poster

Marieke, Marieke

 • Německo

  Marieke, Marieke

 • Německo

  Marieke und die Männer

 • Slovensko

  Marieke, Marieke

Drama

Německo / Belgie, 2010, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Brunetgirl
  ****

  Film má moc příjemnou atmosféru, která se vám dostane pod kůži, pořád hledáte něco víc, nějaké skryté konotace, bohužel jich film nakonec příliš nenabídne, osobně si myslím, že námět mohl být uchopen a využit lépe, i přesto všechno tohle dílko nabízí zajímavý pohled na vnímání a pocity dívky, která si s sebou nese svůj bol z dětství a velmi těžko se s ním vyrovnává...pokud se necháte filmem pohltit a budete se snažit Marieke porozumět, tak se vám to bude líbit, jinak se připravte spíše na jeden z těch filmů, který nenabízí mnoho zvratů či zajímavý děj..(27.1.2013)

 • Lennonkaa
  *****

  ''Jsem na tebe příliš starý'' ''Polib mě.'' Přijde mi škoda a nechápu to,že se tento film ke mně nedostal dříve.Tak syrový,emocionálně nabitý příběh už jsem dlouho neviděla.Chápu že se asi příliš nehodí do TV,protože ne každý by zkousl příběh tak mladé holčiny která miluje staré muže.Někoho by to mohlo pohoršit že.Jenže na pozadí tohoto výrazného prvku se odehrává trauma dívky,která ztratila svého otce.Proto hledá útěchu a pohlazení poměrně dost netradičně a během toho se dozvídá krutou pravdu,která jí byla roky zamlčována.Snímek jsem shlédla 2x,dva dny po sobě a to se mi skutečně často nestává.5 hvězd jako vyšitých.(30.4.2017)

 • lysohlava
  ***

  Vcelku zajímavý námět i herecké výkony, ale filmu zkrátka chyběl nějaký drive nebo přesah, který by z něj dělal něco extra.. Až jednou poběží v noci na čt2, půjdu asi radši spát.(14.7.2012)

 • 1frida2
  *****

  Do toho filmu jsem se zamilovala hned od prvního cvaknutí kamerou. Někdy se to stává, můj šálek, doufám, že mi dlouho vydrží.(24.7.2015)

 • troufalka
  *****

  Drama dnes bývá částo spojeno s jinými žánry, v našich krajinách většinou s komedií. Ovšem natočit čisté drama, kde je všeho tak akorát vyžaduje zkušenost a cit. A vystavět vnitřní drama, kde není příliš mnoho vnějších akcí je veliké umění. Belgická reisérka Sophie Schoukens sbírala své filmařské zkušenosti postupně, začínala jako herečka v New Yorku, působila v Evropě jako producentka, natočila pouze jeden celovečerní film. Přitom v Marike ukázala velmi vyspělou filmařinu. Niterné drama dvou žen, matky a dcery je vystavěno s postupnou gradací, od určitého okamžiku vtáhne do děje a už nepustí, jen zlehounka přidává na síle. Záběry jsou citlivě komponované jako obrazy vlámských mistrů. Představitelka Marike zaujme svou tichou krásou bez podbízivosti. Podobbně jako u Hanekeho film ukazuje, víc klade otázky, než na ně odpovídá. Přesto nebo právě proto je velmi zajímavou výpovědí o soužití matky a dcery a jejich (ne)vyrovnání se s minulostí. Film ke mně připlul v programové nabídce jako zástupce Belgie do dubnového cestování po Evropě a o to více potěšil, protože lepší fim za tuto zemi bych si sama asi nevybrala. Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(2.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace