poster

Clownhouse

Horor

USA, 1989, 81 min

Režie:

Victor Salva

Scénář:

Victor Salva
(další profese)
 • hladass
  **

  Takový slabší kousek, kde tři malé smrady, které bych s potěšením zabil taky, nahánějí tři maníci, kteří utekli z blázince... Nemůžu říct, že to bylo úplně špatné, atmosféru má film docela slušnou, ale chběl mi trochu větší počet mrtvol...A hlavní problém u mě je, že jsem se klaunů nikdy nebál, teda až na Pennywisse, ale to byl úplně jiný frajer...(26.1.2010)

 • Jino
  **

  Tři dementi z blázince terorizují tři děcka v prázdném domě. Klauni mě nikdy neděsili (s vyjímkou Pennywise z IT), proto jsem si film neužil a spíše ho přetrpěl. Masky byly docela vydařené, ale strach šel maximálně z jednoho šaška. Možná, že bych přistoupil na Salvovu hru, kdyby byl snímek zcela němý (jen s doprovodnou hudbou), protože kecy těch děcek mě neskutečně iritovaly (hlavně ten nejmladší si zasloužil "mute"). Což mělo za následek, že mě ujela atmosféra, nevychutnal jsem si lekací scény a jen si všímal děravého scénáře, který nabízí víc otazníků než odpovědí. Od béčkového hororu čekám, že bude alespoň něčím zábavný, ale Clownhouse, přestože má povedenou hudbu, není asi pro každého. Nudil jsem se. 30%(27.1.2010)

 • oLí
  ****

  Tak takhle jsem se u hororu dlouho nebal. Ani na chvili jsem se nenudil. Atmosfera husta jak gulas kdyz vam ujede ruka s jiskou. Par much to ma, ale nejak moc nerusej. Malo penez, vyborna hudba, temer zadne triky, par hercu a vida co jde natocit, pekna prace pane Salva. [7.5/10 červen 2009](18.6.2009)

 • darkrobyk
  ***

  Tři bratři. Nejmladší Casey je magor. Zdá se mu o klaunech tak dlouho, až opravdu přijdou a on zjistí, že chovat se jako pštros, je naprosto zbytečné. Nejhorší je, že nedokáže o skuečných klaunech přesvědčit ani své bratry, ani policii v telefonu. A pak už je navšechno pozdě... Místy docela příjemná atmosféra, místy však spíše komedie. Jakmile se hlavní postavy začnou chovat jako tupá hovada, jde vše do kopru. Většina filmu je nepříjemně utahaná, vražd málo a za oponou. Čekal jsem větší lahůdku. Přesto hodnotím jako průměr, úplná ztráta času to nebyla.(8.2.2017)

 • peter12
  ***

  Na mňa silno vplývalo to dusné napätie.Tento film sa hlavne zameriaval na psychológiu postav a to mám na mysli bratov a hlavne Caseyho a jeho strach z klaunov a práve tu sa ukáže, či prekoná strach alebo strach z klaunov ho pohltí. Detský herci ma troška srali a krvi tu tiež veľa nebolo, keby tu nebolo tej dusnej atmosféry naozaj film by za nič nestál. Príbeh sa s tým tiež moc nepohral. Traja klauni-traja bratia, fraška jak vyšitá.V jednoduchosti je krása, ale aj tá sa dá prestreliť a viď príklad. Na tento film som sa tešil, ale nesplnil to čo som od neho očakával. U klaunoch som radšej, keď majú naznak fantasy ako stitchers,To alebo v parádnom House of Fears, ale tú to boli len lúdia a tak to aj dopadlo. Ano film sa pohráva s dobre budovanou atmosférou a tie nepríjemné zvuky to ešte znásobujú ,ale ako celok to ma jednoduchý dej, detský predstavitelia boli sprostučký a ako krvák to tiež neobstálo. Ale sú tu aj pozitíva, ktoré som už spomenul, tak za mňa 3*.(4.9.2014)

 • - Po natočení tohoto snímku byl Victor Salva odsouzen za "sexuální obtěžování nezletilých" na hercích, kteří hráli menší role. Byl odsouzen k trestu odnětí svobody na několik let. (Dlee)

 • - První film Sama Rockwella. (Holina)

 • - Na dveřích Jefferyho pokoje visí plakát filmu "Rogue" The Outsiders (1983) Francise Forda Coppoly. (Dlee)