poster

Seznam smrti

 • Velká Británie

  Kill List

 • Slovensko

  Zoznam smrti

  (festivalový název)
 • USA

  Kill List

Drama / Horor / Krimi / Psychologický

Velká Británie, 2011, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • InJo
  ***

  Bavil jsem se velmi dobře (hlavně zásluhou silné atmosféry, dobrých výkonů neznámých herců a dějové nevyzpytatelnosti), ale smysl celého projektu (pokud vůbec nějaký má) mi po prvním zhlédnutí uniká. Nevadí mi mixování různorodých (sub)žánrů, pokud je odůvodněné a drží to pohromadě jako celek. A v tom vidím největší problém SEZNAMU SMRTI - chybí mu nějaký sjednocující prvek, jenž by ty (nejméně) tři snímky ladně sloučil v jeden konzistentní. Trochu to působí dojmem, jako kdybyste každou půlhodinu koukali na jiný film (raději nebudu vyjmenovávat, co všechno se tu vystřídá, abych případně nespoileroval). Každý z nich je sice z filmařského hlediska solidní, ale společně (na mě) nefungují. Konec nic nevysvětlí, spíše naopak - ještě přidá další otazníky. Je téměř jisté, že s náběhem závěrečných titulků si mnoho diváků řekne: "O čem to sakra bylo?!". Vlastně je to i můj případ... 60 %(3.3.2012)

 • Flipnic
  *

  Tak za prvé to není horor, a řekl bych že ani thriller, ale spíš drama ... Ale docela pošahaný drama a to tentokrát ve fakt špatným smyslu. 35 min(!!!) sleduju, jak se hádaj dva manželé a dělaj scény ... Fajn, ale proč to sleduju, když to do filmu ani tak moc nepatří. Pak zas 40min asi tak kecaj dva kámoši, občas někoho zabijou. O nějakým napětí, atmosféře či násilí nemůže být ani řeč, protože se v tom filmu NIC NEDĚJE!!!! No a nakonec to vyzní chvílu jako horor, nějaký pobíhání v kanálech a opravdu mega-trapnej konec,navíc i předvídatelnej mne aspoň rozesmál ... Něco tak špatnýho jsem už dlouho neviděl. Tohle je prostě extrémně nudná multižánrová konverzační blbina, která ale vůbec nemá na to, čím chce být ... NEVER MORE!!!(25.12.2011)

 • Campbell
  **

  Dost velký zklamání, o filmu jsem slyšel poměrně chválu, a tak jsem se těšil na něco nezvyklého a bohužel jsem dostal strašně nudnou věc.Upřímně ani nevím o co ve filmu šlo, protože se prostě nešlo soustředit, první půl hodinu koukám na film kde se neustále hádaj, pak koukám na film kde se dva chlapy baví o vraždách. Prostě pro mě film o ničem. Plno scén mi přišlo strašně hluchých a nic se extra nedělo. Ani herci mi nepřišly nějak závratní a hlavní hrdina mi přišel extra nesympatickej. pro mě porpůrměr na kterej rychle zapomenu.(1.6.2012)

 • Flakotaso
  **

  Hm, pro mě docela obyčejná bezdějová hovadina, která přímo škemrá o interpretace různých nadšenců. Já však po zhlédnutí nemám na nic takového ani sebemenší chuť, protože ten film za to jednoduše nestojí. Formálně slabé, otravovaly mě ty neustálé poskočné střihy a amatérská digitální kamera a obsahově se nemáme o čem bavit, jelikož to kvůli vyvolání pocitu falešné hloubky poskytuje co nejméně informací. A přívržencem umělého "no reason" násilí taky nejsem. Film naprosto mimo můj vkus.(14.7.2013)

 • hladass
  ****

  Tak o horor se v případě Kill list v žádném případě nejedná, spíše o mysteriózní drama/thriller... Docela slušně natočený, ale ze začátku zbytečně ukecaný a tak trochu o ničem, sem tam s nějakou tou vraždou (lehce gore) a naprosto parádní poslední půlhodinkou, kdy se hlavní postavy setkají s tajemnou sektou... Trochu mi vadilo, že byl závěr až moc odhadnutelný, ale i tak jsem byl docela spokojený...(16.8.2012)

 • - Duha, která se objeví ve filmu, je skutečná. Původně se měla podle scénáře zobrazit v jiné scéně, ale díky této náhodě se štáb rozhodl ponechat duhu tak, jak byla zachycená. (Jigvell)

 • - Natáčení trvalo 18 dní. (Rob Roy)