Můj malý Pony: Přátelství je magické (TV seriál)

• Kanada

My Little Pony: Friendship Is Magic

My Little Pony

Animovaný / Komedie / Fantasy

Kanada / USA, 2010, 91x25 min

Kdo by to byl řekl, že se roku 2010 kolem seriálu pro holky do 10 let vytvoří tak velká skupina starších fanoušků. Je to animací? Hlasy? Hudbou? Postavami? Zápletkami? Komunitou fanoušků? Tím vším, everypony. Z rukou Lauren Faust vzniklo opravdu ohromující dílo, které zbouralo všechny zábrany a donutilo dospělé muže sledovat s nadšením duhově zbarvené poníky a nedočkavě odpočítávat minuty do dalšího dílu. Dovolil bych si dokonce říct, že poníci změnili internet, protože takovou senzaci okolo nějakého seriálu jsem ještě neviděl. Kdo nezkusil, nepochopí. Ale když se připojí ke "stádu" tak toho nebude litovat. Musím ještě vyzdvihnout některé velice kvalitní díly které mě svými popkulturními odkazy, originální zápletkou nebo písněmi ohromily: 1. Řada - Ticket Master, Bridle Gossip, Winter Wrap Up, Suited for Success, Sonic Rainboom, A Dog and a Pony Show, A Bird in a Hoof, The Cutie Mark Chronicles, Party of One, Best Night Ever 2. Řada - Return of Harmony, Lesson Zero, Luna Eclipsed, The Cutie Pox, May the Best Pet Win, Secret of my Excess, Heart's Warming Eve, Baby Cakes, Read it and Weep, It's About Time, A Canterlot Wedding A teď už jen čekat na 3. řadu :) P.S. Daniel Ingram je génius(13.5.2012)

Tedy, přátelé, nikdy by mě nenapadlo, že mě ve dvaadvaceti chytne pohádka v níž vystupují cukrkandlové hračky pro sedmileté holčičky... Ale ono je to tak strašně strašně roztomilé a hezky naanimované! A navíc geniálně namluvené a fakt srandovní. Poník rozplývající se nad tím, že v lese žijí "hummingbirds that can really hum and buzzards that can really buzz!" mě dostal do kolen! :D ♥(4.12.2011)

Po pár epizódach poviem len jedno: úžasné. Kto kedy videl, že si po všetkých tých bojovkách a thrilleroch zamilujem pár poníkov? Na prvý pohľad možno MLP: FIM pôsobí detsky, no sú v ňom aj časté "dospelácke" myšlienky. Nerátam aj mnoho rôznych fanmade záležitostí, hudby a podobne. A Fluttershy je rozkošná :) Roky som vyrastal na starom Cartoon Network, no toto je úžasné. Jednoducho úžasné. Len poznámku: Applejack nie je chlap a do Ponyvillu poslali Twilight Sparkle, nie Celestiu.(24.12.2012)

Jak se tohle dostalo do mého TOPu? Asi nějak takhle: Jednoho dne si prohlížím videa na YouTube, když najednou narazím na jedno s názvem „PonyCraft 2“. Jedná se o audio z traileru na druhý díl StarCraftu naprosto skvěle napasované na klipy z pro mě dosud neznámého animovaného seriálu. Při čtení komentářů narážím na tento (v angličtině): „Lituju autora, že se kvůli tomu musel dívat na celých 17 epizod MLP.“ Odpověď: „Je to vlastně docela dobré. Měl bys to zkusit.“ Tohle mi uvízlo v paměti, a když jsem se pak asi o dva týdny později nudil, hned jsem si ten moment vybavil. Čistě ze zvědavosti jsem stáhnul první 3 epizody – docela fajn. Další tři – vážně dobré. Zbytek 1. série – nemůžu uvěřit, že se na to dívám, ale chci ještě! Vysoká kvalita seriálu je podle mě dána především těmito faktory: skvěle namluvené postavy (zahraniční dabingy se tomu nemůžou rovnat), poměrně inteligentní zápletky, humor (některé vtipy jsou určeny výhradně dospělým divákům), „živá“ flash animace, celkový design charakterů, hudba jak od klasického Disneye... Prostě je toho dost a svůj podíl na tom částečně má i fanouškovská komunita Bronies, jenž v době čekání na nové epizody produkuje neskutečné množství materiálu (hudba, artwork, videa, povídky, hry). No, zkrátka a dobře: Je to neuvěřitelně krásné a naprosto vhodné pro každého, kdo se dokáže povznést nad předsudky a hlavně překousne fakt, že to celé bylo původně určeno pro mnohem mladší publikum. P.S. Fluttershy je nejlepší poník!(16.7.2012)

Seriál, který se svým autorům poněkud vymknul kontrole a zaujal úplně jinou cílovou skupinu, než pro které je tento seriál stvořen. Až z toho jde trochu hrůza, když vidím skoro dospělé lidi, jak si do svých avatarů dávají tyto poníky. Proč tomu tak je? To jsem se snažil zjistit, ale pochopit se to opravdu nedá. :-) Děj jednotlivých epizod je opravdu tvořený pro malé diváky. Jde tady vlastně o to, že přátelství je to nejlepší pod sluncem a že všechno dopadne dobře, když budete držet při sobě. Popravdě se na to koukat dá, dá se tu i lecčemu zasmát, asi je v tom skryté sdělení, které vás nutí se na to dívat a milovat to. :D(21.11.2015)

• - Princezna Cadance je nevlastní neteří pricezny Celestie. Pinkie Pie má tři sestry - Maud Pie (starší sestra), Marble Pie (mladší sestra), Limestone Pie (mladší sestra). (LindaKola)

• - Andrea Libman v seriálu dabuje dvě postavy, a to Flutershy a Pinkie Pie. Pro Flutershy nazpívala všechny písně, ne tak však pro Pinkie Pie ne, a to z důvodu vysokého tónu, který jí nedělal dobře na krk. (Campbell)

• - Oficiální zkratka seriálu je MLP FiM (My Little Pony Friendship is Magic) (LindaKola)