• Německo

Steven Legler

Kostýmy:

Emae Villalobos
  • Avalon820

Strašidelné? Ano – do chvíle něž se hlavní obludka ukáže, pak už se není čeho bát. Charakterní postavy? Ano – dvě. Ostatní jsou samoúčelné. Dobré efekty? Ano – Hezká obluda. To je ale vše – mrtvoly jsou figuríny z vitríny obchodu s textilem. Příběh plný zvratů? Ano – napínavý začátek, v polovině filmu zvrat. Tuctová a nudná druhá polovina snímku a závěr, který všechno zazdil. Verdikt: Všeho půl a ničeho dost. Průměr.(10.8.2009)

Velké překvapení! Jeepers Creepers je film, který si na nic nehraje a potom mile překvapí!! Vše začíná klidně, když se dva sourozenci vracejí domů, ale pak na silnici narazí na někoho, kdo má stáre hnusné auto, jenž jezdí děsně rychle na to jak vypadá. Potom sourozenci vidí jak temný člověk haže zkrvavené těla do roury a tak v tom začnou štourat a to byla velká chyba!! Prosté a jednoduché. Docela zajimavý scénář a troufám si říci, že i originální. Velmi se mi líbilo, jak jsem prvních zhruba 60 minut vůbec netušil, co je ten člověk, který házel ty těla zač, až pak jsem zjistil, že je to monstrum. Film má skvělou atmosféru a docela i strašidelné scény při kterých jsem ani nedýchal. Z hereckých výkonů mne zaujal pouze Justin Long, který hraje ze všech nejlepé, protože ostatní herci stojí opravdu za nic. Velmi dobrý horor a právem zasloužené 4*!(2.6.2007)

• Zayl

Prosťoučký rádoby horor, jenže s hororem to má pramálo společného. Jeepers Creepers se mnohem víc podobá laciné černé komedii, která nemá čím překvapit a diváka tak ani zaujmout. O atmosféře se snad nedá mluvit, a to nepočítám nesčetné chyby v logice a plochost příběhu, jaký by vymyslelo i pětileté dítě. Na samotném "monstru" je pak znát nízký rozpočet a namísto strachu vzbuzuje posměch.(16.3.2009)

Tak tohle si nechám líbit. Já ani nevím proč, ale měla jsem v hlavě zažité, že Jeepers Creepers nebrat, protože si vzpomínám na lyžák, kdy jsme na to koukali v noci v jídelně a mě to přišlo úplně trapný a debilní (ale možná si to pletu s dvojkou). Každopádně jsem si chtěla dohnat rest a zbořit mýtus a dala jsem si oba díly za sebou. A teda světe, div se, ta jednička byla fakt super. Líbil se mi nápad dosadit hlavní postavy do sourozeneckého vztahu, navíc byli i docela inteligentní. Zdejší ohyzďák je taky super udělanej, navíc atmosféru dlouho postrádat nebudete. Na závěr na policejní stanici si taky tedy nemůžu stěžovat. Vážně mě tenhle zapomenutý kousek dokázal zahřát u srdíčka a potěšil mé choutky.(10.10.2017)

"...Jeepers, creepers. Where'd you get them peepers? Jeepers, creepers. Where'd you get those eyes? Gosh oh, git up How'd they get so lit up? Gosh oh, gee oh How'd they get that size?..." Pozor vážení, keď niekedy niekde započujete túto starú pieseň máte to už zrátané. Ide totiž po vás desivé monštrum, ktoré sa pred ničím nezastaví, pokiaľ vás nedostane. Nikto vám nedokáže pomôcť. Nedá sa mu ujsť, ani sa schovať. Máte proste pekelnú smolu. Song "Jeepers Creepers" je vašim umieračikom. Oznamuje vám, že čoskoro sa stanete potravou krvylačnej príšery. Čaká vás nepekná, bolestivá smrť. Je to kruté, ale inak to dopadnúť nemôže. https://www.youtube.com/watch?v=1Obv-a0M7F4 ****(19.12.2014)

• - Po titulcích následuje krátká scéna s projíždějící dodávkou. (fisus)

• - Akademie sci-fi filmů Fantasy & Horor udělila filmu ceny pro nejlepší horor a Justinu Longovi pak za nejlepší výkon mladého herce. (Terva)

• - Jediná replika, kterou „Creeper“ ve filmu měl, byla později vystřižena. (Mr. Filuta)