, což ve výsledku zapříčinilo, že se tu nesetkáme prakticky s žádnými emocemi, vypjatými scénami, působivými momenty, prostě celé to působí velice chladně, samotná zápletka je pak vážně nezáživná a za celou dobu nenabídne snad ani jeden zajímavější či vzrušivější moment. Závěr na mě zapůsobil též spíš jako jen výstřel do prázdna, bez jakéhokoliv vyústění a v podstatě i pointy. Větší zájem a oživení vzbudí alespoň tedy nevšední způsob vyprávění, ale pravdou stejně zůstává, že Paul Weitz prostě neumí točit působivé filmy. V tátově stínu je zkrátka film, kde si divák může vychutnat akorát tak skvělé herecké výkony, zbytek ale za pozornost bohužel nestojí ani trochu.(12.7.2016)

Téma na film skvělé, ale to zpracování...Katastrofa.Mužete mi někdo vysvětlit jak může pan režisér něco tak podělat, ještě když má k dispozici tak skvělého herce jako je pan De Niro? Velké zklamání.(18.1.2013)

Zklamání i překvapení zároveň. Nebudu zastírat, že mě k filmu přivedla Julianne Moore, jejíž role však opravdu marginální, byť pro příběh důležitá. Celá tíha hereckého představení tak leží na sebe samého hledajícím Paulovi Danu a jeho téměř neznámému otci Robertu De Nirovi. Zatímco otec, Jonathan Flynn, je bijec a jde si přes všechny útrapy života za svým snem být nezapomenutelným spisovatelem klasikem, syn Nick v sobě otcovu zarputilost ne a ne najít a místo toho se ubírá k některým temnějším stránkám své osobnosti. Nevím, zda je Dano tak špatný herec, ale rozhodně působí velmi nesympaticky a vlastně i poněkud nevěrohodně. To samo o sobě podráží filmu nohy tak mocně, že i výborné De Nirovo ztvárnění své sebevědomé a pro všechno na svět nas*ané postavy vnímáte spíše jako duhu v pozadí. Solidní námět má pak drobné nedostatky rovněž ve scénáři a příliš neoslní ani svým vizuálem. Co bych ale vytkl ze všeho nejvíc, je postrádání emocí. Netoužím po patosu, který by se zde nabízel, ale solidní drama, jímž Being Flynn mohl být, je Weitzově zpracování velmi vzdálené. Přesto film nemůžu zatratit. Pro jeho několik velmi podnětných myšlenek, kouzelnou Julianne Moore a skvělého De Nira si alespoň pro mě zaslouží pozitivní poloviční hodnocení. (50 %)(3.3.2013)

De Niro je úžasná osobnosť. Dokázal to už v rôznych hrách a filmoch. Po dlhšom čase som opäť zhliadol film, v ktorom mi dokázal, že patrí medzi úzku skupinu doslova nadpozemských hercov. Fakt ten chlap čo rola, to úžasné predstavenie. Jeho výstupy sťaby veľkého spisovateľa a pritom skrachovaného bezdomovca sú graciózne. Dano mi zo začiatku príde ako nesympatický trtko, ale po čase sa jeho postava vyprofiluje a na konci som s ním už aj sympatizoval. Film nám krásne ukáže ako ľahko sa človek v súčastnom svete môže dostať na kolená. Ide nám doslova po emocionálnom a sociálnom krku. A inak ako čerešníčka na torte je tu famózny výkon Olivie Thirlby. Táto kočka má pred sebou veľkú budúcnosť.(18.3.2013)

Já a můj "neviditelný" otec. Toneme, toneme, neutopíme se, že ne? Nesmíme. Robert De Niro zuřivě taxikaří, pije, svou existenci maří, neleká se, nepoleví, své životní veledílo stále tvoří, ať se daří. Poražený, prokletý poeta smýkavého života, obydluje špinavé ulice, bez přístřešku, bez mince, kymácí se v podpalubí, tam jeho stíny defilují. Jedině s tebou, táto, do ráje, do samoty, do pekla, do nejzaprášenějšího kouta života.(26.7.2015)

