What in the World Are They Spraying?

všechny plakáty

Světoví vědci se shodli na teorii, jak lze zastavit globální oteplování. Ta říká, že když se do vzduchu vypustí hliníkový prášek, bude odrážet sluneční teplo zpět do vesmíru a oteplování se tím zpomalí. Z bezpečnostních důvodů však byla tato teorie oficiálně zamítnuta. Vypadá to ale, že se nápadu přece kdosi ujal a tak se na nás už po léta pomalu snáší hliníkový déšť. Dokument se snaží usvědčit zodpovědné orgány z toho, že se nás snaží pomalu ale jistě otrávit hliníkem a odhaluje všechny neblahé účinky a dopady, které hliník na přírodu a lidstvo má. (Amper01)

Marek1991

Možno je to pravda, možno nie, dokument ma nepresvedčil. Prišiel s tvrdením o geoinžinierstve, ktoré je zrejme realitou už dlho, prišiel s dôkazmi, že pôdy po svete sú čím ďalej tým viac kontaminované. Ľudia, ktorí sa chcú uživiť sú nútení kupovať si geneticky modifikované potraviny a ich semená, aby už ich rastliny nenapádali choroby, čím však len podporujú určité spoločnosti, ktoré za tým všetkým aj môžu byť. No ďalšia vec je, že odborníci sú prakticky podľa mňa len v úplnom úvode, zbytok sú ľudia s titulmi, ktorí sa zaoberajú týmto všetkým, no pritom to všetko robia len šou systémom, možno aj platenými prednáškami, ktovie, možno tie slúžia ako návod ku kúpe ich kníh, či k vyzývaniu na dobrovoľné príspevky, ale tým zároveň ničia povesť korektným nezávislým médiám, odborníkom a iným. Prečo sa nesnažili vedecky dokázať spojitosť zmeny pôd s dejmi v atmosfére? Prečo sa nesnažili dokázať a ukázať, že do tých lietadiel ozaj niečo dávajú, kde boli nejaké fotografie, ako ich niekto plnil niečím? Prečo sa niekto nerozhovoril, že áno, dávali sme to do toho a podobne? Prečo sa nesnažili to nejak vysvetliť ohľadom toho, čo prebieha v atmosfére, proste faktormi, ktoré na to vplývajú ako teplota, vietor, vlhkosť, výška, uhol pohľadu, ohyb svetla a iné v spojitosti s kondenzačnými stopami? Nuž, a oni sa divili, že s nimi nikto s poslancov nechcel hovoriť, keď ich otravovali na chodbe, či pri odchode, mimochodom na to si mohli dohodnúť stretnutie v kancelárii. Pochybujem inak, že väčšina by o tom niečo vedela, aj keby to bola pravda. Myslím, že toto, podobne ako teórie o 11.09.2001 nepremenia z konšpiračných teórií na konšpiračné fakty, lebo je až veľa proti. Áno, mohlo by to súvisieť s redukciou populácie, no to by som skôr stavil na lieky a ich funkciu, myslím, že tu je aj veľa iných faktorov znečistenia, ktoré zamorujú ovzdušie a následne aj pôdy a vysvetľovať si to tým, že oni to zakrývajú bojom proti globálnemu otepľovaniu, ktoré vôbec nemusí byť výmyslom, tak to môže byť z časti pravda, no nemyslím, že by tu išlo o vyslovene zlé úmysly, skôr experimenty, no môže ísť o hocičo, no tento dokument vám odpoveď nedá, akurát kazí povesť moorovskému štýlu robenia dokumentov, pretože to bola spŕška dohadov a opakovania sa. Mimochodom, bývam pri letisku, pri hlavnom meste, pri ropnej rafinérii, na jednej z najväčších zásobární podzemnej pitnej vody v Európe a tak som asi ten posledný, ktorý by všetko toto mal nejak z nenávisti odsúdiť. Viem, že Bilderberg existujú, možno je tu snaha aj o vládu elít, aj o redukciu populácie, určite napríklad o presadzovanie korporácii a ich produktov do sveta za takmer každú cenu, no chemtrails, podvod s ľuďmi spôsobovaným globálnym otepľovaním, či umelo vyvolané teroristické útoky 11.09.2001, mi prídu ako odvracanie pozornosti od skutočných problémov, možno je to však nevzdelanosťou, možno biznisom okolo rôznych zlých alternatív, no problémy vidím skôr v nadvýrobe, geneticky upravovaných potravinách, postrekoch, ropnom a zbrojárskom biznise, farmaceutickom biznise, tendenčných médiách a iných problémoch ako v tomto, čo považujem za tie nesprávne teórie. Takmer 100 minút dlhý dokument mohol ponúknuť rôzne analýzy, vyjadrenia odborníkov, vedcov, politikov, proste fakty a dokázané spojitosti a nie spleť fám. () (méně) (více)