Seznam smrti

(festivalový název)

Drama / Horor / Krimi / Psychologický

Velká Británie, 2011, 95 min

• Eldrick

Britská soft variace na SRBSKI FILM s nádechy EYES WIDE SHUT - akorát s tím rozdílem, že se tu šprechtí neskutečně odporným anglickým přízvukem, nešuká se, naopak se tu demolujou lebky kladivem a okultní skupina neholduje skupinovému sexu, ale připomíná spíš kukluxklan. Hlavní postava, klon Waynea Růůůnýýýho, Jay, je ex-voják a taky pěkně vypatlanej cholerickej magor, jenž trpí posttraumatickým stresem z Iráku. Jeho stará, celkem fešná Švédka (nechápu, jak by mohla taková ženská žít s takovym dementem?!) je taky bývalá vojanda, což vidim jako jediný důvod jejich společného soužití. Společně tvoří krásně odpudivý věčně se hádající pár. Pak je tu ještě Jayův parťák, který je mezi touhle skvadrou tím nejnormálnějším, a ještě nesmíme zapomenout na čarodějku z Blairbitch, která je jasná od okamžiku, kdy začne kreslit okultní symboly. Dále tu máme nějaké nájemné vraždy, při kterých Jayovi totálně jebne... a pak závěr s "neskutečně překvapivou" pointou, která taktéž připomíná Srbski film. Body dolů za otravnou nudu, neoriginalitu a toho slizkýho anglickýho ovara.(10.2.2012)

Tak o horor se v případě Kill list v žádném případě nejedná, spíše o mysteriózní drama/thriller... Docela slušně natočený, ale ze začátku zbytečně ukecaný a tak trochu o ničem, sem tam s nějakou tou vraždou (lehce gore) a naprosto parádní poslední půlhodinkou, kdy se hlavní postavy setkají s tajemnou sektou... Trochu mi vadilo, že byl závěr až moc odhadnutelný, ale i tak jsem byl docela spokojený...(16.8.2012)

Snímek pro náročného diváka, závěr jsem nepochopil vůbec, ale tohle asi nebylo smyslem filmu. Bohatě stačilo jen nasávat vydařenou atmosféru všudypřítomného mystična. Nevědět že se jedná o horor tak na tohle nekoukám, ale takhle ve mě stále hlodala představa že každou chvíli příjde nějaký nářezový zvrat.(19.1.2012)

Já nevim no. Moc jsem to tomu filmu "nezbaštil", jak by řekl jeden pedagog. Přišel mi to takovej umělej slepenec žánrovejch scének bez výraznější motivace postav a hlavně bez jakýhokoli pozadí (a to i nahýho pozadí), který by nám o příběhu a postavách něco řeklo. Vše zůstává jen v náznacích, což samo o sobě vůbec nemusí být špatný, ale tady mi nějaký jasnější vedení chybělo. Zabředává to díky tomu do totální umělý vykonstruovanosti.(29.2.2012)

POZOR, SPOILER JAKO PRASE! Atmosférický a filmařsky velmi slušně zpracovaný příběh lehce psychopatického chlapíka, který zrovna nemá do čeho píchnout, ale to se má už velice brzy změnit. Kromě pohledu na rozvrácené rodinné vztahy a netradiční obor podnikání jemuž se hrdina snímku věnuje spolu se svou manželkou a jejich společným kamarádem, nabízí "Kill List" (podobně jako třeba Parkova "Nebohá paní pomsta") kvalitní návod k zacházení s různými sadistickými stvůrami. Závěr filmu pak ukazuje, že "Srbský film" není v užití pojmů "synek" a "opíchat" zdaleka sám - byť zde jejich kombinace dojde poněkud doslovnějšího uplatnění...(3.6.2012)

• - Duha, která se objeví ve filmu, je skutečná. Původně se měla podle scénáře zobrazit v jiné scéně, ale díky této náhodě se štáb rozhodl ponechat duhu tak, jak byla zachycená. (Jigvell)

• - Natáčení trvalo 18 dní. (Rob Roy)