• Gore

Tomuhle filmu velmi uškodila nevýrazná, rutinéřská režie Paula Weitze. A přitom zde byl obrovský potencionál - silný námět, vynikající postavy, skvělé herecké obsazení. Být tento film v režii někoho více invenčního např. Alexe Kurtzmana, jehož film People Liku Us, který jsem viděl ve stejný den, měl režijní lehkost, která mě nadchla a udělala z filmu divácký zážitek. Bohužel to samé se nedá říct o tomhle filmu a zejména té mdlé režii. Velká škoda. Jinak Robert De Niro skvělý jako vždycky, ale je to málo, když celek selhává.(18.10.2012)

Dosť ploché podanie problému medzi otcom a synom, stále sa vyhýbajú normálnej konverzácií, na ktoré dôjde, keď je jeden z nich opitý alebo mimo. Pritom priestoru sa núkalo dosť a herci zvládali svoje party skvelo. Škoda, že len tá silnejšia emocionálna rovina akosi chýbala.(29.6.2012)

• zahadum

Filmu chýba smer...herci to zvládli na jednotku...De Niro je legenda - rutinér...škoda ho vo filme kde postavy jednajú bez cieľa.(10.10.2012)

V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2011.(27.7.2015)

De Niro so svojim majstrovstvom mi sadol s mladým Paulom Danom a hovorte si čo chcete....(2.12.2015)

Dalo by se z toho vycucnout určitě víc, ale zase se můžeme podívat trochu do hloubky tomu, co z nás můžou udělat drogy a alkohol. Jasně, agitka docela slušná, ale v podání Roberta De Nira celkem sympatická. Paul Dano je bezesporu vynikající herec, ale je také naprosto nesympatický, jinak nic proti němu. Olivia Thirlby je poprvé neuvěřitelně sexy, asi to dělají ty krátké vlasy, ale celkově film moc neklape. Je to škoda, téma by si zasloužilo lepší výsledek.(28.4.2013)

Siiice, nie az take dobre ako "Everybody`s fine", ale stale to malo myslienku, ktora sa mi pacila. Len tentoraz som mala pocit,ze ten film je pre rodicov (ako ten prvy, pre odrastene deti starnucich rodicov). Tych 69% mu teda nadelim.(19.12.2013)

• DoubleJo

S komédiou to nemá nič spoločné, je to dráma s nevyužitým potenciálom. Ablsolútne tomu chýba hlbší emocionálny náboj, miestami začne nudiť a nezanechá žiadny výraznejší pocit. Nebyť mojej Olivie, asi to ani nedopozerám.(29.6.2012)

Bavil mě příběh i zpracování, De Niro dostal příležitost mimo škatulku a roli ztvárnil bravurně. Komedie to není ani náhodou.(18.9.2012)

Tak to jestli byla komedie????Na zasmání tam nebylo opravdu nic.Byl to smutný příběh lidí ,kam až mohou klesnout a jak těžce se vrací do normálního života.Herecký výkon De Nira bezvadný,prožívala jsem s ním život bezdomovce,...špínu ,zimu .Musí být těžké,takto žít a nevzdát se.Také výkon jeho syna..Paul Dano,stojí za pochvalu.Krásně zachycený vnitřní boj,který musel tento mladý člověk vybojovat.Nebylo to špatné,ale trochu depresivní.(16.8.2015)

Tohle se nás týká, to není jen americký příběh. Citlivé, hluboké, neskutečně zahrané, nejlepší soundtrack od filmu Garden State. Zážitek, komu se to nelíbilo, pusťte si to ještě jednou, je to vážně paráda. Tento film vřele DOPORUČUJI Z CELÉHO SRDCE. Opravdové překvapení letošního roku.(4.10.2012)

Příběh ze života, který se může stát komukoliv z nás... Ale něco mi tam stále chybělo, možná nějaká gradace děje!?! Ovšem soundtrack je skvělý !!!... Dám tomu ještě prostor a kouknu podruhé.(8.10.2012)

