Záhadné vraždy znepokojují Los Angeles. Po staletí byly dívky na Dálném Východě prodávány do otroctví a nuceny k prostituci. Jako symbol nevinnosti jim bylo prováděno tetování v podobě barevného kvítku. Po Los Angeles se potuluje několikanásobná vražedkyně. Na případ je nasazena atraktivní mladá policistka Peckhamová, která po každé vraždě najde na místě činu stejnou stopu - nahého muže s podříznutým hrdlem a vedle něj krví namalovaný symbol Dračího květu. (HBO Europe)

Real Tom Hardy

Deväťdesiatkové akčné trilery zvykli mávať veľmi pekné a dobre vyzerajúce scénografie. A to, paradoxne, vrátane tých väčších béčkových žúmp. Z toho titulu nastáva otázka, či za ne reálne môže scénograf/ka, alebo samotné dizajny 90s interiérov/prostredí. Medzi ne rozhodne patrí aj snímka Snapdragon (už len plagát je totálnym ťahákom do potenciálnej ríše filmového potešenia), ktorej v tomto smere dopomohla fúzia s čínskou estetikou skrz Chinatown, ktorá oživila celkový vizuál Keeterovho počinu, aspoň teda občas, miestami. O tom, či je Pamela kvalitná herečka nie je nutné viesť dlhé debaty. O tom, ako obohacuje filmy, taktiež. Los Angeles tu, prekvapivo, nehralo žiadnu dôležitú rolu, poslúžilo (pocitovo) viac-menej len ako "backdrop," čo ale kameraman až pozoruhodne a netradične dobre využil. Práve jeho práca ma chce prinútiť prihodiť tretiu hviezdu. Scény z Chavez Ravine so širokým záberom na Downtown, scéna ranného behu cez Elysian Park a tiež tá z terasy domu, kde v pozadí figurovali mrakodrapy spolu s pre L.A. typickými vysokými palmami – delikatesy. Scenár je však márna bezvýhľadná sračka a moc sa miestnym 45% a 3.8 na IMDb nečudujem. Nehovorím ale, že som si ho neužil ani teraz, po druhýkrát, a úplne to vidím, jak by som ho opakovane pozeral aj 10x, ak by hlavnú rolu namiesto Bauera stvárnil Jeff Goldblum. Na záver zostáva len dúfať, že aj Raw Justice niekedy dostane remaster v plnom rozlíšení. Pamelyn hrudník si to vyžaduje... (22.9.2019) (28.12.2021) ()

Pohrobek

Sériový ženský vrah, jakýsi asijský rituál, krvavý symbol Snapdragon a schizofrenní Pamela Anderson... Laciná napodobenina Základního instinktu, Steven Bauer deset let po Zjizvené tváři a silikonová kráska Pamela chlubící se svými vnady - za to asi dvě hvězdičky budou. ()