Reklama

Reklama

Jeepers Creepers

  • USA Jeepers Creepers (více)
Trailer

Obsahy(1)

Trish a její bratr Darry se vrací z univerzity domů. Jejich trasa vede přes jeden zapadákov za druhým. Už jsou na cestě pěkně dlouho, když si Darry všimne podezřelého pohybu v okolí starého opuštěného kostela. Jakoby se někdo něčeho ve spěchu zbavoval. O kus dál stojí stará šedá dodávka. Darry a Trish si nechtějí nic domýšlet a raději sešlápnou plyn. O chvíli později se ta zvláštní rachotina řítí za nimi. Po několika nárazech jsou vytlačeni ze silnice a se srdcem bijícím hrůzou jen sledují oblak prachu, který stoupá za mizející dodávkou. Možná to byla jen náhoda. Skutečně? Darry se rozhodne vrátit zpět na ono místo. Ze země trčí široké potrubí a Darry se přes Trishino varování spustí dolů. Jeho objev odstartuje hysterický boj o holý život, do kterého jsou nakonec zapojeni všichni obyvatelé městečka. Jen starý gramofon si vesele prozpěvuje hodně starou písničku. "Jeepers, Creepers..." (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (394)

tron 

všechny recenze uživatele

„Najstrašidelnejší film za posledné roky,“ povedal Clive Barker. No... až tak horúco by som to nevidel, Clive. Ale zasa ani vyložené táranie do vetra to nie je. Čo ale neznamená, že je Jeepers Creepers geniálny horor, ale skôr to, že ostatné nie sú. V prvej polovičke vás čaká príjemne staromódna hororová jazda ako z 80. rokov. Môže sa pochváliť vynikajúco budovanou, stiesňujúcou atmosférou amerického vidieka, s ktorým niečo nie je v poriadku a kde vám nikto nie je schopný pomôcť, hoci záujem by teoreticky bol (viď. finálna terminátorovská scéna z policajnej stanice). Kvalitná atmosféra je podporená sympatickými hereckými výkonmi tínedžerského súrodeneckého dua (Gina Philips a Justin Long sa k sebe veľmi hodia) a hrôzostrašnými scénami (úvodné prenasledovanie á la Spielbergov Duel, prieskum slizkého podzemného brlohu á la Barker resp. Alien). Bohužiaľ, s pribúdajúcimi minútami dobre naštartované tempo upadá a na rad bohužiaľ prichádzajú nudné klišé, len zriedka obohatené čímsi osviežujúcejším (veštkyňa). To všetko v produkcii krstného otca Francisa Forda Coppolu. Nie snáď, že by ste sa po záverečných titulkoch báli zaspať, ale počas skromnej hodinky a pol budete slušne napnutí a kričať "Dupni na ten plyn, ty krava!". Po vyjdení z kina som si v roku 2002 hovoril, aká parádna séria (niečo ako Piatok 13 pre 21. storočie) by z toho mohla byť. Nanešťastie, mizerná dvojka parádny rozjazd predčasne zmasakrovala. Poteší ale solídne, hoci nie príliš detailne a logicky ošetrené ústredné monštrum. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/401/ Kino Považan NMNV 2002 ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jak jsem psal u svého velmi oblíbeného Vřískotu, vyděsím se snadno ;-) Je pravda, že jakmile se montrum ukáže, jde strach víceméně do háje, mně ovšem v druhé části filmu hodně zajímaly proměny toho zmetka. Víc mi lezly na nervy sourozenecké hádky obou hlavních postav. Ovšem na Kruh, Identutu nebo co tenhle film zdaleka nemá. Sedm z deseti. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, že jsem po velkohubých titulcích ve stylu "nejlepší horor všech dob" nečekal od tohoto filmu vůbec, ale vůbec nic. V tomto ohledu mě tedy film opravdu mile překvapil. Ale ... Všechno má své ale. Vážně nechápu, proč se dlouhodobě nedaří nikomu natočit nějaký opravdu dobrý horor tak trochu ve stylu Noční můry z Elm Street. Tenhle film měl ze začátku nejspíše větší ambice, než jakých nakonec dosáhl. Jak tady píšou jiní, začátek je fakt dost dobrý a navodí v divákovi takové příjemné "strašidelno". Jenže pak se to zvrtne a zhruba od poloviny filmu začne být jasné, že tohle nebude další zápis do učebnice "Dějiny hororu". Příběh ztrácí dech, s častějším výskytem onoho monstra mu schází i tempo (paradox!) a hrdinové si za své chování vpodstatě zaslouží to nejhorší možné potrestání. Jestli se jej dočkají, to už nepovím, ale za promarněnou šanci by měli být potrestáni i tvůrci tohoto nadějného, ale nedotaženého hororu. Kdyby za nic jiného, tak za ty VRATA na konci filmu, která jasně ukazují, co bude následovat ve dvojce. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Docela slusnej horurek, ale urcite ne nejlepsi horor za poslednich 10 let. Nejvetsi problem filmu je zaporak, kdyz je videt jeho silueta nekde v dalce, je to celkem strasidelny, ale jakmile je videt v cely svy krase, je spis k smichu. Taky mi to cely prislo hodne levny, hlavne ty mrtvoly ve sklepe byli silene umely. Obcas to ma hodne slusnou a desivou atmosferu, obcas to nudi a obcas to je k smichu, takze 4*. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Bennett Salvay: 1. Main Title [1:17] ,2. The Truck Attacks [3:01] ,3. Back to the Church/The Pipe [4:14] ,4. Finding the Body [2:36] ,5. The House of Pain [3:02] ,6. Kenny and Darla [1:14] ,7. Trish's Surprise [0:42] ,8. Trish and Darry's Theme [1:28] ,9. The Truck Returns [0:38] ,10. The Creeper Attacks [2:13] ,11. Monster Mashed/The Big Flap [4:09] ,12. Creeper's Tale [2:42] ,13. Bone Appetite [1:06] ,14. My Heart Goes Out [2:35] ,15. Creepy Crawler [1:56] ,16. My Brother's Creeper [6:31] ,17. Jeepers Creepers [2:18] ,18. Here Comes the Boogey Man [2:53] ,19. Creeper's Truck Horn Sound Effect [0:06], ()

Galerie (44)

Zajímavosti (28)

  • V scéne s mačkami sa všetky mačky pozerajú cez okno, pretože bolo natreté tuniakom.
    (Marceloo)
  • Po titulcích následuje krátká scéna s projíždějící dodávkou. (fisus)
  • Darry (Justin Long) a Trish (Gina Philips) sú v druhej polovici filmu cestou ku kostolu sprevádzaní policajným autom. Na strážnikov ale zaútočí Creeper. Priletí na strechu auta, prerazí ju rukou a jednému z policajtov odtrhne hlavu. Pri ďalšom strihu je však opäť záber na auto a strechu má neporušenú. (tXtX)

Reklama

Reklama