Fantastický dobrodružný příběh na základě vyprávění o legendárním námořníkovi Sindibádovi, který teď má za úkol nalézt pět magických kamenů, aby osvobodil město Basru od zakletí ďábelským čarodějem. Hledání ho zavede i na ostrov Amazonek, jejichž královna se ho pokusí zajmout, do bitvy s válečníky-duchy na ostrov smrti a konečně do boje se sebou samým v podobě svého dvojníka (oficiální text distributora)

JFL

It's not just bad, it's Sinbad. Poslední ze série italských koprodukcí legendární americké továrny na brakové sny Cannon Films představuje neprávem zapomenutý klenot kategorie zábavných špatných filmů, ba dokonce jeden z jejích nejúchvatnějších příspěvků. Lou "The Incredible Hulk" Ferrigno jako Sindibád a jeho parta sestávající z nafintěného hezouna, queer nalíčeného Asiata, pseudo-vikinga, šaškovského liliputa a houmlesáckého alchymisty musí zachránit princeznu Fantaghiró ze spárů nejteatrálnějšího záporáka v dějinách kinematografie. Před tím ale musí vyplout na výpravu za čtyřmi magickými drahokamy, kde ho bude čakat mnoho nástrah včetně svůdných mulatek, prázdných brnění, chodících skal, zombáckých malomocných a mutantů metajících lasery. Celou tu dobu je Fantaghiro spoutaná v nějaké chemické aparatuře, jež z ní má vysát dobro, v záporákově doupěti, které připomíná skleněnou pevnost Dr. Mantahattana z "Watchmenů". K tomu kupa celkem nápaditě udělaných mechanických speciálních efektů, absurdních peripetií, nonsensových dialogů, pompézních peckovaček, fantasmagorických scén (např. Sindbád překecá hady, aby z nich mohl uplést provaz, po kterém se dostane z vězení) a nonstop přívalu hereckých kreací oscilujících mezi telecí dřevěností Ferrigna a skvostně opulentními záporáckými kreacemi Johna Steinera. A to vše zabaleno do vyprávění, které vypadá jako třetiřadý pokus o "Princeznu nevěstu", navíc uvozený douškou o předloze z pera samotného E.A. Poea (který vskutku napsal parodickou povídku The Thousand and Second Tale of Scheherazad, byť film s ní má pramálo společného). Ale jak to už s cannoňárnami bývá, vše je výsledkem ještě bláznivějších produkčních podmínek. Po realizaci "Herkula" s Lou Ferrignem napsal jeho režisér, mistr céčkových brakovek Luigi Cozzi, scénář k sindbádovce, ale nakonec byl místo něj z časových důvodů na realizaci projektu najat béčkový machr Enzo G. Castellari. Ten scénář totálně překopal, přičemž dostal zadání na cca šestidílnou minisérii pro televizi. Když byla větší část materiálu natočena, dolehla na Cannon Films finanční nouze a projekt byl zastaven. Bez vědomí Castellariho si producenti posléze najali znovu Cozziho, jenž dostal za úkol z nesourodého mnohahodinového fragmentu uplácat jeden celovečerní film. Právě Cozzi přišel s řešením, které zahrnovalo natočení pasáže s matinkou předčítající dceři před spaním příběh o Sindbádovi, což umožňovalo překlenout dějové mezery a vše nějak svázat dohromady. Problém byl ale v tom, že původní natočený materiál obsahoval repliky v různých jazycích (jak bylo v italských produkcích zvykem, každý člen mezinárodního ansámblu mluvil svou řečí a až po dokončení mělo vzniknout několik dabingů pro různá teritoria), a jelikož od natáčení, které probíhalo v roce 1986, uplynulo již několik let a scénář nebyl k dohledání, nebylo zcela jasné, o co vlastně ve filmu jde. Cozziho dotáčky samy mnohdy do celé věci vnášely více zmatku, a tak jednoho dne zaměstnanec marketingového oddělení Cannon Films Brad Goldberg dostal telefonát s prosbou, jestli by nenapsal voiceover naraci do jednoho dokončovaného filmu. Podle vlastních slov druhý den donesl první nástřel, který doufal, že probere s tvůrci a následně doladí, ale namísto toho jeho strojopis putoval rovnou do dabingového studia. Výsledkem všeho výše popsaného naštěstí není nesourodý chrchel jako v případě jiného cannoňáckého účetního přešlapu "Cesta do středu země", ale famózní bláznivý camp, při jehož sledování člověk nevychází z úžasu a pobavení. () (méně) (více)

