Pod kůží

Scénografie:

Chris Oddy

Kostýmy:

Steven Noble

Tretí, najmenej divácky Glazerov počin, má niečo do seba a minimálne na dve scény nezabudnete (dieťa pri oceáne, sloní muž). Ale tak trochu blúdi. Ako jeho hlavná hrdinka. Jelikož sa ale hollywoodské stars zvyknú vyzliekať iba v artových filmoch, v ktorých Scarlett zas tak často nevidíme, buďme zaň radi. Mala by ale skočiť do fitka.(14.10.2014)

• Malarkey

Scarlett Johansson tady vypadá, dle mýho soudu, hodně dobře. To je ale jediný pozitivum tohodle filmu. Objektivně si nicméně myslím, že film na jednu nebo dvě hvězdičku není. Je to totiž totální artovka a tak by se na ní mělo nahlížet. V průběhu filmu jsem to ale nebyl schopnej dokázat, protože to zajímavý sci-fi téma bylo nacpaný do průběhu typu - Scarlett jede autem. Zastaví. Nabere kolemjdoucího na svoje křivky. Kolemjdoucí ji chce ojet. Ona ho přitáhne k sobě domů a kolemjdoucí se utopí a zakonzervuje v nějaký tekutině, ve který je Scarlett pošle do vesmíru. Tečka. Takhle se to děje poprvý, podruhý, potřetí a mezitím Scarlett jede autem a nemluví. Jen jede a kamera zaměřuje čistě na ní nebo na silnice kolem. Nicméně Hádek s upozorněním na Českou Republiku překvapil, dítě na pláži dodalo patřičnou depresi, sloní muž šokoval a závěr tuhle brutální šílenost absolutně oddělal. Trochu mi tenhle film připomínal Valhalla Rising. Jen s tím rozdílem, že tenhle mě dokázal víckrát šokovat, ale i nasrat. Jo a ta muzika? Z tý mi je blbě ještě teď.(1.3.2015)

Tři hvězdičky jsou pro takto umělecky vyzrálý film asi trochu křivda, ale kdybych dal víc, tak kecám sám sobě. Atmosféru to má hypnotickou a opojnou, soundtrack je úžasný, plakáty z jednotlivých filmových políček bych si klidně vylepil na zeď ... ale to nekonečné ježdění dodávkou a čumění do blba prostě po určitém čase omrzí.(2.7.2014)

• Enšpígl

Tak tohle bych nepochopil ani kdybych měl dvě univerzity, navíc když se tam objevil Kryštof Hádek a řek, že je z Český Republiky a zase zmizel, chtěl jsem volat na psychatrii, že jsem z těch filmů definitivní mišuge. Radši bych lízal Al Pacinovi prdel než znova vidět tenhle film.(27.2.2015)

Rozpočet $13,3miliónaTržby USA $2,614,251Tržby Celosvetovo $7,220,721Tržby za predaj Blu-ray v USA $736,030Tržby za predaj DVD v USA $1,059,923║ umelecká avangarda v psycho depke odnikiaľ nikam, dejovo do stratena /40%/(8.12.2015)

• Superpero

Tak moc artové, až je to směšné. Hlavní hrdinka hodinu jezdí autem a opakovaně lapá nadržený hejly, kterým není divné, že je zavede do jakési barabizny, kde je nekonečně prostoru a jen ztopoření poslušně dokráčí do věznící bažiny, nebo co to je. Pak jí to přestane bavit a chce být člověk nebo co, takže zbylých tři čtvrtě hodiny chodí po krásném Skotsku. Opravdu zajímavé to začne být, až na samotném konci. Jonathan Glazer má talent, ale tohle byl prostě fakt debilní film. Ale Scarlett je tam často nahá. A na diskotéce tam hraje Darude - Sandstorm :D(5.4.2015)

