Těsně před Halloweenem utíkají z psychiatrické léčebny tři chorobomyslní pacienti. Po cestě zavraždí klauny z cirkusu a přebírají jejich identity. Jejich cesta míří k domu, kde jsou náhodou osamoceni tři malí bratři. Jak dopadne měření sil těchto vraždících monster a malých dětí? (Chatterer)

J*A*S*M

Je to průměr, atmosféricky poměrně zdařilej, ale ta tři děcka mi tak pila krev, že hodnotím, jak hodnotím. A na klaunech nevidím děsuplného nic :-) ()

EvilPhoEniX

Hodně průměrné dnes už nezáživné osmdesátkové béčko. Nahoru to táhne pouze atmosféra a klauni, ze kterých mám podobně jako Johnny Depp fobii, ale jinak zde nebylo nic vyjímečného. Gore žádné, lekačky žádné a logických chyb tucet. 50% ()

obitus

Pred tim nez privedl na svet Creepera pohraval si Victor Salva s klauny. A s klauny se to ma tak, ze Obitus se jich boji a velmi pravdepodobne neni sam. Takove "It" je pro me skvelej film s totalne strasidelnym klaunem. V Clownhouse jsou tri a ten nejvetsi je pekne strasidelnej hajzl, takze v tomhle ohledu film splnil svuj ucel. Bohuzel zbytek nic moc, detsti herci si o zabiti primo rikaji stejne, jako scenarista. Nastesti se Salvovi obcas podarilo vytvorit celkem prijemnou atmosferu a natocit tak slusnej prumer. Klaunskej prumer. ()

Bloody13

Tři narušení vrazi utečou z ústavu. Schovají se v blízkém cirkusu, kde zabijí tři klauny, převezmou jejich kostýmy a začnou terorizovat tři děti - mladé bratry, jenž se ocitli sami doma. Klasický snímeček z konce osmdesátých let, kde si zahrál mladý Sam Rockwell, vyniká hlavně nápadem s vraždícími klauny. Obzvláště ten největší z nich, to byl docela děsivej bastard! I když to neni dvakrát krvavý, přesto mě to bavilo. ()

George Stobbart

Skvelý horor o troch mladých bratoch, ktorí sa pred oslavou Halloweenu ocitnú na noc sami doma. Akoby nestačilo, že si navzájom robia napriek a pripravujú si rozličné strašidelné žarty, z neďalekej liečebne utečú traja narušení maniaci, ktorí sa zastavia v miestnom cirkuse, povraždia klaunov a prevezmú na seba ich identity. Cestou ich zaujme práve dom s tromi bratmi, ktorým postupne pripravia nepríjemnú noc. Clownhouse je atmosférický, nie moc krvavý kúsok, čo pomalším tempom pripravuje diváka, kým vyvrcholí do záverečnej hororovej naháňačky, ktorá je potom už iba takou nevyhnutnou bodkou za celým dianím. Klauni boli fajn, ich mentálna rozhodenosť a určitá nevypočítateľnosť je očividná, ani dospelý človek by zrejme nechcel aby sa mu objavili v noci pri dverách, a už vôbec nie mladé decká, z ktorých má najmladší ešte aj klauno-fóbiu. Takže filmík považujem za vydarený, vcelku napínavý, dobre vyvážený a celkové spracovanie sa mi páčilo, hoci o výstavnú žánrovú dokonalosť samozrejme nejde. ()

darkrobyk

Tři bratři. Nejmladší Casey je magor. Zdá se mu o klaunech tak dlouho, až opravdu přijdou a on zjistí, že chovat se jako pštros, je naprosto zbytečné. Nejhorší je, že nedokáže o skuečných klaunech přesvědčit ani své bratry, ani policii v telefonu. A pak už je navšechno pozdě... Místy docela příjemná atmosféra, místy však spíše komedie. Jakmile se hlavní postavy začnou chovat jako tupá hovada, jde vše do kopru. Většina filmu je nepříjemně utahaná, vražd málo a za oponou. Čekal jsem větší lahůdku. Přesto hodnotím jako průměr, úplná ztráta času to nebyla. ()

pornogrind

No čekal jsem, že to ti tři psychouši v převlecích klaunů roztočí daleko víc. Žádná krvavá šou se ale nekonala. Na strašení dětí klaunama asi OK ale jako horor téměř nefunkční. ()

hladass

Takový slabší kousek, kde tři malé smrady, které bych s potěšením zabil taky, nahánějí tři maníci, kteří utekli z blázince... Nemůžu říct, že to bylo úplně špatné, atmosféru má film docela slušnou, ale chběl mi trochu větší počet mrtvol...A hlavní problém u mě je, že jsem se klaunů nikdy nebál, teda až na Pennywisse, ale to byl úplně jiný frajer... ()

Jordan

snaha sa cení, no vážne dosť slabé; zaujímavé snáď len ako debut vtedy 20-ročného rockwella; pozoruhodné je aj to, že podľa mňa tí reálni klauni boli minimálne tak isto ak nie aj viac strašidelní; ()

Campbell

Z klaunů mám celkem respekt. Tady jsou tři klauni a jeden je celkem dost strašidelný. Na samotnej vstup do domu a terorizování dětí si sice musíte chvíli počkat, ale film doprovází celkem strašidelná atmosféra, takže se nudit nebudete. ()

Hunter2222

Jediné, čo stojí z filmu za zmienku sú klauni. Tých mám fakt rád odkedy som čítal Kingovo TO. No a ešte treba spomenúť atmosféru 80. rokov. Človek zo začiatku čaká na nejakú vraždu, fakt dlhý rozbeh, a keď tá vraždy príde, je absolútne mimo kameru. A samozrejme aj zopár tých ďalších, čo prídu za ňou. Takto znechutený som už dlho nebol. K tomu som nepocítil ani žiadnu hororovú atmosféru, možno trošku napätia. Za 80 minút to bolo pekne veľa nudy! ()

SeBig

Slabota slabot. Dva uknouranci s Rokvelem proti třem blaznivejm klaunum zabijakum. Mohlo to vypadat hororove, ale stala se ztoho nahánečka po cimrach. Takovej Houm eloun hadr. ()

SOLOM.

Victora Salvu a jeho tvorbu sice nemám kompletně prostudovanou, ale až do dnešního dne jsem ho bral jako vcelku dobrého (průměrného) režiséra. Teprve ve chvíli kdy jsem si projížděl informace k tomuto filmu, jsem zjistil, že byl odsouzený na několik let za obtěžování Nathana F. Winterse (představitele Caseyho) a držení dětské pornografie. Čímž si u mě udělal obrovský škraloup – ne jako tvůrce, ale jako člověk. Protože tyhle lidi nemůžu ani vystát a doslova jimi opovrhuji. Nicméně ho nehodlám dále soudit, to už udělali jiní a raději se budu soustředit dále už jen na samotný film. Ten taky není bůhvíjakým zázrakem, ale ani vyloženou ztrátou času. Nikterak oslňující příběh plný až nelogických momentů si mě však na svou stranu získal až svou druhou polovinou. Do té doby to byla celkem nezáživná podívaná, kde se Salva soustředil spíše na dialogy mezi sourozenci a jejich vzájemnou nevraživost, než aby nás okouzlil nějakou pořádnou scénou. Dokonce i ten masakr třech klaunů byl natočený mimo záběr kamer. Spíš mi to připomínalo nějaké rodinné drama, než že se dívám na horor. Což byl dost problém, protože ti tři spratci mi lezli docela na nervy. Naštěstí se ke slovu přihlásili tři pošuci, kteří s přivřením oka alespoň trochu vzbuzovali hrůzu. Bohužel opět jen svým zjevem, než svými činy. Ale alespoň jsem zaznamenal změnu atmosféry a to k lepšímu. Dostavila se i menší dávka napětí a konečně se šlo na věc. Jakmile totiž dojde ke konfrontaci dětí s falešnými klauny, zlepšila se mi alespoň částečně i nálada. Nečekejte však žádnou brutální podívanou, nebo ujeté hrátky s nezvanými hosty (jako tomu bylo u komedie Sám doma). Každý však nakonec dostal, co si zasloužil a nebude chybět ani sekyra v zádech. ()

eraserhead666

Olalá, Cheezo mi asi způsobí nejednu noční můru. V jeho případě to přesně funguje. Klauni nejsou vůbec směšní. Jsou děsiví. A přesně s tímhle film skvěle operuje. Výborně nabušená atmosféra v v podstatě dětském horroru. "Klauni jdou, klauni jdou...". ()

oLí

Tak takhle jsem se u hororu dlouho nebal. Ani na chvili jsem se nenudil. Atmosfera husta jak gulas kdyz vam ujede ruka s jiskou. Par much to ma, ale nejak moc nerusej. Malo penez, vyborna hudba, temer zadne triky, par hercu a vida co jde natocit, pekna prace pane Salva. [7.5/10 červen 2009] ()

Astaroth12

Na mňa silno vplývalo to dusné napätie.Tento film sa hlavne zameriaval na psychológiu postav a to mám na mysli bratov a hlavne Caseyho a jeho strach z klaunov a práve tu sa ukáže, či prekoná strach alebo strach z klaunov ho pohltí. Detský herci ma troška srali a krvi tu tiež veľa nebolo, keby tu nebolo tej dusnej atmosféry naozaj film by za nič nestál. Príbeh sa s tým tiež moc nepohral. Traja klauni-traja bratia, fraška jak vyšitá.V jednoduchosti je krása, ale aj tá sa dá prestreliť a viď príklad. Na tento film som sa tešil, ale nesplnil to čo som od neho očakával. U klaunoch som radšej, keď majú naznak fantasy ako stitchers,To alebo v parádnom House of Fears, ale tú to boli len lúdia a tak to aj dopadlo. Ano film sa pohráva s dobre budovanou atmosférou a tie nepríjemné zvuky to ešte znásobujú ,ale ako celok to ma jednoduchý dej, detský predstavitelia boli sprostučký a ako krvák to tiež neobstálo. Ale sú tu aj pozitíva, ktoré som už spomenul, tak za mňa 3*. ()

Chatterer

Opravdu celkem dobrá atmosférka a jak jsem si podle některých starších komentářů všiml, tak jsem nebyl jediný, kdo spíš fandil klaunům. 50% ()

gumli

Traja bratia idú do cirkusu a najmladší brat má fóbiu z klaunov.Medzitým traja psychopati ujdú z miestneho blázinca. Zabijú cirkusant ov a prezlečú sa za klaunov.Prenasledujú chlapcov až domov,aj vniknú dnu a chcú chlapcov zabiť.Celkom slušný béčkový horror.A nájde sa pár dosť desivých okamihov,atmosféra je tiež dosť dobrá,občas aj nejaká srandička. Dá sa povedať,že chlapcova nočná mora z klaunov sa nakoniec zmení v realitu.A klauni majú celkom obstojný make-up. ()