Ganesh Just Ganesh

Komedie / Romantický / Rodinný

Indie, 2009, 166 min

M. Saravanan

• Andrea1717

Trošku šialený film, stále si nie som istá, či nebol určený pre deti, lebo tá partička malých výtržníkov mi tam liezla pekne na nervy. Keby ich boli vynechali a tak isto aj tri štvrtiny tých bitkárskych akrobatických kúskov v štýle Supermana, boli by urobili lepšie. Inak príbeh v podstate niečo mohol mať do seba, keby bol kratší, alebo prepracovanejší. Toto je prvý indický film, kde som sa pri niektorých piesňach zamyslela, prečo práve teraz prišla pieseň, prečo spievajú a prečo spievajú to čo spievajú? Nemôžem hovoriť o hlbokom dojme z nejakého umeleckého alebo citového zážitku, a aj tak na tento film budem dlho myslieť.(15.4.2017)

Co se týká děje, tak hlavní hrdina, mužný to indický chlapec má kamarádku, která miluje svého přítele, avšak ten je přislíben jiné. Hlavní hrdina se jí nabídne ku pomoci a vymyslí plán, jak zničit naplánovanou svatbu. Udělá tedy co je v jeho silách, aby se přislíbená nevěsta zamilovala do něj, dříve než dojde k oficiálnímu naplnění sňatku, který byl dohodnutý mezi rodinami v minulosti. Co se ale dlouho škádlívá, to se rádo mívá, a tak se to patřičně zamotá, když postava Kajal Agarwal zjistí pravdu a navíc je tu neúprosný gang místních mafiánů. Tento film se mi vskutku líbil. Hlavní představitelé byli opravdu moc fajn a sedli k sobě naprosto ukázkově. Velmi sympatická dvojka. Dějové vsuvky s dětmi mi tedy až tolik nesedly, protože nemám moc rád spratkovité chování. Nebylo to přes čáru, ale nikdy jsem neměl moc rád tyto svérázné a nevychované dětské uskupení, co si na něco hrají. Ani kdysi, natož teď. Ale dalo se to přežít a v pozdějším ději to převážilo v sympatie. Také jsem byl jako při vytržení, když hlavní hrdina použil k boji s mafiány trojdílnou čínskou hůl. Spojení těchto dvou světů miluji. Písně bavily, nemůžu říct, že tam byl nějaký super hit, ale nenudil jsem se a jedna z těchto písní mi často zní v hlavně. Bylo to příjemné a úsměvné. Za mě čtyřhvězda jak vyšitá.(30.4.2018)