Asia_Power

Na Hulka se koukalo dobře na zbytek se nedalo koukat vůbec. Když si s hadů upletl ten provaz chvilku jsem marně doufala , že si to hodí a naskočej titulky. Bohužel ne. Každopádně musím vyzdvihnout masky. Něco takového jsem ještě nikdy neviděla a jasně to dokazuje, že italští prvňáčkové o výtvarce odvedli skvělou práci i když to značně navýšilo rozpočet , protože každej dostal za odměnu nanuka a zbytek padnul na steroidy pro Hulka, aby udržel diváky ve stavu alespoň z poloviny příčetném. Když na scénu přišly lasery tak už jsem jen čekala kdy se objeví Darth Vader a začne Sindibáda lákat na temnou stranu a poměří svůj světelný meč s jeho šavlí. Není to přímo sračka, spíš takovej poloprůjem. Každopádně hrozí že se u toho poserete...smíchy. ()

Brouk odpad!

Hnus... Anabolický steroidový Sindibád co plete provázky z hadů a k tomu rekvizity jak z nepovedeného sci-fi... vrchol nevkusu.. ()

3DD!3

Další film z dětství. Jsem z té nostalgie úplně naměko. Tentokrát v italské verzi Sindibáda brázdí moře svalnáč Ferrigno. Hlavně tu máme krásnou princeznu Fantagiro Alessandru Martines. ()

Niktorius odpad!

Takovou sračku dovedou vyplodit jen obzvlášť rozbouřené filmařské vnitřnosti. Sindibád je tady ten nejtupější (byť svalnatý) panák, co jsem v životě kdy viděl. Gorila by to zahrála lépe. A ve chvíli, kdy Sindibád leze po provaze upleteném z hadů, jsem sahal po revolveru. ()

Arsenal83

Len Fantaghiro to zachránila a aj kvôli nej to bolo pozreté. Ale že dostanem bonus v podobe Sindibáda, ktorý potvrdzuje evolúciu, to som naozaj nečakal. Len škoda, že on sa v tej evolúcii ešte zasekol niekde medzi Australopithecom a Homo habilis. ()

Juto

Tak toto je veľké sklamanie, po všetkých stránkach. Dej ale aj triky sú zlé. Dve hviezdy len z nostalgie. 3/10 ()

Compadre odpad!

Nedá se nic dělat, je to hrozná nuda...a nápad s provazem spleteným z hadů to taky nezachrání. Nejhorší ze Sindibádů! ()

Pecival odpad!

Naolejovaný opičák Lou Ferringo s hereckým projevem z říše pekel, zachraňující svět od všeho zla za pomocí trpaslíka a vikinga v "lodi" o velikosti větších necek. Námět slibuje nefalšovanou guilty pleasure zábavu (a ze začátku se to filmu i docela daří), postupem času bohužel vysloveně dementní pasáže ubudou a zůstane jenom nuda. ()

misstake odpad!

Ani Sindibád bez vousů, ani všechno ostatní v tomto filmu bohužel není ani k smíchu, takže utřou i obdivovatelé nejbéčkovějších (nejcéčkovějších) filmových klenotů. ()

iXtr3m3

Všetkým, čo hodnotili film ako odpad: "Áno, aj ja ho hodnotím vnútorne ako odpad, takže nie som úplný blbec"... :-) Ale nakoľko žijem od malička s kulturistikou (otec prevádzkuje svoju vlastnú posilovňu ako živnostník, je aj profesionálny tréner, ja som taktiež tréner aj keď nie licencovaný), filmov s Lou Ferignom bolo fakt málo a tento jedinečný, vo svojej dobe z radu vždy mohutnosťou a veľkousťou vyčnievajúci ale predsa nedocenený kulturista a pôvodný Hulk v jednej osobe nikdy nedosiahol zaslúženej slávy, tak aspoň ja mu prilepším. K môjmu hodnoteniu prispel aj fakt, že som si hneď po ňom pozrel aj Pumping Iron (verní železu poznajú). Kto chce, nech hodí kameň, ja to ustojím... :-D ()

