poster

Zatmění Země (TV film)

 • Francie

  Blackout

 • USA

  Total Blackout

Drama / Thriller / Sci-Fi / Katastrofický

Francie, 2009, 97 min

 • Terva
  *

  Tomu, co na začátku příběhu zjistil G5 jsem vůbec nefandil. Následující rodinná hádka starosty Strasbourgu a jeho ženy taky moc optimismu do dalšího sledování nepřidá. Začal jsem přemýšlet, zda to vůbec dokoukám. Už od prvních minut to vypadá na totální propadák. CITÁT - Tak vypli proud, to se někdy stane. Zase ho pustí........... Ve 25 minutě jsem se musel začít smát. Oba kluci tam vybíhají ven z vlaku za uprchnuvším psem. Což samo o sobě není k smíchu. Jenže, když vylezou z vlaku a jdou lesem je venku úplně nádherné slunečné počasí. Vlak vrhá stín a slunce hřeje jako vzteklé. Jenže pak je střih a kluci jdou lesem, kde šíleně leje, jenže stromy stále vrhají nádherné slunečné stíny. Prší pouze na ty kluky. Dělaj si z nás tvůrci srandu, nebo je to nějaká parodie? No je to katastrofický. Půl hodiny na to čumim jak blbec. Furt se tam akorát někdo hádá a dějově se nic neděje. Klišé situace a trapné scény doprovází příšerná hudba a podprůměrná práce kamery. O trikové stránce filmu raději pomlčím, ta za to nestojí vůbec.CITÁT - Nezapomeňte na cikánský tábor.......... Tak si filmaři odbyli rasovou stránku filmu a snad se už začne něco dít. Tak ne, nic. Lidé začínají dostávat křeče z unikající látky a já dostávám křeče do prstů a pomalu šahám po ovladači. Mám to vypnout, nebo tu blbost dokoukat? Snad to vydržím a nechcípnu. CITÁT - Vím, že jsou z toho všichni v šoku........... Už jsem psal, že to má špatné triky? Tak to jsem lhal, ono to nemá žádné triky.(23.6.2013)

 • Aluska88
  *

  Zatmění Země se v ničem neliší od kvalitativně podobně zpracovaných filmů. Možná jen ve dvou věcech. Nikdy by mě snad ani nenapadlo, že zrovna Francouzi natočí (takový) katastrofický film. Za druhé. Tento film, možná snad jako vůbec první, předvedl ten nejhorší možný výpadek proudu, jaký kdy byl ve filmovém příběhu prezentován. Všechno bylo totiž obráceně. Všechno fungovalo!:) Skoro po celý čas, co jsem toto Zatmění sledovala, výjma posledních asi dvaceti minut, všechna světelná, elektrická a jiná zařízení, běžela na generátory. Zářivky svítily, lampičky taky, v klidu byla zaplá i telka, prostě fajnový výpadek:) Ostatní evropská města a jejich obyvatelé bohužel zřejmě neměli takové štěstí, aby byli zapracováni do tohoto děje, kde po celou dobu jely generátory:) Jestli čekáte, že zde uvidíte nějaké katastrofické záběry či projevy oné bouře, nedočkáte se. Celou dobu se všichni snaží dostat někam jinam, pobíhají, řeší a pláčou nad katastrofou, která je postihla. V příběhu se setkává mnoho rozlišných a problémových postav. Bratři, z nichž jeden trpí astma, rodiče, zločinec, stará paní, skinheadi či lékař. Spousta z nich během katastrofy neopomene řešit své komplikované vztahy. Velká bída, nuda, patos, nelogika. A ke všemu jsou pod to podepsaní Francouzi. Že Vám není hanba:) "Chová se tak trochu jako blázen, ale je to skvělý chirurg", "Vy jste utek, že jo, co jste udělal?" - "Kouřil jsem v hospodě, jsou na to čím dál přísnější."(29.3.2011)

 • darkrobyk
  *

  ,,Dětský pohled nelže!" To je ale blbost! Televizní film se všemi neduhy, které k tomu většinou patří. Neokázalá výprava prozrazuje malý rozpočet, kamera je mizerná. Trikovou stránku snad raději nezmiňovat. Poněkud roztříštěné mozaikovité vyprávění postrádá patřičné napětí. To se dostavuje jen chvílemi. Obří katastrofa je předváděna velmi skromně a nedůvěryhodně, více se o ní mluví, než aby se něco ukázalo. Jenže film jsou v první řadě obrázky, nikoliv slova. Řada scén je předvídatelných, už ta první s lanovkou. Jen by mě zajímalo, jak mohly na konci fungovat mobilní telefony, když byly zničeny satelity. A ten malej nevychovanej spratek dělal jen problémy! Ostatně postavy příliš sympatiemi nehýřily...(16.8.2012)

 • Snorlax
  odpad!

  Manzor by si měl sbalit fidlátka a utíkat do Hollywoodu, tam ho s otevřenou náručí přijmou. Naznačil to již v době, kdy natočil nejslabší část Chabrolova Studeného potu (Sublimační dobrodružství). Dialogy v Zatmění Země jsou zřejmě inspirovány Zemanovým Fantomem Morrisvillu. I ta dáma cloumající harfu by se zřejmě našla, tu svými zdařilými nápady suplovala starostka. Manzor bohužel nepochopil, že Zeman natočil parodii záměrně. Pokud bych Manzorovu hovadinu brala jako parodii také, za nejvydařenější by se dal považovat moment, kdy otec operuje zlosyna a vypráví synkům, kterak se ho zmocnil zlý démon alkohol. To už jsem se smála nahlas.(26.7.2012)

 • MM_Ramone
  *

  Takmer som uveril tomu, že takéto katastrofálne katastrofické braky sa produkujú len v Severnej Amerike. Kde ich chŕlia shit produkčné filmové spoločnosti Nu Image a The Asylum. Myslel som, že natočiť takúto lacnú, primitívnu, nudnú frašku je výhradou pre Tibora Takácsa, Anthony C. Ferranteho alebo Paula Zillera. No ale ako vidím ani Francúzi nezostali v tomto smere pozadu. V roku 2009 natočil televízny režisér René Manzor mimoriadne úbohý snímok "Zatmenie Zeme". Odvtedy si už pri filme ani neškrkol. *(10.1.2018)