Zuzčina ZOO

• Japonsko Suzy's Zoo: Daisuki! Witzy

Witzy je roztomilé, temperamentní a čilé plyšové káčátko. Pod slunečnou oblohou a nekonečnými řadami šňůr se schnoucím prádlem, s malým medvědím kamarádem Boofem, hudebně nadanou králičí slečnou Lullou, žirafkou Patches a slůnětem Elliem Funtem je každý den báječný. Jednoho dne ale skočí medvídkovi na nos kobylka a všechna plyšová zvířátka jedno po druhém ožívají. A pak se Witzy a její kamarádi vydávají na cestu. Potkají želvu, postaví hrad z písku, naslouchají dešti. Na dvorku na ně prostě čeká jedno skvělé a napínavé dobrodružství za druhým. Je neuvěřitelné, co všechno se dá na takovém dvorku zažít. (TV JimJam)

Subjektiv

Hodnotit seriál určený dětem, odhadem čtyřletým, si netroufám. Bývají to seriály barevné, mazlivé, s jednoduchými, čitelnými a hodnými postavami a minimem složitějších vět. Tak jest i v příhodách zdejších plyšových zvířátek zažívajících docela obyčejné věci. Viděno 6 dílů. ()

papaguy

Když to srovnám s Flip a Flap, což je stejná cílová skupina i krajina původu, tak je to nebe a dudy. Vezmeme to z výchovného hlediska (kluka jsem totiž nechal na tuhle roztomilou pitomost koukat a Flipa a Flapa jsem mu zarazil): Zuzančina ZOO je jako vyhřátá barevná louka (moc pěkně nakreslená, btw), po jejímž sledování dítě s trochou štěstí možná získá dojem, že svět je zajímavé místo, kde lze najít spoustu fajn kamarádů. Po sledování Flipa a Flapa pravděpodobně nabyde dojem, že svět je hlavně boj, a nedá se věřit ani bráchovi. ()