Paldiny

Toto medzi najhoršie filmy nepatrí, veď je to sranda. Lou a jeho banda statočných námorníkov sa plaví bájnymi moriami a hľadá krištáliky šťastia, prosperity, mieru a bohviečoho ešte. Cestou-necestou pritom pobijú tlupu zombíkov, kanibalov, plecháčov a aby to nebola rutina, Sindibád vyzve na súboj ešte kameňožrúta, jeho slizkú hnijúcu odrodu a nakoniec samého seba. A že má svalovec aj niečo v hlave a nie iba v muskulatúre dokáže svojimi neotrelými nápadmi aké by obyčajnému pozemšťanovi ani na um nezišli. Z jedovatých hadov si upletie lano, vďaka ktorému vylezie von z hladomorne, ale preto, že má vychovanie tým plazom najskôr všetko pekne vysvetlí, podaktorých presviedča, iným výraznejšie dohovára a až potom sa ide do akcie. Jeho pľúca by mu tiež nejeden fajčiar závidel, nafúka nimi obrí balón. Takže diváci serióznych počinov zrak bokom, toto je jednoduchosť sama o čom vypovedajú tiež mená princeznej a princa (Alina / Ali), to aby sa dobre pamätali aj diváckej obci s ťažkým alzhaimerom. Samotnú princeznú pritom stvárňuje nikto iný než budúca Fantaghiro, ktorá sa trištvrte filmu tvári ako by mala silný orgazmus a pritom je pripútaná na vymývači mozgov. Asi vedľajšie účinky. V kocke teda film na ktorý sa nedá hnevať, pretože to vlastne myslí dobre i keď jeho silné zbrane sú inde ako si Taliani predstavovali. ()

RadimFišer

Ohhhh, jak vyjímečný seriál. Ne, nedělám si srandu. Pamatuji si na pocity, když jsem prožíval tento film. Sex hlas hlavního protagonisty a poprvé jsem viděl, jak asi vypadalo první kolo. To co dokázali ukázat v tomto filmu, lásku a romantiku, to už jsem nikdy více neviděl. Dávám jednoznačně za 4. ()

sandinista

Přiznám se k prasárně - tento 'skvost' jsem zhlédnul na YouTube, což ze zásady nedělám, avšak nebylo zbytí. Nikde jinde není film k nalezení. Chtěl jsem zažít nostalgii počátku 90. let, kdy jsem tuto horrorpunkovou perlu viděl u kamaráda s německým dabingem (takže jsem nerozuměl ani slovu) na nekvalitní nahrávce ze satelitu. Pánové a dámy, nostalgie se opravdu dostavila. A za tu je ta jedna *. Jinak to bylo opravdu špatné. Sindibád vypadá jak homosexuální opice - něco jako Muhammad Ali a Obama v jednom; herecké výkony jak z vánoční besídky na základce; triky 'FC do it yourself'; kostými z cikánského výprodeje; masky vytvořené ze šušňů z nosu a prdele. Jen ten hlavní budižkničemu Jaffar mi byl sympatický a po celou dobu jsem mu držel pěsti, i když jsem dopředu věděl, že dostane na tlamu. Viděno jako HD Movie 720p na YouTube, takže v reále kvalita něco jako kinorip + nesynchronní zvuk o cca 1 sekundu (stejně by mě zajímalo, jak se na tom YouTube ta kvalita měří). ()

zdeny99

Když se to bude brát jako pohádka, tak zase to tak špatné není. Ti Italové si na tom dali fakt záležet. A to jak na výpravě, tak především na maskách, které jsou v mnoha případech hodně propracované a nechutně odpudivé. Nejlepší masky byly na ostrově mrtvých, kde povstala z mrtvých armáda přízračných válečníků. Mě se to moc líbilo ještě předtím, než ožili. Ty vraky lodí s lebkama a mrtvými rytíři byly úchvatné. Krásné masky byly i rytíře legie smrti, kteří mi hodně připomínali rytíře černé královny Brigitte Nielsen z PRINCEZNY FANTAGHIRO. Ono de facto toho podobného s touto pohádkou má Sindibád fakt hodně, a to nemyslím jen Alessandru Martinez v roli princezny. Jak ty triky, tak i masky jsou na jednu stranu krásné, tak zároveň bizarní, no prostě pitoreskní. Čarodějnice Sakra byly taktéž hodně podobná Brigittě Nielsen, nejen tím, jak byla narvaná ve svém kostýmu. Horší, ale i přesto úsměvné byly masky takové té oživlé skály, která mi hodně připomínala skalníky z RAKETY NA MĚSÍC. Podobné pocity jsem měl u toho slizkého monstra v předfinálním souboji, které střílelo po Sindibádovi laserové střely jako ve STAR WARS. A konec s démonickým dvojčetem Sindibáda se mi také líbil. Co se mi ovšem nelíbilo, tak postava samotného hlavního hrdina. Ten vypadal jako nějakej Herkules a ne Sindibád. Nejvíce se podobal Barbarovi Conanovi, ovšem Arnold na rozdíl od Lou Ferrigniho neměl imrvére kips smajlink na tváři. Ten chlap mě fakt štval a podle mě je to největší kámen úrazu tohoto filmu. [1115. hodnocení, 27. komentář, 17%, 148. nejhorší film] ()