Co je na tom nejhorší,že tohle mohl být bonbonek roku s De Nirem,ale bohužel je tam hodně ale.To první je,měl to hrát celý sám o tom,jak sem se dostal na ulici a udělat z toho drama jako trám.Hnedka fanoušek zaplesá,když vidí De Nira jak dělá taxikáře a hnedka si vzpomene na jeho výborný film z roku 1976.Bohužel to pomine a vytahujou se scény,kdy začíná být nasraný,hraje svoje pózy a v koutku duše se cítí,že je nesmrtelný.Všehno dobré,ale začne se točit úplně jinak,syn je vlnař,kdy neví co se životem,začně pracovat pro bezdomovce a tím to vadne.Celý ten snímek,je natočen vcelku nevalně a hrozně suše.Propojování obouch hlavní aktérů je dosti těžké a né vůbec doopravdické,bohužel díky Paul Danovi.Témata se tam ztrácí a stává se z toho guláš,kdy jenom čekáme až pan mistr dostane slovo před kamerou,ale to je tak všechno.Robert si zahrál ve filmu a dostal krásný čas před kamerou,že je pořád chlap,co umí bezkonkurečně zahrát i v letech,jenom stále čekám,jestli nezahraje ještě na starý kolena v nějaký gangsterce jako velký kápo.(8.11.2012)

Tento film mě vůbec nezaujal, ani Robert De Niro. Viděla jsem ho v lepších filmech. Téma filmu bylo zajímavé, ale autoři šli pouze po povrchu.(22.5.2013)

Velmi silný příběh o náhodném setkání syna a otce vzájemně se nevidící plných osmnáct let a to v útulku pro bezdomovce. Příběh o hledání cest k sobě a vyrovnání se se skutky osudu. Příběh o tragédii života jednotlivce nesoucí i svůj podíl viny. Dokáže se přes všechny nešvary syn přenést a soucítit s vlastním otcem? Ono je to vždy těžké a zvlášť když jde o bezdomovce, ale i ten je jenom člověk snažící se dožít dalšího dne. Strhující výkon Roberta de Nira, který tímto dokázal, že se nebojí ani takovýchto rolí. Depresivní atmosféra a dramatičnost života postavy otce je hlavně jeho zásluha. Ona věrohodnost doslova šokuje. To se však nedá říci o představiteli syna Paula Dana. Podivný charakterový výraz je nějak zcela mimo. Nedá se mu plně uvěřit nenávist ke svému otci, který opustil rodinu a nikdy se nestaral o své dítě, ani uvědomění, že by se mohl stát stejně nezodpovědný jako jeho otec. Ona účelovost jde prostě nějak mimo. I přesto všechno mnohé vede k zamyšlení co se týče rodinných vztahů, odpuštění a pomoci. Údernost snímku k jádru věci je zřejmá a svými kvality umí zaujmout. Pokud ten zájem je tedy oboustranný.(22.12.2015)

Uf, mě to moc neoslovilo, v podstatě nuda až na závěr, ten to docela hodně vytáhl. Dám 3 frčky, Robert De Niro na tom má podstatnou zásluhu. 51%(18.2.2017)

V stredu filmu je konflikt a vzdialenosť medzi synom (P. Dano) a otcom (R. De Niro). Otec kedysi opustil rodinu, pretože je umelec, pardon, spisovateľ. Podľa mňa ale ozajstným cieľom filmu bolo zobraziť problémy bezdomovcov, ktorí fakt nemajú ľahký život (hlavne teraz v zimnom období, ako to je aj vo filmu). Niektoré scény boli silné. [Odkaz je jasný: každá strana, „domovci“ a „bezdomovci“, sa musí snažiť a pomáhať si navzájom.] Po problémoch sám De Niro sa stane jedným z nich a musím povedať, že skoro bez chybičky sa dokázal stotožniť s daným charakterom. Vo filmu bolo oveľa viac potenciálov, ale režisér to nedokázal využiť. O tom svedčí aj záver, ktorý je príliš rýchly, nenápadný a nedotiahnutý. PS: Škoda, že J. Moore dostala len niekoľko minút. Osobné hodnotenie: 73% (***) (8.12.2012)

