poster

Šibenice

 • Španělsko

  El juego del ahorcado

 • Španělsko

  El joc del penjat

 • anglický

  The Hanged Man

Drama

Španělsko / Irsko, 2008, 114 min

Kamera:

Juan Amorós

Střih:

José Salcedo

Kostýmy:

Patricia Monné
(další profese)
 • slunicko2
  ****

  Jemný thriller o lásce, vášni a osudu. 1) Zkušený 55letý režisér, spoluscénárista a spoluproducent Manuel Gómez Pereira zasadil milenecký příběh do Girony těsně po pádu berlínské zdi. Středoškoláci Sandra (18letá navzdory svému mládí již ostřílená herečka Clara Lagová) a David (19letý velmi přitažlivý Álvaro Cervantes) hrají pod decentním režisérským dohledem jako o život. O ten ostatně ve filmu jde. 2) Milostná vášeň v kontrastu se zdvořilým chováním není ovšem jedinou příběhovou linkou snímku. Zpočátku nenápadné, později až lehce thrillerové náznaky dávají tušit, že věci nejsou takové, jaké se zdají být. Má ten milý chlapec s podmanivým úsměvem opravdu čisté úmysly? 3) Požitek z příjemného napínavého snímku výrazně umocňuje podmanivý Álvaro Cervantes, který sám o sobě je důvod pro hvězdičku navíc. 4) Hru Šibenice jsem dříve neznal, zahrál jsem si ji vlastně až s tvůrci tohoto filmu...a nelituji.(24.5.2011)

 • rawboy
  ***

  Komický začátek, pak zlom a narůstající napětí. Lebedil jsem si jak jsem udělal dobře, že jsem opět zvolil evropský snímek a těšil se na vyůstění. Tempo to však ztratilo někde na půli cesty - škoda, mělo to na víc.(20.1.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace