Seznam smrti

Kill List

Drama / Horor / Krimi / Psychologický

Velká Británie, 2011, 95 min

• bourec

Duo votřesně nesympatickejch herců v rolích zabijáků.To mě neva,ale jeden měl leda tak hovna v hlavě.Strašnej film,pomalý tempo,posraná hudba.Vydržel sem hodinu.Je vůbec nutný točit filmy,který vás unuděj k smrti.To ví jenom Ben,Já bych mu ale dal radu,vem celou svou filmografii,jestli nějakou máš,sbal to,zakopej to hodně hluboko na cizí zahrádce,a běž třeba mejt kravám prdele,vole.Chtěl sem dát i odpad,ale za to,že půjdeš opravdu makat na farmu ti tam plesknu jednu hvězdu.10%.(16.2.2012)

• Seabeast

Moc nic, ehm pardon, vlastně nic moc. Seznam smrti sice nabídne multižánrový gulášek, o kterém se můžete podrobněji dočíst v Obsahu, ale jako celek je naprosto nefunkční. První část v podobě dramatu zřejmě vykresluje minulost a vztahy všech charakterů, ale působí naprosto omáčkově, nezáživně a v rámci následujícího příběhu zcela zbytečně. V druhém dějství začíná docela brutální thriller, kdy se hlavní dvojice ex-nájemných vrahů vrací opět do služby a je nám servírován těžkotonážní exploaťák se sexy kladívkem v akci. Ručičky, kolínka a hlavičky se nesmí šetřit. Konečně pak hororovější třetí akt, který je ze všech nejzajímavější, pojednává o setkání s jakousi sektou při obětním rituálu. Atmosféra je vskutku vynikajicí, ale k čemu to je, když je struktura filmu tak rozsypaná a příběh nekonzistentní. Sice se všechno touto poslední částí vysvětlí, ale můj dojem zůstal nezměněm. V závěru to navíc vypadá, že se jedná o jakousi sebevražednou sektu a důvod jejich počínání se rovná tichu po pěšině. Slabé.(18.12.2015)

MINULOST JE PRYČ A BUDOUCNOST TU JEŠTĚ NENÍ....... /// Divnej film, kterej má zajímavý pasáže, občas hutnou atmosféru, celkem odsejpá a přesto, že jsem z toho ,,kokot“, nedovolím si napsat, že by to bylo nezajímavý. Spíš šílený, (trochu) krvavý a taky překvapivý. Seznam chlapů co nedělali správný věci není nikterak dlouhej, ale všechno je tak ďábelsky rozprcaný a podivný....možná mi něco uniklo, ale že bych se zpětně vydal hledat všechny indicie – to fakt nehrozí. Každopádně se připravte na neobyčejnej .... (co??? Zážitek? Film?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě klepat kladívkem do kolínka, ručičky, hlavičky.... 2.) Normální filmy nejsou pro mě. 3.) Thx za titule ,,Phil cze“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(11.1.2012)

90%.Celý čas som bol rozhodnutý dať tomu päť hviezdičiek.Bohužiaľ nejasnosť záveru, filmu vážne ublížila.Páčilo sa mi to viac ako Srbský film; nebolo to tak zbytočne doslovné a záverečná scéna, jak je okopírovaná, tak je lepšie natočená a hlavne dáva viac zmysel.Spasojevič chcel samozrejme ľuďom ukázať niečo iné (v podstate to chcel asi iba ukázať); Wheatley toho toľko ukazovať nepotreboval, išiel na to trošku inak a ľudskejšie a nebyť toho vážne do prázdna vyznievajúceho záveru, asi by sa mu povedať čo chcel aj podarilo.Šoky sa tentokrát nekonali, "iba" radosť z prvotriedneho remesla, atmosféry a vynikajúcich hercov.A práve preto (aj keď kladivko bolo tiež super) sa mi najviac páčilo prvých zhruba dvadsať minút, ktorým by ale rozhodne neuškodilo, keby ich bolo aspoň dvakrát dvadsať.Konieckoncov; Spasojevič tiež počkal takmer hodinu, než došlo na novorodencov(7.12.2012)

• Cushing

Bez výhrad, ovšem film měl skončit před posledním "terčem", s nějakou vysvětlivkou. Kdo si tu, proboha, hraje na umění? Já vím radit z diváckého křesla se nemá, ale když on tam tak strašně moc chyběl dramaturg. Pěkný film zkažený blbostí ve scénáři. Pak jde všechna ta eklektika do hajan. Vzory, jež poznáváme, ale neumí k nim být autorem přidáno, jen ředěno a mrveno. Škoda.(27.12.2013)

• - Duha, která se objeví ve filmu, je skutečná. Původně se měla podle scénáře zobrazit v jiné scéně, ale díky této náhodě se štáb rozhodl ponechat duhu tak, jak byla zachycená. (Jigvell)

• - Natáčení trvalo 18 dní. (Rob Roy)