Zatmění Země (TV film)

Total Blackout

Drama / Thriller / Sci-Fi / Katastrofický

Francie, 2009, 97 min

• darkrobyk

,,Dětský pohled nelže!" To je ale blbost! Televizní film se všemi neduhy, které k tomu většinou patří. Neokázalá výprava prozrazuje malý rozpočet, kamera je mizerná. Trikovou stránku snad raději nezmiňovat. Poněkud roztříštěné mozaikovité vyprávění postrádá patřičné napětí. To se dostavuje jen chvílemi. Obří katastrofa je předváděna velmi skromně a nedůvěryhodně, více se o ní mluví, než aby se něco ukázalo. Jenže film jsou v první řadě obrázky, nikoliv slova. Řada scén je předvídatelných, už ta první s lanovkou. Jen by mě zajímalo, jak mohly na konci fungovat mobilní telefony, když byly zničeny satelity. A ten malej nevychovanej spratek dělal jen problémy! Ostatně postavy příliš sympatiemi nehýřily...(16.8.2012)

• Tuax

Nebyla to zase taková katastrofa, jak jsem se zde dočetl. Na Tv film vcelku pohodově odvyprávěný příběh. Sice naprosto neuvěřitelný, plný nelogičností a několika šílených postav ale i tak, je mnoho podstatně horších a méně snesitelných filmů, které TV produkce vyplodí. Ono to svým způsobem docela vše funguje tak jak má, má to v sobě klasická schémata a pracuje to s nimi na výsost dobře. To, že je scénář sám o sobě chatrný je věc jiná. Herecky nic extra, ale ani propadáky, herci si odvedli své. Když jsem zde prošel před shlédnutím info měl jsem z toho dost obav, ale nenaplnily se, spíše jsem díky zdejším starším komentářům byl filmem příjemně překvapený. Co se týče Blackoutu, pár jich už ve světě bylo, něco málo o nich mám načteného, z tohohle pohledu je film samozřejmě směšný, přestože má v sobě myšlenku upozornit na toto nebezpečí. Není to vysokorozpočtový projekt, takže to beru jaké to je. Film na který se klidně i v budoucnu podívám, přestože to nedosahuje vysokých kvalit, ale podle mě prostě funguje tak jak má a nenudil jsem se, ani jsem z něj nebyl otrávený, pohoršený atd. 4/10(25.7.2012)

• Snorlax

Manzor by si měl sbalit fidlátka a utíkat do Hollywoodu, tam ho s otevřenou náručí přijmou. Naznačil to již v době, kdy natočil nejslabší část Chabrolova Studeného potu (Sublimační dobrodružství). Dialogy v Zatmění Země jsou zřejmě inspirovány Zemanovým Fantomem Morrisvillu. I ta dáma cloumající harfu by se zřejmě našla, tu svými zdařilými nápady suplovala starostka. Manzor bohužel nepochopil, že Zeman natočil parodii záměrně. Pokud bych Manzorovu hovadinu brala jako parodii také, za nejvydařenější by se dal považovat moment, kdy otec operuje zlosyna a vypráví synkům, kterak se ho zmocnil zlý démon alkohol. To už jsem se smála nahlas.(26.7.2012)

Velmi žertovný katastrofický film, který by rozhodně neměl ujít pozornosti milovníka špatných filmů. Francouzští tvůrci zaběhlé schéma katastrofického filmu inovativně rozšířili o témata multikulturalismu a enviromentalismu. Jedinou slabinu filmu tak vidím v tom, že autoři pozapomněli do příběhu zakomponovat ještě páreček registrovaných gayů, kteří zoufale hledají svoji čerstvě osvojenou ratolest. Tak, snad příště. 100 %.(24.10.2012)

• Aluska88

Zatmění Země se v ničem neliší od kvalitativně podobně zpracovaných filmů. Možná jen ve dvou věcech. Nikdy by mě snad ani nenapadlo, že zrovna Francouzi natočí (takový) katastrofický film. Za druhé. Tento film, možná snad jako vůbec první, předvedl ten nejhorší možný výpadek proudu, jaký kdy byl ve filmovém příběhu prezentován. Všechno bylo totiž obráceně. Všechno fungovalo!:) Skoro po celý čas, co jsem toto Zatmění sledovala, výjma posledních asi dvaceti minut, všechna světelná, elektrická a jiná zařízení, běžela na generátory. Zářivky svítily, lampičky taky, v klidu byla zaplá i telka, prostě fajnový výpadek:) Ostatní evropská města a jejich obyvatelé bohužel zřejmě neměli takové štěstí, aby byli zapracováni do tohoto děje, kde po celou dobu jely generátory:) Jestli čekáte, že zde uvidíte nějaké katastrofické záběry či projevy oné bouře, nedočkáte se. Celou dobu se všichni snaží dostat někam jinam, pobíhají, řeší a pláčou nad katastrofou, která je postihla. V příběhu se setkává mnoho rozlišných a problémových postav. Bratři, z nichž jeden trpí astma, rodiče, zločinec, stará paní, skinheadi či lékař. Spousta z nich během katastrofy neopomene řešit své komplikované vztahy. Velká bída, nuda, patos, nelogika. A ke všemu jsou pod to podepsaní Francouzi. Že Vám není hanba:) "Chová se tak trochu jako blázen, ale je to skvělý chirurg", "Vy jste utek, že jo, co jste udělal?" - "Kouřil jsem v hospodě, jsou na to čím dál přísnější."(29.3.2011)