Pôvodná televízna inscenácia, ktorá hovorí o ženských (no nielen ženských) problémoch emancipácie. Autorka s pobaveným úsmevom skúma stav, v ktorom sa ocitli naše súčasné "emancipované" ženy. Hlavná hrdinka, redaktorka, sa trápi s neobyčajným, alebo naopak až s bežným manželským konfliktom. (oficiální text distributora)

Autogram

Niekto svoju prácu poctivo vypracuje a niekto iný sa pod ňu podpíše. Tak to chodilo voľakedy a vyzerá, že aj dnes a bude aj zajtra. O tom ale film okrem úvodu nie je, skôr o žene ktorá poriadne nevie, čo chce, ani na tom sa dodnes nič nezmenilo. Film témou ani príbehom nie je zlý, len formou spracovania už trochu zostarnutý. Čo vídame aj dnes, je filmové klišé, ako sa žena po prehýrenej noci a dlhom spánku zobudí v posteli s dokonalým účesom. Mária Kráľovičová ako štýlová pumpárka a zároveň priateľská svokra nemala chubu. Počas zvláštneho záveru celá emancipácia dostáva pekne na hubu, dnes by sa to uzavrelo určite celkom ináč. –––– Vždy som zmätená, keď narazím na kroky, ktoré nepoznám. ()