Vsauce (TV pořad)

Krátkometrážní / Publicistický

USA, 2010, 69x4-16 min

Michael Stevens

Seriál, který mám dost rád. Michael je sympaťák a cokoliv umí podat tak, že divák je zaujat a hltá každé slovo. Naučná hodnota videí je obrovská a dají se zužitkovat i v reálném životě, což je další velké plus seriálu jelikož se z většiny jedná o témata, nad kterými se málokdo zamyslí. Doporučuji všem všechny díly projet.(31.7.2013)

Skvělý internetový "seriál" Michaela Stevense, který vždy dokáže zdánlivě jednoduché, mnohdy ale dosti zajímavé otázky o všem možném, rozebrat a vysvětlit tak, že jen s úžasem posloucháte a zaručeně vždy se dozvíte něco nového. Nápadité, vtipné, edukativní a dost často i filosoficky bohaté. Měl jsem možnost zhlédnout i pár Michaelových proslovů a prezentací a musím přiznat, že tomuhle člověku to vážně "pálí". Zasloužených 5*.(7.1.2014)

Kdysi jsem Vsauce sledoval celkem intenzivně, dnes už mě Michael nechává vesměs chladným. Ono se asi všechno dříve či později okouká. Za plus považuju, že se to dá využít i při výuce. A taky je fajn, že se to obejde bez otravných jump cutů, které se jako mor rozlézají po celém YouTube. (927.)(18.4.2014)

Vynikající vědecko-popularizační webseriál. Z velké části stojí na skvélém hlavním představiteli, který dokáže zábavně a srozumitelně podat i složité matemaitcké, fyzikální i další problémy. Samozřejmě exaktnost někdy klesá na úkor srozumitelnosti, ale protože většinou vím, o čem zrovna mluví, tak mi to nijak nervy netrhá. Myslím, že pro pochopení některých aspektů fyziky naprosto geniální prostředek. A jako vždy, děkuji za možnost sledování :D(12.12.2014)

Vždycky jsem nepochopitelně překvapen, když najdu nějakej youtube podcast na týhle databázi, ale je pravda, že sem patří mnohem víc než například videoklipy. Zvlášť Michael se svým DIY populárně naučným pořadem, ve kterém se ani nedokáže držet myšlenky a nejen díl od dílu, ale i minuta od minuty je neuvěřitelně naučná. A Vsauce navíc zná svý publikum, sype do nás obrovský množství zajímavostí a spojuje je šílenými oslími můstky a to je přesně to, co podle mýho moje generace miluje - neskutečný množství náhodnejch trivialit, aby se svět nezdál tak zkurveně nudnej a ubíjející.(8.12.2013)

• - Ke 25. listopadu 2013 měl hlavní kanál "Vsauce" 5 764 664 odběratelů a všechna videa celkem 501 544 521 zhlédnutí. (skrblik007)

• - V některých videích se objevil i herec a moderátor Adam Savage, známý téměř výhradně díky pořadu Bořiči mýtů (od r. 2003). Mimo jiné s Michaelem spolupracoval i na projektu Brain Candy. (Akrman)

• - V díle "Why Do We Feel Nostalgia?" se objevil dobře známý komik a moderátor James May, který je Michealův dobrým kamarádem. (P. J. D.)