• Fr

,,BYDLÍM ZHRUBA 30 MINUT ODSUD. POJEDEŠ TAM SE MNOU?...“ /// Ty krávo, to je NUDA! NUDA! NUDA! Scarlet si to krouží dodávkou po Skotskejch prdelích (čti vesnicích – pzn. autora), ptá se lidí (chlápků) na píčoviny, na cestu, na pičoviny, na cestu, na … a než natrefí na idiota, co cejtí snadnej vpich, nudou bych se … prostě je to nuda! Svlíkací scéna (tady bych zpozorněl…) – kamerový orgie, artovej kumšt, sexy Scarlett … tak tohle moc nepoberu (né to, šak nedošlo ani na podprdu…). Pak Kryštof (nazdar vole, kde se tady … a jó…). Debilní obrazy (kamerou) se šíleným zvukovým doprovodem, Scarlett opustila auťák a šlape chodník. A pak zase – šup do vozu! Dlouhýýý, zato nudný scény. A ty zvuky! (to si stříkneš do plátna!) Abych nekřivdil – nakonec dojde i na bobříka. ALE STOJÍ VÁM TO ZA TO? (ale vím, že tobě to nestojí…) Zvlášť, když místo dalšího bobříka vidím bílou chlapskou prdel (že ti to za to stojí? Inu což…) Flákám 2*, páč ta závěrečná čtvťhoďka se povedla! Ale to mohli říct hned, že … /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych zemřít rukou S.Johansson. 2.) Jsem č.5. Vobčas mě napadne, co bych dělal, kdyby mě chtěla vojet ,,desítka“. (ne vole, štípanec nepomůže…) 3.) Našel jsem holku, co se po styku dívá lampičkou, jestli ji má celou. 4.) Thx za titule ,,sightl3ss“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(23.7.2014)

Hodně působivé sci-fi s pomalou a sžíravou náladou, výbornou hudbou a několika hodně silnými momenty. Další film od Jonathana Glazera je u mě v očekávání. Kdo nemá trpělivost a není fanouškem pomalého tempa, tak by měl UNDER THE SKIN určitě vynechat (viz. zdejší hodnocení, které jde jako obvykle proti proudu)!(22.9.2014)

Tak zvláštní, tak hypnotický... prostě jiný. Diváky bude hodně rozdělovat, mě si ale získal. Ba co víc: Scarlett je tam konečně ÚPLNĚ nahá. Tak co, kurva, ještě chcete?! Pořád ale artovka, tudíž verbal ať na to nekouká!(26.6.2014)

• Jossie

Zajímavá depresivní umělecká forma, ale nekonečné ježdění autem ve mně probouzelo nehezkou chuť někoho uškrtit. Scéna pod vodou byla moc hezká.(11.8.2014)

Hypnotický, obrazově a myšlenkově propojený Holy Motors.(22.10.2014)

• charlosina

Tak nebudu se tvářit, že to za něco stálo, když to byla šílená nuda (a to ty nekoukatelné artovky umím ocenit, he). // SPOILER // Scarlett si asi řekla, že jako každá herečka, která chce být uznávaná, by si měla alespoň jednou za svou kariéru střihnout roli v nějakém těžce uměleckém filmu, a tak na to kývla. Protože ale scénář, poskládaný víceméně z jízdy autem a pár dialogů, kterým stejně nebylo rozumět (skotský akcent rullez!), byl očividně nudný, rozhodla se svlíknout, aby se na to vůbec někdo podíval. (Mimochodem tyhle scény stály tenhle nízkorozpočtový filmek zřejmě šílený prachy a tak nezbylo na další herce a proto se tam objevují převážně samé obludy, z nichž nejsympatičtější byl právě onen Sloní muž.) No a nic víc se tam v podstatě neděje, potká pár nadržených týpků, které pošle někam pod hladinu, kde se z nich stane forma nápadně podobná použitému kondomu (a není ten režisér náhodou feminista?) a pak zjistí, že by "to" přece jen mohla prubnout, přičemž se jí zhroutí svět. A tak už to vlastně nechce (nebo snad ani nemůže). The end. // Za hudbu a nejdelší záběr pojídání jednoho sousta dezertu na světě (skoro půl minuty!) 2*.(24.11.2016)

• Jara.Cimrman.jr

Na film Pod kůží nikdy nezapomenu a proto mu tu hvězdičku dám. A všem svým nepřátelům tento snímek doporučuji jako skvělý a jedinečný umělecký zážitek. A za sebe si na jméno Jonathan Glazer dám příště velký pozor, protože filmy, které nijak nezačínají, nijak nekončí, mezitím se nic neděje a do toho občas zaskřípou housle, jsou zcela mimo mé chuťové pohárky.(25.5.2015)

• EvilPhoEniX

Seriously ? Bolestivě pomalé tempo doprovázející zdlouhavé a nezajímavé scény donekonečna a hlavně zde nejsou skoro žádné dialogy, což film dělá ještě pomalejším a nudnějším! Byl zde nějaký scénář ? Ano byl, Scarlett řídí auto, vozí cizí muže a vodí si je k sobě domů, aby se mohli nazí ponořit do podlahy, jak vynalézavé. Respektuji, že film se snaží být odlišný, ale na mě to absolutně nefungovalo. 1* za nahou Scarlett. Bolestivá zkušenost.(2.7.2014)

• xxmartinxx

Já jsem si tak nějak myslel, že se mi to bude líbit! A v podstatě líbilo - vizuálně velmi. Ale tomu filmu chybí, ehm, podmanivost. Naprosto si mě nezískal a já se o něj nezačal zajímat. Je to spíš můj problém, ale je to tak. Nízké hodnocení každopádně beru jako svojí osobní prohru.(17.9.2014)

(1001) Áááááááááááááááááááááááááááááááááá! (Jestli jsem někdy slyšela ďáblovu muziku.) ♥(15.7.2017)

• Gilmour93

Intergalaktická řeznice v kůži hollywoodské hvězdy hledá po Británii suroviny pro masokombinát, protože zákazníci u nich doma tvrdí, že nejlepší do paštiky je Skot domácí. Je zarážející, že zatímco Hádek, i když z jiného chovu a plný éček, se hodí k naložení do černého láku, tak hydrocefalický muž není dost libový, ale to bych možná přičetl tomu, že řeznice začala přicházet na chuť zoofilii.. Minimalismus, skrytá kamera, psychedelická hudba, bizarnost. Ani pár surreálních (vysátí lidského obsahu z kůže) či bolavých scén (dítě u moře, konec) nedokázalo vytvořit u Glazerova artového tripu dostatečně vtahující fluidum. Můj problém. Radši si pustím Sinatru.. P.S.: Nevěřte tomu, že se Scarlett Johansson vysvlékla. Její overal v tělové barvě se prodává na eBayi za 29,90 USD..(13.5.2016)

Wow. Nečekala jsem, že Scarlett moje volání po Avengers, aby vyslekla elasťáky, vezme tak vážně. Skvělá ženská. Zase ji miluju. Věřila bych, že pohledem na její obnažené tělo se tu snad kochalo i víc žen než mužů.___ Magická hudba. Magický zážitek. Do kina s tím, prosím!(26.8.2014)

Je to nadpriemerný umelecký sci-fi thriller. Má dosť dobrý príbeh o mimozemšťanke, ktorá na našej planéte prijme podobu očarujúcej mladej ženy, aby mohla vyhľadávať a získavať mužov, čo sa jej aj darí a ich to stojí životy, no zároveň sa aj lepšie zoznamuje s ľudským druhom a vďaka tomu začne prejavovať aj niektoré ľudské city. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa to podať ešte o niečo lepšie. Samozrejme musím pochváliť, že si tvorcovia zvolili alternatívny štýl a nie komerčný, ako by sa to pri tomto type zápletky dalo čakať, vďaka čomu som už od úplného začiatku mal z toho viac než dobrý pocit. Ale predsa len ma mrzí, že to nie je podané trochu nápaditejšie, tých stereotypných, neustále sa opakujúcich veľmi podobných scén je tu predsa len trochu viac, než by som chcel a práve toto je rozhodne najväčší zápor filmu a tiež by som ocenil, keby tu bolo toho viac na premýšľanie. Ale aj tak ma to rozhodne bavilo, celý čas sa to nesie vo veľmi zaujímavej atmosfére, rozhodne som sa ani chvíľu nenudil a to ani pri tých stereotypnejších scénach a nájde sa tu viacero výborných sekvencií a momentov, napríklad rozhovor so znetvoreným mužom alebo postupná smrť dvoch uväznených. A nesklamal ma ani úplný záver. Čo sa týka hereckého obsadenia, Scarlett Johansson ma teraz veľmi milo prekvapila, že si vybrala niečo takéto netradičné, predsa len je to až príliš komerčná herečka a našťastie vôbec nesklamala a okrem nej sa tu už nájdu skôr len také epizódne postavy, ktoré až na spomínaného znetvoreného muža moc nezaujmú, ale svoj účel splnia. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, zaujímavá vizuálna stránka, pôsobivá, až taká hypnotická atmosféra, samozrejme aj to artové prevedenie, tu nemám čo vytknúť. A zaujala ma aj hudba. Takže síce som trochu sklamaný, práve kvôli tým opakujúcim sa podobným scénam, ale aj tak u mňa prevládajú kladné pocity, bavilo ma to a je to určite nadmieru zaujímavý zážitok. 64%(29.6.2014)

Hypnotický audiovizuál, velmi jednoduchý příběh a snad nejautentičtější zobrazení skotského města, jaké se ve filmu doposud objevilo. (V Glasgow už pár let žiju a velmi příjemně mě překvapilo, že řadu lidí, které od vidění znám, jsem na plátně zahlédla.) Kvůli své délce může nakonec dějová linka s hlavní hrdinkou neustále se dávající do řeči s novými muži, působit lehce monotónně, ale máte-li slabost pro osobité filmy s odlišným stylem vyprávěním, jejichž jednotlivé výjevy vám ještě nějakou dobu po zhlédnutí budou rezonovat v hlavě, nemusíte hledat déle.(1.4.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20