Hodnotný film vďaka skvelému De Nirovi (pre mňa neprekonateľným mužským hercom), úžasnej Julianne Moore a príbehu, ktorého smútok sa dá precítiť.(26.12.2014)

V půlce filmu jsem si uvědomil, že Niro a Dano na me reálně působí jako otec a syn... Jednoduchý námět, úžasně zahrané.(21.7.2012)

• bonovox

Veľmi slabý film, bez výraznejšieho momentu, u niekedy schopného režiséra to riadne zamrzí...(20.4.2013)

• zodiak217

Človek si povie: "hmmm tak Robert De Niro, to bude iste poriadny nárez a kvalitná snímka, ktorá bude stáť za to." No namiesto toho tam uvidí pošetilého rojka, ktorý čím viac ubieha film tým viac žije mimo reality a je doslova hlúpo nechutne úbohý svojou vlastnou hlúposťou. Divák nevie či má tú postavu ľutovať alebo odsudzovať, no doslova sa mi hnusila, lebo sa svojou vlastnou hlúposťou a melancholicko - bláznivou predstavivosťou dostala na úplné dno a ešte aj to sa jej málilo. Komplikovaný vzťah s otcom, to je klasický námet pre film, matka samovrahyňa na zvýraznenie útrap mladého muža, ktorý si hľadá cestu životom. V takejto roli a úlohe sa vám však skvelý De Niro doslova zhnusí. Podľa mňa to bol z jeho strany krok vedľa, naviac na vyhladovaného bezdomovca mal riadne vypracované svaly. Čakal som podstatne viac a dostal som len komplikovane psychologickú drámu, ktorá vo mne zanechala zhnusenie zo skvelého herca. Musím však uznať, že bolo dobre vidieť aspoň hlavného predstaviteľa, ktorý sa z úplného dna, beznádeje a drogového opojenia dokázal pozviechať a nájsť správnu cestu i napriek otcovi bláznovi, ktorý mu len robil hanbu. To bol však jediný pozitívny moment. Inak to hodnotím ako stratu času a zbytočne vyhodené peniaze na natáčanie. Nielenže sa mi to celé nepáčilo, ešte sa mi aj zhnusil Robert De Niro. No čo už, každý raz stúpne vedľa. )-:(13.9.2013)

• bergeron

Nerád dávam Robertovi pod 3 hviezdice, ale tu som rád že vobec to nejaké sú. Ten film bol katastrofická nuda, a nezáživný.(5.11.2013)

• 90125

Podivny pribeh o podivnych ludoch. Ale pacil sa mi sposob jeho rozpravania. Bez pauzy, bez vydychnutia. Trosku paradoxné. Pribeh je slabsi, ale ma svoje tempo. Na konci ale bohuzial ostava len pocit priemernosti. Priemernosti a premarnenosti. Toto mohlo byt o kus lepsie, keby to dostal do ruky lepsi scenarista. DeNiro, ktory za posledne roky spravil mnoho neuvazenych krokov pri vybere rolí, zlahka necha zaspominat na svoje velke chvile, ale spat na piedestal ho ani tato rola nedostane. P.S. To vazne dostane v amerike bezdomovec len tak byt ?!? To u nas v socialnom state Roberta Fica nedostane nic ani ten, co sa slusne zit snazi. Aspon ze sa jeho milionarski kamarati maju dobre. 57 %(27.2.2015)

