Opeth - Lamentations - Live At Shepherd's Bush Empire

(koncert)
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 2003, 122 min

Záznam koncertu Švédksé kapely Opeth, která hraje Extreme Progressive Metal.

Sestava: Mikael Akerfeldt (vokál, kytara), Peter Lindgren (kytara), Martin Mendez (basa), Martin Lopez (bubny), Per Wiberg (klávesy)

Skladby:
10. Master's Apprentices
11. The Drapery Falls
12. Deliverance
13. The Leper Affinity
14. A Fair Judgement (giovanni3)

Ratemus

Koncert je rozdělen na dvě části, první je pomalá a nostalgická a druhá agresivní a pořádně heavy. Opeth je jednou z nejtalentovanějších a nejtechničtějších kapel za posledních 20 let a při každém živém vystoupení nezaregistrujete jedinou chybu v přehmatu výborných hudebníků. Umění kombinovat death metal s klasickými akustickými vyhrávkami a mixování growlingu a čistého vokálu, dělá tuto kapelu jednu z nejlepších a nejoriginálnějších. Opeth jsem již několikrát viděl živě, Michael je neskutečný bavič a jde vidět, že to dělají od srdce a ne pro prachy jako Metallica nebo jiné kapely. ()

Finarfin

Výborně zpracované, zvuk jako křišťál, co víc si ještě přát? Střih a zpracování přesně vystihuje atmosféru koncertu, takže nepůsobí rušivě (což se třeba bohužel nedá říct o koncertu Anathemy, jež měli pod palcem stejní tvůrci). Rozdělení koncertu do dvou částí dle hudebního zaměření je podle mého brilantní! ()

ProgLaney

"Lamentations" je dle mého názoru geniální počin - dělení setu na "mellow" a "heavier" je famózní a ukazuje obě tváře Opeth v tom nejlepším světle. Z live dvd od týhle mojí no. 1 kapely je tohle dle mého to nejlepší - zvukově, obrazově, provedením, setem,...celkově! Úžasné a spolu s "Anesthetize" od Porcupine Tree a "Pulse" od Pink Floyd asi nejlepší live dvd, co jsem kdy viděl. ()

KoRner

Veľmi dobrý koncert. Na Åkerfeldtovi a jeho jemnom vokále je postavená prvá polovica, avšak v druhej už každý z kapely spokojne môže ukázať svoje majstrovstvo. ()

• Koncert byl rozdělen na dvě části. Ta první - až po píseň „Weakness“ - je složena ze skladeb alba Damnation a dalších "nemetalových" písní. Zbytek koncertu je pak tvořen tvrdším repertoárem. (Finarfin)