Reklama

Reklama

Epizody(24)

Obsahy(1)

Skupině přátel se povedlo z mikrovlnky vyrobit zařízení, z něhož lze posílat zprávy do minulosti. Zatímco provádějí své experimenty, organizace SERN, která se sama zajímá o cestování v čase, skupinu vypátrá a hrdinové si musí dát pozor, aby se SERN nezmocnil jejich zařízení nebo jich samých. Anime je adaptací interaktivního sci-fi románu pro herní konzoly. (Janko666)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (61)

Cedr 

všechny recenze uživatele

Časem cestující zápletka je nadmíru povedená a to zejména její zkušeně přesné dávkování v průběhu 24 epizod bez jediného hluchého místa. To co Steins;Gate posouvá mezi špičku jsou však prvotřídní dialogy a díky tomu dobře využitý prostor pro práci s charaktery. Navíc je to všechno namíchané tak, že je to chytlavější než chřipka. ()

Adasin 

všechny recenze uživatele

Ze začátku trochu zmatené, moc jsem nechápala, o co jde, přišlo mi, jako by se začalo někde od prostředka, a ne od začátku. Naštěstí na konci do sebe všechno pěkně zapadlo a bylo srozumitelně vysvětleno. Takže bych skoro řekla, že vyloženě začátek vlastně není kvůli všem těm změnám v čase. Cestování v čase (a manipulace s ním) jako takové je originální a mělo by zabavit i ty, kteří na tohle téma viděli tucty příběhů a hledají něco nového. ----- Příběh mě začal bavit tak od třetí epizody a nadšení pro věc vrcholilo někdy kolem šestnácté epizody. Pak jak došlo na napravování změn se příběh rozmělnil, rozbředl a brutálně zpomalil, taky se nahromadilo moc komediálních prvků. V jednu chvíli pro mě bylo i dost těžké přimět se k pokračování, ale zase ty dvě poslední epizody za to přecejenom stály. ------ Až na Makise Kurisu a Suzuhu Amane mě nebraly postavy – ne že by mě štvali celou dobu, ale v některých momentech zejména Okarin a Mayuri byli celkem otravní. Ještě mě fascinovalo to, jak se o pokusech v laboratoři postupně dozvídalo čím dál víc lidí, a přitom trvalo tak dlouho, než tam někdo vpadl anebo se to začalo šířit veřejně. A když byl Okarin tak paranoidní, jak to, že nikdy nezkusil tu laboratoř nějak zabezpečit? Mrzelo mě i, že se furt mluví o SERNu, ale reálně z něj nevidíme nic kromě těch hacknutých dokumentů. Všechno se odehrávalo jen v úzkém okolí laboratoře, ani do té budoucnosti jsme se nepodívali. ----- Celkově tedy za čtyři hvězdičky, seriálu by určitě prospělo méně epizod a rozšíření děje na víc míst. 7/10 ()

