Můj malý Pony: Přátelství je magické (TV seriál)

• Kanada

My Little Pony: Friendship Is Magic

My Little Pony

Animovaný / Komedie / Fantasy

Kanada / USA, 2010, 91x25 min

• JohnMiller

Smrteľne vážne... Keď som na výške brigádoval, bolo to v Mlynskej doline v kopírke, Mal som tam medzi rôznymi študentmi aj veľmi čudných zákazníkov... Najčudnejší bol malý, tučný, dlhovlasý nerd s hnisajúcimi nechtami na nohách ktorý mal tak tenký hlas ako dievča a nosil My Little Pony tričká. Ja taký bitkár a ožran som sa ho na prekvapenie doslova bál, toľko úchylností som ešte v nikom nevidel. Šéf tej kopírky Martin alias Mrko mi hovoril, že tento týpek chodí na také fantasy komiksové festivaly a videl ho v My Little Pony kostímčekoch aj s jeho kamošmi, vraj to je nejaká úchylka či čo. Neviem či to je pravda alebo nie ale odvtedy keď vidím tento seriál v tv okamžite prepínam, či som sám alebo s deťmi. Ten pozlátený svet plní lásky poníkov je blud na ktorom si pohonkávajú nerdi , bože čo je toto za svet :o(21.8.2017)

Po pár epizódach poviem len jedno: úžasné. Kto kedy videl, že si po všetkých tých bojovkách a thrilleroch zamilujem pár poníkov? Na prvý pohľad možno MLP: FIM pôsobí detsky, no sú v ňom aj časté "dospelácke" myšlienky. Nerátam aj mnoho rôznych fanmade záležitostí, hudby a podobne. A Fluttershy je rozkošná :) Roky som vyrastal na starom Cartoon Network, no toto je úžasné. Jednoducho úžasné. Len poznámku: Applejack nie je chlap a do Ponyvillu poslali Twilight Sparkle, nie Celestiu.(24.12.2012)

• Billie777

Tenhle seriál je pro mě záhada. Asi má v sobě něco nadpřirozeného, protože jinak si nedovedu vysvětlit, jak je možné, že má takovou oblibu mezi dospěláky a hlavně muži. Proboha, jak je to možný? Rozhodla jsem se, že tomu přijdu na kloub a seriál si pustila. Po pár dílem jsem musela uznat, že na tom fakt má podíl něco napřirozeného, čím dospělé chlapy uhrane, protože jsem nepřišla na nic vyjímečného, co by tenhle seriál obsahoval. Nepřijde mi na něm nic zvláštního, čím by vybočoval z řady dalších dětských seriálů. Že jsou poníci roztomilý, to přece nestačí, navíc mi ta animace přijde trochu otravná, o hlasech ani nemluvě. Musí v tom být něco jiného. Musí to být asi třeskutě vtipné! Ale výsledek? Nic moc. Nejspíš mají muži v mozku nějaké neprozkoumané místo, na které Poníci útočí a oni tím zmagoří. :-)(16.1.2017)

Opravdu jsem se ze začátku ptal sám sebe, co to se mnou je, že mě baví na první pohled seriál pro malé holky, ale zdálo se mi to neskutečně dobré, léta jsem nezažil aby nějaký seriál natolik zaujal, zjistil jsem, že nejsem sám. Pokud si člověk sjede několik dílů, bez bídného našeho dabingu, má to prostě něco do sebe. Nenuceně pozitivní seriál s výraznými charaktery bez infantilních příběhů, nejradši mám Rainbow Dash, po ní Fluttershy, nejméně Pinkie Pie. Co se týká komunity rád se koukám na její výtvory, například příběh My little Dashie je opravdu doják, ale nesnáším tu část Bronies ,která označuje lidi, které to neoslovilo za "hatery" (odporné slovo, nesnáším ho) a s tím také přehnané používání angličtiny, i když to kolikrát ani jinak nejde, když máme tak debilní dabing a překládání pojmů v seriálu. Nechápu také ty blbečky co se snaží za každou cenu rozšířit stádo a cpou poníky všude, zbytečně tak pěstujou v jiných lidech averzi. My Little Pony mě chytlo ,rád se na to koukám, nikomu to necpu a nikde se tím nechlubím, protože je to pořád jenom seriál.(30.12.2013)

Jak se tohle dostalo do mého TOPu? Asi nějak takhle: Jednoho dne si prohlížím videa na YouTube, když najednou narazím na jedno s názvem „PonyCraft 2“. Jedná se o audio z traileru na druhý díl StarCraftu naprosto skvěle napasované na klipy z pro mě dosud neznámého animovaného seriálu. Při čtení komentářů narážím na tento (v angličtině): „Lituju autora, že se kvůli tomu musel dívat na celých 17 epizod MLP.“ Odpověď: „Je to vlastně docela dobré. Měl bys to zkusit.“ Tohle mi uvízlo v paměti, a když jsem se pak asi o dva týdny později nudil, hned jsem si ten moment vybavil. Čistě ze zvědavosti jsem stáhnul první 3 epizody – docela fajn. Další tři – vážně dobré. Zbytek 1. série – nemůžu uvěřit, že se na to dívám, ale chci ještě! Vysoká kvalita seriálu je podle mě dána především těmito faktory: skvěle namluvené postavy (zahraniční dabingy se tomu nemůžou rovnat), poměrně inteligentní zápletky, humor (některé vtipy jsou určeny výhradně dospělým divákům), „živá“ flash animace, celkový design charakterů, hudba jak od klasického Disneye... Prostě je toho dost a svůj podíl na tom částečně má i fanouškovská komunita Bronies, jenž v době čekání na nové epizody produkuje neskutečné množství materiálu (hudba, artwork, videa, povídky, hry). No, zkrátka a dobře: Je to neuvěřitelně krásné a naprosto vhodné pro každého, kdo se dokáže povznést nad předsudky a hlavně překousne fakt, že to celé bylo původně určeno pro mnohem mladší publikum. P.S. Fluttershy je nejlepší poník!(16.7.2012)

• - Oficiální fanoušci seriálu se skládali nejprve z mužů - z toho vznikl jejich název BRONY=BROther poNY=bratr poník. (LindaKola)

• - Rodiče Applejack nebyli plánovaní a v seriálu zatím nebylo přímo řečeno, ale jen naznačeno, že zesnuli. Odkazem na ně je nejpíš fotka dvou poníků u dveří Applovic domu (zevnitř) a dvě padající hvězdy na začátku a na konci 8. dílu 3. série "Rodinné setkání". Na fotkách z předchozích sešlostí ale nejsou. (LindaKola)

• - Applejack je jediná hlavná postava, ktorej charakter sa nezmenil. Ďalších päť hlavných pony postáv vzniklo spájaním viacerých charakterov z iných sérií My little pony. (Momo_desu)