poster

Clownhouse

Horor

USA, 1989, 81 min

Režie:

Victor Salva

Scénář:

Victor Salva
(další profese)
 • peter12
  ***

  Na mňa silno vplývalo to dusné napätie.Tento film sa hlavne zameriaval na psychológiu postav a to mám na mysli bratov a hlavne Caseyho a jeho strach z klaunov a práve tu sa ukáže, či prekoná strach alebo strach z klaunov ho pohltí. Detský herci ma troška srali a krvi tu tiež veľa nebolo, keby tu nebolo tej dusnej atmosféry naozaj film by za nič nestál. Príbeh sa s tým tiež moc nepohral. Traja klauni-traja bratia, fraška jak vyšitá.V jednoduchosti je krása, ale aj tá sa dá prestreliť a viď príklad. Na tento film som sa tešil, ale nesplnil to čo som od neho očakával. U klaunoch som radšej, keď majú naznak fantasy ako stitchers,To alebo v parádnom House of Fears, ale tú to boli len lúdia a tak to aj dopadlo. Ano film sa pohráva s dobre budovanou atmosférou a tie nepríjemné zvuky to ešte znásobujú ,ale ako celok to ma jednoduchý dej, detský predstavitelia boli sprostučký a ako krvák to tiež neobstálo. Ale sú tu aj pozitíva, ktoré som už spomenul, tak za mňa 3*.(4.9.2014)

 • SOLOM.
  **

  Victora Salvu a jeho tvorbu sice nemám kompletně prostudovanou, ale až do dnešního dne jsem ho bral jako vcelku dobrého (průměrného) režiséra. Teprve ve chvíli kdy jsem si projížděl informace k tomuto filmu, jsem zjistil, že byl odsouzený na několik let za obtěžování Nathana F. Winterse (představitele Caseyho) a držení dětské pornografie. Čímž si u mě udělal obrovský škraloup – ne jako tvůrce, ale jako člověk. Protože tyhle lidi nemůžu ani vystát a doslova jimi opovrhuji. Nicméně ho nehodlám dále soudit, to už udělali jiní a raději se budu soustředit dále už jen na samotný film. Ten taky není bůhvíjakým zázrakem, ale ani vyloženou ztrátou času. Nikterak oslňující příběh plný až nelogických momentů si mě však na svou stranu získal až svou druhou polovinou. Do té doby to byla celkem nezáživná podívaná, kde se Salva soustředil spíše na dialogy mezi sourozenci a jejich vzájemnou nevraživost, než aby nás okouzlil nějakou pořádnou scénou. Dokonce i ten masakr třech klaunů byl natočený mimo záběr kamer. Spíš mi to připomínalo nějaké rodinné drama, než že se dívám na horor. Což byl dost problém, protože ti tři spratci mi lezli docela na nervy. Naštěstí se ke slovu přihlásili tři pošuci, kteří s přivřením oka alespoň trochu vzbuzovali hrůzu. Bohužel opět jen svým zjevem, než svými činy. Ale alespoň jsem zaznamenal změnu atmosféry a to k lepšímu. Dostavila se i menší dávka napětí a konečně se šlo na věc. Jakmile totiž dojde ke konfrontaci dětí s falešnými klauny, zlepšila se mi alespoň částečně i nálada. Nečekejte však žádnou brutální podívanou, nebo ujeté hrátky s nezvanými hosty (jako tomu bylo u komedie Sám doma). Každý však nakonec dostal, co si zasloužil a nebude chybět ani sekyra v zádech.(8.8.2018)

 • hladass
  **

  Takový slabší kousek, kde tři malé smrady, které bych s potěšením zabil taky, nahánějí tři maníci, kteří utekli z blázince... Nemůžu říct, že to bylo úplně špatné, atmosféru má film docela slušnou, ale chběl mi trochu větší počet mrtvol...A hlavní problém u mě je, že jsem se klaunů nikdy nebál, teda až na Pennywisse, ale to byl úplně jiný frajer...(26.1.2010)

 • obitus
  ***

  Pred tim nez privedl na svet Creepera pohraval si Victor Salva s klauny. A s klauny se to ma tak, ze Obitus se jich boji a velmi pravdepodobne neni sam. Takove "It" je pro me skvelej film s totalne strasidelnym klaunem. V Clownhouse jsou tri a ten nejvetsi je pekne strasidelnej hajzl, takze v tomhle ohledu film splnil svuj ucel. Bohuzel zbytek nic moc, detsti herci si o zabiti primo rikaji stejne, jako scenarista. Nastesti se Salvovi obcas podarilo vytvorit celkem prijemnou atmosferu a natocit tak slusnej prumer. Klaunskej prumer.(9.5.2005)

 • Bloody13
  ***

  Tři narušení vrazi utečou z ústavu. Schovají se v blízkém cirkusu, kde zabijí tři klauny, převezmou jejich kostýmy a začnou terorizovat tři děti - mladé bratry, jenž se ocitli sami doma. Klasický snímeček z konce osmdesátých let, kde si zahrál mladý Sam Rockwell, vyniká hlavně nápadem s vraždícími klauny. Obzvláště ten největší z nich, to byl docela děsivej bastard! I když to neni dvakrát krvavý, přesto mě to bavilo.(9.2.2010)

 • - Po natočení tohoto snímku byl Victor Salva odsouzen za "sexuální obtěžování nezletilých" na hercích, kteří hráli menší role. Byl odsouzen k trestu odnětí svobody na několik let. (Dlee)

 • - Na dveřích Jefferyho pokoje visí plakát filmu "Rogue" The Outsiders (1983) Francise Forda Coppoly. (Dlee)

 • - První film Sama Rockwella. (Holina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace