Svatba mezi citróny

Svadba medzi citrónmi

Romantický / Komedie

Dánsko / Švédsko / Itálie / Francie / Německo, 2012, 112 min

• lenuse

Prostě nejslabší film Susanne Bier, který jsem viděla. A že jsem viděla skoro všechny. Rozhodně jsem viděla její dřívější předdogmatické komedie.(1.3.2013)

Velice slušně zvládnutá a po všech stránkách příjemná romantická komedie, která naštěstí není přeslazená, takže není problém ji dokoukat. Bier rozhodně nepřináší nic originálního, ale dovede pracovat s klišé tak, že si je vlastně ani neuvědomíme. Ano, lze namítat, že je příběh zbytečně překomplikovaný, řeší moc témat a některá vyšumí do prázdna, že je stopáž přetažená, ale ono to v podstatě nevadí. Herecky je to slušné (zejména Brosnan si roli domýšlivého a arogantního obchodníka užívá se vším všudy), kamera je na žánr nádherná a někdy až hodně artová a dialogy odsýpají a poměrně baví. Je to oddechovka, která pobaví, má své chyby, na druhou stranu si ale na nic velkého nehraje, což se rozhodně počítá k dobru. Poctivé čtyři hvězdičky a 70%.(29.10.2012)

• Tommassi3

"Tak co vlastně děláte ?? Na co máte papíry ??" - "Papíry ?? Nejsem pes !!" ;)(16.8.2015)

• Rob Roy

"Oscar je doma, můžu odpočívat" řekla si možná Susanne Bier a natočila nefalšovaný ženský výplachový film. Obrazový kýč plný charakterových karikatur a telenovelových dialogů. Táhne se to o půl hodiny dýl, než by mělo. Brosnan a malebné lokace návštěvnost zajistí.(29.10.2012)

• FlyBoy

Gýčujem, gýčuješ, gýčujeme...(28.12.2012)

• - Skutečný překlad názvu filmu je "Plešatý kadeřník". (Cheeker)

• - Po filmu Po svatbě (2006) se jedná o druhý film režisérky Susanne Bier, jehož název obsahuje slovo „svatba“. (CarloRizzi)

• - Jedná se už o třetí spolupráci herečky Paprika Steen a režisérky Susanne Bier. (Cheeker)