Macho Dancer

(festivalový název)
  • Filipíny Macho Dancer

S touhou po lepším životě a finanční pomoci rodině odchází mladý gay z chudé horské vesnice do Manily, kde končí jako striptér a prostitut v nočním klubu. Otevřená prezentace homosexuální komunity a problematiky prostituce a sexuálního otroctví se v režisérově zemi setkala s razantními cenzorskými zásahy. (Letní filmová škola)

petrsv

Filipínská klasika - gay podnik, kde se mladíci vrtí jako hadi, sem tam nějaká pěna, v pozadí filmu pak příběh o záchraně dívky. Trochu překvapivé jsou některé záběry, které by dneska už natočit rozhodně nešly. ()

Bebacek

Filipínské osmdesátkové gay soft porno plné knírků, mýdlových bublin a synťákové hudby - zážitek na celý život. ()

jiri.twist

Tento film jsem viděl cca před třemi týdny ve třech dílech špatné kvality z youtube a protože mám rád pinoy filmy, můžu říct, že jednak byl dost podobný asi dvěma dalším, co už jsem viděl a např. Midnight Dancers jsem ohodnotil chloupek výš. Očekával jsem pod názvem Macho nějakého udělaného pinoy svalovce, ale ve skutečnosti to byl spíše vyzáblejší mladíček, který prodává své tělo formou erotického tance, masturbace a gay prostituce, aby pomohl jedné dívce se naopak z těchto otěží manilské prostituce dostat. Doporučuji pouze milovníkům gay pinoy filmů... 6666 ()

Cimr

Mladý kluk z chudé rodiny přichází do hlavního města, kde je nucen živit se gay prostitucí. Přitom se s pomocí svého dobrého přítele snaží zachránit dívku ze zajetí prostituce. Pokud jste viděli o 13 let mladší Brockův film Manila ve spárech světla, možná vám tento lehký nástin děje něco připomíná... Ano, v podstatě jde o totožný příběh, ale při porovnání těchto dvou filmů by se s trochou zlomyslnosti dalo říct, že to vypadá, jako kdyby se tvůrce rozhodl jedno téma natočit jednou velmi slušně a podruhé velmi špatně. Macho Dancer totiž v některých místech působí tak trochu jako vykroucená parodie Manily. Tatam je příjemně artová, melancholická nálada. Zde se dočkáme akorát synťákové "výtahové hudby", hromadné onanie, bizarních tanečků, knírků a spousty, spousty mydlinek. Dokoukat celých 136 minut je proto výzvou pro otrlého diváka. Snímek je zajímavý tím, v jakém prostředí se odehrává (u některých až pornografických gay scén mě překvapilo, že vůbec mohly být v mainstreamové produkci v roce ´88 natočeny). Také je fajn, že jde o film záslužný, snažící se v přísně katolické zemi bojovat za práva homosexuálů. I z tohoto hlediska ale nakonec Macho Dancer vychází sporně, protože prakticky všichni gayové v tomto snímku jsou afektovaní, upištění, slizcí buzíci v květovaných košilích, co mladé - často heterosexuální kluky - pouze zneužívají. Otázkou tedy je, zda tento bizarní snímek nedělá gay komunitě spíš medvědí službu. ()