poster

Vsauce (TV pořad)

Krátkometrážní / Publicistický

USA, 2010, 69x4-16 min

Režie:

Michael Stevens

Scénář:

Michael Stevens

Producenti:

Michael Stevens
(další profese)
 • fallanga
  *****

  Zajímalo by mě kolik lidí píše Michaelovi osnovy, protože je nemožné aby 1 člověk věděl tohle všechno. Je to naprostá kulometná palba informací v tak krátkém časovém úseku, ale naštěstí jsou podané tak, že tomu rozumím. To, jak přeskočí na úplně jiné téma ve zlomku vteřiny a přitom videu zůstane celistvost je naprosto dokonalé. Update: Od začátku bojkotuji Youtube Red. Je to naprostý nesmysl. Ovšem když Michael přešel na Youtube Red, přemýšlel jsem o předplatném. Než jsem zjistil, že není dostupné v ČR. Youtube Red jsem ochoten kvůli Vsauce zaplatit. VPN v USA už ne. Hodnocení kvůli tomu nezměním, pořad je to pořád stejně kvalitní. Ale dokud bude na YRed, tak asi končím.(10.9.2014)

 • lajkus
  ***

  Mám neskutečnou chut strhnout ze sebe trenky a vrazit je moderátotovi do huby, pak vytáhnout pistoli nebo jiný předmět určený k zabíjení lidí a pošeptat mu do ouška : ,,Nikoho (tzn. mě) nezájímá tvoje dlouhoslové proslovy a nekonečné řečnické otázky, tvá videa jsou dlouhý a furt odbíháš od tématu, kdybych chtěl vědět něco o vědě tak si to najdu na netu nebo si přečtu knihu, v popisku videa máš jednoduchou otázku tak se na ni snaž odpovědět a nemarni můj čas od sledování porna nebo psaní rádobydlouhých a nesmyslných komentářů na čsfd.cz, udělej příště to video krátké a drž se tématu nebo příště nebudeš mít v puse jenom moje trenky...(16.10.2013)

 • L_O_U_S
  ****

  Kdysi jsem Vsauce sledoval celkem intenzivně, dnes už mě Michael nechává vesměs chladným. Ono se asi všechno dříve či později okouká. Za plus považuju, že se to dá využít i při výuce. A taky je fajn, že se to obejde bez otravných jump cutů, které se jako mor rozlézají po celém YouTube. (927.)(18.4.2014)

 • H34D
  *****

  Když si odmyslíme vedlejší projekty typu Vsauce2, Do online now guys apod., tak Vsauce patří spolu s Angry Video Game Nerdem a Equals Three mezi mé tři nejoblíbenější online show (prakticky jediné online show, které pravidelně sleduji). Michael Stevens je velice sympatický, inteligentní, zábavný a dokáže veřejnost vzdělat osvěžujícím a chytlavým způsobem. Pro případné hnidopichy je třeba uvést, že se jedná o pop-science, což s sebou nese i jistá negativa - ta jsou však omezena na minimum. Aby autor udržel diváckou pozornost, MUSÍ odbíhat od tématu, musí své "přednášky" prokládat někdy ne až tak souvisejícími zajímavostmi a musí uvádět trošku samoúčelná "wow" přirovnání (např. tato vteřina v čase je významná, protože někde se právě srazily asteroidy, blabla), odměnou však je, že ani 10-12 minutový díl nepůsobí jako nudná akademická přednáška, tempo dílu neupadá a informace se sypou jedna radost... Vsauce přináší vítané rozšíření obzorů zejména v oblasti fyziky, astronomie a antropologie a mě osobně odkáže vždy zlepšit náladu! 9/10(18.10.2013)

 • Everyone
  *****

  Hey Vsauce! Michael here! Aneb jak propojit vše se vším navzdory zdánlivě uzavřenému tématu. Tak s předcházejí větou nesouhlasím. :-) ___ Michael přichází se zajímavými tématy k zamýšlení s jasnými, ale i vzdálenějšími (ne na první pohled zřejmými) asociacemi. Na daném tématu intenzivně pracuje celý týden, tj. uzavřený, koncentrovaný a ničím jiným nerozptylovaný, jako kdyby se na poslední chvíli připravoval na zkouškou a danou problematiku ještě neviděl. Po sběru zdrojů a jejich vyhodnocení, vše natočí (vše 2x - 3x po částech) a sestřihá. Možná již má na to další lidi, ale začátky byly výlučně v jeho režii. A další týden či dekádu vše nanovo. ___ A vůbec mě překvapilo mě Michaelovo mládí.(10.5.2014)

 • - V některých videích se objevil i herec a moderátor Adam Savage, známý téměř výhradně díky pořadu Bořiči mýtů (od r. 2003). Mimo jiné s Michaelem spolupracoval i na projektu Brain Candy. (Akrman)

 • - Ke 25. listopadu 2013 měl hlavní kanál "Vsauce" 5 764 664 odběratelů a všechna videa celkem 501 544 521 zhlédnutí. (skrblik007)

 • - V červnu 2013 obdržel Michael za svůj pořad cenu Video Visionary Award v kategorii vzdělání. (skrblik007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace