Seznam smrti

Zoznam smrti

(festivalový název)

Drama / Horor / Krimi / Psychologický

Velká Británie, 2011, 95 min

Neil Maskell je totální úchyl a kladivo mu v ruce zatraceně sluší. Během filmu se mi těžko dýchalo.(25.2.2012)

POZOR, SPOILER JAKO PRASE! Atmosférický a filmařsky velmi slušně zpracovaný příběh lehce psychopatického chlapíka, který zrovna nemá do čeho píchnout, ale to se má už velice brzy změnit. Kromě pohledu na rozvrácené rodinné vztahy a netradiční obor podnikání jemuž se hrdina snímku věnuje spolu se svou manželkou a jejich společným kamarádem, nabízí "Kill List" (podobně jako třeba Parkova "Nebohá paní pomsta") kvalitní návod k zacházení s různými sadistickými stvůrami. Závěr filmu pak ukazuje, že "Srbský film" není v užití pojmů "synek" a "opíchat" zdaleka sám - byť zde jejich kombinace dojde poněkud doslovnějšího uplatnění...(3.6.2012)

• mat.ilda

Domácí dusno vtáhlo, pracovní nasazení zaujalo - potěšilo, jak si chlapi vedli s úklidem, solidní firma vám dnes zkrátka nenasviní... avšak finále mě jen požvýkalo, vyfluslo a nechalo tak... Takže, tady to má zpátky.(19.10.2014)

,,Jestli má psa, zastřelíme ho taky. Psů je stejně všude dost!" Horror snad ani ne. První třetina je jakousi sociální studií rodiny, která nefunguje. Druhá třetina se proměňuje v tuctový thriller, který ani tak nezaujme napínavostí, jako spíše naturalisticky brutálním vražděním na zakázku. Poslední třetina si ode mne vysloužila dvě hvězdy najednou, jelikož podivný pohanský obřad je konečně tím pravým strašením. Během filmu mi občas vadila ruční kamera (když už skončí tyhle rádoby dokumentární záběry s roztřeseným obrazem!), naopak se mi kromě obřadu líbila scéna, kdy kamera za doprovodu psychadelické hudby sklouzne od stojící postavy k oknu a zaměří se na rychle letící mraky okolo měsíce. Hudba (Jim Williams) je ovšem v rámci celého snímku podivná, houslové pasáže střídá psychadelie, pak elektronika a ne vždy jde o plnohodnotný doprovod k obrazu. Ani jedna postava si nedokázala získat mé sympatie, proto závěr mi nepřišel ani překvapivý, ani šokující. Trochu jsem ho čekal, ale více jsem si ho přál.(10.2.2012)

Žánrovej mix o kterym bych řekl, že nemůže fungovat ani po 5 pivech (ale přitom fungoval už tak po 2, haha), ale je to tam. Je to tam všechno - švédská bohyně (že neukázala prsa je ale osudová sprostota tohodle filmu), kladívko lítá tak že se Oldboy může jít vysrat a legrace to byla taky k pokukání. A konec ten zas tak k pokukání není.(11.7.2011)

• - Natáčení trvalo 18 dní. (Rob Roy)

• - Duha, která se objeví ve filmu, je skutečná. Původně se měla podle scénáře zobrazit v jiné scéně, ale díky této náhodě se štáb rozhodl ponechat duhu tak, jak byla zachycená. (Jigvell)