poster

Clownhouse

Horor

USA, 1989, 81 min

Režie:

Victor Salva

Scénář:

Victor Salva
(další profese)
 • gumli
  ***

  Traja bratia idú do cirkusu a najmladší brat má fóbiu z klaunov.Medzitým traja psychopati ujdú z miestneho blázinca. Zabijú cirkusant ov a prezlečú sa za klaunov.Prenasledujú chlapcov až domov,aj vniknú dnu a chcú chlapcov zabiť.Celkom slušný béčkový horror.A nájde sa pár dosť desivých okamihov,atmosféra je tiež dosť dobrá,občas aj nejaká srandička. Dá sa povedať,že chlapcova nočná mora z klaunov sa nakoniec zmení v realitu.A klauni majú celkom obstojný make-up.(19.6.2009)

 • darkrobyk
  ***

  Tři bratři. Nejmladší Casey je magor. Zdá se mu o klaunech tak dlouho, až opravdu přijdou a on zjistí, že chovat se jako pštros, je naprosto zbytečné. Nejhorší je, že nedokáže o skuečných klaunech přesvědčit ani své bratry, ani policii v telefonu. A pak už je navšechno pozdě... Místy docela příjemná atmosféra, místy však spíše komedie. Jakmile se hlavní postavy začnou chovat jako tupá hovada, jde vše do kopru. Většina filmu je nepříjemně utahaná, vražd málo a za oponou. Čekal jsem větší lahůdku. Přesto hodnotím jako průměr, úplná ztráta času to nebyla.(8.2.2017)

 • oLí
  ****

  Tak takhle jsem se u hororu dlouho nebal. Ani na chvili jsem se nenudil. Atmosfera husta jak gulas kdyz vam ujede ruka s jiskou. Par much to ma, ale nejak moc nerusej. Malo penez, vyborna hudba, temer zadne triky, par hercu a vida co jde natocit, pekna prace pane Salva. [7.5/10 červen 2009](18.6.2009)

 • Hunter2222
  *

  Jediné, čo stojí z filmu za zmienku sú klauni. Tých mám fakt rád odkedy som čítal Kingovo TO. No a ešte treba spomenúť atmosféru 80. rokov. Človek zo začiatku čaká na nejakú vraždu, fakt dlhý rozbeh, a keď tá vraždy príde, je absolútne mimo kameru. A samozrejme aj zopár tých ďalších, čo prídu za ňou. Takto znechutený som už dlho nebol. K tomu som nepocítil ani žiadnu hororovú atmosféru, možno trošku napätia. Za 80 minút to bolo pekne veľa nudy!(10.5.2010)

 • Jino
  **

  Tři dementi z blázince terorizují tři děcka v prázdném domě. Klauni mě nikdy neděsili (s vyjímkou Pennywise z IT), proto jsem si film neužil a spíše ho přetrpěl. Masky byly docela vydařené, ale strach šel maximálně z jednoho šaška. Možná, že bych přistoupil na Salvovu hru, kdyby byl snímek zcela němý (jen s doprovodnou hudbou), protože kecy těch děcek mě neskutečně iritovaly (hlavně ten nejmladší si zasloužil "mute"). Což mělo za následek, že mě ujela atmosféra, nevychutnal jsem si lekací scény a jen si všímal děravého scénáře, který nabízí víc otazníků než odpovědí. Od béčkového hororu čekám, že bude alespoň něčím zábavný, ale Clownhouse, přestože má povedenou hudbu, není asi pro každého. Nudil jsem se. 30%(27.1.2010)

 • - Na dveřích Jefferyho pokoje visí plakát filmu "Rogue" The Outsiders (1983) Francise Forda Coppoly. (Dlee)

 • - Po natočení tohoto snímku byl Victor Salva odsouzen za "sexuální obtěžování nezletilých" na hercích, kteří hráli menší role. Byl odsouzen k trestu odnětí svobody na několik let. (Dlee)

 • - První film Sama Rockwella. (Holina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace