Clownhouse

Horor

USA, 1989, 81 min

Victor Salva

Victor Salva

Tři bratři. Nejmladší Casey je magor. Zdá se mu o klaunech tak dlouho, až opravdu přijdou a on zjistí, že chovat se jako pštros, je naprosto zbytečné. Nejhorší je, že nedokáže o skuečných klaunech přesvědčit ani své bratry, ani policii v telefonu. A pak už je navšechno pozdě... Místy docela příjemná atmosféra, místy však spíše komedie. Jakmile se hlavní postavy začnou chovat jako tupá hovada, jde vše do kopru. Většina filmu je nepříjemně utahaná, vražd málo a za oponou. Čekal jsem větší lahůdku. Přesto hodnotím jako průměr, úplná ztráta času to nebyla.(8.2.2017)

Na mňa silno vplývalo to dusné napätie.Tento film sa hlavne zameriaval na psychológiu postav a to mám na mysli bratov a hlavne Caseyho a jeho strach z klaunov a práve tu sa ukáže, či prekoná strach alebo strach z klaunov ho pohltí. Detský herci ma troška srali a krvi tu tiež veľa nebolo, keby tu nebolo tej dusnej atmosféry naozaj film by za nič nestál. Príbeh sa s tým tiež moc nepohral. Traja klauni-traja bratia, fraška jak vyšitá.V jednoduchosti je krása, ale aj tá sa dá prestreliť a viď príklad. Na tento film som sa tešil, ale nesplnil to čo som od neho očakával. U klaunoch som radšej, keď majú naznak fantasy ako stitchers,To alebo v parádnom House of Fears, ale tú to boli len lúdia a tak to aj dopadlo. Ano film sa pohráva s dobre budovanou atmosférou a tie nepríjemné zvuky to ešte znásobujú ,ale ako celok to ma jednoduchý dej, detský predstavitelia boli sprostučký a ako krvák to tiež neobstálo. Ale sú tu aj pozitíva, ktoré som už spomenul, tak za mňa 3*.(4.9.2014)

Tři narušení vrazi utečou z ústavu. Schovají se v blízkém cirkusu, kde zabijí tři klauny, převezmou jejich kostýmy a začnou terorizovat tři děti - mladé bratry, jenž se ocitli sami doma. Klasický snímeček z konce osmdesátých let, kde si zahrál mladý Sam Rockwell, vyniká hlavně nápadem s vraždícími klauny. Obzvláště ten největší z nich, to byl docela děsivej bastard! I když to neni dvakrát krvavý, přesto mě to bavilo.(9.2.2010)

Pred tim nez privedl na svet Creepera pohraval si Victor Salva s klauny. A s klauny se to ma tak, ze Obitus se jich boji a velmi pravdepodobne neni sam. Takove "It" je pro me skvelej film s totalne strasidelnym klaunem. V Clownhouse jsou tri a ten nejvetsi je pekne strasidelnej hajzl, takze v tomhle ohledu film splnil svuj ucel. Bohuzel zbytek nic moc, detsti herci si o zabiti primo rikaji stejne, jako scenarista. Nastesti se Salvovi obcas podarilo vytvorit celkem prijemnou atmosferu a natocit tak slusnej prumer. Klaunskej prumer.(9.5.2005)

Tak takhle jsem se u hororu dlouho nebal. Ani na chvili jsem se nenudil. Atmosfera husta jak gulas kdyz vam ujede ruka s jiskou. Par much to ma, ale nejak moc nerusej. Malo penez, vyborna hudba, temer zadne triky, par hercu a vida co jde natocit, pekna prace pane Salva. [7.5/10 červen 2009](18.6.2009)

• - Na dveřích Jefferyho pokoje visí plakát filmu "Rogue" The Outsiders (1983) Francise Forda Coppoly. (Dlee)

• - Po natočení tohoto snímku byl Victor Salva odsouzen za "sexuální obtěžování nezletilých" na hercích, kteří hráli menší role. Byl odsouzen k trestu odnětí svobody na několik let. (Dlee)

• - První film Sama Rockwella. (Holina)