poster

Mladý Ivanhoe (TV film)

 • Velká Británie

  Young Ivanhoe

 • Kanada

  Young Ivanhoe

 • Slovensko

  Mladý Ivanhoe

Dobrodružný / Historický

Velká Británie / Francie / Kanada, 1995, 93 min

 • Faidra
  *

  Marek Vašut jako Richard Lví srdce. Uhrovatý šereda jako Ivanhoe. Nejslavnější román Waltera Scotta jako popcorn pro puberťáky. Film jako stvořený k tomu, aby u něj Faidra vzteky vyskakovala z brnění. A to mám Marka Vašuta docela ráda.(6.4.2008)

 • T2
  *

  Tento počin o rytierovi Ivanhoe nie je nič viac než nevýrazné televízne prevedenie a tvorcovská neschopnosť podať príbeh bez toho aby musel vykrádať známe repliky. Najhorším prehmatom tu je jednoznačne herec v úlohe mladého Ivanhoe, ten je tak fagansky nesympaticky až otravní, že som po 30 minútach musel znechutene ukončiť pozeranie tohto zbytočného recyklátu.(18.5.2008)

 • elizabeth_ba
  *

  Neměla jsem chtít vidět všechna zpracování legendy o siru Wilfredovi z Ivanhoe... Bez tohoto bych se rozhodně obešla. Zřejmě ani nemělo jít o zfilmování Scottova románu, jednalo se o tzv. "na motivy"...Ve srovnání s oběma předchozími zpracováními (které navíc skutečně byly zpracováním románu) ani nevím, proč jsem nedala odpad. A jo, už vím za Rowenu ve svatebních šatech, i když jsem před tím myslela, že je to jen další z řady podle mě nepovedených Rowen, tak když ji v závěru dámy vhodně oblékly a učesaly, seznala jsem, že přece jen vypadá k světu. Jinak i Daňkovy historické hry z osmdesátých let měly lepší šmrnc a výpravu...(20.2.2012)

 • pakobylka
  ***

  Něco na způsob klasické TV pohádkové inscenace, která se nechala volně inspirovat proslulým románem sira Waltera Scotta. Srdnatě se potýká se všemi obvyklými neduhy klasických TV pohádkových inscenací ... a na boj s opravdovými nepřáteli jí zbývá pramálo sil. Nejvíc ze všeho mě iritují ústřední postavy, které - provázeny bezbřehou naivitou a slepou vírou ve vlastní šikovnost - bez ustání provokativně pendlují mezi vlastním (= přátelským) a cizím (= nepřátelským) táborem ... a kupodivu - navzdory svému navýsost nezodpovědnému a amatérskému počínání zůstávají naživu ! Snad sám Bůh ranil jejich protivníky slepotou, hluchotou a nadto ještě silným revmatismem, neboť se na to všechno už nemohl dívat ... jiné vysvětlení nevidím. Nejhlavnější hrdina - dosti zbrklý a maličko rachiticky vyhlížející mladík - se pak neučí umění boje v řádu měsíců či alespoň týdnů ... patrně je nadaný nějakými zvláštními schopnostmi, protože mu postačí několik málo dnů tvrdého výcviku - dostane se tak přesně do stádia, ve kterém by byl každý druhý začátečník spolehlivě odrovnaný a neschopný jakékoli větší akce. Ne že by snad už předtím neuměl držet v ruce meč ... jenomže ... potřebuje se dostat jaksi na vyšší level. ----- Nejspíš je vám jasné, že jsem notně otrávená, neboť kdysi dávno - patrně v nějakém jiném životě - jsem právě tuhle adaptaci považovala za sympaticky inovativní, vtipný a vůbec nadprůměrně vydařený počin s nepodstatnými a víceméně pouze kosmetickými vadami na kráse. No nic ... nedokážu ji úplně potopit - dílem kvůli nostalgickým pozitivním vzpomínkám a dílem kvůli několika romanticko-dobrodružným scénkám, které by si zasloužily doprovod daleko promyšlenější dějové linie. Základ je víc než jen dobrý, bohužel provedení představuje menší katastrofu ... takže ... 2,5* - zavírám obě oči a zaokrouhluju na rovné 3* ... z výše uvedených důvodů.(5.7.2016)