Můj malý Pony: Přátelství je magické (TV seriál)

• Česko

My Little Pony

• Kanada

My Little Pony: Friendship Is Magic

My Little Pony

Animovaný / Komedie / Fantasy

Kanada / USA, 2010–2019, 81 h 2 min (Minutáž: 22 min)

• Billie777

Tenhle seriál je pro mě záhada. Asi má v sobě něco nadpřirozeného, protože jinak si nedovedu vysvětlit, jak je možné, že má takovou oblibu mezi dospěláky a hlavně muži. Proboha, jak je to možný? Rozhodla jsem se, že tomu přijdu na kloub a seriál si pustila. Po pár dílem jsem musela uznat, že na tom fakt má podíl něco napřirozeného, čím dospělé chlapy uhrane, protože jsem nepřišla na nic vyjímečného, co by tenhle seriál obsahoval. Nepřijde mi na něm nic zvláštního, čím by vybočoval z řady dalších dětských seriálů. Že jsou poníci roztomilý, to přece nestačí, navíc mi ta animace přijde trochu otravná, o hlasech ani nemluvě. Musí v tom být něco jiného. Musí to být asi třeskutě vtipné! Ale výsledek? Nic moc. Nejspíš mají muži v mozku nějaké neprozkoumané místo, na které Poníci útočí a oni tím zmagoří. :-)(16.1.2017)

Po pár epizódach poviem len jedno: úžasné. Kto kedy videl, že si po všetkých tých bojovkách a thrilleroch zamilujem pár poníkov? Na prvý pohľad možno MLP: FIM pôsobí detsky, no sú v ňom aj časté "dospelácke" myšlienky. Nerátam aj mnoho rôznych fanmade záležitostí, hudby a podobne. A Fluttershy je rozkošná :) Roky som vyrastal na starom Cartoon Network, no toto je úžasné. Jednoducho úžasné. Len poznámku: Applejack nie je chlap a do Ponyvillu poslali Twilight Sparkle, nie Celestiu.(24.12.2012)

Jak se tohle dostalo do mého TOPu? Asi nějak takhle: Jednoho dne si prohlížím videa na YouTube, když najednou narazím na jedno s názvem „PonyCraft 2“. Jedná se o audio z traileru na druhý díl StarCraftu naprosto skvěle napasované na klipy z pro mě dosud neznámého animovaného seriálu. Při čtení komentářů narážím na tento (v angličtině): „Lituju autora, že se kvůli tomu musel dívat na celých 17 epizod MLP.“ Odpověď: „Je to vlastně docela dobré. Měl bys to zkusit.“ Tohle mi uvízlo v paměti, a když jsem se pak asi o dva týdny později nudil, hned jsem si ten moment vybavil. Čistě ze zvědavosti jsem stáhnul první 3 epizody – docela fajn. Další tři – vážně dobré. Zbytek 1. série – nemůžu uvěřit, že se na to dívám, ale chci ještě! Vysoká kvalita seriálu je podle mě dána především těmito faktory: skvěle namluvené postavy (zahraniční dabingy se tomu nemůžou rovnat), poměrně inteligentní zápletky, humor (některé vtipy jsou určeny výhradně dospělým divákům), „živá“ flash animace, celkový design charakterů, hudba jak od klasického Disneye... Prostě je toho dost a svůj podíl na tom částečně má i fanouškovská komunita Bronies, jenž v době čekání na nové epizody produkuje neskutečné množství materiálu (hudba, artwork, videa, povídky, hry). No, zkrátka a dobře: Je to neuvěřitelně krásné a naprosto vhodné pro každého, kdo se dokáže povznést nad předsudky a hlavně překousne fakt, že to celé bylo původně určeno pro mnohem mladší publikum. P.S. Fluttershy je nejlepší poník!(16.7.2012)

Seriál, který se svým autorům poněkud vymknul kontrole a zaujal úplně jinou cílovou skupinu, než pro které je tento seriál stvořen. Až z toho jde trochu hrůza, když vidím skoro dospělé lidi, jak si do svých avatarů dávají tyto poníky. Proč tomu tak je? To jsem se snažil zjistit, ale pochopit se to opravdu nedá. :-) Děj jednotlivých epizod je opravdu tvořený pro malé diváky. Jde tady vlastně o to, že přátelství je to nejlepší pod sluncem a že všechno dopadne dobře, když budete držet při sobě. Popravdě se na to koukat dá, dá se tu i lecčemu zasmát, asi je v tom skryté sdělení, které vás nutí se na to dívat a milovat to. :D(21.11.2015)

Seriál jsem si sehnal s tím že zkouknu jeden díl a konec, protože původní seriál z 80 let nesnáším, a tak jsem čekal něco podobného i tady. ALE. Za prvé roztomilost poníků a nádherná animace, už jen to Vás donutí zkouknout všechny díly, a ty příběhy jsou fajn. Navíc pár odkazů na filmy jsou úžasné, navíc žádná postava nebyla slabá ani špatná. Prostě paráda. I když si připadám trochu divně. NEJLEPŠÍ SERIÁL EVER!!!!(15.8.2011)

• - Fanynka seriálu se kvůli původu slova nenazývá „brony“, ale „pegasister“. Toto slovo vzniklo taktéž složením dvou slov, v tomto případě ale slov „pegasus“ a „sister“. (HERGImanCZ)

• - Rodiče Applejack nebyli plánovaní a v seriálu zatím nebylo přímo řečeno, ale jen naznačeno, že zesnuli. Odkazem na ně je nejpíš fotka dvou poníků u dveří Applovic domu (zevnitř) a dvě padající hvězdy na začátku a na konci 8. dílu 3. série "Rodinné setkání". Na fotkách z předchozích sešlostí ale nejsou. (LindaKola)

• - Růžová hvězda, kterou má princezna Twilight Sparkle na boku, hodně připomíná hvězdu, kterou měli na čele jednorožci ve filmu Poslední jednorožec (1982). (LindaKola)