Fired

Sajit Warrier

Sajit Warrier

Raju Singh

Humphrey Dixon

Príjemné light hororové prekvapenie z ďalekej Indie. Evidentne sa jedná o mimo bollywoodskú produkciu, takže okázalý spev a bujaré tanečky sa tu našťastie nekonajú, naopak tvorcov Fired-u musím pochváliť za to, že sa im v podstate podarilo upliesť z hovna bič - snímka je to síce nenákladná a nenáročná na herecké obsadenie či špeciálne efekty, napriek tomu to ako celok funguje výborne, tá téma o bezohľadnom hromadnom prepúšťaní je bohužiaľ bolestivo aktuálna aj v našich zemepisných šírkach a dokonca aj ten týpek, stvárňujúci hlavného hrdinu mi celkom sadol.(15.10.2012)

,,…KDE TO JSEM?“ … ,, V PEKLE!“ … ,,ALE TO VYPADÁ …JAKO MOJE KANCELÁŘ?“ … ,,TAKY JE. TO TY JSI Z NÍ UDĚLAL PEKLO“..... /// Joy je frajer (v uvozovkách), kterej dokázal vyrazit 121 zaměstnanců. Teď bloumá po kancelářích, kochá se tichem, vzpomínkama (jo tuhle jsem taky šukal…) … a v tom – šampáňo se samo votevřelo! Zvláštní zvuky, toť mihne se postava, po chodbě si to sere auto (dětský) a robotickej dinosaurus se může zbláznit. Hráblo i kopírce a panenka si to šuká z místnosti do místnosti. Jako fakt? Jsem celkem uchylák (ne perverzní…i když…), ale i tak je to u mě dlouho na vážkách. ,,One man show“ (ser na to, že ho neznáš!), víc psycho než uchylárna - což je vlastně dobře, páč je furt lepší čumět na přízrak než nasranou sešívačku. Indická hrabárna, která si přes svoji ,,podivnost“ dokáže získat jistou dávku respektu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy podle skutečnejch událostí (tý jo, to se fakt jako stalo jo? Dokaž to!...). 2.) Představuju si, že su kancelář a straším svýho šéfa. 3.) Nedovedu si představit, jaký by to bylo, kdyby mi hráblo v kanclu. 4.) Thx za titule ,,pSY.CHo“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(27.12.2012)

Teda čekal jsem,že Fired bude jen nějaký shit z Indie co si bude hrát na nějaký psycho horor,ale zmýlil jsem se.Fired mě překvapil jak napětíma tak i celkovým průběhem,který se dobře stupňoval a nakonec měl i vcelku podařený zakončení.Rozhodoval jsem se mezi 3* nebo 4* no nakonec jsem se přiklonil k lepšímu hodnocení,protože Fired je nakonec přeci jen kvalití psycho horor. 70%(13.3.2013)

• verbal

Tak jsem se včera vyrovnal s indickým hororem. Musím přiznat, že jsem nejmíň pět let žádný neviděl. A předtím taky ne. No, co vám budu povídat. Paráda! Čumět hodinu a půl na to, jak nějaký slizký cigoš s podmalovanýma očima chodí po kanclech a má halušky, byla snad ještě větší zábava, než kdybych jen tak seděl, hleděl na zem a počítal léta na plovoucí podlaze. No, to jsem možná trochu přehnal, ale nevadí. Jen pro úplnost, v obýváku jich mám 28 567. Ale jinak to má všechno, co má správný kancelářský horor mít! Strašlivou kopírku, hrůzný clipchart, nervy drásající fax , monstrózní zasedačku, děsuplný automat na vodu a v neposlední řadě dokonce i příšerně strašidelná, managerská křesla!!! Napadlo mě, že bych si zítra po setmění vzal do háku kameru, spíchl tak tříhodinovou dvojku v hádéčku, protože tvůrci trestuhodně zapomněli například na úděsnou síťovou tiskárnu či terorizující projektor. Bude se to jmenovat Fired 2: Bored to death a pošlu to pak tomu Práhbhútanovi mailem v naději, že pojde nudou, abych se v budoucnu už nikdy nemusel na takovou pičovinu dívat. Trochu se ale bojím, aby to ve východním Padžábu nakonec nebyl šílený hit.(9.10.2012)

• katzo

Tu sa niekto snažil urobiť film plný lakačiek. Ale bohužial som sa nezlakol ani raz a to je čo povedať, bo mňa trhne aj pri klasickej scéne, keď mačka vybehne z kredenca. Bohužial, tento film postrádal akúkolvek atmosféru. Celý tento "horor" mi pripomínal videá z youtube pod názvom bad salvia trip.(12.10.2012)