poster

Vsauce (TV pořad)

Krátkometrážní / Publicistický

USA, 2010, 69x4-16 min

Režie:

Michael Stevens

Scénář:

Michael Stevens

Producenti:

Michael Stevens
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV pořadu (19)

 • AAnubis
  *****

  Je až neskutečné, jak mnoho vědomostí se dá vecpat do průměru 10 minutového videa a kolika různými asociacemi se dá přecestovávat od tématu k tématu.(24.1.2014)

 • H34D
  *****

  Když si odmyslíme vedlejší projekty typu Vsauce2, Do online now guys apod., tak Vsauce patří spolu s Angry Video Game Nerdem a Equals Three mezi mé tři nejoblíbenější online show (prakticky jediné online show, které pravidelně sleduji). Michael Stevens je velice sympatický, inteligentní, zábavný a dokáže veřejnost vzdělat osvěžujícím a chytlavým způsobem. Pro případné hnidopichy je třeba uvést, že se jedná o pop-science, což s sebou nese i jistá negativa - ta jsou však omezena na minimum. Aby autor udržel diváckou pozornost, MUSÍ odbíhat od tématu, musí své "přednášky" prokládat někdy ne až tak souvisejícími zajímavostmi a musí uvádět trošku samoúčelná "wow" přirovnání (např. tato vteřina v čase je významná, protože někde se právě srazily asteroidy, blabla), odměnou však je, že ani 10-12 minutový díl nepůsobí jako nudná akademická přednáška, tempo dílu neupadá a informace se sypou jedna radost... Vsauce přináší vítané rozšíření obzorů zejména v oblasti fyziky, astronomie a antropologie a mě osobně odkáže vždy zlepšit náladu! 9/10(18.10.2013)

 • Kothy
  *****

  Zajímavý vědecký pořad uváděný třemi moderátory. Je tam spoustu zajímavých objevů a teorií. Některé díly jsou docela psycho. :)(22.10.2013)

 • Jericho666
  *****

  Seriál, který mám dost rád. Michael je sympaťák a cokoliv umí podat tak, že divák je zaujat a hltá každé slovo. Naučná hodnota videí je obrovská a dají se zužitkovat i v reálném životě, což je další velké plus seriálu jelikož se z většiny jedná o témata, nad kterými se málokdo zamyslí. Doporučuji všem všechny díly projet.(31.7.2013)

 • javak810i
  *****

  Skvělý internetový "seriál" Michaela Stevense, který vždy dokáže zdánlivě jednoduché, mnohdy ale dosti zajímavé otázky o všem možném, rozebrat a vysvětlit tak, že jen s úžasem posloucháte a zaručeně vždy se dozvíte něco nového. Nápadité, vtipné, edukativní a dost často i filosoficky bohaté. Měl jsem možnost zhlédnout i pár Michaelových proslovů a prezentací a musím přiznat, že tomuhle člověku to vážně "pálí". Zasloužených 5*.(7.1.2014)

 • luka4615
  *****

  Poutavý vědecký internetový pořad se skvělými moderátory Michaelem a Jamesem. Vsauce se většinou zaobírá zajímavými teoriemi a nápady.(15.6.2014)

 • L_O_U_S
  ****

  Kdysi jsem Vsauce sledoval celkem intenzivně, dnes už mě Michael nechává vesměs chladným. Ono se asi všechno dříve či později okouká. Za plus považuju, že se to dá využít i při výuce. A taky je fajn, že se to obejde bez otravných jump cutů, které se jako mor rozlézají po celém YouTube. (927.)(18.4.2014)

 • nithiel
  *****

  Vynikající vědecko-popularizační webseriál. Z velké části stojí na skvélém hlavním představiteli, který dokáže zábavně a srozumitelně podat i složité matemaitcké, fyzikální i další problémy. Samozřejmě exaktnost někdy klesá na úkor srozumitelnosti, ale protože většinou vím, o čem zrovna mluví, tak mi to nijak nervy netrhá. Myslím, že pro pochopení některých aspektů fyziky naprosto geniální prostředek. A jako vždy, děkuji za možnost sledování :D(12.12.2014)

 • skrblik007
  *****

  Michael, ačkoliv sám není vědec, se podle mě řadí na úroveň těch nejlepších popularizátorů vědy na světě.(24.11.2013)

