Svatba mezi citróny

(neoficiální název)

Svadba medzi citrónmi

Romantický / Komedie

Dánsko / Švédsko / Itálie / Francie / Německo, 2012, 112 min

Tři hvězdy v tomto případě určitě neznamenají průměr jako spíše asi nejméně vyvážený film, který jsem kdy viděla. Film byl zasazen do velmi krásných slunných kulis, které nějakým zázrakem nepůsobily kýčovitě. Herci sami zas občas kýčovitě působili, to ano, zatímco jindy se s tím poprali celkem bravurně, onde zas působily (ženy) jako figuríny na šaty. Místy to bylo vtipné a k zasmání a místy trapné až běda. Scénář byl rozhodně napsaný dobře a veden dobrým nápadem, často však opouštěl hranici příjemné romantiky, aby se vydal do země absurdna. Udivil zpackaný střih, pak co víc říct. Někdo ještě musí uzrát (nebo už přezrál?) a citrony to nejsou.(18.8.2015)

Susanne Bier se rozhodla dobýt západní trh a tak se snažila přizpůsobit americkým blondýnám,aby mohly v multiplexu slzet do popcornu a vlhnout nad šedivějícími skráněmi Bonda ve výslužbě. Doufejme, že se tímto finančně zahojí a natočí další severskou pecku. Ale v oblasti romantických filmů jedná se každopádně o vysoký nadprůměr. A ty scenérie....(30.8.2013)

Asi půjdu proi proudu, ale mě se tento film Susanne Bier libil. I Když uznavám, že Bratři jsou mnohem, mnohem lepší. A Pierce Brosnan jako James Bond v důchodu, majitel citronových plantáži a obchodník s okurkami, ředkvičkami, pomeranči a citrony, hraje dobře. Astrid neboli Molly Blixt Egelind je půvabná. Zajimavé je, že Susanne Bier se věnuje i drobnostem dánské přítomnosti. Filmem se hemží modré oči, ale velmi milý pohled má plešatá kadeřnice (originální název filmu) Trine Dyrholm.(29.11.2012)

Nejsem si jistá, jestli jsem viděla nějaký film od S. Bier, ale ode dneška jsem její fanoušek. Po prvním shlédnutí filmu jsem váhala, jestli tahle romantika není moc přeslazená, ale napodruhé se mi to nezdálo. Některé scény jsou emotivně nabité, některé vtipné, jediné co mi vadilo, že při rychle mluvené dánštině jsem nestíhala anglické titulky. Ale naprosto jsem si užívala mého miláčka Pierce, kterému myslím byla role šitá na míru. Když tak nad tím přemýšlím, možná je trošku na škodu filmu, že je v něm příliš mnoho problémů k řešení. Třeba by mu prospělo více se zaměřit jen na jednu věc. Ale i tak je potěšení se na film podívat znovu.(24.11.2014)

Sussane má ve sbírce lepší kousky, to je jasné, ale asi jsem potřebovala vypnout a tohle bylo to pravé. Kýbl klišé, kýbl patosu, kýbl neuvěřitelných zápletek, kýbl krásný muziky......ano a jak tady píše jeden uživatel.... ♫ tippy-tippy-tay..THAT'S AMORE.. ting-a-ling-a-ling..THAT'S AMORE ♫ mě bude znít dlouho v uších. Přihodím sympatické herce, obrazně se zavřenýma očima odhodím všechny mínusy a je tu příjemný relax. Chvílemi jsem se blaženě usmívala, jsem romantik, tak co, musím ty dramata občas proložit právě něčím takovým....vždyť je to vlastně pohádka, která pochopitelně není pro každého, zničila by je.(16.3.2018)

• - Jedná se už o třetí spolupráci herečky Paprika Steen a režisérky Susanne Bier. (Cheeker)

• - Skutečný překlad názvu filmu je "Plešatý kadeřník". (Cheeker)

• - Po filmu Po svatbě (2006) se jedná o druhý film režisérky Susanne Bier, jehož název obsahuje slovo „svatba“. (CarloRizzi)