Také jste si někdy kladli otázku, jak by asi vypadali Bídníci zakomponovaní do této doby? Pokud ano, tak tento film vám možná splní sen, jelikož příběh toho čistokrevného francouzského dramatu vás zavede do časů temnot 2. světové války. Hlavní hrdina Henri Fortin vyrůstal v chudé rodině, postupem času se z něho stane slavný boxer, který vinou zranění zanechá sportu a otevře si malou stěhovací firmu. Právě při této příležitosti se setkává s židovskou rodinnou, která mu změní celý život. Toto dojemné drama nám nastíní historii jedné osoby od počátku století, přes dobu temnoty až do konce druhé světové války. Celý příběh doprovází vyprávění z knihy Bídníci od Victora Huga, s jejímž hlavním hrdinou je Henri Fortin spojován. Herecké výkony si drží vysokou laťku po celý film a Jean-Paul Belmondo zvládl vážnou roli dokonale. Prostředí filmu působí uvěřitelným dojmem i přesto, že se ve filmu vystřídá spousta historických událostí 20. století. Toto dílo nám ukáže, jak dokáží být lidé sobečtí a zlý a když dojde na lámaní chleba sympatizují s tím, kdo je u moci. Největším problémem filmu se bohužel stává jeho délka, která si bohužel neudrží počáteční tempo a chvílemi začíná nudit, nepřidává tomu ani špatný scénář, kde je spousta bezvýznamných scén, které ničí atmosféru celého filmu. Celkově ve mne bohužel převládá zklamání, jelikož i přes výborné výkony herců, na mně film nezapůsobil. Moje hodnocení 65%(30.8.2011)

Film, který je dobrý. Jako fakt dobrý. Proplétá se plynule, dává smysl, není těžké udržet pozornost, nesnaží se z diváka dělat hlupáka, ani ho poučovat. JPB je tu skvělý, ostatní herci mu zdatně sekundují, kamera pracuje slušně, hudba je příjemná. Ale když myslím dobrý, tak fakt za tři. Je neúměrně natahovaný. A tím si neprotiřečím oproti tvrzení, že se proplétá plynule. Tady to natahování je způsobené tím, že film tlačí na pilu na JPB, kterému se snaží vecpat každý okamžik. A když už tam pro něj není místo, tak další scénu dostane v dvojnásobné délce. Škoda.(6.10.2016)

Tak už jsem viděla Bídníky s Gabinem, Venturou, Belmondem… zvedne Delon hozenou rukavici? ;) Vynikající adaptace, která ale vyžaduje pozornost i špetku klasického vzdělání. Čím lépe předlohu znáte, tím víc se vám bude líbit, pokud máte i pár historických vědomostí, oceníte ji ještě víc. Bídníci byli, jsou a budou. Každý z nás se může v jejich příběhu najít, a někdy si i zvolit, kým bude ve svém příběhu.(22.3.2017)

Zajímavé propojení klasiky francouzského realismu s druhou světovou válkou. 1) Paralely mezi postavami Hugova románu okupací Francie nacisty jsou pro Čecha možná trochu nezvyklé, ale líbí se mi. 2) 62letý Jean-Paul Belmondo (dvojrole Jeana Valjeana a boxera Henri Fortina) předvádí krásné charakterní herectví. Zaujal mě i 55letý Philippe Léotard (doktor Thénardier) a v maličké roli 32letý Paul (ano, syn) Belmondo (Henri Fortain ve svých 20 létech). 3) Pokud jste Francouz a máte rádi klasiku, přihoďte jednu hvězdičku.(23.8.2016)

• MartinezZ

Ztratil jsem se v tom. JPB sice jako herce moc nemusím, ale tady mi nevadil. Možná jsem nebyl v náladě, ale film mi přišel dost zmatečný, chvíli to, chvíli ono, pak zase zpátky... Navíc neúměrně protahované. I 120 minut by bylo až až, 175 čistý nerozum tvůrců, přinejmenším k tomu, co se ve filmu dělo.(2.7.2012)

• - Film přinesl dalšího Césara pro Annie Girardot. (Rosalinda)