Reklama

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí sedmého dílu (prozatím ongoing) už sem prostě musím komentář přidat. Z počátku velmi "podivné", ale dnešní díl mi přidal mrazení v zádech. Jsem neuvěřitelně zvědav, jak bude příběh pokračovat. Něco k samotnému seriálu. "gag anime" "sci-fi anime" "drama anime" "mystery anime", můžu ho popsat mnoha slovy, ale nic vás nepřipraví na to, čemu budete čelit. Každá z postav je velmi propracovaná a věřím, že všichni zahrají svou roli. Vývoj je na začátku pomalejší, ale umožní více se vžít do hlavních aktérů. Mad scientist Ookabe je posedlý výrobou stroje času. A jak je vidno, nejspíše se mu to i povedlo. Kam budou následovat jeho další kroky? Prozatím velmi - veelmi silných 90%. Po shlédnutí 14. dílu prostě musím přidat komentář. Takhle MOC na mě za tuto sezónu (možná i minulou, předminulou) nezapůsobilo snad nic. Toto anime je naprosto jasný favorit této sezóny, tohoto roku, naposled jsem měl podobné pocity v průběhu The dissappearance of Suzumiya Haruhi, kde jsem měl opravdu šoky úžasů v nitru těla. Podobné teď zažívám i zde. Pokud to nepo***ou, budu toto anime doporučovat jako jedno z mých TOP. Prozatím velmi velmi - veeelmi silných 95%. Edit [29.11.2011]: Vidím, že jsem zapomenul na celkové hodnocení :-) Stojím si za vším, co jsem řekl (tím kladným). Nic lepšího v tu dobu nevyšlo. Až na pár drobností prostě dokonalé. Ten konec byl... Naprosto... :-) Však se koukněte sami! 96% Edit 25.05.2017: Lehké vystřízlivění, i když jde o kvalitní příběh, hlavně z první poloviny, slovy jednoho youtubera půl série dělá věci, které se snaží druhou půlku série od-dělat a to je vlastně vše. Jakmile je půlka série, přehoupne se to v nudnější příběh, který je až moc inspirován hrou... Konec to opět pozvedává. Snižuji trochu hodnocení. Final 86 % ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Teraz samozrejme letia anime, v ktorých nie sú hrdinovia super silný, ale čoraz viac sa podobajú na obyčajných ľudí a najviac na tých čo tie anime sledujú. Tak teda zoberieme skupinku, kde bude jeden úchylnejší tlstejší chlapík, jedna priebojná a múdra žena, ďalšia dobrosrdečná a trochu pojašená, pridáme prípadne ešte takú čo skoro vôbec neprehovorí a hanblivého chlapca čo by chcel byť dievča. Netreba zabudnúť na hlavného hrdinu bláznivého, dobrosrdečného, pojašeného no ten má proste skoro všetko. Okabe samozrejme vtipkuje a robí so seba šaša, lebo tým pobaví všetkých naokolo a aj seba (je šťastný, že sa smejú toto robím občas aj ja). Okabe je "strelený" a keď má dobrú náladu predstiera telefonovanie (hehe). Takýto mix bude fungovať a bude baviť. Keď k tomu pridáme zmenu minulosti a romantiku bude to fungovať ešte lepšie samozrejme tým musíme trochu zatrepať, ako keby to bolo v "šejkry". Postáv nie je veľa a sú najzaujímavejšie čo Steins Gate ponúka. Keď sa oboznámime s postavami prichádzajú na rad zmeny minulosti. Každá zmena podnecuje ďalšie iné zmeny a je teda veľmi ťažké nájsť realitu kde je všetko v poriadku a všetci môžu byť šťastný a hlavne živý. Preto sa zahadzuje šťastie ostatných a tí sa musia vyrovnať s tým čo im vadilo celý život (napríklad). Napätie neopadne a každý chce samozrejme happy end čo nie je vôbec jednoduché a kto vie či sa im to nakoniec podarilo (ja viem, ale vy nie :D). S pozdravom od Mayuri tuturuu. Hououin Kyouma to je nápad sa takto volať. Pokračujte na Steins;Gate: Oukoubakko no Poriomania čo je špeciál a potom filmom http://www.csfd.cz/film/359542-gekijoban-steins-gate-fuka-ryoiki-no-deja-vu/ ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Výborný nápad, ale příšerné zpracování – tak nějak bych mohl ve zkratce popsat Steins;Gate. Kdyby mi někdo řekl, že se do jednoho anime nacpe otaku kultura, deprese, paranoia, CERN, cestování v čase, severská mytologie, romantika, aspekt kawaii, thriller a i nějaké transgender téma, asi bych si pomyslel, že to bude nějaká příšerná pubertální slátanina, kterou půjde jen těžko brát vážně. Jenže světe div se – ono to k sobě pasuje nečekaně dobře a jde to brát vážně. Pasuje to k sobě věru hezky, zejména cestování v čase je zpracováno zajímavě, jenže… když je takovýto koktejl dávkován tempem zdechlého hlemýždě, prokládán nesčetnými scénami úplně o hovně a častým scenáristickým blouděním ve slepých uličkách, vychází z toho ukrutná nuda, u které mi trvalo téměř rok, než jsem těch 24 dílů konečně dokoukal. Často čtu, že první díly jsou nudné a teprve pak to dovede chytnout. Já u sebe pozoroval zvýšený zájem až někdy okolo 12. dílu, což je u 24dílného anime sakra pozdě, přičemž po něm se pro velký úspěch znovu servírovala prvotřídní nuda a až posledních pár dílů celkový dojem trochu vylepšilo. Jsem přesvědčen, že osekání délky na polovinu a odstranění některých prakticky zbytečných postav (mám na mysli především Feris s Lukou) by pomohlo a mé hodnocení mohlo být úplně jinde. Takto je to přesně na pomezí 2* a 3*, ale když si vezmu, jakým anime z podobného ranku jsem dal 3* (například mnohem záživnějšímu Boku dake ga inai mači nebo Jodžóhan šinwa taikei), tak zde nemůžu dát víc než lepší 2*. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (1)

  • Seriál je adaptací stejnojmenné mangy ilustrátora Sarachiho Yomiho, která začala od 26. 9. 2009 časopisecky vycházet v magazínu Monthly Comic Alive, aby na ni v magazínu Monthly Comic Blade o několik měsíců později navázala série druhá ilustrovaná Kenjim Mizutou s podtitulem "Bōkan no Rebellion". (Conspi)

Reklama

Reklama