Slovenské rody (TV seriál)

Drama / Historický / Dokumentární

Slovensko, 2011, 7x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Nie je to ako britské hrané dokumenty, ale rozhodne stojí tento projekt za pozornosť.(19.4.2011)

Videl som iba 1. diel - Juraj Turzo z Levoče. Kvalitou to na podobné historické dokumenty západnej Európy nemá, historické rozprávanie je trochu fádne, informácie trochu neprehľadné, hráne sekvencie viacmenej nepodstatné. Možno to chcelo zobrať na Mušku niekoho významnejšieho ako len regionálnych kupcov či mešťanov. Každopádne informačne je to bohaté, zaoberajúce sa aj našou históriou. 60%(18.12.2013)

Obrazovo nič moc, ale informačne veľmi silné. Prínosný dokument o našich dejinách, ktorý možno odporučiť maturantom a záujemcom o univerzitné štúdium dejín. Za lacný peniaz sa tu vytvorilo hodnota, preto chválim.(20.8.2017)

Z tak malých finančních prostředků a tak skvělý dokument! Oceňuji ten seriózní přístup k případu Báthory. Mám moc ráda i pana Skladaného coby historika, jenom vytknu jedinou věc. Na konci nebylo dostatečně zdůrazněno že rod Thurzo vymřel pouze po meči a že dcery palatýna Juraje Thurza si otcovo přijmení ponechaly a tím bylo jméno zachováno až do dnes, což znamená že potomkové rodu Thurzo stále žijí pod stejným jménem.(22.2.2012)

Po dlhšom čase konečne jeden solídny slovenský dokumentárny seriál. Celkový dojem akurát kazí tá šušlavá - šleptavá pani, ktorá číta komentár.(3.1.2015)