Můj malý Pony: Přátelství je magické (TV seriál)

• Kanada

My Little Pony: Friendship Is Magic

My Little Pony

Animovaný / Komedie / Fantasy

Kanada / USA, 2010, 91x25 min

Zábavné, správně ujeté, extrémně roztomiloučké a zároveň ohromné psycho. Autor jistě snídá polévkovou lžíci LSD, protože jinak by to nikdy nemohl vymyslet. Nicméně je to rozhodně pěkný dětský seriál, který se snaží o skutečně výchovný obsah a dospělého skvěle pobaví svými geniálními animacemi, popkulturními odkazy a šílenými poníky. Zdravím všechny bronies.(23.10.2011)

Tak se mě kolega v práci ptal, co budu dělat o víkendu a já mu říkal, že se budu koukat na My little pony, že mi to bylo doporučeno jedním zdejším uživatelem jehož tipy jsou většinou velmi užitečné. Kolega se na mě podíval a s úsměvem prohlásil : "Jo, poníci jsou děsně roztomilý a hlavně proti většině těch dětských pořadů co jsem měl tu smůlu vidět ráno před odchodem do práce na Animáčku tohle je alespoň o něčem". Kolegovi je 25 let, nemá děti a evidentně kouká na poníky... No a tak jsem se i já pustil do sledování příběhů z Equestrie a seznámil se s Twilight a ostatními hrdiny tohoto seriálu a z nějakého důvodu, který se jen těžko popisuje jsem i já ihned pochopil, že tenhle seriál je opravdu kouzelný. Vizuální stránka je prostě nádherná a poníci jsou neskutečně roztomilí, takže se na tohle dílko kouká úplně samo. Hudba je příjemná a melodická a písničky jsou hodně chytlavé, zatím jsem se minimálně dvakrát přistihl, jak si klepu nohou do rytmu. Příběhy jsou většinou vcelku jednoduché, ale stejně se vám docela často stane, že vás to přinutí se nad některými věcmi zamyslet. Charaktery jsou naprosto úžasné, pro mě osobně nejvíc vyniká Rainbow Dash, Fluttershy, Twilight a úplně nejradši mám Pinkie Pie, nevím co ten poník bere, ale rozhodně to chci taky. Humor je skvělý, občas sice docela dětský, ale stejně mám povětšinou na obličeji úsměv od ucha k uchu a doslova se těším, co za blbosti zase Pinkie Pie předvede... A tak i když rozhodně nejsem cílová skupina, tak jsem dosáhl zjištění, že i já mám asi někde v sobě pětileté děcko a tak i když mi letos už je 30 let, tak i já koukám na poníky a nijak se za to nestydím... Asi jsem divný a měl bych se nechat vyšetřit, ale není být normální vlastně děsná nuda ? Zatím plný počet 10/10.(11.4.2015)

Nebudem sa tu hrať na sprofanovaného davového hejtera ani vyznávača recesie, alebo prosto len idiota, ktorý si myslí, že je na pózerskom uťahovaní si z tohoto zvláštneho fenoménu niečo extrémne vtipné a zaujímavé. Podľa môjho názoru v podstate celkom obstojný, miestami prekvapivý milý počin, ktorý si akýmsi podivným spôsobom získal pozornosť širokej verejnosti a rozdelil divákov na dva tábory. Ja preto zaujmem neutrálny postoj a len poviem, že je to pri všetkej tej detinskosti vlastne príjemné, pekne animované a pre deti určite zaujímavé a vhodné. Problém je v tom, že to je všetko, Poníci nijako nevybočujú zo záplavy podobných seriálov, len sú natoľko roztomilí, že sa na nich nalepil dav kydačov hnoja z rád vyznavačov nonstop hejterstva Justina Biebera. Inak nič, čo by natoľko stálo za zmienku. 70%(21.4.2014)

• philip.j.fry

S plnou miskou jahodové ovesné kaše procházím kolem televize,kde je zrovna zapnutý Animáček, do mého pokoje abych ulehl k notebooku.Vtom mi zrak ulpívá na ději.Jů,poníci!Mé tajné sny se splňují!Už od dětství jsem si chtěl hrát s poníky.Jsou roztomilí.Nejlepší z nich je určitě Rainbow Dash,ostatní jsou vata.Oni umí kouzlit!No není to nebe?Má mysl dosahuje dokonalého vzrušení.Ano,chci jen poníky a nic víc,ano!Přátelství je magické a poníci super roztomilí!Trhnutím hlavy se probírám ze slastného komatu a zjištuji,že se dívám na seriál pro pětileté holčičky.S vědomím,že asi nejsem cílová skupina,odcházím s trapným pocitem od televize.Na počest onoho okamžiku,kdy jsem poprvé uviděl poníky,umisťuji je do čestného místa v Oblíbených seriálech.A hodnotit nebudu,pět hvězdiček by totiž nestačilo.(25.11.2013)

Je to fajn a to překvapivě v nijak (!!) sarkastickém či bizarním smyslu. Zkrátka na úrovní klasických Disney seriálů jako bývali Gumídci či Kačeří příběhy, jen s trochu méně akčními zápletkami, ale zato s o řád zábavnějšími charaktery, a občas i velmi sympatickou dávkou nadhledu a popkulturních odkazů. A celé je to hrozně roztomilé a rozpouští to (nás) cyniky lépe než koncentrovaná kyselina. Za to určitě může ta jednoduchá a čistá kresba spolu s velkýma manga očima... :) ____ad druhá série: Už natvrdo cílené na hravé geeky a cinefily, předposlední díl s parafrázováním Vraždy v Orient Expressu je bez nadsázky geniální, a jestli to má podobně gradovat i dál, tak chci další tři série a celovečerák.(18.4.2012)

• - Postava Princess Celestia mala byť pôvodne kráľovná Celestia, ale manažéri spoločnosti Hasbro zamietli titul kráľovná. (Momo_desu)

• - Oficiální fanoušci seriálu se skládali nejprve z mužů - z toho vznikl jejich název BRONY=BROther poNY=bratr poník. (LindaKola)

• - Princezna Cadance je nevlastní neteří pricezny Celestie. Pinkie Pie má tři sestry - Maud Pie (starší sestra), Marble Pie (mladší sestra), Limestone Pie (mladší sestra). (LindaKola)