 • T-pack
  *****

  Vždycky jsem nepochopitelně překvapen, když najdu nějakej youtube podcast na týhle databázi, ale je pravda, že sem patří mnohem víc než například videoklipy. Zvlášť Michael se svým DIY populárně naučným pořadem, ve kterém se ani nedokáže držet myšlenky a nejen díl od dílu, ale i minuta od minuty je neuvěřitelně naučná. A Vsauce navíc zná svý publikum, sype do nás obrovský množství zajímavostí a spojuje je šílenými oslími můstky a to je přesně to, co podle mýho moje generace miluje - neskutečný množství náhodnejch trivialit, aby se svět nezdál tak zkurveně nudnej a ubíjející.(8.12.2013)

 • Tereszka33
  ****

  Fandím mu, už jenom proto, že dovede lidi zaujmout a donutit je přemýšlet.(24.8.2014)

 • TaanStari
  *****

  Michael mi vždycky všechno dokázal vysvětlit tak, že jsem tomu rozuměl.(19.11.2013)

 • Yokolobuna
  ***

  Z nějakého důvodu mě přednes Michaela Stvense nudí, nehledě na to, že mě propíraná témata velmi zajímají.(10.5.2016)

 • Everyone
  *****

  Hey Vsauce! Michael here! Aneb jak propojit vše se vším navzdory zdánlivě uzavřenému tématu. Tak s předcházejí větou nesouhlasím. :-) ___ Michael přichází se zajímavými tématy k zamýšlení s jasnými, ale i vzdálenějšími (ne na první pohled zřejmými) asociacemi. Na daném tématu intenzivně pracuje celý týden, tj. uzavřený, koncentrovaný a ničím jiným nerozptylovaný, jako kdyby se na poslední chvíli připravoval na zkouškou a danou problematiku ještě neviděl. Po sběru zdrojů a jejich vyhodnocení, vše natočí (vše 2x - 3x po částech) a sestřihá. Možná již má na to další lidi, ale začátky byly výlučně v jeho režii. A další týden či dekádu vše nanovo. ___ A vůbec mě překvapilo mě Michaelovo mládí.(10.5.2014)

 • SpaceOdyseus
  *****

  Spis popularni nez vedecky, ale od zacatku do konce informacne nabity porad s neskutecnymi souvislostmi a neuveritelnymi fakty. Michael Stevens je jako host skvely a vydrzel bych ho poslouchat i mnohem dele nez klasickych deset minut.(21.7.2015)

 • NiaWolf
  ****

  Hey, It's Vsauce, Michael Here!(18.2.2015)

 • MickeyH.
  *****

  Tenhle chlápek za mě boduje snad v každém díle. Je pravda, že některé jsou slabší, ale jeho způsob předávání složitých informací v takové jednoduchosti, aby je pochopil každý průměrný divák, je prostě jedinečný. Umí vyhmátnout přesně ty zajímavosti, které upoutají divákovu pozornost a tím si samozřejmě získává i sledovanost a prosperitu, která mu pomáhá v cestování po světě a být "vědečtější" a objektivnější. And as always...(28.3.2015)

 • fallanga
  *****

  Zajímalo by mě kolik lidí píše Michaelovi osnovy, protože je nemožné aby 1 člověk věděl tohle všechno. Je to naprostá kulometná palba informací v tak krátkém časovém úseku, ale naštěstí jsou podané tak, že tomu rozumím. To, jak přeskočí na úplně jiné téma ve zlomku vteřiny a přitom videu zůstane celistvost je naprosto dokonalé. Update: Od začátku bojkotuji Youtube Red. Je to naprostý nesmysl. Ovšem když Michael přešel na Youtube Red, přemýšlel jsem o předplatném. Než jsem zjistil, že není dostupné v ČR. Youtube Red jsem ochoten kvůli Vsauce zaplatit. VPN v USA už ne. Hodnocení kvůli tomu nezměním, pořad je to pořád stejně kvalitní. Ale dokud bude na YRed, tak asi končím.(10.9.2014)

 • lajkus
  ***

  Mám neskutečnou chut strhnout ze sebe trenky a vrazit je moderátotovi do huby, pak vytáhnout pistoli nebo jiný předmět určený k zabíjení lidí a pošeptat mu do ouška : ,,Nikoho (tzn. mě) nezájímá tvoje dlouhoslové proslovy a nekonečné řečnické otázky, tvá videa jsou dlouhý a furt odbíháš od tématu, kdybych chtěl vědět něco o vědě tak si to najdu na netu nebo si přečtu knihu, v popisku videa máš jednoduchou otázku tak se na ni snaž odpovědět a nemarni můj čas od sledování porna nebo psaní rádobydlouhých a nesmyslných komentářů na čsfd.cz, udělej příště to video krátké a drž se tématu nebo příště nebudeš mít v puse jenom moje trenky...(16.10.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace