Reklama

Reklama

Ničidžó

(seriál)
  • Japonsko 日常 (více)
Animovaný / Komedie
Japonsko, 2011, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Keiichi Arai (komiks)

Kamera:

Kazuya Takao

Hudba:

Júdži Nomi

Hrají:

Mariko Honda, Hiromi Konno, Misuzu Togaši, Mai Aizawa, Minoru Širaiši, Šizuka Furuja, Júko Minaguči, Aja Hirano, Ičiró Nagai, Jui Horie, Kazuja Nakai (více)
(další profese)

Epizody(26)

Obsahy(1)

Název tohoto anime (lze přeložit jako "obyčejný život") by napovídal, že by zde mělo jít o běžné příběhy ze života, ovšem skutečnost je spíše opačná, a tak zdejší příběhy jsou zpravidla vším, jen ne obyčejnými. Příběh je zasazen do dvou míst. Prvním z nich je jedna velmi zvláštní střední škola, kde se seznamujeme s trojicí velmi svérázných studentek a jejich problémy, hrami a aktivitami, které však zpravidla končí velmi originálně. V tomto prostředí není nijak neobvyklé spatřit například pana ředitele ve wrestlingovém zápase s živým jelenem! Druhým místem je laboratoř, kterou vede velmi nadané osmileté děvčátko, o které se stará její výtvor, velmi sofistikovaná robotí slečna. Aby toho nebylo málo, je součástí zdejší domácnosti ještě mluvící kocour! (Jeoffrey)

(více)

Recenze (10)

JohnyTrava 

všechny recenze uživatele

Keby to len netrpelo neduhom spracovaných jonkóm, kde nie všetko musí prísť smiešne a nie všetkému človek pochopí. Ale aj v takých chvíľach úškrn z tváre nemizne a človek sa ešte baví. No hlavným trikom boli pauzy. Žiadne chrlenie scénok až sa nedalo ani smiať. A samozrejme skvelá a často sa meniaca kresba, ktorá podtrhovala bláznivosť toho celého. Len je škoda vznikajúceho stereotypu a poklesu kvality. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Výtečné, praštěné a pekelně roztomilé. Skečovité, absurdní a neodhadnutelné. Ohromně zábavné. Prvních pár týdnů si divák užívá šílených eskapád přemrštěnými vlastnostmi vybavených středoškolaček, geniální vynálezkyně bezmála v předškolním věku, androidky, již neustále překvapuje chování vlastního těla, mluvícího kocoura a dalších obskurních obyvatel městečka, v němž se Ničidžó odehrává. Jízda je to rychlá, spotřeba paliva vysoká a špatně rozvržená. Někdy kolem půlky už jasně vidíte, že tvůrci nezvládají udržet kvalitu, nastupuje nuda, otrava, opakování, únava a u netrpělivých jedinců jako jsem já i předčasný konec. U 22. dílu. Vyčerpaný seriál vyčerpává, o tom žádná. Píši, píši a raději myslím na díly zpočátku. Intezivně si je vybavuji. A ejhle, slabé ****. ()

Reklama

Maou 

všechny recenze uživatele

Uletené, miestami absurdné, miestami dokonale vtipné. Séria skečov zo života, ktorý vôbec nie taký obyčajný ako názov nasvedčuje. Kúzlo Nichijou je v nepredvídateľnosti. Neviete či scéna skonči v ďalšej sekunde, alebo bude trvať ďalších pár minút, len aby vyvrcholila absurdnou pointou. Je síce pravda, že niektoré vtipy sa opakujú, no ja som sa dobre bavil celých 26 dielov. ()

Terezinka198 

všechny recenze uživatele

20. 7. 2020 - Nichijou je super roztomilé, komediální anime, o tom žádná. Během prvních pár dílů jsem se dokonce i příjemně zasmála. Ale když bohužel potom víte, co se stane, nebo který ksichtík teď daná postava udělá, tak už to není ono a vy se nesmějete. Kdyby anime bylo poloviční, možná by dosáhlo 5* a já bych si ho s radostí pustila znovu. Nyní jsem u 10. dílu a říkám si, že už asi nic nového nevymyslí. Rozhodně to dokoukám, ale nejspíš později. Prozatím se to "plácá" okolo 4*, tak doufám, že to neklesne. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Výtečné, praštěné a pekelně roztomilé. Toď byla citace Subjektiva. Souhlasím. Prvních pár episod. Poté bych řekl dobré, praštěné a roztomilé. Po dalších 4 episodách bych pravil mmm, už jsem viděl, mmm a k episodě čítající číslo 14 bych měl už jen: mmm nuda, stále se opakující, stále pekelně stejné. Nichijou. Denní život. Velmi krásné anime, kdyby mělo 8 episod. Pokud skončíte na tomto čísle, bude ve vás sladký pocit zábavy a pomyšlení, že za nějakou dobu můžete kouknout na dalších 8. Pokud však chcete vidět všech 25ep naráz, čeká vás záporná lineární závilost zábavyschopnosti tohoto anime. Všechny vtipy už byly praveny, všechny xichty viděny, postavy ohrány. Víte, co od jakékoli čekat a koutek u pusy se vám rozšíří jen jednou za čas. Má být další série, která zopakuje sérii první, akorát jí zkrátí. (něco jako Dragon Ball Kai). Pokud něco, tak nejspíš toto, až to vyjde. Tuto sérii zkusím dokoukat někdy, poté možná zvednu hodnocení. Pod 3* to určitě nepůjde. Prozatím stabilních 60% ()

Galerie (921)

Reklama

Reklama