Můj malý Pony: Přátelství je magické (TV seriál)

• Kanada

My Little Pony: Friendship Is Magic

My Little Pony

Animovaný / Komedie / Fantasy

Kanada / USA, 2010, 91x25 min

Ze seriálu určeného původně pro malé holky se stal celosvětový fenomén. Nikdy bych neřekl že se na něco takového budu dívat, ale ono po shlédnutí prvního dílu to člověku nedá a musí se dívat dál. Samozřejmě že haters gonna hate, já se s nimy hádat nebudu. But i'am a brony, deal with it. Nemůžu říct kterého poníka mám nejradějí, to snad ani nejde, Rarity, Pinkie Pie, Rainbow dash, Fluttershy, Applejack, Twilight Sparkle (samozřejmě taky Spike), ale kdybych přece jen měl, byla by to Fluttershy a Rarity.(29.10.2012)

Někdo si může pomyslet že tenhle seriál je pro mimina, ale doopravdy to tak není. Děj příběhu a co řeší poníci mimina nepochopí, ale pochopí to až starší. 1. i 2. série je dokonalá, 3. je slabší má méně dílů a občas ty příběhy mi moc neseděli, ale zase všechny série mají chytlavé písničky. Je hrozná škoda že tak kvalitní seriál má tak příšerný český dabing, co vytvořil Minimax, poníci mají hlasy jako nějaký babky, který odchytily někde na ulici co si potřebovaly přivydělat... Proto je nejlepší se na to koukat v originále s CZ titulkama. Zábavný a roztomilý seriál :3(2.3.2013)

:D :D Pokud jezdím již 9 let na každoroční Festival Fantazie do Chotěboře, kde se pořádají setkání českých a slovenských Bronies, tak to prostě nejde přehlédnout. K poníkům jsem se dostala hlavně přes Bronies z Chotěboře, kteří se tam vyskytují již několik let. Je to prostě úchylka, posedlost a hlavně neskutečná sranda ze všech dílů "Poníků" a taky fanouškovských záznamů a videí, které hojně vytvářejí. Jako pro mnohé je pro mě nejlepším poníkem Pinkie Pie, která je prostě nejúžasnější ze všech - a o tom se na FF diskutuje min. hodinu na samostatné přednášce o Pinkie Pie :D :D Můj malý Pony je sice neskutečně infantilní, roztomilý, cukrkandlový seriál, ale není zase tak pro malé děti. Samo o sobě to svědčí tím, že průměrný věk "Bronies" je tak 25-30 let :D :D Je to prostě zábava, které není nikdy dost :D(8.7.2014)

Pozor, nejedná se o první seriál z let osmdesátých, tohle je skvělá a svěží povedenost stará jen pár let. Inspirativní a bez stereotypů. Už jsem v tom až po nozdry, přiznávám se! Bez znuděné čtyřleté holčičky by mě asi nikdy nenapadlo se na to podívat a přišla bych o mnoho... barev duhy, vtipů, plastových postaviček poskládaných na poličce atd. Nemusíte se do poníků hned vrhat po hlavě, nic studovat, nic sbírat. Stačí dokoukat první sérii po pátý díl. Pak už najednou nebudete moci přestat.(2.5.2014)

Jak se tohle dostalo do mého TOPu? Asi nějak takhle: Jednoho dne si prohlížím videa na YouTube, když najednou narazím na jedno s názvem „PonyCraft 2“. Jedná se o audio z traileru na druhý díl StarCraftu naprosto skvěle napasované na klipy z pro mě dosud neznámého animovaného seriálu. Při čtení komentářů narážím na tento (v angličtině): „Lituju autora, že se kvůli tomu musel dívat na celých 17 epizod MLP.“ Odpověď: „Je to vlastně docela dobré. Měl bys to zkusit.“ Tohle mi uvízlo v paměti, a když jsem se pak asi o dva týdny později nudil, hned jsem si ten moment vybavil. Čistě ze zvědavosti jsem stáhnul první 3 epizody – docela fajn. Další tři – vážně dobré. Zbytek 1. série – nemůžu uvěřit, že se na to dívám, ale chci ještě! Vysoká kvalita seriálu je podle mě dána především těmito faktory: skvěle namluvené postavy (zahraniční dabingy se tomu nemůžou rovnat), poměrně inteligentní zápletky, humor (některé vtipy jsou určeny výhradně dospělým divákům), „živá“ flash animace, celkový design charakterů, hudba jak od klasického Disneye... Prostě je toho dost a svůj podíl na tom částečně má i fanouškovská komunita Bronies, jenž v době čekání na nové epizody produkuje neskutečné množství materiálu (hudba, artwork, videa, povídky, hry). No, zkrátka a dobře: Je to neuvěřitelně krásné a naprosto vhodné pro každého, kdo se dokáže povznést nad předsudky a hlavně překousne fakt, že to celé bylo původně určeno pro mnohem mladší publikum. P.S. Fluttershy je nejlepší poník!(16.7.2012)

• - Spike je dračí mládě, ale ve 23. epizodě 1. série "Ponyvillske drby" a v 10. epizodě 2. série "Tajemství mé nemírnosti" je vidět jako dospělý a podobá se spíše dinosaurovi. (LindaKola)

• - Postava Derpy Hooves vznikla úplnou náhodou. V jedné ze scén, kdy se objevila v pozadí, jí animátoři nechtěně nakreslili oči zkříženě. Fanoušci si toho všimly, postava si našla své fanoušky a animátoři jí oči nechali, jak měla. (Campbell)

• - Applejack je jediná hlavná postava, ktorej charakter sa nezmenil. Ďalších päť hlavných pony postáv vzniklo spájaním viacerých charakterov z iných sérií My little pony. (Momo_desu)