Ne. Asi nikomu dobrovolně nepřiznáte, že sledujete kreslené příběhy partičky poníků, kteří jsou tak strašně roztomilí a cukrkandloví, až z toho oči přecházejí, ale tohle... je... něco... tak... strašně... MAGIC! Na své si přijdou především příznivci starých Cartoon Network seriálů jako Powerpuff Girls nebo Dexter's Laboratory...(3.8.2011)

Prvý krát som sa s FiM dostal do kontaktu pri parodovanom Starcraft 2 trailery "PonyCraft 2", krátko na to nasledovalo "What Pinkie's Song Actually Sounded Like" a po "PONIES The Anthology" už bolo rozhodnuté. Po troch epizódach nasledovala závilosť, ktorá mi až pripomenula detské časy, kedy som takmer každý deň vysedával pred Cartoon Networks a sledoval moje obľúbené rozprávky ako Dexters Laboratory, Powerpuff Girls (oba od vynikajúcej Lauren Faust, ktorá stojí aj za prvou sériou MLP:FiM) a iné. Stal sa zo mňa bronie, čo by som naozaj nikdy nečakal, ale pri tak skvelej a kreatívnej komunite, kde denne pribúda kopa fan obsahu, či už v podobe rôznych pesničiek (Not A Clever Pony sa u mňa stal najpočúvanejši autor na Last.fm [momentálne 4 777 plays]), videí spomínaných na začiatku, fan fiction príbehov a podobne, to inak jednoducho ani nešlo. Prvú sériu mám už pozretú asi 4x, pri druhej sérií si každú novú epizódu tiež pozerám hneď niekoľko krát a Equestria Daily je u mňa momentálne jedna z najsledovanejších stránok :) Najlepšie epizódy: Winter Wrap Up, Sonic Rainboom, A Dog and Pony Show a The Return of Harmony Part 2 (asi najlepšia epka z celého FiM. Toľko ako v tejto epizóde som sa nenarehotal hádam pri žiadnej komédií). Najobľúbenejší poník: Rarity (pôvodne to bola Fluttershy, ale Rarity má jednoducho najlepšie epizódy). Najlepšie skladby: Winter Wrap Up a At the Gala. Hodnotenie: 5/5.(8.12.2011)

Seriál jsem si sehnal s tím že zkouknu jeden díl a konec, protože původní seriál z 80 let nesnáším, a tak jsem čekal něco podobného i tady. ALE. Za prvé roztomilost poníků a nádherná animace, už jen to Vás donutí zkouknout všechny díly, a ty příběhy jsou fajn. Navíc pár odkazů na filmy jsou úžasné, navíc žádná postava nebyla slabá ani špatná. Prostě paráda. I když si připadám trochu divně. NEJLEPŠÍ SERIÁL EVER!!!!(15.8.2011)

Pokud se divíte, proč jsem dal tomu tolik, kolik jsem dal, dočtěte tento komentář do konce. Byla středa večer, a já byl jako obvkyle na ČSFD. Nějakou náhodou jsem narazil na tento seriál a když jsem viděl, kolik to má procent, tak jsem se tomu neskutečně divil. Začal jsem si číst komentáře a dost jsem se divil tomu, že někdo tento seriál sleduje i ve svých 27 letech. A protože se rád někdy kouknu na film nebo seriál, o kterém dopředu vím, že je to sračka, a pak ho s chutí zkritizuju, rozhodl jsem se, že se na to podívám, abych viděl, co s tím všichni mají. Stáhl jsem si dvě epizody. Když jsem si pouštěl první, do očí mě udeřila ta animace, která asi víte jaká je. A musím přiznat, samotná epizoda nebyla zas tak špatná. I když jsem ji měl v českém dabingu, který se zrovna moc nepovedl (ale znám i filmy, kde to dopadlo hůř). Po dokoukání jsem si dal přestávku a přemýšlel nad tím, proč to dělám. V tu dobu byl můj názor 2*. Pak jsem se ale kouknul na druhou epizodu. A přišel zvrat. Animace mi nevadila, už jsem si na ni zvykl. Už jsem tak nějak věděl, jak se jmenují hlavní hrdinky a věděl jsem do čeho jdu. Ale... ta epizoda, na kterou jsem koukal, byla zajímavá, vtipná a neskutečně optimistická. Popravdě, se mi ten díl líbil. Vzhledem k tomu, že jsem byl tak nějak mezi, stáhl jsem si ještě dvě epizody. A opět: docela pobavili, zápletka vůbec nebyla špatná. Teď to zhrnu celkově: Na animaci si člověk musí zvyknout, pak už je to v pohodě. Je to docela vtipné, zápletky taky nejsou špatné. Ačkoli se jedná o seriál pro pětileté holky, dokázal pobavit i mě, i tu většinu, co to hodnotila a komentovala. Ponící jsou strašně roztomilí, nejlepší je Rainbow Dash. Dávám čisté 4*, tohle bylo fakt překvapení i pro mě. EDIT: Ano, mezi mých 10 nejoblíbenějších seriálu to fakt patří. Málokterý seriál mě takhle dostane.(10.7.2016)

• philip.j.fry

S plnou miskou jahodové ovesné kaše procházím kolem televize,kde je zrovna zapnutý Animáček, do mého pokoje abych ulehl k notebooku.Vtom mi zrak ulpívá na ději.Jů,poníci!Mé tajné sny se splňují!Už od dětství jsem si chtěl hrát s poníky.Jsou roztomilí.Nejlepší z nich je určitě Rainbow Dash,ostatní jsou vata.Oni umí kouzlit!No není to nebe?Má mysl dosahuje dokonalého vzrušení.Ano,chci jen poníky a nic víc,ano!Přátelství je magické a poníci super roztomilí!Trhnutím hlavy se probírám ze slastného komatu a zjištuji,že se dívám na seriál pro pětileté holčičky.S vědomím,že asi nejsem cílová skupina,odcházím s trapným pocitem od televize.Na počest onoho okamžiku,kdy jsem poprvé uviděl poníky,umisťuji je do čestného místa v Oblíbených seriálech.A hodnotit nebudu,pět hvězdiček by totiž nestačilo.(25.11.2013)

• - Postavička Bon Bon má v každém díle jiný hlas. (Campbell)

• - Princezna Cadance je nevlastní neteří pricezny Celestie. Pinkie Pie má tři sestry - Maud Pie (starší sestra), Marble Pie (mladší sestra), Limestone Pie (mladší sestra). (LindaKola)

• - V seriálu se několikrát objevila chyba, že byl v pozadí některé scény alicorn. Přitom alicorni by údajně měly být pouze princezny. (HERGImanCZ)