Reklama

Reklama

Seznam smrti

  • Velká Británie Kill List (více)
Trailer

Obsahy(1)

Seznam smrti režiséra Bena Wheatleyho je šokující mix žánrů, který aspiruje na titul nejlepší horor roku. Skvělá směs rodinného dramatu, akčního thrilleru a strašidelného psycho-hororu vypráví příběh bývalého vojáka, jenž se stal nájemným vrahem a sestoupil do nitra lidské temnoty. Osm měsíců po katastrofálně zpackaném zásahu v Kijevě je fyzicky i psychicky natrvalo poznamenaný Jay dotlačen kolegou Galem, aby přijal nový úkol. S tím jak proniká do znepokojivě bizarního prostředí, kde má zakázku provést, se Jayův vlastní svět začne rozpadat až ho strach a paranoia stáhne k děsivému bodu, z něhož není návratu... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (199)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Brutální mindfuck, který dějově fakt nedává smysl. Konání té sekty je totálně mimo. Proč vůbec ty dva ústřední zabijáky najímali? Takže je to v podstatě hrozná blbost. JENŽE skvěle natočená. Atmosféra hustá, jak málokde. Postavy i dialogy velice fajn a zahrané taky super. Prostě vás to baví a cítíte to příjemné mrazení z neznáma. Navíc blondýna, manželka hlavního hrdiny byla velmi sexy. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

To je tak, když si chce člověk pustit jednoduchý film a vypnout u něj hlavu. To si pustí Seznam smrti a následující hodinu a půl usilovně přemýšlí a zbytek dne je z toho v prdeli. Ne, že by tam bylo něco zvlášť geniálního, nebo brutálního, ale lehké na dívání to zrovna taky není. Každopádně to byla zajímavá sonda do hlavy jednoho týpka. 80% ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Snímek pro náročného diváka, závěr jsem nepochopil vůbec, ale tohle asi nebylo smyslem filmu. Bohatě stačilo jen nasávat vydařenou atmosféru všudypřítomného mystična. Nevědět že se jedná o horor tak na tohle nekoukám, ale takhle ve mě stále hlodala představa že každou chvíli příjde nějaký nářezový zvrat. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

Uch... ehm... jak jen erudovaně začít? Nabízí se třeba: co to kurva bylo?! Se skřípěním zubů jsem přetrpěla úvodní půlhodinu ve znamení manželských hádek - neděkuju, toho jsem si dost užila v dětství a nemám zájem podobným scénám přihlížet. Ale vydržela jsem, protože hodnocení některých mých nejmenovaných oblíbenců (že Gilmoure93, že Genero?:-)) naznačovala cosi výjimečného. A to zas jo, jsem po filmu výjimečně zmatená a zůstal mi výjimečný pocit znepokojení. Když jsem dnes ráno po bezmála třech týdnech otevřela Škodu Fekaliu a vyvalil se na mě hnilobný zápach ze zapomenutého kousku vepřového + mračno much, tak nějak to korespondovalo s dojmy a atmosférou předchozího večera ve společnosti "Seznamu smrti". Střední pasáž, ve které je divák svědkem svérázného zaměstnání dvojice parťáků, mě poněkud uklidnila a čekala jsem, co se z toho nakonec vyvrbí. A vyvrbil se z toho... CO?!? Co se tím filmem snažili tvůrci sdělit? Jaký to všechno mělo smysl? Proč děkovali? Co byli zač ti tajtrlíci v závěru? Jaká byla pointa? Čarodějnice? Bylo to vážně tak blbé, nebo jsem blbá já a prostě jsem tu genialitu vůbec nepochopila? Seru na to, s ohledem na vyvolané relativně silné dojmy hodnotím nadprůměrem (66,6%, ať je to stylové), ovšem k repete se určitě nechystám. Leda bych před tím pozřela smaženici z lysohlávek, zapila ji čajíkem z durmanu a při sledování ubalila a vyčadila pořádného špeka, pak by mi možná "Kill List" mohl dávat větší smysl. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Přesně tenhle typ filmů mám rád, takže bych čekal, že se mi Kill List bude velmi líbit. Ale nelíbí a já vlastně vůbec nevím proč, protože je tu všechno to, co na tomhle typu filmů oceňuju - nepoddajnost, nezařaditelnost a filmařská zručnost neobětovaná mainstreamovým nebo artovým ambicím. Můžu vlastně ten film jenom pochválit, jak je v něm všechno super, krom toho, že mě to vlastně vůbec nezajímalo. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (2)

  • Duha, která se objeví ve filmu, je skutečná. Původně se měla podle scénáře zobrazit v jiné scéně, ale díky této náhodě se štáb rozhodl ponechat duhu tak, jak byla zachycená. (Jigvell)
  • Natáčení trvalo 18 dní. (Rob Roy)

Související novinky

Wheatley útočí na věžák

Wheatley útočí na věžák

12.01.2014

Britský režisér Ben Wheatley se v současnosti řadí mezi malou skupinu kritikou ceněných filmařských autorů renegátů – tvůrců, kteří netočí konvenční filmy, vybírají si vlastní témata, často velmi… (více)

Reklama

Reklama