Veselá je dědina (TV pořad)

Hudební

Československo, 1972, 60 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (1)

Díly: 1. Ať žije svatba, 2. Čí sú hody, 3. Vinobraní, 4. Dožínkové slavnosti v Troubsku, 5. O horáckém masopustu, 6. Kopaničářské námluvy Z cyklu Veselá je dědina byl 2. 1. 2015 odvysílán na ČT2 černobílý díl "Čí sú hody", který se vtipnou formou věnoval stavění máje, přípravě na hody a jejich průběhu. Omladina v čele s mladinkým Bolkem Polívkou a vyzrálejším Pechou a za asistence zvyky zapisujícího Pavla Zedníčka chtějí ty nejlepší hody a tak tomu vše přizpůsobí. Jenže ne všechno se povede tak, jak si tito mladí představovali a starší a zkušenější hodovníci je nejednou převezou. Zajímavá, dnes už opravdu starobylá freska z moravské dědiny s mladými brněnskými herci a místními amatéry. Žádného Gotta ani Donutila tady ale neuvidíte. Další díl nazvaný "Ať žije svatba" přibližuje svatbu na slovácko-slovenském pomezí (Korytná u nás, Nová Bošáca na Slovensku). Hodně zpěvu i tanců, trocha té lidové kultury a tvořivosti a hlavně pravá vesnická svatba. To jsou devízy tohoto dílu, ve kterém se v roli budoucího ženicha objeví Miroslav Donutil a v roli jednoho z jeho bratrů jménem Felix hraje Felix Slováček, který zná Karla Gotta a toho také pozve na svatbu. Karel pak zazpívá několik lidových písní ve svém osobitém vydání. Slušný, místy i vtipný díl také díky lidovému baviči Vaškovi Mlýnkovi. Účinkují: Vašek Mlýnek, Milan Mlsna, Milada Kuncová, Josef Lebánek, Miroslav Donutil, Karel Cón, Karel Gott, Felix Slováček, hraje Cimbálka Olšava pod vedením Luboše Málka, dechová hudba ze Strání, dětská dechovka LŠU Uherský Brod a folklorná skupina Novobošáčan z Novej Bošáče. Zahráli si zde také občané obce Korytná (u Nivnice, poblíž Uherského Brodu). Hudební spolupráce: Milan Slimáček.(4.1.2015)