Můj malý Pony: Přátelství je magické (TV seriál)

• Česko

My Little Pony

• Kanada

My Little Pony: Friendship Is Magic

My Little Pony

Animovaný / Komedie / Fantasy

Kanada / USA, 2010, 25 min

Tedy, přátelé, nikdy by mě nenapadlo, že mě ve dvaadvaceti chytne pohádka v níž vystupují cukrkandlové hračky pro sedmileté holčičky... Ale ono je to tak strašně strašně roztomilé a hezky naanimované! A navíc geniálně namluvené a fakt srandovní. Poník rozplývající se nad tím, že v lese žijí "hummingbirds that can really hum and buzzards that can really buzz!" mě dostal do kolen! :D ♥(4.12.2011)

Opravdu jsem se ze začátku ptal sám sebe, co to se mnou je, že mě baví na první pohled seriál pro malé holky, ale zdálo se mi to neskutečně dobré, léta jsem nezažil aby nějaký seriál natolik zaujal, zjistil jsem, že nejsem sám. Pokud si člověk sjede několik dílů, bez bídného našeho dabingu, má to prostě něco do sebe. Nenuceně pozitivní seriál s výraznými charaktery bez infantilních příběhů, nejradši mám Rainbow Dash, po ní Fluttershy, nejméně Pinkie Pie. Co se týká komunity rád se koukám na její výtvory, například příběh My little Dashie je opravdu doják, ale nesnáším tu část Bronies ,která označuje lidi, které to neoslovilo za "hatery" (odporné slovo, nesnáším ho) a s tím také přehnané používání angličtiny, i když to kolikrát ani jinak nejde, když máme tak debilní dabing a překládání pojmů v seriálu. Nechápu také ty blbečky co se snaží za každou cenu rozšířit stádo a cpou poníky všude, zbytečně tak pěstujou v jiných lidech averzi. My Little Pony mě chytlo ,rád se na to koukám, nikomu to necpu a nikde se tím nechlubím, protože je to pořád jenom seriál.(30.12.2013)

Je to fajn a to překvapivě v nijak (!!) sarkastickém či bizarním smyslu. Zkrátka na úrovní klasických Disney seriálů jako bývali Gumídci či Kačeří příběhy, jen s trochu méně akčními zápletkami, ale zato s o řád zábavnějšími charaktery, a občas i velmi sympatickou dávkou nadhledu a popkulturních odkazů. A celé je to hrozně roztomilé a rozpouští to (nás) cyniky lépe než koncentrovaná kyselina. Za to určitě může ta jednoduchá a čistá kresba spolu s velkýma manga očima... :) ____ad druhá série: Už natvrdo cílené na hravé geeky a cinefily, předposlední díl s parafrázováním Vraždy v Orient Expressu je bez nadsázky geniální, a jestli to má podobně gradovat i dál, tak chci další tři série a celovečerák.(18.4.2012)

Někdo si může pomyslet že tenhle seriál je pro mimina, ale doopravdy to tak není. Děj příběhu a co řeší poníci mimina nepochopí, ale pochopí to až starší. 1. i 2. série je dokonalá, 3. je slabší má méně dílů a občas ty příběhy mi moc neseděli, ale zase všechny série mají chytlavé písničky. Je hrozná škoda že tak kvalitní seriál má tak příšerný český dabing, co vytvořil Minimax, poníci mají hlasy jako nějaký babky, který odchytily někde na ulici co si potřebovaly přivydělat... Proto je nejlepší se na to koukat v originále s CZ titulkama. Zábavný a roztomilý seriál :3(2.3.2013)

Prvý krát som sa s FiM dostal do kontaktu pri parodovanom Starcraft 2 trailery "PonyCraft 2", krátko na to nasledovalo "What Pinkie's Song Actually Sounded Like" a po "PONIES The Anthology" už bolo rozhodnuté. Po troch epizódach nasledovala závilosť, ktorá mi až pripomenula detské časy, kedy som takmer každý deň vysedával pred Cartoon Networks a sledoval moje obľúbené rozprávky ako Dexters Laboratory, Powerpuff Girls (oba od vynikajúcej Lauren Faust, ktorá stojí aj za prvou sériou MLP:FiM) a iné. Stal sa zo mňa bronie, čo by som naozaj nikdy nečakal, ale pri tak skvelej a kreatívnej komunite, kde denne pribúda kopa fan obsahu, či už v podobe rôznych pesničiek (Not A Clever Pony sa u mňa stal najpočúvanejši autor na Last.fm [momentálne 4 777 plays]), videí spomínaných na začiatku, fan fiction príbehov a podobne, to inak jednoducho ani nešlo. Prvú sériu mám už pozretú asi 4x, pri druhej sérií si každú novú epizódu tiež pozerám hneď niekoľko krát a Equestria Daily je u mňa momentálne jedna z najsledovanejších stránok :) Najlepšie epizódy: Winter Wrap Up, Sonic Rainboom, A Dog and Pony Show a The Return of Harmony Part 2 (asi najlepšia epka z celého FiM. Toľko ako v tejto epizóde som sa nenarehotal hádam pri žiadnej komédií). Najobľúbenejší poník: Rarity (pôvodne to bola Fluttershy, ale Rarity má jednoducho najlepšie epizódy). Najlepšie skladby: Winter Wrap Up a At the Gala. Hodnotenie: 5/5.(8.12.2011)

• - Seriál obsahuje mnoho popkulturních odkazů. V jedné epizodě je například možné v herně bowlingu vidět poníky, kteří se podobají postavám z filmu Big Lebowski (1998). (Campbell)

• - Andrea Libman v seriálu dabuje dvě postavy, a to Flutershy a Pinkie Pie. Pro Flutershy nazpívala všechny písně, ne tak však pro Pinkie Pie ne, a to z důvodu vysokého tónu, který jí nedělal dobře na krk. (Campbell)

• - Princezna Cadance je nevlastní neteří pricezny Celestie. Pinkie Pie má tři sestry - Maud Pie (starší sestra), Marble Pie (mladší sestra), Limestone Pie (mladší sestra). (LindaKola)