Už jen řešit vztah otec - syn není jednoduché, natož jejich osobní výčitky, vrtochy, závislosti a paranoie... Nechápu, co mají na mysli někteří komentátoři zde, když říkají, že film jde jen po povrchu!? Více povrchních zápletek? Tady jde o budování rodinného vztahu, který nemá pořádný základ, nemá téměř na čem stavět. Scény vnitřního zápasu, jak se chovat ke člověku, který se k vám po desítkách let začne hlásit, jen protože mu teče do bot, působí drsně, přestože by mohly být natočeny lépe. Kapku se nepovedlo vysvětlit motivace matky vzít si život. Podobně jsem nechápala některé myšlenkové přemety otce (nejprve se snaží přesvědčit syna, že je stejný jako on, aby mu po jedné noci strávené u něj v teple domova oznámil, že stejný rozhodně není), ale nejspíš to asi mělo dokumentovat ono sbližování, které na konci graduje happyendem jako blázen. Alespoň přinutit starého, nesmlouvavého rasistu, aby pochoval své afroamerické vnouče, skutečně bere za srdce. Otec tak vlastně poprvé projeví pozitivní emoci směrem k synovi, protože je na něj pyšný za jeho vydanou knihu, když on si pro sebe spisovatelství jen vysnil. Přes některé zmíněné detaily, které mi neseděly, mi film přišel zajímavý a přes své emotivní téma ani ne citově vyděračský.(9.8.2015)

Takže jak to shrnu? Jeden otec sobec asociál ze všech stran obalený svým obřím ego, jedna troskotající matka samoživitelka, jeden ztracený a hledající syn. Zavšivení odepsaní bezdomovci. Návod na cestu ke dnu a kde se při ní dá přespat. Reportáž z útulku. De Niro tak dokonalý, že až na zabití. Prostě depka jako prase. Moc dobrej film.(24.12.2015)

Možná se tam občas něco úsměvného poví, ale film je spíše drama, což do komediálního žánru bych ho neřadil vůbec.(18.6.2016)

"Kdo by chtěl točit filmy o vašem životě. To by byla teda pěkně nudná a zbytečná sračka."(9.12.2016)

• omega_SK

U De Nira asi plati stare zname, ze treba odist na vrchole slavy. Obavam sa, ze to ma uz daaaaavno za sebou. Teda akoze ten "vrchol slavy" ma za sebou. Prepasol vhodny moment. Tie jeho posledne filmy su horsie a horsie. Toto je uz fakt hnoj. Komedia ani omylom. Pocas celeho filmu anilen uskrn na sekundu, tak aka komedia? Fakt SKODA. Kedysi som to pokladal za znamku kvality, ked tam figuroval De Niro. Zial teraz uz je z toho uplny opak. Ked uvidim pri novom filme meno Robert De Niro, utekaaaaam kade lahsie.(7.10.2012)

• Blackwolfik

Nezáživný film od první minuty. De Niro je dobrý herec, ale ten to fakt nezachránil. Tohle mě opravdu nebavilo, nebál bych se říct, že až sralo. Celkově odfláknuté! Dávám 3/10.(9.12.2012)

Robert De Niro utáhne jakýkoli film. I kdyby jen kvůli němu 75% .Ale drama to není rozhodně špatné, nicméně bez něho by spadlo do podprůměru .(13.4.2013)

Být Flynnem je těžké, a být filmovým scénáristou někdy také. I s takovým esem v rukávě jako je de Niro. Přesto je příběh hlavních hrdinů uvěřitelný(2.6.2014)

Je těžké vymanit se z vlivu genů, které vyfasujete a z vlivu výchovy, která není vždycky košér.Pak už jen záleží jak silná osobnost jste a tudíž jak se s tím poperete.(8.4.2015)

Nevedel som sa dočkať záveru. Malo to veľa hluchých miest a nebyť R. De Nira, tak dovidenia... Scenár zaostáva, sem-tam sa človek síce aj zasmeje, no inak dosť uspávajúce prevedenie. Niečo tomu chýbalo...(20.6.2015)

Nebýt DeNira, byl by ten film obyčejný feťácký brak. Díky němu zde mluvím o vcelku záživném dramatu. Ano všechnu pozornost na sebe bere Róbrt. Nebylo to na škodu - ba naopak. PaulDano je jen dětský pěšák. Ale je velkou škodou doslova zazdít takové drsné téma. Nicméně 55% ode mě dostane. V tátově stínu stojí za to číst, stojí za to ho vidět, stojí za to si z něj něco vzít.(4.12.2016)